Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Tüm Karakterlerin Güç Sıralaması

İnu ve Neko yikilabilirdi teke tek de fakat adamlar dinlenip dinlenip geldiler. Burada aslinda Jack'i övmek gerek. Muhtemelen tüm gücünü başta kullanıp aptallık etmedi.

Yavaş yavaş gücünü artırarak dövüştü bu şekilde de sürekli dinlenip gelen adamlarla dövüşebildi. Tabi ki adamlar dinlendiği için hiç yıkılmadı. Bu da patlattı silahi.
Evet aynısını yazdım bende. Teke tekte inerlerdi. Ama Jinbe vs Ace gibi olurdu. Yani İnu ve Neko, Jack'in 2 seviye altı adamlar değiller.

Evet aynısını yazdım bende. Teke tekte inerlerdi. Ama Jinbe vs Ace gibi olurdu. Yani İnu ve Neko, Jack'in 2 seviye altı adamlar değiller.
Bir seviye üstü olduğu kesin ama 2 seviye zor olur dediğin gibi. Ben o sıralamayı pek doğru bulmadım acikcasi.

İvankov, Crocodile, Moria var bu meyvelerle bu karakter yeni dünyada çok farklı yerlere geleceklerdir.

Alakasız yüceltilen bir Mihawk var. Bir de Amiral üstü yazilmiş. Neye göre? Bilmem kaç yıl öncesi Shanks daha çaylakken "kiliçta" eşit oldukları için ve Shanks ile arkadaşlıkları yüzünden.

Rayleigh zirve çağında BM'den üstünmüş buna da katilmiyorum. Bu iki karakter zirve çağında karsilaşsalar BM o meyveyle kazanır bence. Kadında haki anlamında Rayleigh'den asagi kalır bir yan yok. Ek olarak cok güçlü bir meyvesi de var. Bence en güçlü Yonkou'dan biridir. Yani "Yonkou-" gibi bir şey söz konusu değil bence.

Dof'un ortaklık teklif ettiği Crocodile ondan 3 kademe alta yazilmiş. Aynı şekilde Dof'un kalp koltuğunu vermediği Law bile 2 seviye üste yazilmiş. Mangada oraya koyulan şeyler oraya koyulmuyorken mangada olmayan yüceltmelere karakterler yukarıya çekiliyor.

Bir seviye üstü olduğu kesin ama 2 seviye zor olur dediğin gibi. Ben o sıralamayı pek doğru bulmadım acikcasi.

İvankov, Crocodile, Moria var bu meyvelerle bu karakter yeni dünyada çok farklı yerlere geleceklerdir.

Alakasız yüceltilen bir Mihawk var. Bir de Amiral üstü yazilmiş. Neye göre? Bilmem kaç yıl öncesi Shanks daha çaylakken "kiliçta" eşit oldukları için ve Shanks ile arkadaşlıkları yüzünden.

Rayleigh zirve çağında BM'den üstünmüş buna da katilmiyorum. Bu iki karakter zirve çağında karsilaşsalar BM o meyveyle kazanır bence. Kadında haki anlamında Rayleigh'den asagi kalır bir yan yok. Ek olarak cok güçlü bir meyvesi de var. Bence en güçlü Yonkou'dan biridir. Yani "Yonkou-" gibi bir şey söz konusu değil bence.

Dof'un ortaklık teklif ettiği Crocodile ondan 3 kademe alta yazilmiş. Aynı şekilde Dof'un kalp koltuğunu vermediği Law bile 2 seviye üste yazilmiş. Mangada oraya koyulan şeyler oraya koyulmuyorken mangada olmayan yüceltmelere karakterler yukarıya çekiliyor.
Law yarı ölü haldeyken o koltuktakini tekliyordu la :D

Koyu kısımlar gösteriyor ki herkesin bir beklentisi var. Zaten gücünü bilmediklerimizi beklenti ile yazdım diye belirtmişim.

Ayrıca seviyelerim yanlış anlaşılmış. Amiral+ amiralden üstün demek değil, amiral seviyesinde üstlere yakın demek için. Aynı şekilde Yonkou- yonkou altı değil yonkou seviyesinin alt kısmına yakın demek. Atıyorum yonkou seviyesi 100-90 arası ise yonkou+ 100'e yakın, yonkou- 90'a yakın demek. +/- çok az bir farkı belirtmek için kullanılıyor. Daha büyük farklar için başına amiral ya da yonkou yazıyorum. Amiral seviyesinde olan herkesin antilik durumu yoksa birbirine şansı vardır mesela.

Oylamaya açarsak şöyle yapabiliriz. Bu liste yüzde kaç tutarlı diye sorulabilir. İstersen konusunu açabilirsin.
Yok ben girmem o işe. Neyse zaten 'beklentiye göre' sıralanan karakterlerden cındar çıkar. Üzülerek bu listenin burada unutulmasını izleyeceğim.

Beklenti ile sıralanan karakterleri joker gibi düşün. Mihawk'a Croc seviyesi de yazabilirsin. Onların tartışılması hatta listeye alınması bile anlamsız. Benim beklentim Fuji dengi mesela. Aynı sınıfın üst ve alt sırasında yazılan karakterler neredeyse denk gibi. Özellikle Yonkou ve Amiral kıstasında.

Genç Ray bu serinin bugıdır. KK seviyesi altı ama yonkou değil. Yonkou dengi ama KK değil. Shanks'ı eğiten ve aynı güçte olduğu belirtilen karakter bu. BM'i baz alarak düşünme. Shanks'ın BB'ye avantajı varken, BB'nin BM'e var. Genel bağlamda düşününce kafa kafaya çarpışıp durdurabilir mi ona bakarım.

Croc gibi yeni dünya gücü bilinmeyen karakterlere verilen 'Haki' ve faydacı güçlere göre sıralama değişir. Mesela Coby bu listenin neresinde olur? Yada MR1 gibi gücü rahatlıkla geliştirebilen bir karakter? Güncel hallerinde Oda'nın onlara verdiklerine göre sıralama değişir. O zamana kadar son halleri baz alınmalı bence.

Yok ben girmem o işe. Neyse zaten 'beklentiye göre' sıralanan karakterlerden cındar çıkar. Üzülerek bu listenin burada unutulmasını izleyeceğim.

Beklenti ile sıralanan karakterleri joker gibi düşün. Mihawk'a Croc seviyesi de yazabilirsin. Onların tartışılması hatta listeye alınması bile anlamsız. Benim beklentim Fuji dengi mesela. Aynı sınıfın üst ve alt sırasında yazılan karakterler neredeyse denk gibi. Özellikle Yonkou ve Amiral kıstasında.

Genç Ray bu serinin bugıdır. KK seviyesi altı ama yonkou değil. Yonkou dengi ama KK değil. Shanks'ı eğiten ve aynı güçte olduğu belirtilen karakter bu. BM'i baz alarak düşünme. Shanks'ın BB'ye avantajı varken, BB'nin BM'e var. Genel bağlamda düşününce kafa kafaya çarpışıp durdurabilir mi ona bakarım.

Croc gibi yeni dünya gücü bilinmeyen karakterlere verilen 'Haki' ve faydacı güçlere göre sıralama değişir. Mesela Coby bu listenin neresinde olur? Güncel hali bilinmeyen bir karakter.
Listenin mantığını çok iyi anlamışsın. Neyse çok da önemli bir şey değil. Hortlatırım bir kaç ay sonra, unutulmaz :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık