Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'a hükümet köpeği diyenlerin önce shichibukai nedir onu öğrenmesi lazım, bir korsan hükümetle iş yapıyor diye hükümet köpeği falan olmaz.
Sırf hükümet koruması için shichi oldu diyenler bile var, çıldırıyorum gerçekten. Buggy ve Moria dışında korunma amaçlı shichibukai olan kimse yok seride.
Crocodaile, Jimbei, Doflamingo, Teach gibi ve hatta saymaya üşendiğim birçok insan bu rütbeyi siyasi veya kendi çıkarlarına uyan bir amaç için kullanıyor.
Bu adam hükümetle ortak iş yapıyorsa vardır bir çıkarı, Shanks Gorosei'ler ile görüştü diye hükümet köpeği mi oldu şimdi?

Müttefik konusunda dediğim gibi çok büyük bir anlam aramıyorum.Bana göre Oda'nın sürekli müttefik vurgusu yapmasının 2 nedeni var.Biri dostluğun,arkadaşlığın önemini okuyuculara aşılamak diğeri de hükümet çöplerini karşılayacak adamlara ihtiyaç duyulması.Bunun dışında bir şey beklemiyorum.

Yeni şeyler türemiş olabilir de bu teorilerin ihtimalini azaltmaz.Oda'nın seride verdiği mesajlar var.İşte Shanks-Teach sürtüşmesi,Luffy-Teach düşmanlığı,Luffy'nin Kaido'yu indiricem demesi vs.Bunların illaki bir yerde ilişkisi olacaktır.Ha tabii bizim dediğimiz şekilde gerçekleşmeyebilir olaylar orası ayrı ama birbirleriyle illaki bir noktada kesişecektir bu kişiler.Kayalar ise yepyeni bir olay.

WB'ye karşı geldim diyen Mihawk kısmını tam anlamadım.Mihawk'ın tüm yaptığı sadece bir saldırıdan ibaret.Orda sadece Mihawk değil diğer hiçbir shicinin tam güç savaşması için bir nedeni yok.Marco'nun Mihawk'a Vista'yı yollaması da klasik kılıç ustası vs kılıç ustası yapmak ve Vista üzerinden Mihawk'la bir kılıç muhabbeti oluşturmak.

Hani kesin demiyim ama bazı şeylerin gerçekleşme ihtimali %90'larda falan.İşte buna kendi adıma Mihawk'ın en az amiral gücünde çıkacağı,seri sonunda Luffy'den güçlü birinin olmayacağı gibi şeyleri örnek verebilirim.

E haksız mıyım be fandaş ? Ana karakter işin içindeyse çok kaale almamak lazım.Luffy'nin şansıyla olur birilerinin yardım etmesiyle olur vs. bir şekilde yaşayacağını bilerek okuyoruz seriyi.:/
Kastım şuydu, hatırlarsan Shanks geldiğinde ona karşı savaşmak istemediği için çekilirken WB'ye karşı savaşmayı kabul ederek geldiğini söylüyor. Ancak mangaka onu WB ile Marco ile değil. Vista ile Jozu ile karşılaştırıyor. Bu eşleştirmeleri önemsiz görebiliriz ama bir şeyler çıkarmaya çalışırsak bu Mihawk beklentilerine ters düşen şeyler oluyor.

Bakalım artık Mihawk'ı tekrar aktif bir şekilde görürsek ona göre yeni bir değerlendirme yaparız.

Nedense bana Mihawk Shiciliği bıraktı emekli oldu gibi geliyor.

Kastım şuydu, hatırlarsan Shanks geldiğinde ona karşı savaşmak istemediği için çekilirken WB'ye karşı savaşmayı kabul ederek geldiğini söylüyor. Ancak mangaka onu WB ile Marco ile değil. Vista ile Jozu ile karşılaştırıyor. Bu eşleştirmeleri önemsiz görebiliriz ama bir şeyler çıkarmaya çalışırsak bu Mihawk beklentilerine ters düşen şeyler oluyor.

Bakalım artık Mihawk'ı tekrar aktif bir şekilde görürsek ona göre yeni bir değerlendirme yaparız.

Nedense bana Mihawk Shiciliği bıraktı emekli oldu gibi geliyor.
Shiciler oraya sözde savaşmak için geliyorlar.Mihawk savaşta azıcık güç gösterisi yaptığında bile bunu hükümet korkusundan değil kendi istediği için yapacak türde bir tip.Yani neden Vista ile karşılaştığını önceki mesajda kısaca söyledim.Onun dışında o arcta zaten WB ve Marco'nun muhattap olması gereken kişiler amirallerdi.Mihawk neden bu ikisiyle muhattap olsun ki ? Orda arcın düşmanları amirallerdi Mihawk veya diğer shiciler değil.

Mihawk shiciliği elbet birgün bırakacakta daha o zaman gelmedi gibi geliyor bana.

Neyse dediğin gibi bakalım artık.Wano'da kayda değer 3-5 bilgi öğrenirsek o zamanda bi değerlendirme yapabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık