Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'e Başlama Hikayeniz Veya One Piece'te Gördüğünüz İlk Sahne

Arkadaşım one piece ben bleach izliyordum anlatıyordu sürekli one piece daha iyi diye falan bana çocuksu geliyordu bleach daha cool geliyordu bleach bittikten 1 sene sonra şu videoyla karşılaştım

Sonra zaten direk açıp izledim tereddüt etmeden ama çok spoiler yemiştim shanks ace wb falan hepsini biliyordum

Sene 1995 1999 yılları arasında çizgi kuşağını izlerkene op a denk geldim baratie delerdi o sırada bir aşçı sigara içen sarışın bi adama şanji diye seslendi ve o günlerden itibaren karakabusları baslatan bir domino taşi silsilesinin başlangıcı oldu. Bu lanet hala devam ediyor bakalım ölmeden sonunu gorebilecezmi:D
Vay be ben dünya da yoktum o zamanlar muhtemelen :D

Liseye başladığımda bir arkadaşım animelerden bahsetmişti Naruto'ya başlatmıştı ama ben sevmemiştim Naruto'yu. Bir bakayım dedim en popüler animelere derken one piece'i buldum. Konusu ilgimi çekti öyle başlamıştım. Güncele bir an önce gelebilmek için Enies lobby'den sonra mangayı bırakmıştım :D

Matematik hocam naruto izliyordu.Sonra animeye başladım ve narutoyu çok beğenince daha iyisi var mı diye bakındım ve yorumlara dayanarak OP'ta karar kıldım.Doğru karar vermişim :)

Ben de ilk tanışması starda olanlardanım.Krieg-Luffy dövüşüyle başlamış ve yayından kaldırılana kadar takip etmiştim sonra ara sıra aklıma gelirdi lastik çocuk diye ama izlemek yada araştırmak gibi bir düşüncem de pek olmamıştı iki yıl öncesine kadar.Evdeki arkadaşımın sohbet ortamında One Piece diye bir animeye başlayacağım demesiyle bir anda anılarım canlandı ve muhabbete katıldım lastik çocuk,kılıç ustası derken üstüne serinin devam ettiğini de öğrenince başlayım dedim en baştan.Seriye başlamamın en büyük nedeni Roronoa Zoro gibi bir karakterin olmasıdır,Luffy'nin varlığıda bir etken tabi.Seriyi hala takip etmemin sebebi ise sürekli işlenen miras kalan istekler üzerine kurulu olan ana hikayesi ve bu isteklerin başta Luffy olmak üzere tayfasının da vesilesiyle gerçekleştirilerek insanlara umut kaynağı olması hoşuma gidiyor açıkçası,bir yandan da sonu nereye bağlanacak diyerekten devam ediyoruz.

Uyuşuk bir kardeşim var. Uzun serileri izlemek için ki bunlar her zaman diziler olur ramazanı bekler. O bir ay boyunca başından kalkmaz. Yine ramazanlardan biri baktım anime izliyor. Şaşırdım çünkü ısrarlarıma rağmen anime izletemezdim ona. Ama o niyeyse hem de One piece gibi bir anime izliyordu. Benim de One piece e karşı inanılmaz bir ön yargım var ve öyle sahneler geçiyor ki perçinliyor düşüncelerimi. Sahne de marineford arcındaki buggy. Ve pek tabii ki Hancock. Şimdi bunları görüp seriye başlamak imkansız. Ama bir kaç ay sonra ben bu animeyi izleyeceğim dedim. Çünkü bleach ve naruto benim açımdan süperdi ve o da izlenmeye değer olmalıydı en azından. İzledim ve evet kuro arcı bitene kadar eziyetti çektiğim. Sonra baratie ve arlong park ile tamam dedim budur. Ve diğer bölümleri nasıl açtığımı bilmiyordum. Hatta o kadar gaza gelmişim ki bazı şeyleri kaçırmışım. Mesela en çok sıkıldığım arc gökyüzü adası idi ve o kadar sıkıldığım için çok önemli kısımlarını göremedim. Kf sayesinde gördüm birçok eksiği. Ve One piecede o zaman olup şu an olmayan bir şey vardı. Samimiyet. Görüntüler eski idi ama hep bir macera havası vardı ve bu sürüklüyordu insanı. Sanki o maceraya kendim çıkıyormuşum gibi. Luffy nin yolu izlemek gibi. Zoronun dediği gibi bir başka amaç etrafında toplanmış olmak gibi. Bambaşka. Tanımlanamayan. Şimdilerde sanki o yok gibi. Ya da bana öyle geliyor ne bileyim.

Bende Star Tv tayfasındanım ah ahh :gamyon:O zaman bizim Sanji reyizin bölümleriydi, itinayla izlemeye çalışırdım.Hatta Counter-Strike 1.3 oynuyordum o dönemler isim" L@fi " idi :flaugh: Bir anda anılarım depreşti be.Velhasılı sonrandan meraktan bi bakayım dedim bölümleri varsa izleyeyim bir baktım teyy teyy uçmuş gitmiş :oleyo2:

Naruto'da güncele gelince "Acaba başka hangi Anime/Manga veya Seri'yi takip etsem" diye sordum ve One Piece'yi gördüm. Tabii ilk başta 600-700 bölüm fazla geldiğinden sonra başlarım diye düşündüm. Gördüğüm ilk sahne veya resim, Luffy'nin eli uzun hali :D Sahne olarak, ilk bölüm(manga).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık