Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece 300 Milyon Kutlama!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdiye kadarkilerin en büyüğü! New York(New York Times) ve Taiwan'dan gezeteler. HEY WORLD THIS IS THE MANGA!!!

Oda-sensei tarafından yeni bir çizim gibi görünüyor.

Araya mesaj atıp konunun akışını bozmak istemiyordum ama Luffy çizimi cidden çok sağlam olmuş, belirtmeden geçemedim..

İstediğiniz gibi mesaj atabilirsiniz. ^___^ Oda-sensei'den gelen yeni çizimler beni her zaman cezbediyor.

VIZ Media bu hafta, One Piece'in dünya çapında 345 milyon satışa ulaşması şerefine One Piece'in fanlarına 21 - 27 kasım arasında ücretsiz bir okuma bölümü sundu. Ancak dağıtım lisansları Kuzey Amerika, Birleşik Krallık, İrlanda, Güney Afrika'da olduğu için herkes erişemiyor. Bir arkadaşımız da bizim için onları SS ile çıkarmış(Yüksek Kalite). Her neyse taramaları aşağıda paylaşıyorum.

Taramalar 4 bölüme ayrılmış:
Eiichiro Oda ile - Röportaj
"Strong World" özel bölümü. Episode 0 (VİZ Media çevirisi)
Color Spreadler. (Bunlara sahibiz)
Cilt kapakları galerisi. (69 kapak (VİZ Media versiyonu)

Ve son olarak, SS'leri alıp uploadlayan, Arlongpark'tan BernieCrane'e çok teşekkürler.

Gümüş New York Times gazetesindeki küçük paragrafta ne yazıldığını öğrenebilme imkanın var mı?
One Piece is an epic adventure featuring "Straw Hat" Luffy, captain of a band of pirates. It recounts his exploits all over the world in search of the treasure known as "One Piece" together with his companions whom Luffy meets on his adventures. The story, its characters, and its perspective have enchanted not only children but also men and women of all ages. With over 300 million volumes of the series sold in Japan since its first release 16 years ago, One Piece has set an unbelievable record among Japanese comics currently in the market. The series' popularity overseas has steadily increased as well, and to date, One Piece has been published in over 25 countries.
Ben Röportajın da text versiyonunu çıkarmaya çalışıyorum yarın akşama kadar bitirmiş olurum.

Röportaj için teşekkürler.
-Op'ye nereden esinlendiniz sorusuna Küçüklükten beri korsanlara hayrandım demiş ve hatırladığım kadarıyla daha öncede dediği gibi Vicke The Viking serisini belirtmiş.
-Hasır şapkalar haricinde hangi tayfaya katılmak isterdiniz sorusuna Önce eğlenceli olur diye önce Buggy demiş ama güçlü olmak isteseydim Blackbeard korsanlarına diyede eklemiş. (Shanks gidici beyler :/)
-Mangayı başarılı yapma konusunda hiçbir zaman baskı hissetmedim diyor. Bu konuda her zaman tek bir okuyucuya odaklanırmış, o da Oda'nın 15 yaşındaki haliymiş. 15 yaşımdaki halime ne mükemmel olur diye sorup, genelde dürüst olmaya çalışıyorum diyor.
-One Piece'te Brook - Laboon arasındaki bağlantının övülüp, seride ne kadar ilerisini planladınız ve hikaye planlama tekniğiniz nedir gibi bir soruya Sadece sonunu biliyorum deyip, tabi o sona görede kurguyu şekillendiriyorum demiş.
-Grand Line'ı ziyaret edecek bir turiste nereyi gitmesini tavsiye ederdiniz sorusuna Skypiea derdim çünkü herşey süper kabarcıklı, uçakta giderken camdan dışarı bakıp bulutları altınızda süzülürken seyretmek gibi demiş.
-Manganız sadece mükemmel aksiyonuyla değil, aynı zamanda kalbe dokunan anılarıyla da meşhur. İnsanların duygularını açığa çıkarmaktaki başarınızın sırrı nedir şeklindeki soruya İşin aslı çabuk sıkılıyorum. Eğer manga sadece aksiyon, komedi veya dram üzerine olursa herkesten çok ben sıkılırım demiş. O yüzden çizme motivasyonumu korumak için serinin stilini değiştiriyorum diyor. İşin sırrını arıyorsanız, uykusuz ve aç kalmaktan geçiyor diyor. Bildiğim tek yol bu çünkü insanlar sınırlarına ulaştıkları zaman yeni fikirler akıllarına gelmeye başlar demiş. O yüzden ne zaman belli bir hikayeyi yazmayı bitirse, yorgunluktan ölüyormuş.
-Haftalık Shonen Jump dergisi gibi dijital manga'nın amerika'da çıkmaya başladığı belirtilip, dijital manga hakkındaki görüşleriniz nedir sorusuna Yolun önüne geçmediği sürece havalı olduğunu düşünüyorum deyip, One Piece'teki panellerin akışkanlığının dijital manga'da kendine özgün bir tarzı olduğunu söylüyor. Ama diğer şekilde kitabı yazıcıdan çıkma olarak okumak gibi bir şey diyor ne daha iyisi ne daha kötüsü.
-Ayrıca mangayı çizerken bol bol müzik dinliyormuş ki sanırım bir şeyler yaparken müzik dinleme alışkanlığı hepimizde var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık