Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Monkey D. Dragon

'Devrim Ordusu' forumunda Smoker tarafından 12 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Dragon'un Askerleriyiz!

  152 oy
  75.2%
 2. Tatlı Su Solcusu

  50 oy
  24.8%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Daha çok Devrimci Dragon olarak bilinen Monkey D. Dragon (Monkī D. Doragon), Monkey D. Luffy'nin babası ve Monkey D. Garp'ın oğludur. Dünya Hükümeti'ni yıkmaya çalışan Devrim Ordusu'nun lideridir. Dünya Hükümeti'nin en büyük düşmanı olduğu için dünyanın en tehlikeli ve en çok aranan suçlusu ilan edilmiştir. Gizli karargahının bulunduğu Baltigo isimli ada Karasakal Korsanları tarafından yerle bir edilmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.

  Görünümü

  Dragon, genellikle uzun ve yeşil renkte (Mangada siyahtır) bir pelerin giyer. Pelerinin içerisinde beyaz renkte (Mangada turuncudur) başka bir kıyafet daha vardır. Tepesi düz, uçları diken diken olan uzun siyah saçlara sahiptir. Yüzünün sol tarafında kırmızı renkte (Mangada koyu kırmızıdır) tuhaf bir dövme bulunur. Dragon dövmeyi, Gol D. Roger'ın ölümünden sonraki bir zaman diliminde yaptırmıştır. Kaşları yoktur, çenesinde ise zorlukla belli olan ince bir sakalı vardır. Çoğunlukla yüzünde uğursuz bir gülümseme ile görünür, bu da onu olduğundan daha korkutucu birine dönüştürür. Sadece ciddi durumlarda (Roger'ın idam edilmesi gibi) gülümsemez.

  Serinin başlamasından yirmi iki yıl önce Roger'ın idamında bulunmuştur. O zamanki görüntüsü şimdikinin hemen hemen aynısıydı. Sadece dövmesi yoktu.

  Zaman atlamasının ardından saçlarının daha da uzun olduğu görülmüştür. Bunun haricinde herhangi bir fiziksel değişikliğe uğramamıştır.

  Kişiliği

  Dragon bünyesinde birçok gizemi barındıran enteresan bir adamdır. Hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmemektedir. D ırkına mensup diğer kişiler gibi özgürlüğüne düşkündür ve kadere karşı sıkı bir inancı vardır. Buna rağmen Dünya Hükümeti'ne karşı uzun ve zorlu bir savaşa girmeyi göze almıştır.

  Monkey Ailesi'nin diğer üyeleri, hatta birçok D'ye nazaran sert ve ciddi biridir. Gülümsemesi nedeniyle kendini beğenmiş biri gibi görünür. D ırkına mensup diğer kişiler içerisinde Dragon'a en yakın kişiliğe sahip olan kişi Trafalgar D. Water Law'dur.

  Masum insanlara karşı oldukça yumuşak davranır. Gri Terminal'de zor durumda kalmış insanları kurtarmış ve onları Devrim Ordusu'na davet etmiştir. Hal ve hareketleri yüzünden gizemli bir duruşu vardır. Konuşmaktan, kendisine soru sorulmasından ve geçmişten bahsetmekten hoşlanmaz. Ayrıca rüzgar yön değiştirdiği zaman Doğu Mavi'ye doğru bakmak gibi garip bir alışkanlığı vardır. Kendi adamlarından olan Emporio Ivankov, Dragon'un Luffy'yi Doğu Mavi'de bıraktığı için oraya doğru baktığını düşünmektedir.

  Yetenek ve Güçleri

  Dragon, Devrimci Ordusu'nun lideridir ve bu bağlamda örgüt içerisinde tam yetkiye sahiptir. Tam olarak ne kadar güçlü bir adam olduğu bilinmemektedir. Ancak kendisine yapılan atıflardan dolayı inanılmaz derecede güçlü biri olduğu düşünülmektedir. Bu atıflardan biri Dünya Hükümeti tarafından ''Dünya'nın En Çok Aranan Adamı'' olarak ilan edilmesidir. Luffy, Ivankov'a Portgas D. Ace'in onun kardeşi olduğunu söylediğinde, Ivankov, Dragon ve Edward Newgate'in güç birliği yaparak Dünya Hükümeti'ne karşı savaşma ihtimalini düşünüp, dehşete düşmüştür.

  Dragon'un gücü emrindeki adamlardan da bir nebze anlaşılabilmektedir. Sabo, Ivankov, Bartholomew Kuma ve Inazuma gibi güçlü kişiler onun emrinde olduğundan, bu isimlerden daha güçlü olması kuvvetle muhtemeldir. Sengoku, Marineford Savaşı'nda Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu açıkladığında o zamanlar Shichibukai olan Gekko Moriah ve Beyazsakal Korsanları'nın birçok üyesi şaşkınlık yaşamıştır.
  Luffy'nin sadece Dragon'un oğlu olması bile onu potansiyel bir tehdit unsuru haline getirmiştir. Ayrıca Luffy'nin kılığına giren Demaro Black, Dragon'un adını kullanarak insanları sindirmiştir.

  Ivankov, Luffy'nin gücünü ve yaşama isteğini Dragon'a benzetmiş, bu sayede Luffy'nin onun oğlu olduğuna emin olmuştur. Bu bağlamda Dragon'da da benzer bir yaşama arzusu ve fiziksel güç olduğu varsayılabilir.

  Ek Bilgiler

  - Dragon, One Piece animesinin ilk açılış videosu olan We are!'da görünmektedir.

  - Mugiwara Theatre - Monster Time isimli eserde Luffy, bir ejderha olarak görülmüştür. Bundan yıllar sonra da Dragon'un oğlu olduğu açıklanmıştır (Dragon, ejderha demektir).

  - Monkey Ailesi'nin bilinen tüm üyelerinin yüzlerinin sol kısmında bir işaret vardır. Bu işaret Luffy ve Garp'ta yara izi, Dragon'da ise dövme şeklindedir.

  - Dragon'un seride çok az görünmüş bir karakterdir. Baltigo dışında görüldüğü her yerde mutlaka fırtına ya da aşırı bir rüzgar vardır. Luffy'yi Loguetown'da kurtardığında, Roger'ın idamında, Goa Krallığı'nda hep bir fırtına havası olduğu görülmüştür. Eskiden karargahının bulunduğu Baltigo'da ise rüzgar hiç dinmez.

  - Bu bilgi Dragon fanlarını üzebilir. Dragon, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 81. sıradadır.

  - Dragon'un doğum günü olan 5 Ekim, Vladimir Lenin'in Rusya'da Ekim Devrimi ile iktidarı ele geçirdiği gündür.
  Künye

  Adı: Monkey D. Dragon
  Okunuşu: Monkī Dī Doragon
  İngilizce Adı: Monkey D. Dragon
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 100, Anime 52
  Bağlantısı: Devrim Ordusu
  Unvanı: Devrim Ordusu Lideri
  Lakapları: Devrimci Dragon (Jap. Kakumeika Doragon, İng. Dragon the Revolutionary), Dünyanın En Tehlikeli Suçlusu (Jap. Sekai Saiaku no Hanzaisha, İng. The World's Most-Dangerous Criminal)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 5 Ekim

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Monkey_D._Dragon
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 23 Nis 2016
 2. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  ilk yorum bnden ellerine sağlık
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağolasın..
   
 4. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  abi beyaz bıyığı araştırabilir misin
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Olur...
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bilemem...
   
 7. _Roi_ Üye

  _Roi_ (Üye)
  Mesaj Sayısı 78
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2009
  ok saol:respect:
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Tekrar tekrar okursun...
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  sağolasın...
   
 10. alpl7 Üye

  alpl7 (Üye)
  Mesaj Sayısı 38
  Üyelik Tarihi3 Şub 2009
  bir istekte benden gol d. rogerıda sana zahmet. çevirilerin için teşekkürler yine döktürmüşsün.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık