Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'de Retcon

One Piece'de Retcon var mı?

• Kullanılan toplam oy
    29
Kaidou'nun en güçlü yaratık/insan kelime oyunu en bariz örneği. Kaidou ilk bize Thriller Bark'da tanıtıldığında en güçlü filan denmedi. MF'ye geldik orada da kimse bak bu abi şöyle böyle demedi. Ama Rosa'dan sonra bir baktık ki namı WB'ye denkmiş.

yep sayılır.
Kaido'nun falan tasarımı da değişti zaten. Asker şapkası takmış bir karakter bekleniyordu. xD Gerçi geçmişte bahsetmemiş olmaları retcon olduğu anlamına gelmiyor.

Kaido'nun falan tasarımı da değişti zaten. Asker şapkası takmış bir karakter bekleniyordu. xD Gerçi geçmişte bahsetmemiş olmaları retcon olduğu anlamına gelmiyor.
O zaman niye WB ölene kadar kimse bu adamın özel olduğundan bahsetmedi? WB hayattayken One Piece'e en yakın oydu, en güçlü de oydu. Öldükten sonra değişti ne hikmetse.

Ki bunu yadırgamıyorum adam hype yaptırmak zorunda önündeki karakterlere.

Bayağı var . Cidden bayağı var . Değiştirme çok sinir bozucu :mincika: Haki değiştirme mi yoksa ekleme mi acaba :hmm:
Hakide bemce Koka için ekleme diyebiliriz. Ama Haki'nin ipucu daha ilk manga bölümünde Shanks Deniz Canavarını korkutunca veriliyor. Sonra bazı bölümlerde hakiye yorulabilecek sahneler görüyoruz. İstemsiz tabii. Ama bence bunun 500 bölüm kadar sonra özellikleriyle açıklanması mangakanın henüz tam sistemi oturtmadığını bizim öğrendiğimiz bazı şeylerin yakın zaman diliminde haki kavramı olarak adlandırıldığını düşündürtüyor bana.

Keza Luffy'nin yeni öğrendiği hakinin bu kadar üst düzey bir B. Haki türü olması da bir değiştirme Retconu. Rayleigh'in yanında eğitim alan Luffy "Bir haki vardı neydi yav o?" diye soruyor.

O zaman niye WB ölene kadar kimse bu adamın özel olduğundan bahsetmedi? WB hayattayken One Piece'e en yakın oydu, en güçlü de oydu. Öldükten sonra değişti ne hikmetse.

Ki bunu yadırgamıyorum adam hype yaptırmak zorunda önündeki karakterlere.
Özel olduğu belli değil miydi? Koskoca yonko. Bunların yakın güçler olduğu biliniyordu zaten. :D Öldükten sonra ne değişti? Kimse yaşlı Wb'yi görmemişti. Kendisi bile en güçlü değilim diyordu.

Beyazbıyık Korsanları'nın ilk bayrağının gamalı haç ile hiçbir ilgisi yok. Kullanılan sembol binlerce yıllık geçmişi olan manji simgesidir, ancak Japon kültürüne aşina olmayanlar bunu kolayca gamalı haç ile karıştırabileceği için sonradan değiştirildi.

Bunun retcon ile hiçbir ilgisi yok, o yüzden yanlış bir örnek olmuş.

Hakide bemce Koka için ekleme diyebiliriz. Ama Haki'nin ipucu daha ilk manga bölümünde Shanks Deniz Canavarını korkutunca veriliyor. Sonra bazı bölümlerde hakiye yorulabilecek sahneler görüyoruz. İstemsiz tabii. Ama bence bunun 500 bölüm kadar sonra özellikleriyle açıklanması mangakanın henüz tam sistemi oturtmadığını bizim öğrendiğimiz bazı şeylerin yakın zaman diliminde haki kavramı olarak adlandırıldığını düşündürtüyor bana.

Keza Luffy'nin yeni öğrendiği hakinin bu kadar üst düzey bir B. Haki türü olması da bir değiştirme Retconu. Rayleigh'in yanında eğitim alan Luffy "Bir haki vardı neydi yav o?" diye soruyor.
Bu da retcon sayılmaz. Zaten seri içinde var olan bir türdü. Fanlar arasında da amirallerin yaptığı savunma diye övülüyordu zaten.

Özel olduğu belli değil miydi? Koskoca yonko. Bunların yakın güçler olduğu biliniyordu zaten. :D Öldükten sonra ne değişti? Kimse yaşlı Wb'yi görmemişti. Kendisi bile en güçlü değilim diyordu.
Güçlü olmasından bahsetmiyorum. En olmak ayrı bir şey. WB'ye atfedilen ne varsa Kaidou'ya şuna buna geçirildi sonradan.

İnsan yerine yaratık deyince pek bir fark olmuyor. Zaten serideki tüm güçlü karakterler insan.

Güçlü olmasından bahsetmiyorum. En olmak ayrı bir şey. WB'ye atfedilen ne varsa Kaidou'ya şuna buna geçirildi sonradan.

İnsan yerine yaratık deyince pek bir fark olmuyor. Zaten serideki tüm güçlü karakterler insan.
Varlık denmedi mi? :D Belki de Wb öldükten sonra aldı. Almasa bile Wb'ye atfedilen bir şey yok burada. Kaldı ki Kaido insan değil.

Bu da retcon sayılmaz. Zaten seri içinde var olan bir türdü. Fanlar arasında da amirallerin yaptığı savunma diye övülüyordu zaten.
Tamamda üst düzey olması başka. Var böyle bir şey. O tamam. Ama hakiyi anlatırkende ilk olarak en iyisinden de başlamazsınn be Rayleigh kardeş. :/
Hayır bu çocuk niye ağzını ayırıyor? Eğitim bittiği için geri döndü sanıyorduk biz Rayleigh'i ama meğer Shakky çağırmış. xd

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık