Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Konferans finali eşleşmeleri nasıl olacak?

• Kullanılan toplam oy
    20
Ben izolasyon başına sayıda Harden'ın rekorları alt üst ettiğini herkesin bildiğini farz edip bu meselede direkt son hükmümü söylemiştim. Anlaşılan pek kimsenin bundan haberi yok. Hep aynı hatayı yaptığım için iletişim kurmakta iyi değilim :) Sadece bir maçta iyi performans göstermesine kanıp birisini daha iyi ilan edecek kadar sığ değilim tabi ki ama böyle düşünüleceğim aklıma gelmedi tabi.

Şimdi en baştan başlayalım. İzolasyon oyunları eğer verimli bir şey olsaydı her takım bunun üzerinden hücum ederdi. Çünkü burası Nba ve herkesin en az bir yıldızı var. Ama verimli bir şey değil. En müthiş bir süperstar bile izolasyon üzerinden çok yüzdeli sayı getirmez takımına. Hele bir de onun üzerine yüklendikçe ortalamaları daha da düşer.

Gelelim Houston'a, Mike D'Antoni gibi birisi kimliğiyle bütünleşmiş hızlı hücum felsefesinden bu mağara adamı oyununa niye döndü hiç sormadınız mı? Evet, izolasyon oyununun takımı için daha verimli olduğunu gördüğü için ün yaptığı, bütünleştiği oyunu terk etti. Normalde verimsiz olan izolasyon oyunu evet. Bunun da tek bir sebebi var: Harden. Maç başına izolasyon hücumu kullanma sayısında en yakın rakibinden iki kat fazla ama bulduğu sayı ortalaması da aynı şekilde iki kat fazla :) Yani ilk başta dediğim ezberleri komple bozuyor. İzolasyon oyununu verimli oynamasını geçtim, çok fazla oynamasına rağmen bunu yapıyor. Yani verimi de düşmüyor. Dribling yeteneği çok iyi, dribling üzerinden şutu çok iyi, step-back konusunda ligin gelmiş geçmiş en iyisi. Şutunu geçelim, e içeri penetrede de en iyilerden birisi. Faul almayı bu kadar iyi bilen başka oyuncu yok, almasa da sayı buluyor hatta onu geçtim çok iyi de bir pasör hep doğru pası da veriyor. Yani adamın eksiği yok resmen hepsinde inanılmaz iyi.

Bütün bu bahsettiğim şeyler bireysel meseleler, ben de zaten bu adamın Curry ve Durant gibi ligdeki en iyi oyunculardan ikisinden bireysel olarak daha iyi olduğu artık aşikar dedim. Ben Harden'ı da onu izlemeyi de hiç sevmem :) Lebron'u izlemekten bile çok daha fazla zevk alırım. Harden'ı geçtim Houston'dan gerçekten nefret ederim inanılmaz itici ve çirkef bir takım. Ama yiğidi öldürsem de hakkını veririm. Harden bireysel anlamda ligdeki en iyi ofansif silahtır. Ve gelmiş geçmiş de en iyilerden birisidir.

Edit: Tam da Amerikan Mutfak'ta Harden konuşulmuş :) Videoyu izleyip buraya döşemedim peşinen söyleyeyim. Ama benzer şeyler söylemiştir sonuçta aşikar bi mesele.
Ben hatta bizde Harden'ın kötü izalasyon oynadığını söylemedikki izalasyon konusunda Harden NBA açık ara en iyisi ve acayip de verimli burda sorun yok ama gel gelelin sana şampiyonluk kazandırıyomu. Step-Back konusun da sana katılmıyorum Dirk Nowitzki oyununu tamamen buna göre kurmuş bu işi bir nevi duayeni olmuş kişeye haksızlık olur. İş konple oyuncu olmak diyorsan Lebron, KD hatta Kawi, bile Harden'dan daha iyidir. Harder savunmada büyük zafiyet işin savunma kısmını unutma Lebron yaptımı çok iyi savunmaçı KD baya iyi savunmacı Kawi zaten ligin 2 yönlü en iyi oyuncusu.

Konumuza dönersek Harder verimli şekilde 60 atsın izalasyonla ona şampiyonluk getircekmi önemli nokta orası playoff ortamında bunları yapabilecekmi geçen sene yapamadı.GSW serisine bakabilirsin 1 maç hariç baya verimsizdi çember dövdü. Ayrıça yine diyorum KD tamamen onun üzerine izalasyon oynuyaçak bir takıma gitsin Harden'dan daha iyi sonuç verir. GSW, KD olmadan 1 şampi birde son anda verdikleri şampiyonluk var. Harden ve Curry karşılaştıralım Harden kegıt üzerinde daha iyi oyuncu çıkar ama iş takımla oynamaya geldimi Curry daha iyi oyuncudur. Biri takım arkadaşlarını yüçeltirken diğeri onları aşagıya çekiyor ha eğer takım arkadaşlarını aşagıya çekmesine rağmen şampiyonluk alıyorsa Harden kimse bişey diyemez.

Aslında sen cephe aldın. Uzun uzun yazmaktan hoşlanmıyorum da durup dururken seni sığ bir bakış açısıyla gördüğümüzü düşünüp kendin uzunca bir açıklamaya kollarını sıvadın. Aklımdan bile geçmemişti misal. Başkasının da geçtiğini sanmıyorum ama işin bence kısmı var her hâlükârda ve herkesin bir bence'si var. Ama şöyle ama böyle. Sen bize nazaran daha net konuştun sadece. Ve nedense fazlasıyla direttin. Bak gene haklısındır, bir şey demiyorum. Konu içinde değil de genel olarak yazıyorum bunları. Bana kalırsa daha en başından yazmadan bir tepki(illa küçük çaplı linç/saldırı manasında değil de karşı görüşlerin dile getirildiği türden) alacağını sezmiş ve bunu göze alarak yazmışsın. Cevaplar beklerken de kafanda tartmışsındır bir şeyler ve sonra da patlayıvermişsindir(kafayı sıyırdın haklı çıkmak için falan demiyorum, yanlış anlama. Bir süre yazışma ve düşünmenin ardından seni o uzun ve bu kısa mesajı atmaya iten bir şeyler olmuş işte.) Özetle biraz da kendi kendine seri köz getirmişsin gibime geliyor.

:sapkali:

Not: Bugün ne kadar uzun konuşuyorum ya.
Yazarken aklıma gelmişti biliyor musun bu inşallah üstüne alınmaz diye :D Dolaylı yoldan oraya gelen şeyler yazan da oldu evet durduk yere de yazmadım tabi o kadar. Sanki hiç istatistik bakmıyoruz da özet üzerinden izleyip bir maçta etkilenip uff bu adam en iyisi diyoruz sanan(lar) olmuş o yüzden yazma gereği duydum :sapkali:
Ben hatta bizde Harden'ın kötü izalasyon oynadığını söylemedikki izalasyon konusunda Harden NBA açık ara en iyisi ve acayip de verimli burda sorun yok ama gel gelelin sana şampiyonluk kazandırıyomu. Step-Back konusun da sana katılmıyorum Dirk Nowitzki oyununu tamamen buna göre kurmuş bu işi bir nevi duayeni olmuş kişeye haksızlık olur. İş konple oyuncu olmak diyorsan Lebron, KD hatta Kawi, bile Harden'dan daha iyidir. Harder savunmada büyük zafiyet işin savunma kısmını unutma Lebron yaptımı çok iyi savunmaçı KD baya iyi savunmacı Kawi zaten ligin 2 yönlü en iyi oyuncusu.

Konumuza dönersek Harder verimli şekilde 60 atsın izalasyonla ona şampiyonluk getircekmi önemli nokta orası playoff ortamında bunları yapabilecekmi geçen sene yapamadı.GSW serisine bakabilirsin 1 maç hariç baya verimsizdi çember dövdü. Ayrıça yine diyorum KD tamamen onun üzerine izalasyon oynuyaçak bir takıma gitsin Harden'dan daha iyi sonuç verir. GSW, KD olmadan 1 şampi birde son anda verdikleri şampiyonluk var. Harden ve Curry karşılaştıralım Harden kegıt üzerinde daha iyi oyuncu çıkar ama iş takımla oynamaya geldimi Curry daha iyi oyuncudur. Biri takım arkadaşlarını yüçeltirken diğeri onları aşagıya çekiyor ha eğer takım arkadaşlarını aşagıya çekmesine rağmen şampiyonluk alıyorsa Harden kimse bişey diyemez.
Ben zaten defalarca altını çizerek bireysel anlamda ve ofansif olarak dedim, niye ısrarla saptırıyorsun :D Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu diyecek halim yok herhalde Harden'a, önce bi tanecik şampiyonluk alsın bakalım.

Nowitzki boyunun avantajıyla ve step-back'ten çok tek ayak üzerinde fade-away veya pump-fake gibi silahlarını kullanıyordu daha çok. Harden step-back konusunda net en iyisi. Tabi bence.

Yazarken aklıma gelmişti biliyor musun bu inşallah üstüne alınmaz diye :D Dolaylı yoldan oraya gelen şeyler yazan da oldu evet durduk yere de yazmadım tabi o kadar. Sanki hiç istatistik bakmıyoruz da özet üzerinden izleyip bir maçta etkilenip uff bu adam en iyisi diyoruz sanan(lar) olmuş o yüzden yazma gereği duydum :sapkali:
Yok ya. Ben alınmam, zaten severim seni de bana diğerleri de öyle gelmemişti. Tabii bilemiyorum, onda da haklı olabilirsin. :D Ben, sen o mesajı yazmadan da öyle düşünmeye başlamıştım da mevzuları uzatmayı sevmiyorum pek. :D

Yok ya. Ben alınmam, zaten severim seni de bana diğerleri de öyle gelmemişti. Tabii bilemiyorum, onda da haklı olabilirsin. :D Ben, sen o mesajı yazmadan da öyle düşünmeye başlamıştım da mevzuları uzatmayı sevmiyorum pek. :D
Ben de hiç sevmem tartışmayı da işte dayanamıyorum bazen :( Bilmukabele :sapkali:

Ben zaten defalarca altını çizerek bireysel anlamda ve ofansif olarak dedim, niye ısrarla saptırıyorsun :D Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu diyecek halim yok herhalde Harden'a, önce bi tanecik şampiyonluk alsın bakalım.

Nowitzki boyunun avantajıyla ve step-back'ten çok tek ayak üzerinde fade-away veya pump-fake gibi silahlarını kullanıyordu daha çok. Harden step-back konusunda net en iyisi. Tabi bence.
Hayda sende benim dediğimi anlamıyosun Harden yerine koy KD daha iyisi ortaya çıkar diyorum bireysel olarak. Ayrıca ister 60 atsın ister 80, 25 atarak takımı yüçelterek atarak oyuncu daha iyidir bireysel olarak. Nowitzki hem geri adım atıyor hemde vücuduyla geriye doğru esnetiyordu savunmak imkansız oluyordu.

Hayda sende benim dediğimi anlamıyosun Harden yerine koy KD daha iyisi ortaya çıkar diyorum bireysel olarak. Ayrıca ister 60 atsın ister 80, 25 atarak takımı yüçelterek atarak oyuncu daha iyidir bireysel olarak. Nowitzki hem geri adım atıyor hemde vücuduyla geriye doğru esnetiyordu savunmak imkansız oluyordu.
Hmm anladım, ben Harden yerine KD'yi koysak şimdikinin yanına yaklaşamazlar diyorum.

Harden'ın step(s)-back'inin aynını Curry yapınca ona steps çalmışlar ve o da ayrımcılığın gayet farkında :) Yorumcular da farkında, doğru düdük tebrik ederiz ama umarız Rockets maçlarında da görürüz diyorlar. Şu stepslere dikkat edilmemesine uyuz oluyorum ya zamanında Lebron da b.kunu çıkarırdı. Bir de hareketli perdeler var tabi, onlara da dikkat edilmiyor ve çok büyük avantaj sağlıyor.

Harden'ın step(s)-back'inin aynını Curry yapınca ona steps çalmışlar ve o da ayrımcılığın gayet farkında :) Yorumcular da farkında, doğru düdük tebrik ederiz ama umarız Rockets maçlarında da görürüz diyorlar. Şu stepslere dikkat edilmemesine uyuz oluyorum ya zamanında Lebron da b.kunu çıkarırdı. Bir de hareketli perdeler var tabi, onlara da dikkat edilmiyor ve çok büyük avantaj sağlıyor.
13 işareti yapması efsane. :)

Hareketli perdeye faul çalınırsa gsw biter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık