Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy & Charlotte Katakuri vs. Kaidou

Luffy+Katakuri VS Kaido

• Kullanılan toplam oy
    181
Güç dengelerini matematik hesabı yapar gibi bir mantığa oturtmak yanlış bence. Mesela tam anlamıyla amiral gücünde diyebileceğimiz bir Luffy, karşısındaki yonkou için şimdiki hali + Kata'nın oluşturacağı tehditten daha fazlasıdır diye düşünüyorum.
Ana mantığına katılıyorum dediğin şeyin, A-40__B-55__C-94 ise, A ile B birlikte C'ye karşı kazanır şeklinde düşünmek doğru gelmiyor

Ama kimi zamanda D-81 olduğu için 2 tane A'ya (40-40) kaybetmez, şeklinde düşünmekte yanlış olabiliyor.

1v2lerde çok fazla etken var bana göre.

Şaka maka Luffy'i sağ kol seviyesinde kabul edersek 2 sağ kolun BM karşısında şansı olabilir.Ha tabii bu işin bencesi.Çünkü ben BM'yi amiral-yonko arasında görüyorum.

@Raiden

Bu yonko-komutanlar arasındaki güç ilişkisinde düşüncelerim değişebiliyor ama son durumu yazayım sana.

Benim kafamdaki güç dengesi şu anlık bu.

Mf WB-Shanks-Kaido
BM
Amiral

Amiral=1 sağ kol+komutan
BM=2 sağ kol
Mf WB,Shanks,Kaido=1 sağ kol+2 komutan

Ama dediğim gibi bu konuda bir türlü sabit düşünemiyorum.
@Dattebayo..! 'nun söylediği gibi 2+2=4 şeklinde bakmamak lazım bence de. 10 bin metreden düşen adam sadece başım ağrıyor dedi. Yani bu adama belirli bir eşiğin üstündeki bir güçle vuramazsan hasar bırakamazsın. Yani şunu demek istiyorum. Sağ kol+komutan>amiral olsa bile Kaido karşısında amiralin daha çok şansı vardır. Ben bu şekilde bakıyorum mevzuya.

Ana mantığına katılıyorum dediğin şeyin, A-40__B-55__C-94 ise, A ile B birlikte C'ye karşı kazanır şeklinde düşünmek doğru gelmiyor

Ama kimi zamanda D-81 olduğu için 2 tane A'ya (40-40) kaybetmez, şeklinde düşünmekte yanlış olabiliyor.

1v2lerde çok fazla etken var bana göre.
Muazzam bir uyum içerisindeki iki dövüşçü olsa bile, karşılarındaki adamla seviye farkı olduğu zaman tek şansları vsyi kısa sürede bitirmek. OP evreni için konuşursak bu imkansız gibi bir şey. Hani biri saldırıları karşılayacak kadar iyi savunma yapsa diğeri de hasar verecek kadar saldırsa bile bu iş uzun sürmez. Eninde sonunda bir açık verirler ve vs orada biter.

@Dattebayo..! 'nun söylediği gibi 2+2=4 şeklinde bakmamak lazım bence de. 10 bin metreden düşen adam sadece başım ağrıyor dedi. Yani bu adama belirli bir eşiğin üstündeki bir güçle vuramazsan hasar bırakamazsın. Yani şunu demek istiyorum. Sağ kol+komutan>amiral olsa bile Kaido karşısında amiralin daha çok şansı vardır. Ben bu şekilde bakıyorum mevzuya.
Yok dediğini anladım.Zaten sonradan yazdım.Matematik hesabıyla tam bir sonuç elde edilemez.Sadece aşağı yukarı onlara yakın bir şey düşünüyorum diye yazdım.Yoksa demin de bir tane örnek vermiştim.1 tane 10 gücündeki adamı yenmek için 2 tane 5 gücünde adam yetmez.Aynı anda 3-4 tane 5'in dalması lazım ki bir şansları olsun.

Alma ihtimalleri var sunuçta sonuçta kata katılmasa'da tayfaya alacak kaido'yu luffy. Bu arctan sonra luffy direkt kaido'ile dövüşmiçek araya 1-2 dövüş daha girer katayı gecer kata da güçlenir.

Eger kata'yla alamiçaksa kimseyle alamaz bana göre Kata. Apo hawking law kid hepsinden daha güçlü.ve güçleneçek daha.

2 kişiyken bodoslama dalmayacaklarını da unutmamak lazım. Gücü yetmese bile 1 kişi rakibi bi anlığına durdururken diğeri başka bi taraftan saldıracaksa bu durumda 2 kişi olmak daha avantajlı olur. Sonuçta kaido'nun yumruğuna 2 kişi birlikte yumruk atmak zorunda değiller. O kadar uçurum yok aralarında.

Geleceği görebilen 2 kişi aynı taraftayda darbe almaları zor olur. Biri hata yapsa diğer düzeltir.

King kong gun, portaldan çıkan dev yumruk ve kata'nın mızrağı sayesinde kaidouya hasar verebilirler. Big mom kong gun'ı durduracağı zaman koka yapmak zorunda kaldı. Çok dayanıklı olsa da bi sınırı var yani. Aynısı kaido için de geçerlidir (tabi big mom'dan daha dayanıklıdır).

Kata'nın mızrağına bile dayanacak güçteyse kaido inmez zaten. bi yonkou'nun veya sakazuki'nin luffy'e yardım etmesi gerekir.
_____

Luffy'nin kenbunshokusu kısa süreli baygınlıklarından dolayı yüksek. Ben dövüşten sonra kata seviyesinde kalacağını sanmıyorum ama kalmış varsaydığımız için kaido zorlanır diyorum. Ama kaybetme ihtimali 0'dır yine de.

Doflamingo'nun bir ada tarafından yenilmesi bize luffy'nin yonkou ile vs atacak çapta olmadıgını gösteriyor yani kaido wano adasında düşerse dressrosa arcında ki gibi düşer anca ada ile duygusal bir bağ kuran luffy bir şekilde güçlü bir müttefik kuracaktır yine ( mihawkın da belirttiği gibi denizlerdeki en tehlikeli güç bu çocukda herkezi etrafında topluyor gibi birşey söylemişti) yani ben luffy'nin seri sonuna kadar kaido ya da bir amiral capında biri ile teke tek kazanabileceği bir vs göremiyorum o yüzden luffy'nin yanına bir ada lazım kaido'yu indirmesi için katakuri tek başına yetmez :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık