Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimin umrunda yav Zoronun hayali ? Mangaka bile gidip seni geçicem,ezicem,yenicem dediği adama diz çöktürttü bu yeşil tosbağayı.Manga artik tamamen Luffynin mangası.Bunun üzerinden örnek vermeyin artik yav.
Ne alaka la. Mihawk ile Zoro hâlâ birer rakip. Sadece aralarında 2 yıllık bir usta-çırak ilişkisi yaşandı. İkisi de artık birbirini daha iyi tanıyor, daha çok saygı duyuyor. Luffy de Korsanlar Kralı olacak ama bir önce KK'nin yardımcısından eğitim aldı 2 yıl boyunca...

Zoro'nun hâyâlini herkes boşverse bile mangaka ve japonlar boşvermez. Samuraylık adamlarda kutsal bir durum neredeyse. Yani kimse kalkıp "z.kerler marimonun hayalini" demez.

Ayrıca Luffy'nin hâyâli artık çok alışagelmiş bir durum oldu, heyecan yaratmıyor. Neden mi? KK olacak işte adam. Raftel'i bulacak ve KK olacak. Ama diğerlerine dair bir şey bilmiyoruz? All Blue mesela? Nasıl ortaya çıkacak acaba? Veya Usopp? Bu adam denizlerin cesur savaşçısı ünvanını nasıl alacak? Gerçekten teorilerdeki gibi antik silahı ateşleyerek ölecek mi? Robin'i düşünelim. 100 yıllık tarihte gerçekten neler oldu? Vs, vs...

Şu boş beleş "Mihawk, WB ile arasındaki güç farkını ölçmek için slash attı karşısına Jozu çıktı, Oda dedi ki senin dengin bu haddini bil" Evet bu kafada olan arkadaşlar, Mihawk'ı Oda'nın yarattığı bir karakter olmaktan çıkarıp ötelemekten memnunlar mı? Hani bu adam niye aradaki farkı ölçmek istesin? Dünyanın en iyi kılıç ustası olan ve güç seviyeleriyle ilgili ağzından laflar eksik olmayan, hatta boynunda uğraşmak istemediği seviyeler için ufak bir bıçak taşıyan bir adam tasarlıyor Oda. Karakterinden olgunluk ve gerçekçilik ve haddini bilirlik buram buram yansıyor. Sonra bu adamı haddini bilmez, Jozu'yla denk olduğunu bile algılamayacak şekilde Beyazsakal'ın karşısına çiziyor. Bu adam gerçekten Beyazsakal'ın herhangi bir komutanına denk seviyede olsa neden, niçin böyle bir hareket yapsın bu kadar zıt çizilmişken karakteri? Oda, nasıl bir adam yarattığının farkında değil mi? Hadi bu kadar aşırı heyecanlı bir tip yaptın Mihawk'ı, Jozu ayarındayken Beyazsakal'a meydan okumuş bu adam Jozu çıkınca neden dövüşten vazgeçsin? Bu hareket güç seviyesiyle ilgiliyse eğer son derece küçük düşürücü olmaz mı "heyecanlı ve egolu" bir Mihawk için? Haddini neden bildirmek istemiyor, uğraşmıyor? Gücü yetmediği için mi? Öyleyse iki saniye evvel niye Dünyanın en güçlü adamına meydan okuma cesaretine sahip oluyor? Yahu bu kadar sığ olmayın karakteri yorumlarken.

Jozu çıkıyor çünkü mangaka diyor ki senle Beyazsakal'ın arasındaki fark; tayfa. Sen ne kadar Beyazsakal'ı kendine muhattap al, bu adam böyle aileye/tayfaya sahip olduğu sürece senin karşına başkaları çıkacak. Yonkou olmanın da olayı bu. Mihawk'ın geçmişi açıklandığında neden bir tayfa kurmadığına veya tayfaya katılmadığına çok net bir cevap alacağımızı düşünüyorum. Zaten Mihawk'la ilgili işi komplikeleştiren nokta da bu, temelden tasarlanmış bir karakter görünce bu bulanıklık yok olacak.

Jozu çıkıyor çünkü mangaka diyor ki senle Beyazsakal'ın arasındaki fark; tayfa. Sen ne kadar Beyazsakal'ı kendine muhattap al, bu adam böyle aileye/tayfaya sahip olduğu sürece senin karşına başkaları çıkacak. Yonkou olmanın da olayı bu. Mihawk'ın geçmişi açıklandığında neden bir tayfa kurmadığına veya tayfaya katılmadığına çok net bir cevap alacağımızı düşünüyorum. Zaten Mihawk'la ilgili işi komplikeleştiren nokta da bu, temelden tasarlanmış bir karakter görünce bu bulanıklık yok olacak.
İşte bu kadar net. Tebriklers.

Şu boş beleş "Mihawk, WB ile arasındaki güç farkını ölçmek için slash attı karşısına Jozu çıktı, Oda dedi ki senin dengin bu haddini bil" Evet bu kafada olan arkadaşlar, Mihawk'ı Oda'nın yarattığı bir karakter olmaktan çıkarıp ötelemekten memnunlar mı? Hani bu adam niye aradaki farkı ölçmek istesin? Dünyanın en iyi kılıç ustası olan ve güç seviyeleriyle ilgili ağzından laflar eksik olmayan, hatta boynunda uğraşmak istemediği seviyeler için ufak bir bıçak taşıyan bir adam tasarlıyor Oda. Karakterinden olgunluk ve gerçekçilik ve haddini bilirlik buram buram yansıyor. Sonra bu adamı haddini bilmez, Jozu'yla denk olduğunu bile algılamayacak şekilde Beyazsakal'ın karşısına çiziyor. Bu adam gerçekten Beyazsakal'ın herhangi bir komutanına denk seviyede olsa neden, niçin böyle bir hareket yapsın bu kadar zıt çizilmişken karakteri? Oda, nasıl bir adam yarattığının farkında değil mi? Hadi bu kadar aşırı heyecanlı bir tip yaptın Mihawk'ı, Jozu ayarındayken Beyazsakal'a meydan okumuş bu adam Jozu çıkınca neden dövüşten vazgeçsin? Bu hareket güç seviyesiyle ilgiliyse eğer son derece küçük düşürücü olmaz mı "heyecanlı ve egolu" bir Mihawk için? Haddini neden bildirmek istemiyor, uğraşmıyor? Gücü yetmediği için mi? Öyleyse iki saniye evvel niye Dünyanın en güçlü adamına meydan okuma cesaretine sahip oluyor? Yahu bu kadar sığ olmayın karakteri yorumlarken.

+ sonsuz

Gayet açık bir mesajı nasıl çevirmişsin la :( Adam ''bu adamla bizim aramızdaki farkı görmek istiyorum'' diyip deneme yapıyor. Karşısında Jozuyu buluyor. Hani ''senin seviyen bu işte'' demesi için daha ne olması lazımdı acaba :( Senin dediğinin geçerli olması için vurduğu adamın haşat olması gerekirdi ki sende dersin ki ''bak adamları ona kalkan oldu, komutanlar dengi değil ama ulaşmasına engel oluyorlar'' ama öyle bişi yok. Jozu gayet sapa sağlam devam etti sonrasında.
Gidip başka yonkou Wb ye saldırmaya kalksa Jozu, Marco falan mı atlıcak önüne? Wb direkt kendini öne atardı ''bu benim rakibim'' diye.

O zaman sen açıkla, Shanks ile dövüşen Mihawk nasıl en iyi kılıç ustası oluyor?
Adam D. Nin iradesini bekliyor. Dünyayı kılıç ustası kurtarmayacak, nüfuzu olan bir Yonko daha çok iş görür. Zaten Shanks şan şöhret peşinde koşan bir Korsan profilinde değil. Kaptanına benzeyen yegane kişiyi bekliyor, kılıç ustalığıyla uğraşacak konumda olduğunu sanmıyorum.

Gayet açık bir mesajı nasıl çevirmişsin la :( Adam ''bu adamla bizim aramızdaki farkı görmek istiyorum'' diyip deneme yapıyor. Karşısında Jozuyu buluyor. Hani ''senin seviyen bu işte'' demesi için daha ne olması lazımdı acaba :( Senin dediğinin geçerli olması için vurduğu adamın haşat olması gerekirdi ki sende dersin ki ''bak adamları ona kalkan oldu, komutanlar dengi değil ama ulaşmasına engel oluyorlar'' ama öyle bişi yok. Jozu gayet sapa sağlam devam etti sonrasında.
Gidip başka yonkou Wb ye saldırmaya kalksa Jozu, Marco falan mı atlıcak önüne? Wb direkt kendini öne atardı ''bu benim rakibim'' diye.
Şimdi adam Jozu, meyvesi de direk kılıç ustalarının antisi olan bir meyve. Ki Mihawk'ın yaptığı şey sadece kılıcını sallamaktı. Hani ben mi fanlık yapıyorum arkadaş, bu adam kendini hiç zorlamıyor bile slash atarken? Jozu bi taraflarından soluyordu durdurmak için. Adam ciddi zarar verecek bir şekilde saldırı yapsa, bunu anlardık zaten. Akabinde Jozu yine elini kolunu sallaya sallaya devam ederdi haklısın derdim.

İkincisi Mihawk yonkou değil. Bir yonkou kaptanı gibi muamele göremez zaten. Yonkou kaptanın fiziksel gücünden hariçte sağladığı üstünlükler var. Jozu'nun Beyazsakal'ın önüne atlaması bunun ispatı işte. Ve Mihawk'ta şöyle bir durum söz konusu oluyor doğal haliyle, bir yonkou popisine sahip olamadığından evrendeki bir çok kitle senin gibi gücünü idrak edememiş olabilir. Akainu'ya bile kozoooo muamelesi yapan Beyazsakal'ın da ağzından yonkou gücünde olmayan Mihawk'ın bu son derece ego dolu hareketine bir laf çıkmıyor ama.

Şimdi adam Jozu, meyvesi de direk kılıç ustalarının antisi olan bir meyve. Ki Mihawk'ın yaptığı şey sadece kılıcını sallamaktı. Hani ben mi fanlık yapıyorum arkadaş, bu adam kendini hiç zorlamıyor bile slash atarken? Jozu bi taraflarından soluyordu durdurmak için. Adam ciddi zarar verecek bir şekilde saldırı yapsa, bunu anlardık zaten. Akabinde Jozu yine elini kolunu sallaya sallaya devam ederdi haklısın derdim.

İkincisi Mihawk yonkou değil. Bir yonkou kaptanı gibi muamele göremez zaten. Yonkou kaptanın fiziksel gücünden hariçte sağladığı üstünlükler var. Jozu'nun Beyazsakal'ın önüne atlaması bunun ispatı işte. Ve Mihawk'ta şöyle bir durum söz konusu oluyor doğal haliyle, bir yonkou popisine sahip olamadığından evrendeki bir çok kitle senin gibi gücünü idrak edememiş olabilir. Akainu'ya bile kozoooo muamelesi yapan Beyazsakal'ın da ağzından yonkou gücünde olmayan Mihawk'ın bu son derece ego dolu hareketine bir laf çıkmıyor ama.
Bence içten içe ayakta alkışladı Wb orada Sabo borusu değil dünyanın en güçlü kesişi bu.Bu yüzden güldü beğendi çünkü saldırıyı.Ama bende de elmas var işte diye pis pis sırıtmayı da ihmal etmedi. :)

Ona bişi dediğim yok Jozuyu kesmek öyle kolay iş değil zaten, ayrıca Jozu zorlanmıyor ki? Jozuyuda yener zaten Mihawk heralde, ama konu o değil benim için. Mihawkın slashı atarken sahnesi yok. Adam farkı göreceğim diyor sonra direkt slashı gösteriyor. Kaldı ki slash atarken ben bir yerini yırtan adam hatırlamıyorum :( Birde adam ''şu adamla aramdaki farkı görcem'' diyip dandik bir slash mı attı diyorsun yani? Koca yonkouya? Bu bana hiç ikna edici gelmedi açıkçası.

Yonkouyu seviye belirtsin diye söyledim zaten. Şöyle düzelteyim: Adamlarını aşacak birinin karşısında Wb onların kalkan olmasına izin verir miydi sence? Bana bunu de.

Adam Mihawk hakkında konuşmaya bile gerek duymadı gülümsedi sadece. Daha ne diyim bilemiyorum :(

Son düzenleme:

Mihawk gerizekalı yani ya da aksine şahin göz değil kör. Önünde duran koskoca tayfayı görmüyor anca slash ile varlıklarının farkına varıyor? Şimdi Mihawk 2 sene öncesinde Luffy'e saldırmak istese aradaki fark ne olurdu? Tayfa mı?

Bu kadar sığ olmayın diyorsun ama sırf fikrini savunabilmek için sen sığ bir yorum yapıyorsun. Evet Dünyanın en güçlü adamı olarak anılan adam ile Mihawk arasındaki tayfa farkını görmek istediği için slash atıyor. Çok mantıklı değil mi? Ve atağını farkını görmek istediği adam değil de onun 3.adamı çıkıp durdurunca aradaki fark tayfa oluyor.

Aynen zaten Jozu haricindeki diğer kimseler çıkıp (şu müttefikler) durduramayıp tek yeseydiler de Mihawk aramızdaki fark tayfa diye yorumlayacaktı. Jozu'nun o atağı durdurması hiçbir anlam ifade etmiyor. Sadece çıkıp o atağa karşı WB'yi savunmak yeterli Mihawk'ın bu farkı anlayabilmesi için. Yoksa savaşa WB tek gelmişti. Arkasında ki müttefik gemileri anons ediliyorken de kulağı tıkalıydı.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık