Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesiz Luffy'nin Güç Seviyesi

Luffy'nin şuanda meyvesi olmasa gücü hangi seviyedir?

• Kullanılan toplam oy
    346
@Alpamis

Hocam editlere gerek yoktu aslında. Önceki mesajları yazmadan önce kontrol etmiştim oraları. Onları bilerek yazdım ben onları.

Hatalı bakıyorsun, mangayı yanlış okuyorsun demiyorum. Sadece ikimizin dikkat ettiği noktalar farklı.

Sen direk lucci ve luffy'nin teke tek dövüşebilmesine, yumruklarının çarpışmasının denk olmasına bakmışsın. Ama orada sadece fiziksel güçlerini kullanıyor lucci.

biz sanji'nin jyabura'nın insan versiyonundayken tekkaisiz bi saldırısıyla tekme çarpıştırdığını görmedik.

Bi de lucci'nin sıradan yumruğuna luffy anca gomu gomu bullet kullanarak denk olabiliyor. Luffy bazooka yaparken lucci sıradan tekme sallıyor.

Ben sanji ve luffy'nin douriki rakamına göre tekkaiye verdikleri hasara baktım. Eğer hasar gücünü karşılaştıracaksak en sağlıklısı bu olur diye düşünüyorum.

Bak luffy meyve+tekkai kullanan lucci'ye gomu gomu rifle atınca ne oluyor:
http://www.mangareader.net/one-piece/421/12

Mangaka luffy'nin blueno'ya yaptığı saldırının aynısını lucci'nin meyve+tekkai kullanan halinde boşuna göstermemiştir bence. Franky'de olduğu gibi luffy'e "ben blueno'nun 4 katıyım" demediğini söylemişsin ama mangaka göstermiş bize farklarını.

Sanji'nin diable tekniği zaten kuvvet arttırsa saçma olurdu :D patlama gücü veriyor ama verdiği artış çok yüksek.

Tüm tayfa cp9'la karşılaşınca güç artışı aldığı için ondan öncesine (tren dahil) bakmadım ben. Mantıksal olarak saçma biliyorum ama tayfa orda birden p-up aldı malesef.

Benim söylediğim denkleme göre bakarsak biyerde uyumsuzluk olmuyor.
luffy aynı saldırıyla 820 douriki'ye hafif hasar verirken lucci'de nerdeyse eli kırılıyor. Yani 1200 falandır luffy.

Senin dediğin gibi luffy meyve kullanmadan lucci'nin meyvesiz haline denk olsa hem blueno'yu orda spamdam'ın yanına uçurması gerekirdi hem de bi leopar meyvesi kullandı diye lucci'ye vurunca kendisi hasar almazdı.

Bu arada lucci'nin kullandığı tekkai daha güçlü bi versiyon değil. Sadece kontra atak yapma özelliği var. Luffy tekkaiyi aşabilse hasar almazdı.

Bi de şunu ekleyeyim. Sanji sadece fiziksel gücü yüksek olduğu için güçlü tekme atmıyor. Zoro nasıl kılıç kullanma tekniklerine sahipse sanji de tekme atmayı iyi biliyor.
Nami'nin vücudundayken de güçlü tekme atabiliyordu sanji. Blue walk bile kullandı. Yani sırf sanji'nin tekmeleri luffy'nin yumruklarından güçlü diye bu sanji'nin fiziksel gücü daha yüksek demek değil.
Kardeş vallaha saçma karşılaştırmalar yapıyorsun. Luffy'nin düz halinde fiziksel kuvveit söz konusu. Adam bildiğin 4000 dourikili adam ile g2 ve g3'süz zaten dövüşebiliyor. Bulletmış gatlingmiş orası önemli değil. İyi o zaman Zoro'nun da bütün kılıç tekniklerini dökelim buraya. Sanji'nin de.

Kabul etmek isteyene yaptığım yorumlar yetecek çapta. Etmek istemeyen zaten bir bahanesini bulur. Özellikle g2 ve g3'ün Luffy'nin dayanıklılığı ile ne kadar ilişkili olduğu söylenmiş. Lucci bunu kendi ağzıyla söylüyor. Luffy Blueno'dan önce 1000 adamı indiriyor. Gidiyor Blueno'yu indiriyor ki g2 kullanıyor. Blueno'yu indirdikten sonra da ölümüne yoruldum diyor. Sonra da g3 kullanıyor çelik kapıyı aşmak için. O hali ile Lucci'ye karşı böyle savaşıyor ki Lucci'nin düz yumruğunun gücünün ne olduğunu biliyoruz. Lucci Franky'e ikinciyi vursa işini bitiriyordu. Bahsetiğin Jyabura(Kurt adam) Usopp'u öldürmek için Zoan formunda. Bu adamın düz halinde bir yumruğu 4000 douriki gücünde. Ve Franky sadece o yumruğu yemesiyle bile aradaki muazzam farkı anlıyor.

Bu gözler Luffy ile Franky'nin düz halleri eşit denildiğini de gördü. Ki senin yaptığın hesapla da kapı buraya çıkıyor. Editler olayı göstermiş. Düz hallerinde Lucci ile Luffy'nin suratına çizilen hasar aynı. Benden bu kadar. Farklı bir şey yazmayacaksan daha tartışacak bir şeyimiz yok dostum.

Edit:
Attığın görüntüdeki zaten Lucci'nin Zoan formunun tekkaisi. Yani 4000+ zoan meyvesi ve tekkaisi Luffy bunu düz olarak aşamayabilir. Daha Jyabura'nın meyveli halinin bile 4000 douriki seviyeye çıktığını bilemezken böyle bir kıyaslama yapıyon.

Ayrıca o atak Luffy'nin bullet atağı değil.

Son düzenleme:
@Alpamis

Tamam sadece edit kısmına bişey diyeyim:

Luffy blueno'ya rifle kullandı. Attığım sayfada lucciye de rifle kullandı. Bullet demedim zaten. Bullet olan yumruk çarpıştırdıkları saldırı.

820 tekkaisini ucu ucuna geçerken 4000+meyveye vurunca eli nerdeyse kırılıyor. Neresi mantıksız?

Ben sadece karakterlerin hasar gücünü karşılaştırmaya çalışıyorum burada. Bu yüzden tekkaiye verdikleri hasara bakıyorum sadece. Sen adamların genel seviyesine takılmışsın. Burda dövüş becerisi, dayanıklılık vs herşey devreye girer.

Luffy'nin fiziksel gücü gear 2 olmadan 4000 douriki kadar vardır. Tekkai kullanmayan lucciyle dövüşebilmesi anormal değil bu yüzden. Buna bişey demiyorum. Blueno sadece dourikiyi kullansaydı ve tekkai kullanmasaydı luffy gear 2 olmadan ezerdi.

Ama saldırı gücü gomu gomuya rağmen 820 dourikinin "tekkasini" geçecek seviyede diyorum. 4000+meyveye vurunca aynı saldırıyla eli kırılıyor işte bu yüzden. 4000 dourikiyle dövüşemez anlamına gelmiyor bu.

Bu yüzden sanjinin 2200 tekkaisine verdiği hasara ve luffynin 820 ve 4000 tekkailerine verdiği hasara baktım.

Fiziksel seviyelerini değil hasar seviyelerini karşılaştırdığımı fark edemedin.

Luffy'nin yorgunluğu onu dövüşte daha çabuk yorar ve performansını düşürür. Kuvvetini düşürmez.

Luffy'nin lucciye verdiği hasarla sanji'nin jyaburaya verdiği hasarı karşılaştırdığımı hatırlamıyorum.

Karşılaştırdıysam da 2200'ün 4000'den az olduğunun farkındayım. Ama 2200'ü uçurabilen, kaburgalarını kıran saldırıyı lucciye vursaydı bence ayağı kırılmazdı.

Luffy'nin gomu gomu bulletle lucci'nin normal yumruğuna denk geldiğini, bazookayla normal tekmeye denk geldiğini belirttim çünkü ankete göre luffy'nin meyveyi kullanmadığını varsayıyorduk. Bu bi bahane değil. Sadece gear 2 ve 3'ü olmayan luffy'le sanjiyi karşılaştırıyor olsak önemsemezdim.
Hasar gücünü gomu gomu kullanarak anca 4000 dourikiye çıkarıyorsa luffy meyvesiz 4000 değil anlamına gelir bu.

@Alpamis

Tamam sadece edit kısmına bişey diyeyim:

Luffy blueno'ya rifle kullandı. Attığım sayfada lucciye de rifle kullandı. Bullet demedim zaten. Bullet olan yumruk çarpıştırdıkları saldırı.

820 tekkaisini ucu ucuna geçerken 4000+meyveye vurunca eli nerdeyse kırılıyor. Neresi mantıksız?

Ben sadece karakterlerin hasar gücünü karşılaştırmaya çalışıyorum burada. Bu yüzden tekkaiye verdikleri hasara bakıyorum sadece. Sen adamların genel seviyesine takılmışsın. Burda dövüş becerisi, dayanıklılık vs herşey devreye girer.

Luffy'nin fiziksel gücü gear 2 olmadan 4000 douriki kadar vardır. Tekkai kullanmayan lucciyle dövüşebilmesi anormal değil bu yüzden. Buna bişey demiyorum. Blueno sadece dourikiyi kullansaydı ve tekkai kullanmasaydı luffy gear 2 olmadan ezerdi.

Ama saldırı gücü gomu gomuya rağmen 820 dourikinin "tekkasini" geçecek seviyede diyorum. 4000+meyveye vurunca aynı saldırıyla eli kırılıyor işte bu yüzden. 4000 dourikiyle dövüşemez anlamına gelmiyor bu.

Bu yüzden sanjinin 2200 tekkaisine verdiği hasara ve luffynin 820 ve 4000 tekkailerine verdiği hasara baktım.

Fiziksel seviyelerini değil hasar seviyelerini karşılaştırdığımı fark edemedin.

Luffy'nin yorgunluğu onu dövüşte daha çabuk yorar ve performansını düşürür. Kuvvetini düşürmez.

Luffy'nin lucciye verdiği hasarla sanji'nin jyaburaya verdiği hasarı karşılaştırdığımı hatırlamıyorum.

Karşılaştırdıysam da 2200'ün 4000'den az olduğunun farkındayım. Ama 2200'ü uçurabilen, kaburgalarını kıran saldırıyı lucciye vursaydı bence ayağı kırılmazdı.

Luffy'nin gomu gomu bulletle lucci'nin normal yumruğuna denk geldiğini, bazookayla normal tekmeye denk geldiğini belirttim çünkü ankete göre luffy'nin meyveyi kullanmadığını varsayıyorduk. Bu bi bahane değil. Sadece gear 2 ve 3'ü olmayan luffy'le sanjiyi karşılaştırıyor olsak önemsemezdim.
Hasar gücünü gomu gomu kullanarak anca 4000 dourikiye çıkarıyorsa luffy meyvesiz 4000 değil anlamına gelir bu.
Dostum yarın yazarım sana bu konuda. Anlaşamıyoruz.:)

Bellamy bu forumda hayatında yemediği hakaretleri yemiştir ama senin bu kadar sallamaman daha fena koymuştur, bravo :D
Manga sayfasini atabilirmisin ben o sahneyi animeden izledim. Tekrar baktim ustune gelen bellamy sadece yumrukla meyve kullanmadan yani kolunu uzatmadan indiriyor.

Edit: usenmeyip safayi buldum. Burada meyve kullandigina dair bir emare goremedim. Ayrica yetenek ismide gecmemis lastikten silah vb. Sallayan kimin oldugu belli sanirim bundan sonra yazdigin yazilari ciddiye almamam gerektigi konusunda fikir sahibi oldum tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Manga sayfasini atabilirmisin ben o sahneyi animeden izledim. Tekrar baktim ustune gelen bellamy sadece yumrukla meyve kullanmadan yani kolunu uzatmadan indiriyor.

Edit: usenmeyip safayi buldum. Burada meyve kullandigina dair bir emare goremedim. Ayrica yetenek ismide gecmemis lastikten silah vb. Sallayan kimin oldugu belli sanirim bundan sonra yazdigin yazilari ciddiye almamam gerektigi konusunda fikir sahibi oldum tesekkur ederim.
Hahah orada zaten meyve kullanmadı, ben aksi bir şey mi dedim? :D Enteresan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık