Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece'te Ying-Yang - J. Bonney

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Fazla uzatmadan direk konuya geçeyim.

Arkadaşlar ben seri başından beri serinin ana karakteri Monkey D. Luffy ve seride büyük rol üstleneceğini düşündüğümüz Marshall D. Teach ikilisinin çoğu kişinin de düşündüğü gibi birbirlerinin tam zıtları olduğunu düşünüyorum.
Örnekler ile konuya daha iyi değinebiliriz.

Jaya Arc'ında tesadüfen mi ya da kaderden mi bilinmiyor fakat iki zıt D. barda yan yana oturup yedikleri Vişneli kek yiyor. Barmen ossana Teach kekin tadı hakkında olumsuz konuşurken aynı anda luffy olumlu konuşuyor

Tesadüfe bakın ki önce Luffy olmak üzere Teach ile ikisi İmpel Down'a giriyor. Teach level six'deki mahkumların birbirlerini öldürmelerini ve sağ kalanları kendi nakaması yapacağını söylüyor. Luffy ise Buggy ile beraber yollarının üstündeki tüm mahkumları salıyorlar

Ace Teach ile dövüştü ve yenildi. Teach Ace'i denizcilere verdi ve Ace tutuklandı hemen ardından halka açık idamı duyuruldu. Luffy ise Ace'i denizcilerin elinden almak için İmpel Down'u bastı yetmedi Marineforduda bastı

Paralellik devam ediyor.
Luffy Beyazsakalı Crocodile'den korudu. [ Korumasına gerek yoktu fakat korudu ] Teach ise Beyazsakalı öldürdü.

Evet arkadaşlar fotoğraflar ile değineceklerim bu kadar. Son olarak Karasakalın yağmaladığı Drum adasını Luffy Wapolu yenerek iradesiz bir kralın elinden kurtarıyor.

Ben bütün bu Teach-Luffy zıt paralelliklerin seri sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorum. Eğer devam ederse ilerleyen sayılarda J.Bonney'in Luffy tarafından kurtarılışına şahit olabiliriz. Dragon Teach tarafından yenilirse Dragonun kurtarılışına da şahit olabiliriz :D Luffy etrafındakileri dost , müttefik haline getiriyor , Teach ise düşman ediniyor.
Ben son olarak kendi görüşümü belirtmek isterim. Luffy seri sonunda iki meyve kullanıcısı Teach ve tayfasını sadece tayfasının gücüyle yenemeyebilir. Yani Luffy etrafındakileri müttefik haline getirirken Teach'in düşman edinmesi Luffynin olası bir Teach vs 'sinde edindiği müttefiklerin bir +'sı olacağını düşünüyorum.

Benim anlatacaklarım ve değineceklerim bu kadar okuyan arkadaşlara değerli vakitlerini ayırıp okudukları için teşekkür ederim.

Dediğin durumların birkaçı benim de dikkatimi çekmişti. Eline sağlık.
Edit: Dragon, Teach tarafından yenilmez.

Dragon Teach'i ruzağa düşürecek.Böylece BB'nin üzerinden devrimcilere giriş yapacak.O ada tuzak dolu muhtemelen :fool:

Dediğin durumların birkaçı benim de dikkatimi çekmişti. Eline sağlık.
Edit: Dragon, Teach tarafından yenilmez.
Teşekkür ederim. Dragon Teach örneklemesini konuya biraz espiri katsın diye yazdım :)
Bonney mangada gözüktü neyden kurtaracak diye yazan arkadaşlar olursa diye söylüyorum sadece paralelliklerden yola çıkarak tahminde bulundum ondan ötesi beni aşar :)

Güzel değinmişsin, ellerine sağlık. Bonney'yi kurtaracak bir durum olması mümkün, hatta Bonney ve Ace kardeş çıkabilir.

Dragon Teach'i ruzağa düşürecek.Böylece BB'nin üzerinden devrimcilere giriş yapacak.O ada tuzak dolu muhtemelen :fool:
Tuzakdan ziyade bence Dragonun meyvesi ya da farklı bir güç için kullanışlı bir stratejisi olduğunu düşünüyorum. Baltigoyu en son gösterdiğinde etraf hep kum ve çöl gibiydi eğer Rüzgar meyvesine sahip ise ya da farklı bir hava olayını etkileyen meyveye sahip ise ki öyle gözüküyor topraktaki izleri kaybedebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık