Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece'te Ying-Yang - J. Bonney

Bilmediğimiz bir şey yok ki burda :D
Fark etmek çok zor olmamıştır kimse için.
Çoğu kişinin bu ying - yang olayını fark ettiğini konunun girişinde bahsettim kendi bildiğim bir şeyi konu olarak açmadım.
Eğer seri ying - yang üzerinden gidiyor ise BB'nin yaptığı olumsuz şeyleri Luffy olumlu bir şekilde kendi etrafında toplayabilir dedim.
Örnek verecek olursak Teach Bonneyi yakaladı ve Denizcilerin eline geçmesine sebep oldu. Luffy ise Bonneyi kurtarabilir.

Zıtlık dediğin olay aslında ying-yang yani daha geniş.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Yin_ile_Yang

Serinin özü ying-yang sadece Luffy ile BB arasında değil birçok karakterler arasında ve daha önemlisi serinin genel teması ve her arkta işliyor. Üşengeç adamım bunları tek tek ele alamam :D Daha önceleri de bu konuya değindiğim mesajlarım olmuştu çünkü serinin en ilgimi çeken kısmıdır özünde bu çok sevdiğim ve benimsediğim felsefeyi barındırması. Ying-yang ve BB ile alakalı atmış olduğum eski bir mesajı buraya koyarak güzel bi konuya katılmış olayım :)

Gördüğün gibi ying-yang ta zıtlıklardan birinin diğerini de içinde barındırmasını atlamışın. BB ile Luffy'nin özünde bi aynılık benzerlik var. Jaya'daki koymadığın o kare bunu anlatıyor.

Eline sağlık güzel konu.
Teşekkürler. Ying - Yang olayını biliyordum fakat bu durumu özetlerken aklıma gelmedi keşke daha önce aklıma gelseydi :D Edit : Konunun ismini değiştirdim.

Luffy dünya hükümetine düşman ve düzeni değiştirmek istiyor. (Şuan istemiyor ama isteyecek.)
Teach'in hükümetin yanında yer alma ihtimali artıyor. Bununla da destekleniyor bu teori.

Teşekkürler. Ying - Yang olayını biliyordum fakat bu durumu özetlerken aklıma gelmedi keşke daha önce aklıma gelseydi :D Edit : Konunun ismini değiştirdim.
:good:
Ama dediğim gibi ying-yang'a göre de konuda bir eksiklik var :) Verdiğim wiki linkinde ikinci konu başlığına bak en azından gerisine üşeniyorsan :D BB ve Luffy zıtlar ama özlerinde bir de benzerlik var. Alıntıladığım mesajımı bir daha oku, Jaya'daki olayın 2 sayfasına da bak birine değil.

:good:
Ama dediğim gibi ying-yang'a göre de konuda bir eksiklik var :) Verdiğim wiki linkinde ikinci konu başlığına bak en azından gerisine üşeniyorsan :D BB ve Luffy zıtlar ama özlerinde bir de benzerlik var. Alıntıladığım mesajımı bir daha oku, Jaya'daki olayın 2 sayfasına da bak birine değil.
Yani ters özellikleri varken benzer özellikleri de var diyosun Ying - Yanga göre. Haklısın Beyazsakal Teach için aşırı özgüven ve dikkatsizlik kelimesini kullanmıştı. Luffy'de aşırı özgüven ve dikkatsizlikler görüldü seride konunun adını Ying-Yang olarak düzenledim bari içeriğini de düzenliyim haklısın :good:

Yani ters özellikleri varken benzer özellikleri de var diyosun Ying - Yanga göre. Haklısın Beyazsakal Teach için aşırı özgüven ve dikkatsizlik kelimesini kullanmıştı. Luffy'de aşırı özgüven ve dikkatsizlikler görüldü seride konunun adını Ying-Yang olarak düzenledim bari içeriğini de düzenliyim haklısın :good:
Mesela ikisi de hayalleri savunuyordu Jaya'da. Ve ikisi de bu uğurda korsanlar kralı olma yolunda ilerliyor. Baktığımızda serideki özellikle güçlü karakterler çok da sallamıyor bu tip şeyleri :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık