Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Montblanc Noland

'Diğer Kişiler' forumunda Smoker tarafından 9 Şub 2012 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Bu adama yapılan haksızlık, seride başka kimseye yapılmamıştır.

  50 oy
  80.6%
 2. Yanlış kararlarının kurbanı oldu, kendine yazık etti.

  12 oy
  19.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 15,596
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Montblanc Noland
  (Monburan Nōrando), Kuzey Mavi'den çıkma bir masal kitabı olan Yalancı Noland kitabının baş kahramanı olan bir düzenbaz ve Jaya ile ilgili altın şehir efsanesini uyduran kişi olarak bilinir. Yaşadığı dönemde (400 yıl önce) Lvneel Krallığı'nda Amiral rütbesi ile görev yapmış ve Grand Line'a sayısız yolculuğa çıkmıştır. İdam edilene kadar hikaye olarak bilinen olayın doğru olduğunu savunmuştur.

  Görünümü

  Noland, kafasının tepesinde kestaneye benzeyen bir figür olan, kahverengi saçlı bir adamdı. Bu kestane özelliğinin tüm soyunda mevcut olduğu düşünülmektedir. Sağlam bir fizik yapısı vardır. Sıkı bir kemer tarafından sarılmış, uzun ve dik yakalı siyah bir palto giyerdi. Boynuna turuncu renkte bir eşarp bağlardı. Noland'ın torunu sayılabilecek kişi olan Montblanc Cricket, onun ana aile üyeleri içindeki en farklı kişi olduğunu ve aileden gelen kimseye benzemediğini söylemiştir. Bu söylemde doğruluk payı vardır. Zira; Noland koyu tenlidir, Cricket ise oldukça solgundur. Noland'ın kahverengi saçları vardır, Cricket ise sarışındır. Noland yuvarlak bir burun ve sevimli bir yüze sahiptir. Cricket'in ise burnu sivridir ve uzun bir yüz şekli vardır.

  Noland, enine mavi ve beyaz çizgilere sahip bir pantolon giyerdi, ayaklarında ise sıradan ayakkabılar vardı. Paltosunun altında, madalya benzeri bir kolye ile süslenmiş turuncu bir kuşak bulunuyordu. Katana sınıfından olan kılıcını belinin sol tarafında tarafında taşırdı. Kılıcının el korumalığı kestane şeklindeydi ve kabzası turuncu-beyaz renklere sahipti. Göğsünün sol tarafında X şeklinde büyük bir yara izi vardı.

  İdamından sonra, Noland'ın görüntüsü adının her zaman utançla anılması için yıllar içerisinde çok büyük değişimlere uğratılmıştır. Hatta onun bu yeni hali o kadar kalıplaştırılmıştır ki, Noland'ın adını duyan birinin aklına hemen sürekli gülen ve aptal suratlı biri gelmektedir. Noland'ın bu görüntüsü çocuk kitaplarında sıklıkla kullanılmıştır.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Gerçekte

  Amiral tanrılardan ya da ölü insanlardan nefret etmez. Ancak her zaman neyin daha önemli olduğunu bilir.

  - Noland'ın gemisindeki doktorun onun hakkındaki görüşü.

  Gerçek Noland, anlatılanların aksine cesur, iyi yürekli, dürüst bir adamdı. Güçlü bir kararlılığı ve insanlara daima dostça bir yaklaşımı vardı. Kişiliğindeki tek kusur kafasına göre iş yapması gibi görünse de (Shandia için kutsal kabul edilen ağaçlarını kesmesi gibi), aslında insanlar için en iyi yolun öyle olduğunu düşündüğü için (genellikle de haklı çıkardı) yapması gerektiğini düşündüğü şeyleri yapardı. Sorumluluk almaktan kaçınmayan biriydi. Mousse'u kurtarmak için bir saniye bile tereddüt etmeden hayatını ortaya koymuş, o dönemde Shandia halkını kırıp geçiren Ağaç Ateşi hastalığını iyileştireceğine dair kabile şefine söz vermiştir ve bu sözünü de tutmuştur. Kabileyi kurtarmak için kestiği ağaçların onlar için kutsal olduğunu öğrenince bunu yaptığına çok pişman olmuş ve normalde kendilerine hediye edilen bir gemi dolusu altını işledikleri suçun diyeti olarak adada bırakmıştır.

  Hikaye Kitaplarında
  Hikayelerde yer alan Noland, efsaneler anlatmak için yolculuklara çıkan, genelde inanması güç şeyler anlatan, sürekli sırıtan bir yüze sahip, aklı bir karış havada olan aptal biridir. Son hikayesinde durumu o kadar abartmıştır ki, koca bir şehrin altından yapıldığını söylemiştir. Ancak bu hikayenin bedelini hayatıyla ödemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Noland, istisnasız tüm adamlarından büyük saygı gören, Grand Line ve Yeni Dünya'ya sayısız kez yolculuk yapmış, olağanüstü bir denizci ve kaptandı. Noland'ın gittiği yerlerden çok az denizci sağ salim dönebilirken, Noland ve tayfası her zaman için tek parça geri gelebilmeyi başarmıştır.

  Noland inanılmaz derecede güçlü bir adamdı. Yetenekli bir kılıç ustası olduğu gibi, çıplak elle de son derece güçlüydü. Bir sahnede adamlarına yiyecek temin etmek için su altında tek başına bir Deniz Kralı'nı öldürmüş, bunu yaparken de tüm gücünü kullanmadığını söylemiştir. Shandia tarihinin gördüğü gelmiş geçmiş en büyük savaşçı olarak Calgara ile denk güçtediydi. Calgara'nın kızını kurtarmak için devasa bir Yılan Tanrı olan Kashigami'yi tek bir kılıç savuruşu ile öldürmüştür. Burada bahsedilen Kashigami, Roronoa Zoro ve Wiper'ın güç birliği yapmalarına rağmen çizik bile atamadıkları Nola ile hemen hemen aynı büyüklükteydi.

  Noland'ın başka bir özelliği de, süper insan dayanıklılığına sahip olmasıydı. Bir yarıkta saatlerce sıkışıp kaldığında (Calgara kendisini bulduktan önce ve sonra) bilincini kaybetmemiştir. Hatta Calgara onun hala hayatta olduğunu görünce oldukça şaşırmıştır. Devasa bir toprak kütlesi tarafından üzerinde büyük bir baskı olmasına rağmen içinde bulunduğu yarığı tek eli ile genişletmeye çalışmıştır. Kütleyi yerinden oynatabilse de, kendisini içinden çıkaracak kadar genişletememiştir. Calgara, Noland'ın etkileyici bir gücü olduğunu belirtmiştir.

  Noland, çok yetenekli bir dalgıçtı. Uzun süre su altında kalabiliyordu. Bazen o kadar çok su altında kalırdı ki, tayfası onun yaşayıp yaşamadığı konusunda şüpheye düşerdi. Noland, karada olduğu gibi suda da çok güçlüdüydü. Sık sık denize dalarak yiyecek olarak kullanmak için dev balıkları avlardı. Cricket'in dalış yeteneğinin de, Noland'dan geldiği varsayılabilir.

  Noland, uzman bir botanikçi ve doktordu. Shandia kabilesinin felaketi olan ağaç vebasını neredeyse tek başına düzeltmiştir. Bu özelliklerinin yanı sıra, çok zeki ve becerikli bir adamdı. Meselenin özünü görebilirdi ve sadece doğru olana karar verdiği zaman harekete geçerdi.

  Bunlara ek olarak çok iyi bir işitme duyusuna sahipti. Tayfası ile bir fırtınanın ortasında mücadele ederken, bulundukları konumdan epey uzakta çalan altın çanın sesini duyabilmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Shandia halkına kabak yetiştirmeyi Noland öğretmiştir.

  - Bir şaka olarak yalan konusunda Usopp ve Noland sık sık karşı karşıya getirilmiştir.

  - Noland'ın idam edilme şekli, Gol D. Roger'ın idamına benzer. Buradan yola çıkarak One Piece dünyasındaki idam şeklinin bu olduğu sonucuna varılabilir.

  - "Mont Blanc" kelimesi Fransız ve Katalan dillerinde "beyaz dağ" anlamına gelir ve Alpler'in en yüksek dağıdır. Bu isim ayrıca kestane kullanılarak yapılan bir tatlının da adıdır.

  - "Noland" adı, ironik olarak "altın olmayan yer (no land of gold)" deyişini çağrıştırmaktadır.

  - Noland'ın hikayesi gerçekte yaşamış İspanyol bir kaşif olan Francisco de Orellana'nın hikayesine benzer. Orellana da Amazon Nehri'ne yaptığı yolculuklarda altın şehir El Dorado ve başka medeniyetleri bulduğunu iddia etmiştir.

  - Noland'ın hikayesi ayrıca gerçekte yaşamış İngiliz bir "maceracı" olan Louis de Rougemont'un hikayesine benzer. Rougemont mümkün olmayan hikayeler uydurmuş ve bu hikayeler sayesinde bir servet kazanmıştır. Ancak tüm servetini kendisine yöneltilen dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle kaybetmiştir.

  Künye

  Adı: Montblanc Noland
  Okunuşu: Monburan Nōrando
  İngilizce Adları: Mont Blanc Noland (Viz), Montblanc Noland (sansürsüz FUNimation versiyonu), Monbran Noland (editlenmiş FUNimation versiyonu), Mombran Noland (4Kids)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 286, Anime 187
  Bağlantısı: Lvneel Krallığı
  Unvanları: Kaşif, Botanikçi, Amiral
  Lakabı: Yalancı Noland (Jap. Usotsuki Nōrando, İng. Liar Noland)
  Durumu: Ölü
  Doğum Günü: 9 Ekim

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Montblanc_Noland
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 26 Eki 2016
 2. Alfamert 1 nisan şakaysı.

  Alfamert (1 nisan şakaysı.)
  Mesaj Sayısı 1,623
  Üyelik Tarihi31 Oca 2010
  Teşekkürler abi okumaya başlıyorum.
   
 3. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,286
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  Adam gibi Adam. Teşekkürler
   
 4. ArishiTeRu (Üye)
  Mesaj Sayısı 308
  Üyelik Tarihi5 Eki 2010
  Eline sağlık Smoker. Bu karakterin değeri bence zamanla anlaşılacak. Emeğe saygı.:respect:
   
 5. Alfamert 1 nisan şakaysı.

  Alfamert (1 nisan şakaysı.)
  Mesaj Sayısı 1,623
  Üyelik Tarihi31 Oca 2010
  Oda tarafından en büyük haksızlığa uğratılmış bir karakter
  -Bu arada kendi krallığında bir amiral olduğunu yeni öğrendim sanırım anime izlerken çeviriden dolayı orada sadece Kaşif olarak geçiyordu.
   
 6. franky Gerçek Korsan

  franky (Gerçek Korsan)
  Mesaj Sayısı 1,229
  Üyelik Tarihi22 Eyl 2011
  One Piece dünyasındaki en şanssız adamdır kendileri.

  Teşekkürler...
   
 7. Fire Fist (Üye)
  Mesaj Sayısı 191
  Üyelik Tarihi6 Oca 2011
  Harbi Zoro o kadar denedi kesemedi, Wiper o kadar bazuka attı bana mısın demedi ama Montblanc yılanı tekledi :D Adam da cevher var..
   
 8. Funky Üye

  Funky (Üye)
  Mesaj Sayısı 502
  Üyelik Tarihi24 Eki 2011
  One piece evrenindeki en kral adamlardandır. Ama şansı yaver gitmemiştir ve kemikleri sızlamaktadır :)
   
 9. Alfamert 1 nisan şakaysı.

  Alfamert (1 nisan şakaysı.)
  Mesaj Sayısı 1,623
  Üyelik Tarihi31 Oca 2010
  -Luffynin altın çanı çalıp duyurduktan sonra kemiklerinin sızladığını hiç sanmıyorum :)
   
 10. ak1 103 lv

  ak1 (103 lv)
  Mesaj Sayısı 222
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2010
  Eline sağlık Smoker.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık