Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ama Naruto'ya müttefik lazım değildi.Luffy'e lazım.Sadece denizciler mf de 100 bindi.Son savaşta hükümet 500 bin kişilik bir kuvvet bile çıkarabilir.İşte bu yüzden müttefikler olmalı.Ama Naruto'da zaten beş köy akatsukiye karşı birleşmişti.

Luffy'nin en güçlü olmama ihtimali elbette var.Fakat bu ihtimalin oranı kişiden kişiye değişir.İşte bana göre de çok çok küçük bir ihtimal.

İlla yaralarının olmamasından tam güçle kapışmadıkları anlamı çıkmaz.Luffy mesela.Serinin başından beri kaç tane dövüşe girdi.Peki kaç tanesinden kalıcı yara aldı ? Ben Aka'nın bıraktığı iz hariç başka bir şeyi var mıydı hatırlamıyorum.Bi gözünün altındaki yara var o da dövüşten kalma değil zaten.Adam Kata gibi bir sağ kolla kapıştı ölümüne ama yine de almadı.O yüzden Shanks ve Mihawk'ın yarası yok o zaman tam güç dövüşmemişlerdir diye düşünme bence.

Sadece Mihawk>Benn olarak bakarsak tabii ki amiral gücünde olduğu sonucu çıkmaz.Sonuçta Benn-amiral arasında olması gibi bir ihtimalde doğuyor ama işte burda da beklentiye kalıyor iş.Shiryu'nun ne seviyede olucağı vs. işin içine girince herkesin beklentisi doğal olarak değişiyor.Demek istediğim o teorinin olması Mihawk'ın gücünün ne seviyede olduğuyla ilgili fikir veriyor.

Mihawk'ın mf de Luffy'i öldürmesini bekleyemeyiz.Bu tarz olaylarda ana karakter işin içindeyse çok kaale almıyorum.Zaten bana göre ''kurgu'' dediğimiz şey opta daha fazla ön planda.O yüzden orda işin içinde birazda kurgu var ama böyle deyince ''Sıkışınca hemen kurguya bağlıyorsun'' diyenler olabilir ondan cevap vermeyim en iyisi.

Onun dışında ne diyim görüş farklılığıdır.Eğer işi ihtimallere vurursak Mihawk'ın her türlü seviyede çıkma ihtimali var zaten.Önemli olan gerçekleşmesi en fazla ihtimalin ne olduğu.Ben Mihawk'ın en az amiral çıkacağına %99 gözle bakıyorum diyeyim.%1'de hata payı olsun.Ha ama sizin dediğiniz gibi Mihawk amiralden güçsüz çıkar o zaman dediğim gibi çok şaşırırım.Seriyi bildiğin hiç anlamamışım demek olur.Ha o zamana kadar ''Mihawk en az amiral'' tezini savunurum tabii.
Her şeyi kurguya bağlıyorsun fandaş !!

Reis evcilleştiridği maymunları da tarlasında vasıfsız iş gücü olarak kullanıyor :oleyo2:

Bu bölüm Akainu'nun Wano hakkında bilgisinin olmaması Mihawk'ın da oralara gitmemiş olabileceğini düşündürdü. İşin özeti Wano tamamen kapalı olduğu için Mihawk Reis'in olayı Wano'da geçersiz olmasın o_O
Geçersiz olsa kaç yazar tüm adayla vs atar lordluktan takım arkadaşı gibi olur biter.:a:

Yahu alakası bile yok. İnsanlar shicileri denizci eri gibi görmeye başladı iyice.

Mihawk emir aldıysa biri manga sayısını atabilir mi, artık ben bişeyler kaçırdım diye düşünmeye başlıyorum.

Shiciler denizcilerden korktukları için shici oluyo diyenler vardı, Croco Jinbei gibi eski shiciler şuan kimden korkuyo ? Jinbei karşısında BM varken tırsmayan adam, amiralden hiç korkmaz. Shiciler köpek vb yakıstırmalar azalarak biter umarım yakında.
Eğer sabit bir bölgede hüküm sürüyorsan-Jimbei,Mihawk,Croco,Hancock,Reyiz- ya şiçi olacaksın ya da yonkou.

Okuyucu hakikati bilmiyormu ? Bir karakterde Luffye 4 metre diyordu, mangaka kendi ağzıyla söyletiyormu diyelim :D
Algıda seçicilik işte işimize geleni alıyok. :oleyo: Hem birisi duyum, diğeri yıllardır süre gelen shichi kurumu. :/ Hükümetinde emrindeki korsanlar işte yahu. Farklı olaylar.

@Hakuba-EneL
Demek Mihawk gitse en güçlü 2. ulus olan Wano'yu tek başına öttürecek öyle mi? :rolleyes:

Evrenlerin, hikayenin farklılığı zaten var. Luffu'nin müttefike ihtiyacı olduğu da doğru. Ama Oda özellikle altınk çiziyor. Bunu Luffy'nin kişisel gücü gibi yansıtıyor. Bu illaki bir uere bağlanacak.

Dediğim gibi ben de Luffy'nin en güçlü olma ihtimalini daha yüksek görüyorum.

Zaten konu bir arkadaşın aşırı kesin söylemlerle bir şeyleri söylemesi üzerime ihtimalleri sıralamamla başladı.

OP ilerledikçe kesin konuşmanın boşa olduğunu görüyorum.

-
Shiryu teorisiyle ilgili Oda'nın ne yapacağı belli olmaz. Bak Kayalar diye bir şey türedi mesela. İlerde başka şeyler de çıkabilir. Karasakal'a başkaları dahil olabilir vs. Kayalsrdan biri mesela : o)

Mihawk'da Zoro'nun fblerinde kalabilir. Aksine efsame bir şekilde de işlenebilir. Dediğin gibi olay beklentiye bakıyor ve benim o beklentim MF'de ciddi yara aldı.

Kurgu olayı elbet de var. Ancak bu kurguyu Mihawk'a o afili lafları yaptırmadan da yapabilirdi. Ortada kendinş tutmayacağına dair sözü var. Onun dışında kimilerini teklerken belirli ağırlığa sahip karakterler karşısında az biraz parlama gibi bir durumu dahi yok. Luffy'ye saldırırken Marco ile eşleşmiyor. Çünkü Marco Amiral tutuyor. Mihawk değil. O işi Vista yapıyor. Amiral > Marco olduğu gibi Mihawk> Vista ama bu eşleşmeler bir şeyi gösteriyor. Ben Shanks'e karşı değil, WB'ye karşı geldim dşyen Mihawk ne WB ne Marco ile en ufak bir karşılaşma yaşamıyor.

Elbet de bunun sebebi MF'ye yeterince yer ayıramaması, istediği gibi yansıtamaması olabilir. Ama ben gördüklerim ile beklentim arası bir yol tuttum ve Sağ Kol üstü Amiral altı dedim. Bu seviye de gittikçe yükseliyor zaten. Kata azmanını gördük. Amiraller gücünü sergiledikçe de ne kadrq güçlü olduğunu görüyoruz.

Yani dediğim gibi Amiral yenebilecek seviyede olmasa bile bu ne Zoro'nun hedefini düşürür ne de Mihawk'ın serideki ağırlığını.

Ben de Mihawk Amiral üstü, Yonkou seviyesi vs, çıkarsa şaşırırım ama çok fazla değil. Çünkü Oda güç konusunda kesinlik sunmuyor hiç bir zaman. Tam da bu sebeple az ya da çok her şeye ihtimal veriyorum ben.

Bu arada Luffy Kata'dan kalıcı bir yara almış olması gerekiyor. Daha netleşmedi o durum. Ama umarım kalıcı bir yarası daha olmuştur : o)
Müttefik konusunda dediğim gibi çok büyük bir anlam aramıyorum.Bana göre Oda'nın sürekli müttefik vurgusu yapmasının 2 nedeni var.Biri dostluğun,arkadaşlığın önemini okuyuculara aşılamak diğeri de hükümet çöplerini karşılayacak adamlara ihtiyaç duyulması.Bunun dışında bir şey beklemiyorum.

Yeni şeyler türemiş olabilir de bu teorilerin ihtimalini azaltmaz.Oda'nın seride verdiği mesajlar var.İşte Shanks-Teach sürtüşmesi,Luffy-Teach düşmanlığı,Luffy'nin Kaido'yu indiricem demesi vs.Bunların illaki bir yerde ilişkisi olacaktır.Ha tabii bizim dediğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir olaylar orası ayrı ama birbirleriyle illaki bir noktada kesişecektir bu kişiler.Kayalar ise yepyeni bir olay.

WB'ye karşı geldim diyen Mihawk kısmını tam anlamadım.Mihawk'ın tüm yaptığı sadece bir saldırıdan ibaret.Orda sadece Mihawk değil diğer hiçbir shicinin tam güç savaşması için bir nedeni yok.Marco'nun Mihawk'a Vista'yı yollaması da klasik kılıç ustası vs kılıç ustası yapmak ve Vista üzerinden Mihawk'la bir kılıç muhabbeti oluşturmak.

Hani kesin demiyim ama bazı şeylerin gerçekleşme ihtimali %90'larda falan.İşte buna kendi adıma Mihawk'ın en az amiral gücünde çıkacağı,seri sonunda Luffy'den güçlü birinin olmayacağı gibi şeyleri örnek verebilirim.

Her şeyi kurguya bağlıyorsun fandaş !!
E haksız mıyım be fandaş ? Ana karakter işin içindeyse çok kaale almamak lazım.Luffy'nin şansıyla olur birilerinin yardım etmesiyle olur vs. bir şekilde yaşayacağını bilerek okuyoruz seriyi.:/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık