Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy & Charlotte Katakuri vs. Kaidou

Luffy+Katakuri VS Kaido

• Kullanılan toplam oy
    181
Kaido yener de öyle kolay bir dövüş olmaz gibi geliyor yani. Biraz abartı değil mi teklemesi felan..

Marco ve geri kalan tayfasını yendi diye Teach Yonkou olmadı mı?

Katakuri'nin mızrağı one piece'teki en ölümcül saldırılardan biri. Denk getirse luffy'i bile parçalıyor. Hakisi bitmiş bitkin luffy dof'un uyanış iplerinden bile ciddi bi hasar almadı.
Luffy atletikliği sayesinde dövüşü bu kadar uzattı ama kaido tank bi karakter. Geleceği görebilen biri yanında luffy varken o mızrakla bikaç defa vurur bence.

Bu saldırı Akainu'nun eritmesi ve aokiji'nin dondurmasının hemen arkasında gelir. O mızrak kaido'nun vücudunu delemeyecekse kaido'ya yonkoular ve akainu dışında kimse zarar veremez.
_______

katakuri gear 4'ü dövdüğü yumruğun dev versiyonunu da yapabiliyor. Ve o portallardan 3-4 tane çıkarabiliyor.
Luffy atletik olduğu için güçsüz ama hızlı saldırılar kullanıyor şuan. Kaido'ya karşı dev yumruklarla savaşabilir. Kaido'nun her yumruğu king kong gun değilse ezemez Katakuriyi.

Kaido'yu yenerler demiyorum ama abartmayın bu kadar. Sağ kol ve yonkou arasındaki fark bu kadar yüksek değil. Big mom ve kaido arasındaki fark çok çok yüksekse o zaman değişir tabi.

Kaido yener de öyle kolay bir dövüş olmaz gibi geliyor yani. Biraz abartı değil mi teklemesi felan..

Marco ve geri kalan tayfasını yendi diye Teach Yonkou olmadı mı?
Yonkou'luk kavramı aslında toprak sahibi olmakla ilgili bir şey. Eh tabii ki öyle kolay kolay hiç kimseyi "imparator" yapmazlar. Eşşek gibi güçlü olman ve yine eşşek gibi güçlü bir tayfaya, orduya ihtiyacın var.

Karasakal Korsanları, Marco önderliğindeki Beyazsakal korsanlarını ağır bir yenilgiye uğrattıktan sonra da onların elinde bulunan çoğu toprağa konuyorlar. Belki de hepsine, bilemiyoruz. Köyler, kasabalar, adalar vs...

Kaido, Big Mom, Shanks, Teach... Bunlar Yeni Dünya'da büyük 4 imparatorluk ve bunlar da o imparatorlukların başındaki isimler işte.

@Starrk

Mogura filan işlemez Kaido'ya özellikle söylendi. İdam etmek için ne fantaziler denemişler üzerinde yetmemiş. Aynı şekilde Linlin'e de hasar veremez.

Şaka maka Luffy'i sağ kol seviyesinde kabul edersek 2 sağ kolun BM karşısında şansı olabilir.Ha tabii bu işin bencesi.Çünkü ben BM'yi amiral-yonko arasında görüyorum.

@Raiden

Bu yonko-komutanlar arasındaki güç ilişkisinde düşüncelerim değişebiliyor ama son durumu yazayım sana.

Benim kafamdaki güç dengesi şu anlık bu.

Mf WB-Shanks-Kaido
BM
Amiral

Amiral=1 sağ kol+komutan
BM=2 sağ kol
Mf WB,Shanks,Kaido=1 sağ kol+2 komutan

Ama dediğim gibi bu konuda bir türlü sabit düşünemiyorum.

Güç dengelerini matematik hesabı yapar gibi bir mantığa oturtmak yanlış bence. Mesela tam anlamıyla amiral gücünde diyebileceğimiz bir Luffy, karşısındaki yonkou için şimdiki hali + Kata'nın oluşturacağı tehditten daha fazlasıdır diye düşünüyorum.

Beyazsakal’a bakıyorum birde Marco ve Joz’a ikisi gelse WB ‘i bence imkanı yok alamaz. Bu da böyle birşey işte.

Güç dengelerini matematik hesabı yapar gibi bir mantığa oturtmak yanlış bence. Mesela tam anlamıyla amiral gücünde diyebileceğimiz bir Luffy, karşısındaki yonkou için şimdiki hali + Kata'nın oluşturacağı tehditten daha fazlasıdır diye düşünüyorum.
Bu kısma katılıyorum.Kendi adıma söyliyim.Aşağı yukarı yakın bir tablo oluşturmak için yazdım.Yoksa matematik hesabıyla kesin bir sonuç elde edilemez.Mesela 2 tane 5 gücündeki adam 1 tane 10 gücündeki adama eşit olamaz.O 10 gücündeki adamı yenmek için aynı anda 3-4 tane 5'in dalması lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık