Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece 300 Milyon Kutlama!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eyvah eyvah demek ki Teach gerçekten Shanks'ı harcayabilir.
Buggy'e özel bir ilgisi olduğu aşikar zaten Oda'ın. Öyle bir adamı shic. yaptı sırf ileride yine seriye bağlayabilmek için iyide yaptı. Hazine avcısı Buggy...

@gümüş

gümüş emegine saglık,iyi materyal sundun foruma yine :)

smoker @

çevirirsen bir cok kişi için iyi olur,sonucta bu yüzde yüz dogru olan.şimdiden emegine saglık.

straw hat@

harbi amerika kapagındaki çizim ve arka renk falan dehset olmus,dragon ballın veliahtıydı king oldu op.

res@

çeviri için saolasın.

franky@

e.oda adamı öldürmek yerine hayalleri yıkan bir kişi.luffynin karsılastıgı herkez ya luffynin hayalinin bir parcası oldu yada kendi hayalinden oldu.koca seride sadece enel ve buggy hayallerine luffye yenilmelerine ragmen tam gaz devam ettiler.enel aya cıktı.buggy johnun hazinesini hala arıyor,hatta ipucunuda luffyden aldı.

yani shanksle bir vsde hayal carpısması olmaz,ya shanks güclenmişsin luffy seni destekliyorum diyecek,yada teach shanksı harcıyacak,luffyde onu harcıyıcak.böylelikle luffy teachinde hayalini sonlandırabilir,kk olmak.

dipnot; şimdi neden e.odanın daha cocuksu çizimler ve renklendirmeler tercih ettigini iyice anladım,15 yasındaki haline göre tasarlıyorum mangayı demiş,o yüzden su anki zekasını o yastaki ruhla yansıtıyor ve ortayada böyle bir seri cıkarıyor,ne diyeyim helal olsun adama.

new yorkta cıkan kapagıda arka plan yapalım bare :a:

@Dragon

Bence sen One Piece'in mantığını çok yanlış anlamışsın. :) BB Luffy'e diyor ki: ''Bir insanın hayali asla ölmez.'' One Piece serisinin mantığı da budur. Kimse Luffy'e yenildi diye hayalinden olmaz, olmadı da. Croco, KK olmak istiyordu, WB'nin 40'ını beklemeden NW'e girdi. Moriah KK olmak istiyordu, o da aynı şekilde NW'e girdi. Buggy hazinesini hala arıyor. Eneru aya çıktı. Morgan bile Garp'tan kurtulduktan sonra animede diyor ki geri döneceğim, yeni çağ benim olacak gibi laflar ediyordu. Sonra Bellamy, dayak yediğinde hayallere inanmıyordu, sonra inanmaya başladı. Seri zaten hayaller üzerine kurulu bir seri, o yüzden ya hayali olmayan hayal ediniyor, yahut da sürekli hayalinin peşinden koşuyor. Croco ve Moriah mesela. KK olmak için NW'e ilk girdiklerinde 2 Yonko'dan dayak yiyorlar, Luffy'den değil dikkat et. Sonra dönüyorlar GL'e ve birisi KK olmak için Pluto'yu arıyor, diğeri ise Zombi ordusu kurmak istiyor. Shanks ile Luffy vs atmaz ise bu Shanks'ın bir hayalinin olmadığı için yahut Shanks'ın asıl hayalinin Luffy'nin KK olması olduğu içindir. :)

@Dragon

Bence sen One Piece'in mantığını çok yanlış anlamışsın. :) BB Luffy'e diyor ki: ''Bir insanın hayali asla ölmez.'' One Piece serisinin mantığı da budur. Kimse Luffy'e yenildi diye hayalinden olmaz, olmadı da. Croco, KK olmak istiyordu, WB'nin 40'ını beklemeden NW'e girdi. Moriah KK olmak istiyordu, o da aynı şekilde NW'e girdi. Buggy hazinesini hala arıyor. Eneru aya çıktı. Morgan bile Garp'tan kurtulduktan sonra animede diyor ki geri döneceğim, yeni çağ benim olacak gibi laflar ediyordu. Sonra Bellamy, dayak yediğinde hayallere inanmıyordu, sonra inanmaya başladı. Seri zaten hayaller üzerine kurulu bir seri, o yüzden ya hayali olmayan hayal ediniyor, yahut da sürekli hayalinin peşinden koşuyor. Croco ve Moriah mesela. KK olmak için NW'e ilk girdiklerinde 2 Yonko'dan dayak yiyorlar, Luffy'den değil dikkat et. Sonra dönüyorlar GL'e ve birisi KK olmak için Pluto'yu arıyor, diğeri ise Zombi ordusu kurmak istiyor. Shanks ile Luffy vs atmaz ise bu Shanks'ın bir hayalinin olmadığı için yahut Shanks'ın asıl hayalinin Luffy'nin KK olması olduğu içindir. :)
ah be güzel kardesim,adamlar dayak yese ne olur, hala inansalar ne olur kk olucaklarına,sonucta yıkıldı o an ki hayalleri.crocodile ülke elde etmeye calıstı ne oldu ? moria zombi ordusu kurmaya calıstı ne oldu ? şimdi luffyi görsünler onlarda onun hayaline destek olurlar.yada yine dayak yerler.

narutoda aynı,ichigoda aynı gomatsuda aynı.shounenlerde hep böyle.bu seride zoro gibi adam kendinden daha büyük bir hayali buldugu için basını egiyor ;) asıl sen yanlıs anlamısın.

istisnalarıda saydım onlarında luffyle kesisen kaderleri var ama kesişen hayalleri yok.luffy kk olucak.hodye dedigi gibi bilmem nerenin kralı olursan ol ama sadece bir tane kk vardır bitti.diger korsanlarında secimleri basit,ya luffynin hayaline destek olucaklar yada hayallerini kaybedicekler.

crocodileın impel downda wb ve roger için kullandıgı söz forumda sag üstte yazıyor.ordakilerde hep hayallerinden oldular.çünkü tüm korsanlar nerdeyse one piecei arıyor.enel korsan degil,farklı bir amacı var.

bugyyde zaten one piecei görmüş gecirmiş,oda hep johnun hazinesini arzulamıs.tabiki istisnalar olur yoksa seri tekdüze olur :p

sadece tart azcık.doflamingoda kk olmak istiyor,luffyde,adam türlü dalavare ıvır zıvır yapmıs,kral olmus be.ama dayagı yiyince hayalinden olucak.çünkü gercek kk üstünden gecicek.isterse inanmaya devam etsin,snuc degişmiyecek bahsettigim bu.adam acıkca söylüyor.öldürmektense hayalini yıkmak tercihim diyor nokta.

Baya güzel konu olmuş. Ellerine sağlık.

Pc başına geçince ilk işim 3. sayfadaki Luffy'nin görüntüsünü arkaplan yapmak olacak.

@Dragon

Hala anlamadın dediğimi. :) Bir insanın hayalinin asla gerçekleşmeyecek olması, o insanın hayalinin yok olduğu veya öldüğü anlamına gelmez. BB'nin dediği şey de budur: Bir insanın hayalleri asla ölmez. BB, daha Roger KK değilken bile GL'i fethetmeyi hayal eden ve kafasına koyan biri. Croco veya Moriah asla KK olamayacak olsa kaç yazar, ölene kadar o adamlar hayallerinin peşinden koşacaklar ve Luffy'nin hayalinde iştirak etmeyecek köstek olacaklar. Şu ana kadar kimse Luffy'den dayak yedi diye hayalini, yani inanmayı kaybetmedi ve kaybetmeyecek.

Bunun dışında tayfa üyelerinin durumu daha farklı. Luffy'nin KK olma hayali ile tayfa üyelerinin hayalleri birbirine kenetlenmiş durumda. Yani Franky, TS ile dünya turu yapacaksa, Luffy'nin hayaline ortak olmak zorunda, aynı şekilde Luffy'de KK olacaksa Franky'den destek almak zorunda. Karşılıklı etkileşim var anlayacağın. Zoro olayı da aynı şekilde. Kuma'nın önünde Luffy'i öldürme beni öldür dediği sahnede Zoro diyor ki, şimdilik ismi duyulmamış birisiyim ama ileride Dünyanın En İyi Kılıçustası olacağım, kaptanıma dokunma diyor. :D Anlayacağın Mihawk'a boyun eğme nedeni ile Kuma'ya boyun eğme nedeni aynı ve Zoro hayalini kaybetmiş değil. Sadece hayalinin gerçekleşmesini Luffy'nin hayaline bağlıyor. Luffy'ninki nasıl Zoro'ya bağlıysa o şekilde bir etkileşim var.

Bunların dışında tabi Momo'nun Shogun olma hayali, Coby'nin amiral olma hayali var. Sabo'nun korsan olma hayali ve Ace'in de WB'yi kral yapma hayalleri vardı ve ölene dek hayallerinin varlığını sürdürdüler. Dikkat et, hayalleri değil, kendileri öldü. :D

@Dragon

Hala anlamadın dediğimi. :) Bir insanın hayalinin asla gerçekleşmeyecek olması, o insanın hayalinin yok olduğu veya öldüğü anlamına gelmez. BB'nin dediği şey de budur: Bir insanın hayalleri asla ölmez. BB, daha Roger KK değilken bile GL'i fethetmeyi hayal eden ve kafasına koyan biri. Croco veya Moriah asla KK olamayacak olsa kaç yazar, ölene kadar o adamlar hayallerinin peşinden koşacaklar ve Luffy'nin hayalinde iştirak etmeyecek köstek olacaklar. Şu ana kadar kimse Luffy'den dayak yedi diye hayalini, yani inanmayı kaybetmedi ve kaybetmeyecek.

Bunun dışında tayfa üyelerinin durumu daha farklı. Luffy'nin KK olma hayali ile tayfa üyelerinin hayalleri birbirine kenetlenmiş durumda. Yani Franky, TS ile dünya turu yapacaksa, Luffy'nin hayaline ortak olmak zorunda, aynı şekilde Luffy'de KK olacaksa Franky'den destek almak zorunda. Karşılıklı etkileşim var anlayacağın. Zoro olayı da aynı şekilde. Kuma'nın önünde Luffy'i öldürme beni öldür dediği sahnede Zoro diyor ki, şimdilik ismi duyulmamış birisiyim ama ileride Dünyanın En İyi Kılıçustası olacağım, kaptanıma dokunma diyor. :D Anlayacağın Mihawk'a boyun eğme nedeni ile Kuma'ya boyun eğme nedeni aynı ve Zoro hayalini kaybetmiş değil. Sadece hayalinin gerçekleşmesini Luffy'nin hayaline bağlıyor. Luffy'ninki nasıl Zoro'ya bağlıysa o şekilde bir etkileşim var.

Bunların dışında tabi Momo'nun Shogun olma hayali, Coby'nin amiral olma hayali var. Sabo'nun korsan olma hayali ve Ace'in de WB'yi kral yapma hayalleri vardı ve ölene dek hayallerinin varlığını sürdürdüler. Dikkat et, hayalleri değil, kendileri öldü. :D
bir yürü git adamın konusunu kirletmeyelim yeter,özele gel, birde mesaj kutunu bosalt.ben öldükten sonra hayalim olsa ne olur, sanki dedigi lafa bak :D

adam kk olucagım diyor olamıyorsa,hayalinide biri yıkıyorsa,adı üstünde hayali yıkılmıstır bu kadar basit anlatmaya calıstıgım bu.yoksa farklı yaklasıyorsun olaya o konuda anladım demek istedigini sıkıntı yok.sadece benim demek istedigim sey net ve basit;

mesela moria,kaidou öldürmedi,luffyde öldürmedi.ama birinde kk olmaya hayalini,digerindede zombi ordusuyla kk olma hayalini yıkarlar degil,yıkarlar :ehe: anlatmaya calıstım bu,gümüse en derin özürlerimi sunar konudan arazi olup,ders calısmaya dönüyorum :gamyon:

Röportajın Text versiyonunu çıkarttım.

EDİTÖR YAZISI
As a powerfull pirate in the world of One Piece, Straw Hat Luffy has seen his bounty rise and rise over the years. It's hard to believe this currently world-renowned pirate was once just a small-time rookie going out to sea for the first time. And as Luffy has succeeded beyond anyone's imagination, so has the manga series in which he stars. Recently, One Piece eclipsed an amazing milestone of 345,000,000 copies sold worldwide, and there is no end in sight to how far this series will sail, To celebrate this achievement and to honor One Piece, we offer our fans a look back at Luffy's numerous votages and countless conquests. Featured inside is a special one-shot, "Strong World"; a collection of interviews with Eiichiro Oda, the creator of One Piece; and a gorgeous ser of color-spreads and cover art from the 68 volumes released by VIZ Media so far, plus the upcoming volume 69.
Gather up your crew, board your ship and get ready to sail on the pirate adventure of a lifetime!
Alexis Kirsch - Edıtor

INTERVIEW WİTH EIICHIRO ODA

Interview by Misaki C. Kido
Sat sail with us on our greatest adventure yet... an exclusive interview with one of Weekly Shonen Jump's most original manga creators Eiichiro Oda, the creative mastermind behind One Piece!
Read on to find out Eiichiro Oda's influences, his surprising pick on which pirate crew he'd like to join, and much more!

Q: THE WORLD OF ONE PIECE HAS MANY DIFFERENT KINDS OF PIRATES WITH UNIQUE STYLES. HOW AND WHEN DID YOU FIRST THINK OF THE IDEA TO WRITE A MANGA ABOUT PIRATES?

EO: Ever since I was little, I liked pirates. As i child I really liked an anime series called Vicke the Little Viking. It was about little kid who admires Vikings, and his dream is to become one of them when he grows up. As I did research on pirates for One Piece, I realized that Vikings are a type of pirate. I feel that it’s awesome to have friends on your team, just like in the Vicke series. It may not be the best comparison, but I feel like that series’ spirit is carried on within my work.

Q: IF YOU COULD JOIN ANY PIRATE CREW IN ONE PIECE (EXCEPT FOR THE STRAW HATS), WHICH ONE WOULD YOU JOIN AND WHY?

EO: Hmm. Except the Straw Hats… I think it would be awesome to be in Buggy’s crew. They seem to be very carefree, and it would be really fun because even the subordinates can make fun of the captain. But if I was really strong, I wold want to be in the Blacbeard Pirates.

Q: IF YOU COULD MAKE ANY RECOMMENDATIONS TO TOURISTS WHO ARE VISITING THE GRAND LINE, WHERE WOULD YOU RECOMMEND THEY GO AND WHY?

EO: If I was traveling the Grand Line, I would love to stop be Skypiea because averything is süper fluffy. It reminds me of when I’m flying in a place and see the clouds below the window. I think if you go there, even a grown-up couldn’t help but be excited.

Q: YOUR MANGA IS FAMOUS FOR NOT ONLY ITS INCREDIBLE ACTION, BUT ITS HEARTFELT MOMENTS AS WELL (WE’VE CERTAINLY CRIED SOME “MANLY TEARS” AROUND THE OFFICE). WHAT IS YOUR SECRET FOR ELICITING SUCH POWERFULL EMOTIONAL RESPONSES FROM PEOPLE?

EO: The thing is, I get bored easily. So if my manga was just about the action, or comedy, or tearjerking moments, more then anybody, I would get bored. So ı change up the style of the series to keep up my motivation to draw the series. The real secret? I think of the plots and scenes when I’m tired. The only way that I can think of a new idea is to think about it a lot without sleeping or eating. That’s the only wat that I know, because humans can only come up with truly new ideas when they reach their limit. So every time I am done with my manuscript, I am completely exhausted.

Q: IT’S NO SECRET YOUR MANGA SELLS LIKE GANGBUSTERS AND HAS EVEN SET RECORDS IN JAPAN. YET YOUR MANGA HASN’T STRAYED FAR FROM ITS ROOTS. IT’S STILL AS PURE AND HONEST AS IT WAS IN THE BEGINING. WHAT IS YOUR SECRET FOR DEALING WITH SUCCESS?

EO: To this day, I’ve never truly felt pressure about becoming successful. I always try tos tay focused on making manga for just a single audience, because in most circumstances, you read manga by yourself. So whenever I draw manga, I have only one reader in my mind-mayself as a 15-year-old. I have no idea how other people would feel, so I turn back to the 15-year-old me to make a judgment on what is awesome or not. I always try to stay true to myself, and somehow is resonates with the kidds who read my manga.

Q: TO THE READER, IT’S AMAZING TO THINK ABOUT THE FACT THAT YOU HAD BROOK’S STORY PLANNED OUT WHEN YOU FIRST INTRODUCED LABOON. EXACTLY HOW FAR AHEAD DO YOU PLAN ONE PIECE, AND WHAT IS YOUR STORY-PLANNING TECHNIQUE?

EO: I only have the ending of One Piece my mind, and nothing else. But knowing the end point, I weave the story and make story arcs that build up to it.

Q: ONE PIECE HAS BEAUTIFUL COLOR SPREADS. WHAT OS YOUR PROCESS WHEN MAKING THEMİ AND HOW LONG DOES IT TAKE?

EO: I’ve drawn a lot of color illustrations. Recently, it tkaes me more time to think about what to draw than to actually draw it. But if it’s an incomplete idea, I would get bored while drawing. So until I find something that Ireally want to draw, I just think, sometimes the entire day. I feel like now it’s harder to choose what to draw than when I started serializing One Piece.

Q: WHAT MOVIES, TV SHOWS OR MUSIC INSPIRE YOUR MANGA?

EO: I listen to music a lot when I am making manga. I enjoy every genre of music, whether it’s Japanese or foreign. I create a playlist that is a soundtrack to a new story arc, and listen to it over and over again when I am working.

Q: DIGITAL MANGA, LIKE WEEKLY SHONEN JUMP, IS STARTING TO TAKE OFF IN AMERICA. WHAT ARE YOUR THOUGHTS ON DIGITAL MANGA?

EO: I think digital is cool for manga as long as it doesn’t interfere with the way it’s intended to be enjoyed by the readers because the flow of panels and the use of spread images in One Piece is unique compared that the experience of reading digital manga is similar to reading book in print, and neither is better or worse.

Q: DO YOU HAVE ANY LAST COMMENTS FOR THE U.S. FANS THAT ENJOY THIS SERIES VIA WEEKLY SHONEN JUMP?

EO: When you are reading One Piece, you might come across weird scenes that only Japanese readers can understand. But please bear with me, because I am trying to create a World that can be enjoyed by people everywhere.

İngilizce yazı için Gümüş'e teşekkürler.

EDİTÖR YAZISI
One Piece dünyasındaki güçlü bir korsan olarak, Hasır Şapkalı Luffy'nin başındaki ödül yıllar geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünyaca ünlü bu korsanın bir zamanlar çaylak olup denize ilk açılışını gerçekleştirdiğine inanmak zor. Ve Luffy herkesin hayal edebileceğinden daha başarılı bir karakter olarak manga serisinin yıldızı. Geçenlerde, One Piece Dünya çapında 345 milyon satarak bir dönüm noktası yaşadı. Ve serinin daha ne kadar yelken açacağı belli değil, bu başarıyı kutlamak ve One Piece'i onurlandırmak için, hayranlarımıza Luffy'nin sayısız macera ve çarpışmasına göz atmalarını öneriyoruz. Dergi içeriğinde özel bir one-shot ''Strong World''; One Piece'in yaratıcısı Eiichiro Oda ile yapılmış röportaj koleksiyonu; ve Vız Media tarafından sunulmuş 68 cildin ve gelecek olan 69.cildin renkli kapakları mevcut. Tayfanızı toplayın, geminize binin ve korsanların dünyasında macera yaşamak için yelken açmaya hazır olun!
Alexis Kirsch - Editör

EIICHIRO ODA İLE RÖPORTAJ

Misaki C.Kido tarafından hazırlandı
Bizimle beraber en büyük maceraya yelken açmaya hazır olun.
... Haftalık Shonen Jump'ın en orijinal manga yaratıcısı Eiichiro Oda, One Piece'in ardındaki yaratıcı beyni ile!
Eiichiro Oda'nın etkilendikleri, katılmak istediği sürpriz tayfa ve çok daha fazlası için okumaya devam edin!

S: ONE PİECE DÜNYASI KENDİNE ÖZGÜ BİRÇOK DEĞİŞİK KORSANI BARINDIRIYOR. İLK DEFA KORSANLAR HAKKINDA MANGA YAZMAK NE ZAMAN VE NASIL AKLINIZA GELDİ?

EO: Küçüklüğümden beri, korsanları seviyorum. Küçükken gerçekten Vicke the Little Viking adlı anime serisini severdim. Küçük bir çocuğun Vikinglere hayran olması ve hayali ise büyüyünce onlardan biri olmasıydı. One Piece için korsanlar hakkında araştırma yaparken, Vikinglerin bir çeşit korsan olduklarını fark ettim. Takımında arkadaşlarını bulundurmanın mükemmel bir şey olacağını hissettim, tıpkı Vicke serisindeki gibi. Belki en iyi karşılaştırma olmayabilir, ama gerçekten o serinin işime ilham verdiğini hissediyorum.

S: EĞER ONE PİECE'TE BİR TAYFAYA KATILMA İHTİMALİNİZ OLSAYDI, (HASIR ŞAPKALAR DIŞINDA) BU HANGİSİ OLURDU VE NEDEN?

EO: Hmm. Hasır Şapkalar dışında... Bence Buggy'nin tayfasında olmak harika olurdu. Oldukça tasasız görünüyorlar, ve adamları bile kaptanla dalga geçebiliyor. Ama eğer gerçekten güçlü olmak isteseydim, Blackbeard Korsanlarında olmak isterdim.

S: EĞER GRAND LİNE'I ZİYARET EDECEK TURİSTLERE BİR YERİ ÖNERECEK OLSAYDINIZ, NEREYE GİTMELERİNİ ÖNERİRDİNİZ VE NEDEN?

EO: Eğer Grand Line'ı geziyor olsaydım, Skypiea'da durmaya bayılırdım çünkü her şey süper kabarcıklı. Uçakta giderken camdan baktığımda bulutların altımda süzülüşünü seyretmemi hatırlatıyor. Eğer oraya giderseniz, orada büyümek bile heyecanlı olurdu.

S: MANGANIZ SADECE İNANILMAZ AKSİYONUYLA DEĞİL, AYNI ZAMANDA KALBE DOKUNAN ANILARIYLA DA MEŞHUR (OFİSTE KESİNLİKLE ARA ARA ''ERKEKSİ GÖZYAŞI'' DÖKÜYORUZ) İNSANLARIN DUYGULARINI AÇIĞA ÇIKARMAKTAKİ BAŞARINIZIN SIRRI NEDİR?

EO: Olay şu ki, çabuk sıkılıyorum. Yani mangam sadece aksiyon, komedi veya dram'dan ibaret olursa, herkesten çok ben sıkılırım. O yüzden çizme motivasyonumu korumak için serinin stilini değiştiriyorum. Gerçek sırrı mı istiyorsunuz? Olayı ve sahneleri yorulduğum zaman düşünürüm. Yeni bir fikri düşünmemin tek yolu çokça uykusuz ve aç kalmaktan geçiyor. Bildiğim tek yol bu, çünkü insanlar yeni fikirlere ancak sınırlarına geldikleri zaman ulaşırlar. O yüzden ne zaman hikayeyi yazmayı bitirsem yorgunluktan ölüyorum.

S: MANGANIZIN ÇOK BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SATTIĞI SIR DEĞİL VE JAPONYA'DA BİLE REKORU KIRDI. VE BUNA RAĞMEN MANGANIZ KÖKENİNDEN UZAKLAŞMIŞ DEĞİL. HALA BAŞLANGIÇTAKİ GİBİ SADE VE SAMİMİ. BAŞARILI OLMANIZIN SIRRI NEDİR?

EO: Bugüne kadar, başarılı olmak konusunda gerçekten bir baskı hissetmedim. Hep tek bir okuyucuya odaklandım, çünkü mangayı kendiniz okuyorsunuz. O yüzden ne zaman manga çizsem, aklımdaki tek okuyucu 15 yaşımdaki halim oluyor. Diğer insanların ne hissedeceğine dair bir fikrim yok, ben de 15 yaşımdaki halime ne mükemmel olur ne olmaz diye sorguluyorum. Kendime her zaman dürüst olmaya çalışıyorum ve bazen mangamı okuyan çocukların sesleri kulağımda yankılanıyor.

S: OKUYUCU OLARAK BAKTIĞIMIZDA, BROOK'UN HİKAYESİNİN LABOONLA İLK TANIŞTIĞIMIZDAN BERİ PLANLANDIĞI GERÇEĞİ GERÇEKTEN HARİKA. ONE PİECE İÇİN TAM OLARAK NE KADAR İLERİSİNİ PLANLADINIZ, VE HİKAYE-PLANLAMA TEKNİĞİNİZ NEDİR?

EO: Aklımda sadece One Piece'in sonu var. Ama sonu bildiğimden, hikayeyi de ona göre şekillendiriyorum.

S: ONE PİECE GÜZEL RENKLİ SAYFALARA SAHİP. ONLARI YAPARKEN HANGİ AŞAMALARDAN GEÇİYORSUNUZ VE NE KADAR SÜRE ALIYOR?

EO: Renkli bir çok illustrasyon çiziyorum. Ne çizeceğimi düşünmek çizdiğim zamandan daha fazla vakit alıyor. Ama eğer tamamlanmamış bir fikirse, çizerken sıkılıyorum. O yüzden gerçekten çizmek isteyeceğim bir şey bulana kadar düşünüyorum, ve bu bazen bütün bir günü kapsayabiliyor. Şu zamanda ne çizeceğimi seçmek One Piece'e başladığım zamandakinden daha fazla vakit alıyor.

S: HANGİ FİLM, TV ŞOVLARI VEYA MÜZİK MANGANIZA İLHAM OLUYOR?

EO: Manga'yı çizerken çokça müzik dinliyorum. Tüm tarz müziklerden zevk alıyorum, ister Japon ister yabancı olsun. Yeni hikaye arc'ı için bir playlist oluşturuyorum, ve çalışırken tekrar tekrar dinliyorum.

S: DİGİTAL MANGA, HAFTALIK SHONEN JUMP DERGİSİ GİBİ, AMERİKA'DA ÇIKMAYA BAŞLIYOR. DİGİTAL MANGA ÜZERİNE DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

EO: Yolun önüne çıkmadığı sürece digital manga'nın havalı olduğunu düşünüyorum. Okuyucular zevk alıyorlar çünkü digital manga'daki panellerin akışkanlığının kendine özgü bir tarzı var. Diğer şekilde ise kitabı, yazıcıdan çıktı olarak okumaktan farksız gibi ne daha iyisi ne daha kötüsü.

S: HAFTALIK SHONEN JUMP İÇİN AMERİKA FANLARINA SÖYLEYECEĞİNİZ SON BİR SÖZÜNÜZ VAR MI?

EO: One Piece'i okuduğunuz zaman, sadece Japon okuyucuların anlayabileceği garip sahnelerle karşılaşabilirsiniz. Ama lütfen beni anlamaya çalışın, çünkü her yerden insanın eğlenebileceği bir Dünya oluşturmaya çalışıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık