Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Artık neden düelloların 1 gün içinde son bulup başka bir gün başladığını bilemeyiz.Herşey olabilir tamamen keyfi de olabilir yani.Vista ertelemesi öyle değil miydi ? Adam tam performans veremeyeceğini düşünüyorsa bugünlük bırakalım diyebilir karşı tarafta kabul ediyorsa.O şekilde sorun olmaz.Demek ki Shanks de öyle düşünüyormuş ki kabul etmiş ertesi gün tekrar başlamışlar.

Dayanıklılık konusu da tabii kişiliğin bir özelliği olabilir.Adam gün içinde de bitebilir Shanks bitmez Shanks kazanır.Ama uzun vadede iki taraf için de dayanıklılığın bir anlamı kalmaz.Yani düşün 10. gün olmuş iki tarafta ayakta olsa biri daha sağlam dursa bile artık o noktadan sonra neyin kılıç kullanımı kalır.Kuzan tepki verememiş bacağı gitmiş.İnsanların sınırı vardır o noktadan sonra bir kazanan olsa bile bu körlemesine kılıç sallanan bir dövüş sonucu kim kime isabet ederse şeklinde olur.Bu şekilde kim daha yetenekli kim daha iyi anlaşılmaz ki.En fazla kimin daha güçlü olduğu anlaşılır.Bir o fb sahneleri gelsin neden gün içinde bıraktıklarını daha net görürüz.Merak etme geçerli bir nedeni vardır.Sıvadı diyenler çıkabilir o ayrı onlar kişilerin kendi düşüncesi.

Yahu boş yapma boşuna.Karasakal istediğini hapishaneden alamasa 2 meyveye rağmen shichibukai kalmaya devam edecekti farklı bir senaryo olsa ne yani ? Kişilerin önemi var grupların değil.Weevil bir istisna mesela adam imparator karasakala yürümeye gidiyor.Mihawk da istisna olabilir.O dedikleri dengeyi 2 yonkou karşılığını denizcilerden 2 tane de lordlardan çıkararak karşılamış olabilirler de nereden biliyorsun ? Kolay mı 4 imparatoru tayfalarıyla birlikte dengelemek.
Emre hep aynı yere taşıyorsun bizi. Tamam bu verdiğin örnekleri kabul ediyorum. Senin bu mantıkla işin içine hakiyi katabilmeni anlamıyorum. Dayanıklılık faktörü nasıl kılıç yeteneğine katkı bir araç olarak görülmüyorsa, haki faktörü de kılıç yeteneğine katkı yapan bir faktör olarak görülmemesi lazım. Zoro'nun kılıç yeteneği belki de şu an Mama'dan fazla bir noktada. Ama kadının haki öyle bir noktadaki bu yetenek farkını anlamsız kılıyor. Dayanıklılığı da öyledir.

Şimdi Big Mom ile Zoro kılıç yeteneklerini kıyaslamak isteseler diyelim Big Mom haki kullanır diyebilir misin? Bana göre diyemezsin işte.

Yahu asıl sen boş yapıyon şuan. :D

Ne demek hapisahaneden istediğini alamasa 2 meyveye rağmen Shichi kalacak? Adam hapishaneye girdiği anda tüm Shichiliğini bir kenara bıraktı zaten. Orada bile adamda 1 tane meyve vardı daha sonrasında tayfasını topladı gitti meyveyi elde etti. O zaman bile Yonkou olarak anılmadı adamı durduracak olan biri olarak Marcolar gösterildi.

Ne zaman Marcoları yendiler o zaman adam Yonkou diye anıldı. Yahu Weevil istista diyorsun sonra da Mihawk da istisna olabilir diyorsun neye göre? Bir Amiral Mihawk hakkında gençliği WB'nini gençliğine benziyor dedi de biz mi bilmiyoruz?
Diyelim savaşa tek başına gitti Wb ölünce de hiç uğraşmadan üzerine çöreklendi meyveyi kaptı.Kimse de karanlık meyvesinin güçlerini bilmiyor.Savaşta shichibukai olarak savaşacağı için kimse de birşey diyemezdi.Giderdi savaş bittikten ikinci meyveyi de aldıktan sonra hapishaneyi basabilirdi.Ne olacaktı o zaman bu adam shichibukai diye seviyesi bir anda düşecek miydi ? Kalıplara önyargılara takılıp içinden çıkamıyorsunuz.

Wb bu adamların düellosunu efsanevi şekilde yankı buldu diye övmüş amirale ne hacet amiral kim köpek oluyor beyazsakalın yanında ? :/

Senin dediğine göre mi yakın olmuyor ? Bak bir şey söylersen altını doldurman lazım.Geceden beri şu yazdığının altını doldurmadın.''Yonko gücünde adam shici olmaz'' diyorsun.Neden neden ? Güçlüysen ve korsansan illa bağımsız yonko falan mı olmak gerekiyor ? Bir şeyler yazıyorum verdiğin cevap ''Yok yonko gücündeki adam shici olmaz bu kadar net bir şey'' oluyor.Bu nasıl cevap ya ? Sonra deveye su aygırı diyen ben oluyorum.

Daha önce yazdığın mı ? Daha önce yazdığın aynen şu bak.

Bunlara toplantı dahil değil mi ? Dahil.Bende sana Mihawk'ın keyfine göre toplantılara katıldığını söyledim ve böyle bir şey mangada geçiyor mu ? Geçiyor.Argümanın çürütülünce hemen önceki yazdığını unutmuş gibi,toplantıyı kastetmemiş gibi toplantı ve savaş bir mi diyorsun.Böyle yapıcaksan oynamayalım ?

Savaş meselesine gelince...Sana Shanks tehditine karşı neden Mihawk çekip gidebiliyor ve bunun sonucunda gördüğümüz kadarıyla hükümet neden yaptırım uygulamıyor diye 3-4 kere sordum ama inadına cevap vermedin.Umarım bu soruşumda artık cevap verirsin.

Ne alakası var ya ? Nasıl bir mantık kurma bu ? Ben ihtimaller üzerinden gitmiyorum.Sıkıntı ne biliyor musun ? Sen ''Mihawk güçlüyse shici olamaz'' gibi değişik bir argüman üretiyorsun ve altına adam akıllı hiçbir dayanak koymuyorsun.Bende sana o shici olmasının altında güçten başka nedenler(ihtimaller) olamaz mı diyorum.Bu ihtimal üzerinden gitmek değildir.Sen kafanda bir şey kurmuşsun ve asıl nedenini bilmeden,ihtimalleri düşünmeden o kurduğun düşünceye körü körüne inanıyorsun.Sıkıntılı olan durum bu.Ben sana diğer ihtimaller olamaz mı diyerek seni düşünceye sevk etmeye çalışıyorum ama ihtimaller üzerinden gidiyorsun diyorsun.Hani Buggy Roger'ın 2 katı güçlüdür lafın ne alaka ?

Ünvanı kaybetmekten korksaydı filo amiralinin çağırdığı toplantılara keyfine göre gitmemezlik yapmazdı değil mi ? Ünvanı kaybetmekten korksaydı olası bir Shanks tehditi karşısında denizcileri yalnız bırakmazdı değil mi ?
Sen çok degişik bir kafa yapısısın ne alıp veremediğin var senin şu altını doldurma ile kendin diyosinki adam canı sıkılmış Shichi olmuş bumu altını doldurmak.

Denizciler manga da bu adamı kesin olarak getirmek istediklerinde getirdimi getirmedimi edebiyat yaratma mangaya göre bak.

Toplantıyla savaş birmi anlamakta zorlukmu çekiyon 50 keremi yazayım. Kendin yazıyon adam canı sıkıldığı için katılamazmı böyle saçma argümanmı olur.

Aç manga'yı oku diyorki beni Wb için çağırdınız onun için geldim diyor. Adam son dk iş çıkarmayın önceden söyleseydinize getiriyor. Zaten Shanks dostu denizciler gitmeyeceksin inat etse bırakıyorum ben der çekip gider savaç çıksa Shanks yanına kayar.

Nasıl bir mantık kurma bu nedir senin mantığın herşeye ya böyle olmazmı diyosun. Canı sıkıldı diye Shichi olamazmı diyen sensin. Senin mantığına göre her ihtimal olabilir. işine gelmedimide bence Oda şişirmek için söylemiş diyosun.

Kardeşim sen ihtimallerle kafayı bozmuşsun işine gelmeyince niye böyle ihtimal olamazmı diyosun.

Jimbei bile o toplantıya gelmiyor demekki denizciler pek umursamıyor şimdi sana toplantıyla savaş aynı degil dicem sende Ne alakası var diyeceksin ? O yüzden boş ver nahlet olsun.

Şu forumda herkezle ortak noktaya geliyorum veya görüşlemiz ayrı oluyo ilerde ne olduğu ortaya çıkar diyip bırakıyoruz ama seninle kesinlikle anlaşılamaz imkanı yok. Şu yazıyı yazarken sinir krizi geçiriyorum. Lütfen burda bitsin bu konuşma sen kendini haklı gör bende kendimi.

Emre hep aynı yere taşıyorsun bizi. Tamam bu verdiğin örnekleri kabul ediyorum. Senin bu mantıkla işin içine hakiyi katabilmeni anlamıyorum. Dayanıklılık faktörü nasıl kılıç yeteneğine katkı bir araç olarak görülmüyorsa, haki faktörü de kılıç yeteneğine katkı yapan bir faktör olarak görülmemesi lazım. Zoro'nun kılıç yeteneği belki de şu an Mama'dan fazla bir noktada. Ama kadının haki öyle bir noktadaki bu yetenek farkını anlamsız kılıyor. Dayanıklılığı da öyledir.

Şimdi Big Mom ile Zoro kılıç yeteneklerini kıyaslamak isteseler diyelim Big Mom haki kullanır diyebilir misin? Bana göre diyemezsin işte.
Görülmek zorunda.Adam hamleleri k.haki ile okuyor ne kadar yetenekli olursa olsun kahin değil ya bu kadar iyi olmasını hamleleri önceden görebilmesine borçlu.Luffy'nin yerini gözleriyle tespit ediyor.Adam gözleriyle nam salmış durumda en iyi olmasını bu gözlere bile borçlu olabilir.Gözlerin de hakiyle bağlantı olasılığı yüksek.Böyle bir bilgi geldiğinde de aynı şeyi söyleyebilecek misin ?

Geleceği gören lakabı varmış mesela.Eee ?
Shanks istediği kadar güçlü olsun Mihawk uzak geleceği görebiliyorsa istediği gibi karşılık verip Shanks'in yeteneğine boyun eğmez.Tüm işaretler Mihawk'ın en iyi kılıç ustalığının hakiyle alakalı olduğuna işaret ediyor.En son Zoro ve kılıca koka basma fb sahnesi geldi ne diyeyim yani ben daha başka Oda da yazar olarak aynı noktanın üzerine basma derdinde.Başka türlü o fb sahnelerinin üzerinde durulmasının bir anlamı var mı ?

Diyelim savaşa tek başına gitti Wb ölünce de hiç uğraşmadan üzerine çöreklendi meyveyi kaptı.Kimse de karanlık meyvesinin güçlerini bilmiyor.Savaşta shichibukai olarak savaşacağı için kimse de birşey diyemezdi.Giderdi savaş bittikten ikinci meyveyi de aldıktan sonra hapishaneyi basabilirdi.Ne olacaktı o zaman bu adam shichibukai diye seviyesi bir anda düşecek miydi ? Kalıplara önyargılara takılıp içinden çıkamıyorsunuz.

Wb bu adamların düellosunu efsanevi şekilde yankı buldu diye övmüş amirale ne hacet amiral kim köpek oluyor beyazsakalın yanında ? :/
Yahu efsanevi bir biçimde övdüğünü nereden çıkartıyonuz ya? Sadece adam belirtiyor ki o zaman ki güçlü kişilerin dövüşünü bilmemesi saçma olurdu zaten. Adam Ace'i bile gazetede görüp yorum yapıyor. Ona bakarsan Kaido ile Moria olayı da kulaktan kulağa gitmiş biz bu iki adam eşit mi diyelim şimdi? Nasıl mantık la bu :D

Yani güçlü biri bundan bahsetti diye bu çok muhteşem bir olay mı olmuş oluyor?

Kaç tane üst seviye kılıç ustası gördük ki bu adam amiral alıyor? Mihawk, Vista, Shiryuu ve Zoro. BM'nin tayfasında üst düzey kılıç ustası bile yok o derece dandik bir unvan. Sağ kol-Amiral arası bir seviyesi vardır.

Kaç tane üst seviye kılıç ustası gördük ki bu adam amiral alıyor? Mihawk, Vista, Shiryuu ve Zoro. BM'nin tayfasında üst düzey kılıç ustası bile yok o derece dandik bir unvan. Sağ kol-Amiral arası bir seviyesi vardır.
Yonko-amiral gibi bütün kategorileri kapsayan ünvanlar varken kim kılıç ustası ünvanına bakar ki zaten. Ben de sağ kol amiral arası olduğunu düşünüyorum.

Görülmek zorunda.Adam hamleleri k.haki ile okuyor ne kadar yetenekli olursa olsun kahin değil ya bu kadar iyi olmasını hamleleri önceden görebilmesine borçlu.Luffy'nin yerini gözleriyle tespit ediyor.Adam gözleriyle nam salmış durumda en iyi olmasını bu gözlere bile borçlu olabilir.Gözlerin de hakiyle bağlantı olasılığı yüksek.Böyle bir bilgi geldiğinde de aynı şeyi söyleyebilecek misin ?

Geleceği gören lakabı varmış mesela.Eee ?
Shanks istediği kadar güçlü olsun Mihawk uzak geleceği görebiliyorsa istediği gibi karşılık verip Shanks'in yeteneğine boyun eğmez.Tüm işaretler Mihawk'ın en iyi kılıç ustalığının hakiyle alakalı olduğuna işaret ediyor.En son Zoro ve kılıca koka basma fb sahnesi geldi ne diyeyim yani ben daha başka Oda da yazar olarak aynı noktanın üzerine basma derdinde.Başka türlü o fb sahnelerinin üzerinde durulmasının bir anlamı var mı ?
Eee atak yedide mi dayanması lazım di mi? Bunun böyle sürdürebilirsin. Kaç seride kılıç ustaları k.haki kullanıyor.:D Yani bir dayanağı yok. Duruma göre daha efektif olmak yönünden k.haki b.haki kullanılıyor. Ama herhangi bir stil için , kılıç ustası için k.haki, b.haki esastır demenin hiçbir mantığı yok. Gördük kılıç ustası nasıl hamleleri görmek için kullanıyorsa normal bir savaşçı da kılıç hamlelerini görmek için k.haki kullanabilir. Bu ona kılıç yeteneği katmaz ama.

Ben k.haki, b.haki ünvan almada kullanılmaz demiyorum. Sen belli bir kural koyuyorlar diyorsun. Kurallar içinde dayanıklılık sınırı var o yüzden yeteneği belirleyemezler diyorsun. Ben de sana bu mantıkla k.haki, b.haki de girmez diyorum. Bu kadar basit.

Sen çok degişik bir kafa yapısısın ne alıp veremediğin var senin şu altını doldurma ile kendin diyosinki adam canı sıkılmış Shichi olmuş bumu altını doldurmak.

Denizciler manga da bu adamı kesin olarak getirmek istediklerinde getirdimi getirmedimi edebiyat yaratma mangaya göre bak.

Toplantıyla savaş birmi anlamakta zorlukmu çekiyon 50 keremi yazayım. Kendin yazıyon adam canı sıkıldığı için katılamazmı böyle saçma argümanmı olur.

Aç manga'yı oku diyorki beni Wb için çağırdınız onun için geldim diyor. Adam son dk iş çıkarmayın önceden söyleseydinize getiriyor. Zaten Shanks dostu denizciler gitmeyeceksin inat etse bırakıyorum ben der çekip gider savaç çıksa Shanks yanına kayar.

Nasıl bir mantık kurma bu nedir senin mantığın herşeye ya böyle olmazmı diyosun. Canı sıkıldı diye Shichi olamazmı diyen sensin. Senin mantığına göre her ihtimal olabilir. işine gelmedimide bence Oda şişirmek için söylemiş diyosun.

Kardeşim sen ihtimallerle kafayı bozmuşsun işine gelmeyince niye böyle ihtimal olamazmı diyosun.

Jimbei bile o toplantıya gelmiyor demekki denizciler pek umursamıyor şimdi sana toplantıyla savaş aynı degil dicem sende Ne alakası var diyeceksin ? O yüzden boş ver nahlet olsun.

Şu forumda herkezle ortak noktaya geliyorum veya görüşlemiz ayrı oluyo ilerde ne olduğu ortaya çıkar diyip bırakıyoruz ama seninle kesinlikle anlaşılamaz imkanı yok. Şu yazıyı yazarken sinir krizi geçiriyorum. Lütfen burda bitsin bu konuşma sen kendini haklı gör bende kendimi.
Asıl ben sinir krizi geçiriyorum senin gibi ne dediğini unutan ve ne yazıldığını anlamayan biriyle tartışırken.Bir de herkesle ortak noktada buluşuyor ama benle buluşamıyormuş bak bak.Ya biraz dürüst olun.Gerçi sen yonkoya 2 amiral diyen hatta BM 2 amirali yer diyen biriydin değil mi ? O halde ben senden çok farklı bir kafa yapısında olayım daha iyi zaten.

Şimdi anlamadığını biliyorum ama son kez bir konuda şansımı denicem olmazsa yapacak bir şey yok.

Şimdi bunu yazdın dimi sen ? Bak bundan önce de bunu yazmıştın.

Denizciler bunları getirmek istedikleri yere getiriyolarmı ? Getiriyolar olay bu.
Şimdi senin bu yazdığında getirmek istedikleri yerlere ''toplantı'' dahil mi ? Dahil.Bende sana Mihawk canı isteyince toplantıya katılıyor dedim mi ? Dedim.Ama sen sonra ne dedin ? ''Toplantıyla savaş bir mi ?'' dedin.Yani önce getirmek istedikleri yere toplantıyı da savaşı da dahil ederken sonra argümanın çürüyünce sadece savaşı dahil etmeye başladın.Yani işi kıvırdın.

Yani ''50 kere mi yazayım'' diye boş mesaj atmana gerek yok.Bak bu sana son yazışımdı.Eğer burda da sana ne dediğimi anlamadıysan sorunu önce kendinde ara.Millete ''Herkesle anlaşıyoruz ama senle olmuyor'' gibi palavralar sıkmadan önce gidip biraz cümlede anlam çalış ya da paragraf sorusu falan çöz.

Asıl ben sinir krizi geçiriyorum senin gibi ne dediğini unutan ve ne yazıldığını anlamayan biriyle tartışırken.Bir de herkesle ortak noktada buluşuyor ama benle buluşamıyormuş bak bak.Ya biraz dürüst olun.Gerçi sen yonkoya 2 amiral diyen hatta BM 2 amirali yer diyen biriydin değil mi ? O halde ben senden çok farklı bir kafa yapısında olayım daha iyi zaten.

Şimdi anlamadığını biliyorum ama son kez bir konuda şansımı denicem olmazsa yapacak bir şey yok.

Şimdi bunu yazdın dimi sen ? Bak bundan önce de bunu yazmıştın.

Şimdi senin bu yazdığında getirmek istedikleri yerlere ''toplantı'' dahil mi ? Dahil.Bende sana Mihawk canı isteyince toplantıya katılıyor dedim mi ? Dedim.Ama sen sonra ne dedin ? ''Toplantıyla savaş bir mi ?'' dedin.Yani önce getirmek istedikleri yere toplantıyı da savaşı da dahil ederken sonra argümanın çürüyünce sadece savaşı dahil etmeye başladın.Yani işi kıvırdın.

Yani ''50 kere mi yazayım'' diye boş mesaj atmana gerek yok.Bak bu sana son yazışımdı.Eğer burda da sana ne dediğimi anlamadıysan sorunu önce kendinde ara.Millete ''Herkesle anlaşıyoruz ama senle olmuyor'' gibi palavralar sıkmadan önce gidip biraz cümlede anlam çalış ya da paragraf sorusu falan çöz.
Birader sen normal degilsin. Ben her zaman 1 Yonko 2 amiral ederi savunan birisiyim henüz böyle bişey görmediğimiz için kesin demiyorum. Ha benim dediğim çıkmaz ise eyvallah derim. Senin gibi Oda bence şişirmek için söyledi deyip sıvamam.

O toplanıya isteyen katılıyo istemeyen katılmıyo Jimbei, Hancock ve Mihawk katılmıyormuş ki Mihawk görünce şaşırıyolar sen katılmazdın. Şimdi bu adamlarla neden anlaşıyolar savaş güçleri için önemli olan savaş durumunda bize yardım etmeleri. Toplantı yapıp siyaset yapmak için degil. Tekrar diyorum anlarsın belki Denizciler toplantıya gelip gelmemelerini önemsemiyor eğer önemselerdi Hancock'a gemi gönderip eğer gelmessen atarız, tekrar peşine filo göndeririz diye tehdit ederlerdi, demekki toplantıya katılmadıkları için tehdit etmiyolarmış. Umarım anlarsın artık ama imkanı yok.

Demekki denizciler bunları asıl getirmek istedikleri yere (savaş alanı) getiriyolarmış. Tabi senin müthiş varsayım olan canı sıkıldı diye gelmemişlerse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık