Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Harden, Curry ve Durant'e "Sizden daha iyi bir oyuncuyum." mesajını o kadar net vermiş ki görmezden gelmek mümkün değil.
Bence değil valla.
Aynen öyle. Üstad haklı. GSW yine geçen seneki gibi salmış bir sezon geçiriyor. Finaller başlayınca oynamaya başlarlar. O zaman da ne Harden kalır ne de başkası.

Şut deneme miktarlarını gördün mü? Daha iyi oyuncu olmaktan ziyade, takımların oyuncu profili ve oyun stilleri ile alakalı bir durum bence.
Curry bu aralar sorumluluk almıyor siz de fark ettiniz mi son birkaç maçta? Özellikle son top genelde ona kalırdı ama eline bile almadı KD'ye verdiler. Bayadır dikkatimden kaçmıyor.

Aynen öyle. Üstad haklı. GSW yine geçen seneki gibi salmış bir sezon geçiriyor. Finaller başlayınca oynamaya başlarlar. O zaman da ne Harden kalır ne de başkası.
Bir tanesi kendisi gibi oynasa kafi ama takım çok dengesiz takılıyor bu sene. Misal son maçı gayet alırlardı. :/ Umarım düzgün oynarlar vakti gelince de bu yık pek ümitli değilim. Bu aylar genel olarak salıyor takımlar gerçi. Bakalım artık.

Bir tanesi kendisi gibi oynasa kafi ama takım çok dengesiz takılıyor bu sene. Misal son maçı gayet alırlardı. :/ Umarım düzgün oynarlar vakti gelince de bu yık pek ümitli değilim. Bu aylar genel olarak salıyor takımlar gerçi. Bakalım artık.
Takımın saldığı yaptığı top kayıplarından belli. O salmışlık bariz belli izlerken. Geçen sene de böyleydi bir aralar ama Kerr reyiz sonunda sertleşince toparlanmışlardı. Kerr sanırım şu an için sorun görmüyor bunu. O el atana kadar böyle giderler, sonra da kupayı Curry reyizin elinde görürüz yine. Curry ve KD ciddileştiğinde olanları biliyoruz o yüzden benim endişem yok şampiyonluk konusunda. Ama şu takımda Mcgee kalacaktı abi onu arıyorum ben.

Takımın saldığı yaptığı top kayıplarından belli. O salmışlık bariz belli izlerken. Geçen sene de böyleydi bir aralar ama Kerr reyiz sonunda sertleşince toparlanmışlardı. Kerr sanırım şu an için sorun görmüyor bunu. O el atana kadar böyle giderler, sonra da kupayı Curry reyizin elinde görürüz yine. Curry ve KD ciddileştiğinde olanları biliyoruz o yüzden benim endişem yok şampiyonluk konusunda. Ama şu takımda Mcgee kalacaktı abi onu arıyorum ben.
He valla. Ben de seviyordum keratayı. Şimdi sevmediğim adamı çekeceğim artık.

Ben de hiç sevmem kendisini ve Curry en sevdiğim oyuncudur. Ama Harden daha iyi bi oyuncu.

Bahsettiğim şey şu, Harden Lebron'a benzer şekilde tek başına o takımı taşıyor. Chris Paul da oynamadığı için bu kadar net farkını gösterdi dedim. Tek başına dört all-star'ı da karşısına alıp ben tek siz hepiniz yaptı ve aldı maçı.

Bire birde ofansif anlamda ligin gelmiş geçmiş en büyük silahlarından biri. Durant, Curry fark etmez hangisi bir takımı bu kadar tek başına taşıyabilir ya da taşıyabildi geçmişte? Bak, takıma ve oyuna yaptığı etkiden veya verimlilikten bahsetmiyorum onlar başka hesaplar. En iyi olmanın basit bir hesabı vardır: Kazanmak. Harden bu konuda bireysel olarak daha iyi. Durant ve Curry daha özel oyuncular olmasına rağmen Harden mağara adamı basitliğiyle kazanıyor :) Basit oynamak kolay değildir ve daha etkilidir.
Houston'ın oyun stili zaten Harden'ın birebirleri üzerine kurulu, daha doğrusu takımın oyun stili birebir oynama üzerine. Mesela Chris Paul oynarken Harden bu derece rakamlara ya da bu derece effektif oynamıyordu. Çünkü o birebiri oynayabilecek ikinci bir kişi daha vardı ve haliyle Harden'ın rakamları daha düşüktü. Ama Paul sakatlanınca takımda bu oyunu oynayabilecek sadece Harden kaldı. Zaten oynama sürelerinden, top kullanma miktarlarından, şut deneme sayılarından falan görebiliriz bunu. Ama Golden'ın oyunu birebir üzerine değil, en azından kağıt üzerinde. Houston'da herkes kabullenmiş Harden'ın oyununu. Takım kurulurken zaten bu belli olan bir şey. Ama Golden'da Curry, Durant, Klay falan hepsi top kullanıp kendi şutunu oluşturabilen oyuncular. Harden'ın yaptığı şeyi Golden'da yapmak daha zor. Oyuncu profili ve oyun stilleri farklı.

Houston'ın oyun stili zaten Harden'ın birebirleri üzerine kurulu, daha doğrusu takımın oyun stili birebir oynama üzerine. Mesela Chris Paul oynarken Harden bu derece rakamlara ya da bu derece effektif oynamıyordu. Çünkü o birebiri oynayabilecek ikinci bir kişi daha vardı ve haliyle Harden'ın rakamları daha düşüktü. Ama Paul sakatlanınca takımda bu oyunu oynayabilecek sadece Harden kaldı. Zaten oynama sürelerinden, top kullanma miktarlarından, şut deneme sayılarından falan görebiliriz bunu. Ama Golden'ın oyunu birebir üzerine değil, en azından kağıt üzerinde. Houston'da herkes kabullenmiş Harden'ın oyununu. Takım kurulurken zaten bu belli olan bir şey. Ama Golden'da Curry, Durant, Klay falan hepsi top kullanıp kendi şutunu oluşturabilen oyuncular. Harden'ın yaptığı şeyi Golden'da yapmak daha zor. Oyuncu profili ve oyun stilleri farklı.
Hayır bak onun farkında olmasam zaten sana Harden'ı çıkar Curry'yi koy sence Houston n'olur derdim. Basit de bir cevabı var. Ama o dediğinin farkında olduğum için soru şu, Harden yerine Curry üzerine takım kurulmuş olsun ve bu takımda en fazla bir tane daha all-star olacak. Bu takım Houston kadar başarılı olamazdı diyorum. Curry olduğu takımın çıtasını daha yukarı çıkarabilir, ya da daha özel veya verimli bir oyuncu olabilir ama Harden bireysel olarak daha iyi bir oyuncu. Dediğim şey bu. İzolasyon üzerinden bire birde bu kadar üretken başka bir oyuncu yok. Adam hiç sekmiyor ve durduramıyorsun da. Elinde Curry olduğunda onun şut tehdidi üzerinden 4'e 3 hücumlar çizebilirsin. Onun dışında yine Curry de bir süper yıldız 30 veya 40 sayı da atar. Ama onu bire birde silah olarak kullanıp bunun üzerine takım kuramazsın, Curry takımın çıtasını yükseltip onunla beraber yükselir. Bu yüzden bireysel olarak diye vurguluyorum, Harden daha iyi bi oyuncu. Durant kusura bakmasın OKC'de gösterdi zaten ne olduğunu ve olmadığını onu detaylı kıyaslama gereği duymadım.

Hayır bak onun farkında olmasam zaten sana Harden'ı çıkar Curry'yi koy sence Houston n'olur derdim. Basit de bir cevabı var. Ama o dediğinin farkında olduğum için soru şu, Harden yerine Curry üzerine takım kurulmuş olsun ve bu takımda en fazla bir tane daha all-star olacak. Bu takım Houston kadar başarılı olamazdı diyorum. Curry olduğu takımın çıtasını daha yukarı çıkarabilir, ya da daha özel veya verimli bir oyuncu olabilir ama Harden bireysel olarak daha iyi bir oyuncu. Dediğim şey bu. İzolasyon üzerinden bire birde bu kadar üretken başka bir oyuncu yok. Adam hiç sekmiyor ve durduramıyorsun da. Elinde Curry olduğunda onun şut tehdidi üzerinden 4'e 3 hücumlar çizebilirsin. Onun dışında yine Curry de bir süper yıldız 30 veya 40 sayı da atar. Ama onu bire birde silah olarak kullanıp bunun üzerine takım kuramazsın, Curry takımın çıtasını yükseltip onunla beraber yükselir. Bu yüzden bireysel olarak diye vurguluyorum, Harden daha iyi bi oyuncu. Durant kusura bakmasın OKC'de gösterdi zaten ne olduğunu ve olmadığını onu detaylı kıyaslama gereği duymadım.
Curry'nin kendini gösterecek fırsatı olsa, yani etrafında bunca kişi olmasa bireysel olarak ne kadar iyi oynadığını görebiliriz bence. Sence etrafında bir süredir all-star'lar dolu olduğu için Curry'nin nelere kadir olduğunu göz ardı ediyor olma ihtimalin yok mu? Bana biraz öyle geldi ama kesin de konuşamam.

Harden'a gelecek olursam oynadığı oyun, oyun değil. Takım sadece onun üzerinden işlediği için bu kadar "iyi" bir performans ortaya koyuyor bana kalırsa. Bireysel performans olarak bakacaksak Harden ile Curry'i karşı karşıya koysak kim alır diye düşünelim öyleyse direkt. Harden'ın step(s)-back'lerine düdük çalınmadığını varsayarsak Curry'e rakip olabilir. :oleyo2:

İzalasyon verimli bişey degil takım üzerinden bakarsak. Topu 1 kişiye ver diğerleri alan paylaşsın izalasyon oynasın ritim, akışkanlık bunları dip seviyeye çeken olgu. En basitinden adam yetengini 10 ise 1 kişi izalasyon oynucak diye ondan aldıgın verimi 7 düşürüyosun yani kadro kaliteni bile sahaya yansıtamıyorsun. En iyi izlasyon oynayan oyuncu en iyi oyuncu olmaz. Bu bir takım sporu takıma en fazla katkı veren en yüksek seviyeye çıkaran oyuncu daha iyi bir oyuncudur. İzlasyonun kendisi zaten bencil stil takım arkadaşlarının aldığın katkı minumuma çek kendi yapmak istediklerinin yüzünden. Bu yüzden 0 şampiyonlugu var Harden'ın henüz. İlla izalosyon diyosan KD izlasyon oynadığı bir sezon 40 sayı aşagısı oynama ihtimali yok. Savunmak imkansız 2,10 küsür boyu var Aanthony davis üzerinden kaldırıp atıyor. Oyun bireysel olsaydı derdin en iyi izalasyon oynayan en iyi oyuncu diye ama takım sporunda en verimli takımını en yüksek seviyeye çıkartıp şampiyon olmaktık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık