Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nami mi, Sanji mi?

'Manga Anketleri' forumunda Solid Snake tarafından 17 Eyl 2013 tarihinde açılan konu

1. Zenzou Zırtapoz-Vergo- X-drake-Rosinate-Sanji...vs vs

Zenzou (Zırtapoz-Vergo- X-drake-Rosinate-Sanji...vs vs)
    Mesaj Sayısı 541
    Üyelik Tarihi22 May 2014
    Sanji'den soğudum... Bundan bagımsız Nami zaten daha önemli bir karakter.

2. Yubashiri-sama #BeyazsakaldeğilBetasakal

Yubashiri-sama (#BeyazsakaldeğilBetasakal)
    Mesaj Sayısı 4,295
    Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
    Cidden inanılmaz cidden. Zoro, Wado’yu hak etmek için çocukluğunu eğitime vermiş. Çocukluğundan vazgeçmiş. Kılıcı alıp yardırmamış. Hala Wado üzerinde Sanji’ye yol yapmaya çalışıyorsun.

Sanji’nin suiti dediğin suit genetik olarak Sanji için tasarlanmış. Hani genetik ve fiziksel olarak Sanji’nin vücuduna cuuuukkk oturuyor suit. Sanji’ye kusursuz bir katkısı var.

Ayrıca kılıç kullanmak delikanlılık falan filan tarzı cümlelerin hiçbir geçerliliği yok. Dostum sen iyi misin? One Piece evreninde yönelebileceğin belli başlı kendini savunma yolları var. Kenpo, kılıç ustalığı, meyve, keskin nişancılık, teknoloji veya haki. Birisi kenpo kullandığı için adam, diğeri kılıç kullandığı için adam değil olmuyor. Bunlar birbirlerinin alternatifleri hep.

Sanji’nin beleş güce oturmasının sebebi tümüyle, gökyüzünden eline kola vermeleri. Franky’e diyor muyuz böyle bir şey? Franky o teknolojiyi vücuduna aktarmak için iki koca yıl harcadı. Sanji genetik mühendislik yapılmış kostümü beleşe kaptı. Big Mom’a vurması falan filan hikaye beleşe kapattı kostümü işte.

Zoro, Ryuma’yla ciddi ciddi dövüştü. Karşılığında kılıcı kazandı. Sonra o kılıçla Wano’ya gitti. Ulusun prensesi ulusal hazineleri için bir teklifte bulundu. Zoro kabul etti bu teklifi. Zoro hiçbir zaman “kılıçlarım kutsalımdır” demedi zaten. Wado hariç kutsalı yok. Enma’ysa beleş meleş güç değildir. Bak Enma’yı daha önce kullanan adam için Oda, ana hikayeyi askıya aldı. Beyazsakal’ı, Roger’ı ve Shanks’ı delisi yapmış bir adam kullanmış o kılıcı. O kılıcı kullanmak Sanji’nin sahip olmadığı bir şeyi ister. Küfürlü yazmak istemiyorum ama Enma’yı kullanacak adama beton yetmemesi lazım. Sanji gibi üst düzey genetik mühendisliğinin üzerine yatmadı.

Mihawk, Wado’yu o saldırıyla kesemedi. Mihawk’ın Wado’yu kıramayacak saldırısının olduğunu düşünmek tam anlamıyla saçmalık. Mihawk’ın orada Zoro’ya acayip yaptığı saldırılar Wado’yu kırmayacak seviyedeydi. Normal bir kılıcı kırardı Wado gibi yüksek kaliteleri kıramazdı. Fakat Mihawk istese Wado’yu da kırardı. Usopp’la ilgili verdiğin örnek kusura bakma ama deli saçması. Usopp suiti giyse suit çalışmayacak zaten. Çalışmadığı için herkesten tek yer. Sanji’den başkasının vücut yapısına uygun değil.

Ellerine sağlık yine aradaki farkı harika açıklayan bir yazık olmuş.

Son düzenleme: 6 Kas 2019
  3. Mesaj Sayısı 22
    Üyelik Tarihi13 Şub 2019
    Namidir. sanji ne konuda önündeki naminin gğç dışıjnda.

4. MagellanPoison İmpel Down Müdürü

MagellanPoison (İmpel Down Müdürü)
    Mesaj Sayısı 29
    Üyelik Tarihi30 Eki 2019
    Biraz mantıklı düşünelim lütfen Shounen bir animede güçlü bir karakteri hrısız ve zeki bir karaktere satıyorsun :D BU ARADA İRONİ YAPIYORUM

5. William cutting A-A-ANBIRIIBABURYAAAAAA

William cutting (A-A-ANBIRIIBABURYAAAAAA)
    Mesaj Sayısı 5,422
    Üyelik Tarihi25 Ara 2018
    Şeytan benzetmesi hoşuma gitti. :D Nami'nin daha çok duygusal tarafı, Zoro'nun ise realist tarafı olduğunu ben de düşünüyorum. Hatta direk aklıma Robin'nin olası ihanetiyle ilgili konuştukları kısım geliyor.

Diğer hoşuma giden kısım ise Nami'nin göründüğünden fazlası olduğunu kanıtlaman. Umuyorum sadece fan service karakteri olduğunu düşünenler dikkatlice okur yazdıklarını...

6. İnari Söylesene Neden ŞANJİ

İnari (Söylesene Neden ŞANJİ)
    Mesaj Sayısı 5,165
    Üyelik Tarihi9 Ara 2018
    Ne objesi :)

7. Master of Puppets Wano'nun Kapısı

Master of Puppets (Wano'nun Kapısı)
    Mesaj Sayısı 6,148
    Üyelik Tarihi31 Ara 2016
    Buradan devamında bahsedecektim de devam edeceğimi unuttum ladkslaskd.
    Sanji denilmesini gerçekten anlamıyorum, fan gözlüğüyle açıklanamaz bu. Benim favori villainım ve favori karakterlerimden biri olan Enel, hikaye açısından Crocodile'dan önemlidir demem mesela, bariz bir şekilde değil çünkü. Önümüzde yüzlerce sayfa sayı, yazardan söyleşi ve yüzlerce paralelleme varken gidip de bunu iddia etmek absürt yani. E. Oda'nın bizzat editörlüğünü ve notlarını yazdığı ilk ve tek databook'da Nami'ye sol kol deniyor, bu denilmesinden 100 bölüm sonra bakıyoruz:
    Luffy donduktan sonra geminin ilerleyip ilermeyeceğini kimler tartışıyor bakınız.
    700 bölüm sonra:
    Yanında 100 senelik korsan varken kim yönetiyor tayfayı Luffy'nin yokluğunda?
    Hani şu 1202098 kere dile getirilen, "Sanji saldırı için izin aldı, gemiyi o yönetiyordu" geyiği var ya, ondan önceki 4-5 sayfayı asla ve katiyen atmazlar, bakın bakalım kim liderlik ediyor orada:
    He canım he, Sanji liderlik ediyor, lmao

8. Mike Üye

Mike (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,600
    Üyelik Tarihi4 Tem 2009

9. Yubashiri-sama #BeyazsakaldeğilBetasakal

Yubashiri-sama (#BeyazsakaldeğilBetasakal)
    Mesaj Sayısı 4,295
    Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
    Permission almak ne zamandan beri liderlik oldu zaten :hhh:

10. İnari Söylesene Neden ŞANJİ

İnari (Söylesene Neden ŞANJİ)
    Mesaj Sayısı 5,165
    Üyelik Tarihi9 Ara 2018
    :good:

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık