Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Resmi Unvanı Hakkında

Fujitora Amiral diye Akainu ile denk olabilecek diye bir kural yok veya Mihawk,Fujitora dan üstünse Akainu ile denk olur diye bir kural da yok.Gördüğümüz kadarı ile Fujitora'nın da Zoro gibi en önemli özelliği kılıç ustalığı, sırf Mihawktan üstün olduğunu kanıtlamak için çevirilerden farklı anlamlar çıkarmak yersiz diye düşünüyorum.
Fujitoranın en önemli özelliği meyvesi.

WB eline kılıç alsa Mihawk'ı yenemeyeceğini iddia eden arkadaşlar var. Shanks'a yürüyor bazıları akılları sıra; Mihawk'ın Şanks'tan dövüş babında güçlü olduğunu düşünen biri ile zaten mutabakata varabileceğinize inanmıyorum.

En iyi kılıç ustası demek kılıç kullanıcıları arasında en iyisi demektir.Zoro'nun dediğinden yola çıkarak söylüyorum. 2 silahlandırma haki kullanıcı arasındaki düelloda hakisi üstün olan keser. Mihawk'ın en iyi kılıç ustası ünvanı düşünüldüğünden o zaman ben de diyorum ki Mihawk silahlandırma hakisinde rakipsizdir. Hatta ileri gidiyorum ve Shanks Mihawk'ı kılıç düellosunda yenemez diyorum. Hodri Meydan
Yenememiş ki en iyi kılıç ustası olamamış.

Ne fark eder?

Shanks Mihawk'ı yenince nasıl Mihawk hala en iyi kılıç ustası oluyor? Hangi kıstasa göre? Shanks hızda, hakide, fiziksel güçte daha iyiyse neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustası? Neyi daha iyi Shanks'dan ve biz bunu nasıl anlayacağız? Kimin daha iyi kılıç ustası olduğunu anlamak için ne yapacak bu adamlar? Birbirlerine girmeyecekler mi? Yoksa slash yarışması falan mı yapacaklar? Peki o zaman neden Zoro Mihawk'ı ilk gördüğünde birbirlerine girdiler? Mihawk Zoro'dan hızda, hakide, fiziksel güçte daha iyi değil miydi? O halde neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustası? Haksızlık yok mu? Bu mantığa göre iki kılıç ustasından hangisinin daha iyi olduğunu anlamamız için iki tarafın da hakisi, fiziksel gücü ve hızı eşit olmalı. Tek farklarının kılıç teknikleri olması ve üstün olanın kazanması gerekir. Peki bu şartlar nasıl sağlanacak?

Başka bir soru daha: Zoro'nun iki yıl önceki Shishi Sonson saldırısıyla, iki yıl sonraki saldırısı arasındaki fark nedir? Hız, haki ve fiziksel güç değil midir? Yoksa iki yıl sonra kılıcı daha düz tutup tekniği daha mı güzel uyguluyor? :)

Başka bir soru daha: Eğitimde neden Mihawk Zoro'ya haki öğretti? Mihawk neden kılıcını haki ile koruyor? Dünyanın "en iyi" kılıç ustası değil mi bu adam? Kılıcını, kılıç tekniğiyle koruması gerekmez mi? Şimdi aynısı Zoro için de geçerli. Pica'yı keserken neden haki kullandı? Kılıcını neden haki ile korudu?

Bir de WB kılıç kullansa Mihawk'ı yener yazanlar olmuş. Çok enteresan ya. Konu Mihawk olunca insanlar neleri düşünüyor. :)
Doğru, WB kılıç kullansa Mihawk'ı yener ama kullanmıyor? Nasıl yapalım? O zaman ben de şunu soracağım; neye göre WB dünyanın en güçlü adamı? Meyvesi dahil mi değil mi? O meyveyi Garp'a versen kim daha güçlü olur? Veya WB'nin hakisi de buna dahil mi? Yoksa sırf fiziksel güç mü? WB meyve kullanıcıları içinde en güçlü dersem n'olacak? Bence saçma olur. WB istese korsanlar kralı olabiliyordu ama istemedi, olmadı. Ben WB'ye korsanlar kralı diyebilir miyim? O halde WB'ye neden kılıç kullandırtıyorsunuz? :)

Şu Mihawk'ı bi' salın artık.

Son düzenleme:
Strong: having the power to move heavy weights or perform other physically demanding tasks
Ağırlıkları hareket ettirme gücü veya fiziksel güç gerektiren şeyleri yapabilmek.
1-Güçlü
2-Kuvvetli
3-Sağlam

Strongest: En güçlü

Great: of an extent, amount, or intensity considerably above the normal or average
Normalin oldukça üstünde olan.
1-Büyük
2-Mükemmel
3-İyi

Greatest: En büyük

Bir kılıç ustasının neden strongest değil de greatest olduğunu böyle izah edebiliriz. Kılıç ustalığı sadece fiziksel güce dayanan bir şey değil. Sonuç olarak Oda'nın böyle kelime oyunlarına ihtiyacı yok. İlk okuyuşta ne anlaşılıyorsa o işte :)
Tartışmalı olan ünvan değil de kılıç ustası tanımının ne olduğu bence. Shanks'ın meyvesi çıkarsa herkes rahatlayacak :)

FisherTiger

Ne fark eder?

Shanks Mihawk'ı yenince nasıl Mihawk hala en iyi kılıç ustası oluyor? Hangi kıstasa göre? Shanks hızda, hakide, fiziksel güçte daha iyiyse neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustası? Neyi daha iyi Shanks'dan ve biz bunu nasıl anlayacağız? Kimin daha iyi kılıç ustası olduğunu anlamak için ne yapacak bu adamlar? Birbirlerine girmeyecekler mi? Yoksa slash yarışması falan mı yapacaklar? Peki o zaman neden Zoro Mihawk'ı ilk gördüğünde birbirlerine girdiler? Mihawk Zoro'dan hızda, hakide, fiziksel güçte daha iyi değil miydi? O halde neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustası? Haksızlık yok mu? Bu mantığa göre iki kılıç ustasından hangisinin daha iyi olduğunu anlamamız için iki tarafın da hakisi, fiziksel gücü ve hızı eşit olmalı. Tek farklarının kılıç teknikleri olması ve üstün olanın kazanması gerekir. Peki bu şartlar nasıl sağlanacak?

Başka bir soru daha: Zoro'nun iki yıl önceki Shishi Sonson saldırısıyla, iki yıl sonraki saldırısı arasındaki fark nedir? Hız, haki ve fiziksel güç değil midir? Yoksa iki yıl sonra kılıcı daha düz tutup tekniği daha mı güzel uyguluyor? :)

Başka bir soru daha: Eğitimde neden Mihawk Zoro'ya haki öğretti? Mihawk neden kılıcını haki ile koruyor? Dünyanın "en iyi" kılıç ustası değil mi bu adam? Kılıcını, kılıç tekniğiyle koruması gerekmez mi? Şimdi aynısı Zoro için de geçerli. Pica'yı keserken neden haki kullandı? Kılıcını neden haki ile korudu?

Bir de WB kılıç kullansa Mihawk'ı yener yazanlar olmuş. Çok enteresan ya. Konu Mihawk olunca insanlar neleri düşünüyor. :)
Doğru, WB kılıç kullansa Mihawk'ı yener ama kullanmıyor? Nasıl yapalım? O zaman ben de şunu soracağım; neye göre WB dünyanın en güçlü adamı? Meyvesi dahil mi değil mi? O meyveyi Garp'a versen kim daha güçlü olur? Veya WB'nin hakisi de buna dahil mi? Yoksa sırf fiziksel güç mü? WB meyve kullanıcıları içinde en güçlü dersem n'olacak? Bence saçma olur. WB istese korsanlar kralı olabiliyordu ama istemedi, olmadı. Ben WB'ye korsanlar kralı diyebilir miyim? O halde WB'ye neden kılıç kullandırtıyorsunuz? :)

Şu Mihawk'ı bi' salın artık.
Dediklerine sonuna kadar katılıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık