Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'e Başlama Hikayeniz Veya One Piece'te Gördüğünüz İlk Sahne

Anime izlemeye başlamadan önce animasyon filmlere sarmıştım. Hele Miyazaki filmleri ile tanıştıktan sonra ilgim iyice artmıştı. Adamın her filmi çok güzeldi. Neyse, Miyazaki filmlerinin çok büyük bir kısmını izledikten sonra başka şeyler aramaya karar verdim. Hani insanlığın doğa ile mücadelesi, gökteki kaleler, ruhların dünyasındaki ufak şımarıklıklar, ikinci dünya savaşı yılları vs güzeldi ama... Böyle biraz daha aksiyonlu bir şeyler izleyesim vardı.

O sırada Z filmine denk geldim. Kılıç kullanan garip bir iskelet, konuşan ve yumruk atabilen bir geyik, dev robotlar, bacaklarından ateş çıkan yakışıklı aşçılar, ışık hızında hareket eden denizciler, kurşunlardan artist artist sıyrılan bir kaptan derken filmi bayağı beğendiğimi fark ettim. Filmin açıklamasında One Piece isimli animenin filmi olduğu yazıyordu. Dedim açıp bir bakayım. Ilk bölümü izledim. Yumruğu ile metal parçalayan adam ancak düz yumruk atabiliyordu. Onda da uzayan kol kısaldığı sırada kendi kendine vurup yere düşüyordu. :( Bölüm sayısının 600 olduğunu görünce neden bu kadar güçsüz olduğunu anladım tabii. Yine de pişman değilim açıkçası. Şimdi her hafta ''çok kötü'' ye bastığım animeyi o zamanlar büyük bir şevkle izliyordum sonuçta. :/

Pokemon'un olduğu sıralar olmuş olmasına rağmen ben buna küçükken rastladığımı hatırlamıyorum. Abim hatırlıyor. Onunla beraber izlemiş olmama rağmen çıkaramadım.:S Sonrasında abim 2012 senesi gibi izlemeye başlamıştı. Luffy'nin bağırma seslerini duyardım. Abime çizgi film mi izliyorsun diyerekten dalga geçerdim. Bana izle öyle basit bir seri değil demişti. Sonrasında 2013 senesi Ramazan ayında başladım. Ramazan bitmeden seriyi bitirmiştim. Punk Hazard'taydı seri o sıralar.
Hangi gün bitirdiğini hatırlıyor musun ?

bu konu sanırım 3 ve ya 4. kez açılıyor :D
ben de nostalji olsun diye yazayım madem. 90 kuşağı misali ben de Starda görmüştüm. İlk beni benden alan sahne şuydu: Zoro Nyan kardeşleri biçer ardından "3 kılıç teknikleri ve 3 kılıç kullanmak farklı şeylerdir" der ardından o kardeşlerden biri hipnotize olur ve zemini çatlatan adımlarla ayağa dikilir.
Yıllar yıllar sonra üniversitede internet alemini yeni yeni öğrenmeye başlamışken bir sitede -trfighter.com- street fighter çizgi romanlarını ararken birinin imzasında oyun karakteri pikseliğinde zoro luffy'i gördüm ve sırf o vatandaşa imzasındaki karakterlerin nereden olduğunu sormak için üye oldum siteye. Sonra tabii online izleme falan bilmiyorum google yazınca da önce ingilizce altyazılı siteler geldi. Başladım öyle. Taa baratie'ye kadarda ingilizce altyazılı izledim. Hiç biri bunun çevirisini yapmıştır falan aklımın ucuna bile gelmedi ben "kim izlerki çizgi film" diye saf saf ingilizce altyazılı izliyorum :D Ardından eski mahalleden biriyle şans eseri karşılaşıp muhabbeti nasıl olduysa buraya getirince o dedi bana "ya türkçe altyazılı site var" diye. Orada da kazasker altyazılarından bu siteyi görmüştüm üye olduğum ikinci forum falan herhalde burası da zaten.
Güncele geldiğimde sabondy arc ya başlamıştı ya bitiyordu tam hatırlamıyorum sonlara yaklaşınca bırakmıştım biriksin diye.
Vay be ne çok zaman olmuş ne çok boş zaman harcamışım :/

12. sınıftaydım, sınavlara hazırlanıyordum ve canım ders çalışmaktan kaçmak istiyordu. ben de bitmeyecek bişey buldum ve başladım. sırf bu yüzden bir sene mezuna kaldım sdsfafs. korsanları da zaten severdim.

bkz: çılgın korsan jack

lakin sailor moon u çok net hatırlıyor olmama rağmen "lastik çocuk" çizgi filmini o kadar net hatırlamıyorum. Bir kayık vardı sanki, ötesi yok. 5 yaşındaydım ve babaannemin evindeki tüplü televizyona yapışıp sailor moon, pokemon falan izlerdim. sonra halamın evindeki dijitürklü televizyon sayesinde jetix hayatıma girdi ve ben eski çizgi filmleri uzunca bir süre unuttum.

Gece gündüz Naruto izlerdim, bitir baştan bi daha. Derken kuzenim bi anime önericem ona da başla dedi, Usoop yüzünden abartmıyım 10 kere bıraktım tekrar başlattı kuzenim. Sıkıla sıkıla izlerken önce Hancock ardında Sakazuki gibi karakterler piyasa çıkınca severek takip etmeye başladım seriyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık