Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece'te Ying-Yang - J. Bonney

Beyler Luffy'nin özellikle KK olma yolunda ki en büyük rakiplerinden birini yenerken öyle Müttefik olaracağını hiç sanmıyorum. Bu savaş tamamen bire bir olacaktır. Yai bu müttefik olayının yanına çekme olayının asıl özü büyük savaş işe alakalı. Ki karşıda büyük müttefiklere sahip 186 Krallıktan oluşan bir Dünya Hükümeti var. Gidip Luffy her biriyle dövüştüremez. Güç olayını geçtim buna ömür yetmez. Herkes dengi dengine çarpıştırılacak. Luffy'nin yanında ki X Krallığı bir Y Krallığı felan gibisinden.

Belki de Bonney, Ace ile bir kaçamak yaşamıştır. Ace'den hamiledir. Roger'ın soyu Ace üzerinden devam eder. Ne dersin @kadir t. ? Gerçekte de o korsan hamile ayağına kendini kurtarmıyor muydu?
:alkis:Bunun olmasını harbi isterim.Ben Bonney'i Zoroyla düşünmüştüm ama Ace daha iyi olur gibi bide Bonney big mom'ın kızı çıkarsa ohoho.Çocuğa bak roger-rouge ve linlin'in torunu

Zoro içki içiyor, Luffy içmiyor.
Zoro katil, Luffy değil.
Zoro adam kesiyor, Luffy birleştiriyor.
Zoro ciddi, Luffy gevşek.
Zoro'nun çocukluk aşkı var, Luffy aseksüel (Nami??? :( )
Bonney Zoro'nun üstüne atladı, Luffy Bonney'e atlayacak (?)
Zoro Sanji'yi sevmiyor, Luffy seviyor.
Zoro adam değil, Luffy adam şeklinde uzatılabilir.

Belki bir yemek kavgasında üzerine atlayabilir neden olmasın.

Zoro içki içiyor, Luffy içmiyor.
Zoro katil, Luffy değil.
Zoro adam kesiyor, Luffy birleştiriyor.
Zoro ciddi, Luffy gevşek.
Zoro'nun çocukluk aşkı var, Luffy aseksüel (Nami??? :( )
Bonney Zoro'nun üstüne atladı, Luffy Bonney'e atlayacak (?)
Senin bahsettiğin zıtlıklar ile benim anlattığım zıtlıklar farklı bir şey. Luffynin olumlu olarak yaptığı şeyler ya da etrafına pozitif olan şeyler Teachin olumsuz ya da negatif olarak yansıtılmasına zıt paralellik dedim.

Zıtlık dediğin olay aslında ying-yang yani daha geniş.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Yin_ile_Yang

Serinin özü ying-yang sadece Luffy ile BB arasında değil birçok karakterler arasında ve daha önemlisi serinin genel teması ve her arkta işliyor. Üşengeç adamım bunları tek tek ele alamam :D Daha önceleri de bu konuya değindiğim mesajlarım olmuştu çünkü serinin en ilgimi çeken kısmıdır özünde bu çok sevdiğim ve benimsediğim felsefeyi barındırması. Ying-yang ve BB ile alakalı atmış olduğum eski bir mesajı buraya koyarak güzel bi konuya katılmış olayım :)

Teach planlı hareket eden ve kurnaz birisi olmasına rağmen Law'a değil de Luffy'ye benzer biraz. Tabi benzemediği kısımlarda da tam zıt kişiliğe sahip Luffy ile. Jaya'daki yemek yeme sahnesini hatırlayın aslında Oda tam da bunu anlatmış orda. İkisi de boğazına düşkün, yeme şekilleri ve tepkileri aynı. Ama içeriği tam zıt, biri tatlı seviyor biri tuzlu(et) gibi. İkisi de korsanlar krallığını hedefliyor ama işte yolları tam zıt.

Ayrıca aynı Luffy gibi dikkatsiz ve ciddiyetsiz olduğundan saçma basit hatalar da yapıyor. Aşırı tepkileri de var benzer olarak. Baya benzerlik çıktı işte :D

Biri serinin ana karakteri(iyi) biri de serinin baş villain'ı, biri beyaz biri siyah.

Edit: Şimdi fark ettim de gerçekten yine ying yang'ı işlemiş bu iki baş karakter vasıtasıyla ve de çok güzel işlemiş.
Kısaca ikisi de birbirine tamamen zıt, ama özleri aynı.
Gördüğün gibi ying-yang ta zıtlıklardan birinin diğerini de içinde barındırmasını atlamışın. BB ile Luffy'nin özünde bi aynılık benzerlik var. Jaya'daki koymadığın o kare bunu anlatıyor.

Eline sağlık güzel konu.

Roronoa Zoro

Gomu gomu ve yami yami karşılaştırması güzeldi :) Senin neden BB'de haki yok görüşünü benimsediğini de anlamış oldum sanırım :)
Bundan başka sebeblerle birlikte, çok yüksek ihtimal olmadığını düşünüyorum. Bakalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık