Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nami mi, Sanji mi?

'Manga Anketleri' forumunda Solid Snake tarafından 17 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

 1. BattalGazi (Üye)
  Mesaj Sayısı 67
  Üyelik Tarihi30 Eki 2019
  Ya ayıp bu Sanji denen adam kılıçla şeytan meyvesiz ayağıyla kapışan adam, Zoro çeliği kesermiş hadi bakalım bıraksın kılıçlarınıda kessin bakam. Oda direk raid suiti verdiği gibi Sanjinin ödülünü yukarı çekti, Zoro Enmayla bile hala 10 m geride. Sanji Bigmomla kapışır suit gücünü kazanır, Zoroda Hyori ile yatar kılıç kazanır. Bu durumda Zoro jigolo değilse nedir, hiç utanmadınmı bi kılıç için Hyoriye kendini kullandırtmaya :D
   
 2. Yubashiri-sama #Akainuazbiledemiş

  Yubashiri-sama (#Akainuazbiledemiş)
  Mesaj Sayısı 4,241
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Çıplak elle nasıl çelik kesecek? Luffy bile çıplak elle çelik kesemez. Ayrıca Sanji’nin ödülü aileden dolayı arttı. Anlamadığım kısım Zoro, Enma’yı aldı fakat ödülü hala aynı kısmı. Eline kılıcı aldığı gibi denizciler “OBAAAAA RORONOA ZORO YENİ KILIÇ YAPMIŞ YAPIŞTIRIN 200.000 DAHA” diyecek halleri yok.
   
 3. Aiden Sahiden

  Aiden (Sahiden)
  Mesaj Sayısı 8,087
  Üyelik Tarihi21 Eyl 2016
  Ödüller hep arc ortası verilir, bilmiyor musun? :artiz: Orada denizci vardır anında haber verir bilgileri.
   
 4. MuzluYulafEzmesi Rankyaku tekniğini kullan artık akılsız

  MuzluYulafEzmesi (Rankyaku tekniğini kullan artık akılsız)
  Mesaj Sayısı 568
  Üyelik Tarihi24 Ağu 2019
  Bu nasıl mantık yahu . Sanji bacak tekniklerinde Zoro da kılıç tekniklerinde ustalaşmış . Sanji'nin kılıç kullanarak çeliği kesemeyeceği gibi Zoro da tekme teknikleri kullanarak çelik bir kapıyı kıramaz tabii. Sen gidip bir Eskrim sporcusu ile Kick Boks sporcusunu kıyaslarken '' Eskrim Sporcusu kılıcı bıraksın da öyle görelim '' mi diyeceksin ? :alkis: Ve Yubashiri'nin dediği gibi Zoro Cehennem Tanrısı'nı aldı diye Denizciler hemen '' OLM ZORO CEHENNEM TANRISI'NI ALMIŞ DAYA ÖDÜLÜ LA DAYA '' mı diyecekler ? Bunu mu bekliyorsun cidden :ehe: Sanji'nin aldığı ödülün Raid Suit ile alakası bile yok üstelik :hhh: Senin yazdıklarını okurken acaba ironi mi yapıyor ? Ciddi olamaz herhalde falan diyorum :D
   
 5. TheSlashOfMihawk Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi

  TheSlashOfMihawk (Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi)
  Mesaj Sayısı 3,538
  Üyelik Tarihi26 Eki 2018
  Oda, zaten çekirdek kadronun Luffy, Zoro ve Nami olduğunu açıklamıştı.
   
 6. Master of Puppets Wano'nun Kapısı

  Master of Puppets (Wano'nun Kapısı)
  Mesaj Sayısı 6,113
  Üyelik Tarihi31 Ara 2016
  Ecnebilerin "defining moment" diye tabir ettikleri bir şey var, o anı tanımlamak diye çevrilir lakin tam anlamını tabii ki de yansıtmaz, bu iki karakterden birisi seri içinde bu anlarla doluyken diğeri ne yazık ki olaylar kendi etrafında dönmüyorsa etkin bir karakter değil. Öncelikle iki karakter arasındaki moral farkı inceleyelim.
  Baskı altındayken aksiyonları:
  1a- Nami ile başlayalım, Nami henüz bir kaç gündür tanıdığı Hasır Şapkalar'ı, Arlong tarafından katliamla tehtid edilen köyünü kurtarmak için terkeder, lakin olaylar hızlı bir şekilde gerçekleşir ve Usopp, Zoro'yu arayan balıkadamların eline düşmüştür:
  [​IMG]
  Peki bir tarafta köyü tehtid altındayken Nami ne yapar? Birkaç gündür tanıdığı Usopp'u çetenin elinden kurtarmak için kendi elini deşerek cinayet süsü verir ve Usopp'u ortamdan uzaklaştırır:
  [​IMG]
  1b- Sanji'ye dönelim, Sanji Germa tarafından dünyanın öteki ucundaki Zeff'i öldürmekle ve elini patlatmakla tehtid edilir, olaylar hızlı bir şekilde gerçekleşir ve karşısına Luffy çıkar, peki Sanji ne yapar? Senelerdir tanıdığı kaptanını tekme tokat döverek ortamdan uzaklaşır, ve Yonko ordusunun Luffy'e girişini uzaktan izler:
  [​IMG]

  Eğer Nami'nin orada "güzel kız" kontenjanından durduğunu düşünüyor ve iki olayın paralelliğini azımsıyorsanız, gözünüzde ateşli muz gözlüklerini çıkarmanızı öneririm.
  Bir tarafta yeni tanıdığı bir insanı, tehtidleri tınlamadan canını kurtarmak için, kendi elini deşen Nami
  Diğer tarafta senelerdir tanıdığı kaptanını, elini patlmakla ve Zeff'i öldürmekle tehtid eden Germa'dan dolayı, önce döven sonra Yonko ordusuna yem eden Sanji.
  Devamı gelecektir.
   
 7. Yubashiri-sama #Akainuazbiledemiş

  Yubashiri-sama (#Akainuazbiledemiş)
  Mesaj Sayısı 4,241
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Adeta gecelerin yargıcı gibi geldin. 1-2 bilemedin iki hafta tanıdığı adamın canına kefil olan Nami’yle, iki buçuk yıldır tanıdığı kaptanını “kaptan” ve adam yerine koymayan Sanji’yi kıyaslıyormuşuz. Luffy’i Germa’dan daha güçsüz gören bir Sanji. Oysa Luffy’i geçtim, Sanji arzu etse Zoro onu seve seve yetim bırakırdı.
   
 8. uragiri31 Traitor

  uragiri31 (Traitor)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi9 Haz 2010
  Parmakların dert görmesin harika yazı
   
 9. Master of Puppets Wano'nun Kapısı

  Master of Puppets (Wano'nun Kapısı)
  Mesaj Sayısı 6,113
  Üyelik Tarihi31 Ara 2016
  2- Luffy'nin sağ ve sol şeytanları: Nami ve Zoro
  Kriz durumlarında, etik ikilemlerde, ilkesel kalkışmalarda tayfada her zaman ama her zaman 3 isim önde olmuştur, Luffy Nami ve Zoro, Nami Luffy'nin anaç ve duygusal tarafında dururken, Zoro idealist ve realist tarafına yönlenir(bu demek değildir ki nami ilkesiz, Zoro duygusuz taş biridir). Peki tayfanın Sanji dahil diğer üyeleri ne yapar? Yancı olur. Evet,bildiğin yancı.
  Tayfanın bu bağlamda tanımlayıcı anlarını(defining moments) inceleyelim.
  Tayfanın ilk büyük krizi, Nami'nin Usopp'u öldürdüğünün düşünüldüğü an, Nami ortama gelir ve Usopp'un balık yemi olduğunu söyler, bu ikilinin zıtlaşması sırasında Zoro emaneti çekip Nami'ye hallenir ve Sanji tarafından kafasına sallanan bir tekme ile kendini başbaşa bulur:
  [​IMG]
  2a- Luffy katledilen conolar yüzünden Zoro'ya öldüresiye saldırır, Zoro'nun bir kaç defa kendini ifade etmeye çalışışı sonuç vermeyince Zoro emaneti çeker ve bu zıtlaşmaya bir sona erdirmenin vaktinin geldiğini belirtir, ta ki ikili kafasına Nami yumruğu yiyip kendilerine gelene kadar
  2b- Tayfa Doflamingo'nun çöpleriyle idealler çatışmasına girer, Nami anaç tarafıyla arkadaşlarının derdindeyken Zoro Luffy'nin ilkelerini kendininmisçesine sahiplenir ve dayağını yer oturur.Sırtlanlar tarafından çağrılan yanlarına çağırılan Nami cevabı patlatır:
  [​IMG]
  Ardından da o büyük tanımlayıcı an gelir, bilin bakalım kimler var?
  [​IMG]
  [​IMG]
  2c-Tayfa Davy Back Fight'a girmek üzeredir, Nami ile Zoro takışır, Peki bu durumda Sanji ne konumdadır? Evet gene bildiniz, sonradan olacağı gibi gene Zoro'nun yancısıdır:
  [​IMG]
  Konuyla alakasız olsa da şunu atmadan duramayacağım, sen ne puştsun Oda! Zoro'nun Sanji'ye dediğine dikkat xd:
  [​IMG]

  2d- Tayfa tayfanın spesifik bir üyesi sebebiyle bir denizci amirali tarafından yok olma tehtidi altındadır, tayfa gözünü açamadan tokatlanır, kapışmanın zirve noktasını çıktığı anlarda Aokiji Robin ile ilgili bir açıklamada bulunur, peki Aokiji'ye kim cevap verir? Doğru tahmin ettiniz canlarım:
  [​IMG]
  Tayfa donan Robin'i acilen gemiye götürür, bu sırada Luffy'i geride bırakmakla ilgili Sanji ve Usopp birbirine girer, ortama ağırlığını koyup yardımcı kaptanlığını kim konuşturur? Tabii ki de Sanji değil xd
  [​IMG]
  Devam edecektir.
   
 10. BattalGazi (Üye)
  Mesaj Sayısı 67
  Üyelik Tarihi30 Eki 2019
  Ulan madem Zoro Whiskeypeak de Luffye inanıp yumruğu yeseydiya, Luffy de Zoroya inanıp aa ne güzel kesmişsin insanları helal olsun deseydiya. Bide Arlongla Bigmomu kıyaslamak nedir Linlin bi sert baksa Arlongun ruhuna Fatiha okunur. Zoro kılıçsız olmazmış yapma ya ne zaman kavgada eline kesici alet almak delikanlılık oldu, Sanji nerden bakarsan bak burda kesin dezavantajlıdır. Kılıçlı adama kim dalsa tehlike altındadır ve kılıç çok büyük bir avantajdır, ha Sanjide bi Zoan meyvesi olsaydı derdim şimdi eşit oldu lakin iş böyle değil.

  Zoronun serinin başından beri Sanjiye karşı bariz bir avatajı var ama Luffye yok çünki Luffy bir meyve kullanıcısı ve meyve yerine göre kılıca üstünlük sağlayabilir. Mesela Sanjide serinin başında Germanın çelik dış iskeleti olsaydı o zaman derdim ha biri kılıç kullanıyo ama ötekide çelik gibi adam ve durum eşit olurdu. Şimdi millet tutturmuş rait suit Sanjiye hemen güç sağlıyomuş haketmediği halde, ee Zoro kılıcın gücünü hakedecek naptı, kılıçlı Zoro bi anda güçlenmiyomu? Raid suit teknolojinin gücüymüş ee demezlermi adama çelik teknoloji değilmi lanetli kılıçlar teknoloji değilmi. Sanki bu kılıçlar ağaçtan bitiyo herifler yıllarca uğraşıyo çeliği daha sağlam keskin yapmak için, ee peki söyleyin bakalım Zoro bu teknolojiyi haketmek için naptı.

  Raid suit giyen anında güçleniyomuş, göz var nizam var suit kesinlikle Sanjiye bir kas gücü vermiyor. Suiti giyen germa zaten hep enies loby Lucciye tek atacak güçte adamlar biri bile öyle kıytırıktan adam değil. Sanki Zoro kılıcı alınca anında kesme gücüne kavuşmuyor, adamın elindeki kılıç Mihawkın kara kılıcına dayanacak seviyede lakin kimse demiyor bu nasıl iştir diye. Zoro napmıştıda Wadoyu haketmişti, kılıca bak sen dünyanın en iyi kılıç ustası kıramıyor lakin millet diyoki kılıç Zoroya ani güç artışı sağlamıyor. Sanji garibim Vergoya kendi ayağıyla siper olur çatır çatır kemikleri kırılır gık demez, Zoro Mihawkın saldırından üstün teknoloji ve mühendislik ürünü Wadoyla çiziksiz sıyrılır ulan bu adaletmi. Wadoyu sırf kalkan olarak kullansa bu haksız avenntaj olarak Zoroya yeter.

  Mihawk raid suiti keser ama Wadoyu kesemiyor dekki neymiş Wado>Raid suit ve buda yetmezmiş gibi herifte Enma Kitetsu var. Ulan raid suit Sanjiyi anında güçlendiriyor diyen utanmazlar Usopp giyse suiti Mihawktan tek yer lakin Wadoyu alsa elinde saatlarce kaçar Wadoyu kalkan yapıp.

  Süper kesme gücü , inanılmaz dayanıklılık , lanet güçleri , haki kullanımı , kalkan. Vay be bu Zorunun kılıçlarıda hiç avantaj sağlamıyi, ya herif napsa kendi gücüyle yapiy. Ama Sanji ve raid suit yokmu pek namussuzlar hemen güçleniyler.:rolleyes:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık