Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesiz Luffy'nin Güç Seviyesi

Luffy'nin şuanda meyvesi olmasa gücü hangi seviyedir?

• Kullanılan toplam oy
    346
Şimdiki Luffyden meyveyi çıkarırsan ne olur konu, Luffy meyve yemese ne olurdu değil. :)
Başlıkta 'ne olurdu' yazınca öyle oldu. Anket sorusu ise farklıymış şimdi fark ettim bende. Konu başlığına bakıp cevap verince ondan olmuş sanırım. Neyse başka hata yaparsam onu düzeltirsin artık. Bir daha ki sefere.

İki yıl sonraki Zoro ile Sanji arasında bir gücü olur. Sanji'nin göstermediği şeyler varsa değişir tabi. Vergo gibi bir şeydir. En güçlüsünden bir koramiral eder.

@Monkey D. Luffy

Benden başka luffy meyvesizken sanjiyi alır diyen görmediğimden üstüme alındım. Kusura bakma.

@Alpamis

Sanji ve zoro'nun yaptıklarının sadece fiziksel olmadığının farkındayım. Luffy onların rakipleriyle dövüşse daha rahat kazanırdı onu da biliyorum. Eski mesajımda açık açık "sanji ve zoro enies lobby'de 3000 douriki seviyesindeyse luffy 4000'lerdedir" dedim zaten.

hasar olarak karşılaştırırsak gear 3 zoro ve sanjinin tekniklerinden daha kuvvetli. Demir kapı örneğini eski bi mesajımda ben de verdim. Ve hem Oz karşısında hem de pacifista karşısında gear 3'ün sanji ve zoro'nun tekniklerinden güçlü olduğu gösterildi.

Gear 2'deyken luffy zoro ve sanjiden daha güçlü. Finisherlar arasında da en güçlüsü luffy'nin. luffy'de sadece açık verme dezavantajı ve yorulma dezavantajı var.

Yani benim kafamdaki sıralama şöyle:

Luffy= 820'lik blueno'dan az güçlüydü. 900-1000 dourikilik birine denktir.

Sanji= 2200 douriki+uzun süredir zoan kullanan biriyle denkti. Diable kullanınca rahat yendi.

Zoro=2200 douriki+yeni zoan yemiş ama kılıç ustası birine denkti. Ashurayla rahat yendi.

Gear 2-3 luffy=4000 douriki+meyvesinde ve rokuşikide usta adama denk olamasa da çok yakın seviyedeydi.

Luffy jet bazooka kullansa, gear 3 kullansa daha mı fazla hasar verirdi derseniz belki verirdi. Ama meyvesiz karşılaştırıyoruz.

Sıradan tekme ve yumrukları karşılaştırırsak bile luffy dediğiniz gibi sanji seviyesinde olsaydı bluenoya verdiği hasarlar çok daha fazla olurdu. Sanji'nin sıradan tekmeleri 2200 douriki'yi aşıyordu. Luffy'nin sıradan yumrukları o seviyede olsa gomu gomu rifle blueno'ya çok daha faLa hasar verirdi.

Luffy'nin bazooka gibi teknikleri>sanji'nin teknikleri>sanji'nin sıradan tekmeleri>luffy'nin sıradan yumrukları.

Benim enies lobby'de gördüğüm sıralama bu.

Blueno luffy'nin güçlenmiş olmasını beklemediğinden başlangıçta dayak yedi. Kapı numarasını kullandıktan sonra denk dövüştüler. Luffy üstünse bile gözle görülür bi üstünlüğü yoktu.
Luffy denk olduklarını fark ettiğinde "bu iş böyle olmayacak" deyip g2'ye geçti ve ezdi rakibini.

Zoro ve sanji bu adamı asla bu kadar rahat ezemezdi bunun da farkındayım. Ama g2 luffy ile normal luffy arasındaki farkı bence görmeniz lazım.
Enies lobby'de Oda luffy'e gear 2 verdiği için sıradan güçlerini zoro ve sanji kadar arttırmadı. Yoksa aralarında fark aşırı fazla olurdu.

O cümleyi söyledikten sonraki yaptığım sıralamadan seviyeyi çıkarmak kolay değil mi?

Luffy kraken'e elephant gun'la tek atıyor-wadatsumi hap alıp krakeni 2,3 darbeyle indiriyor-sanji wadatsumiye hell memories'le tek atıyor.

Cümleyi yanlış kurdum belki de. Sanji'nin sıradan tekmesiyle luffy'nin sıradan yumruğunu kastetmek istemedim orada. Sanji'nin tam gücüyle luffy'nin meyvesiz halini karşılaştırdım.

Yani hell memories elephant gun'a yakınsa bile luffy'nin sıradan yumruğuyla elephant gun arasındaki farkı az çok tahmin edebiliyoruz. Sanji ile luffy arasında karşılaştırma yapmak zor değil.

Luffy'nin jet pistol'le wadatsumi'nin sadece dişini kırabilmesi de var. Hem jimbe hem de sanji wadatsumi'ye daha fazla hasar verebiliyorlardı.

@Monkey D. Luffy

Benden başka luffy meyvesizken sanjiyi alır diyen görmediğimden üstüme alındım. Kusura bakma.

@Alpamis

Sanji ve zoro'nun yaptıklarının sadece fiziksel olmadığının farkındayım. Luffy onların rakipleriyle dövüşse daha rahat kazanırdı onu da biliyorum. Eski mesajımda açık açık "sanji ve zoro enies lobby'de 3000 douriki seviyesindeyse luffy 4000'lerdedir" dedim zaten.

hasar olarak karşılaştırırsak gear 3 zoro ve sanjinin tekniklerinden daha kuvvetli. Demir kapı örneğini eski bi mesajımda ben de verdim. Ve hem Oz karşısında hem de pacifista karşısında gear 3'ün sanji ve zoro'nun tekniklerinden güçlü olduğu gösterildi.

Gear 2'deyken luffy zoro ve sanjiden daha güçlü. Finisherlar arasında da en güçlüsü luffy'nin. luffy'de sadece açık verme dezavantajı ve yorulma dezavantajı var.

Yani benim kafamdaki sıralama şöyle:

Luffy= 820'lik blueno'dan az güçlüydü. 900-1000 dourikilik birine denktir.

Sanji= 2200 douriki+uzun süredir zoan kullanan biriyle denkti. Diable kullanınca rahat yendi.

Zoro=2200 douriki+yeni zoan yemiş ama kılıç ustası birine denkti. Ashurayla rahat yendi.

Gear 2-3 luffy=4000 douriki+meyvesinde ve rokuşikide usta adama denk olamasa da çok yakın seviyedeydi.

Luffy jet bazooka kullansa, gear 3 kullansa daha mı fazla hasar verirdi derseniz belki verirdi. Ama meyvesiz karşılaştırıyoruz.

Sıradan tekme ve yumrukları karşılaştırırsak bile luffy dediğiniz gibi sanji seviyesinde olsaydı bluenoya verdiği hasarlar çok daha fazla olurdu. Sanji'nin sıradan tekmeleri 2200 douriki'yi aşıyordu. Luffy'nin sıradan yumrukları o seviyede olsa gomu gomu rifle blueno'ya çok daha faLa hasar verirdi.

Luffy'nin bazooka gibi teknikleri>sanji'nin teknikleri>sanji'nin sıradan tekmeleri>luffy'nin sıradan yumrukları.

Benim enies lobby'de gördüğüm sıralama bu.

Blueno luffy'nin güçlenmiş olmasını beklemediğinden başlangıçta dayak yedi. Kapı numarasını kullandıktan sonra denk dövüştüler. Luffy üstünse bile gözle görülür bi üstünlüğü yoktu.
Luffy denk olduklarını fark ettiğinde "bu iş böyle olmayacak" deyip g2'ye geçti ve ezdi rakibini.

Zoro ve sanji bu adamı asla bu kadar rahat ezemezdi bunun da farkındayım. Ama g2 luffy ile normal luffy arasındaki farkı bence görmeniz lazım.
Enies lobby'de Oda luffy'e gear 2 verdiği için sıradan güçlerini zoro ve sanji kadar arttırmadı. Yoksa aralarında fark aşırı fazla olurdu.

O cümleyi söyledikten sonraki yaptığım sıralamadan seviyeyi çıkarmak kolay değil mi?

Luffy kraken'e elephant gun'la tek atıyor-wadatsumi hap alıp krakeni 2,3 darbeyle indiriyor-sanji wadatsumiye hell memories'le tek atıyor.

Cümleyi yanlış kurdum belki de. Sanji'nin sıradan tekmesiyle luffy'nin sıradan yumruğunu kastetmek istemedim orada. Sanji'nin tam gücüyle luffy'nin meyvesiz halini karşılaştırdım.

Yani hell memories elephant gun'a yakınsa bile luffy'nin sıradan yumruğuyla elephant gun arasındaki farkı az çok tahmin edebiliyoruz. Sanji ile luffy arasında karşılaştırma yapmak zor değil.

Luffy'nin jet pistol'le wadatsumi'nin sadece dişini kırabilmesi de var. Hem jimbe hem de sanji wadatsumi'ye daha fazla hasar verebiliyorlardı.
Güzel şeyler yazmışsın ama yanlış baktığın noktalar var. Birincisi Luffy Blueno ile zaten denk gitmiyordu. Kısa sürelik bir çarpışmadan bunu çıkarabiliyorsan Sanji'nin Trende Makarna adam ile olan dövüşü de var. Yine aynı Trende Sanji'nin Blueno'ya adam akıllı zarar veremediği de var.

Luffy düz olarak Lucci ile de kapışabilmiştir zaten. Bana kalırsa Luffy 4000'e yakın düz olarak dourikisi var aynı Lucci gibi. Lucci Zoan formları ve rokushiki ile bunun üstüne çıkıyordur. Luffy'de g2 ve g3 ile. Ama 4000'i baya aşıyorlardır.

Zoro ve Sanji'de düz olarak 2000 küsürlerde dourikileri vardır. Ve yine Zoro Ashura ile 4000 dolaylarında bir güce ulaşıyordur. Sanji'nin de diabledaki atakları 4000 dolaylarındadır.

Luffy'nin Blueno'dan önce 1000 adam ile kapıştığını da unutma bence.

Ayrıca Luffy'nin Blueno'yu yendikten sonra ölümüne yorulduğunu söylediğini görüyoruz. Ve sonrasında o çelik kapıyı aşmak için g3 kullanıyor. Ve Lucci ile kapışmaya başlıyor ki düz olarak ezilmiyor bire bir denk. Manga'ya da bakabilirsin. Sayfalarıda attım zaten. Senin dediğin seviyede olsaydı Lucci'nin o seviyedeki douriklere ne yaptığını iyi biliyoruz.

Yalnız Sanji için yaptığım açıklamanın aynısı Manga'da geçiyormuş.:D Bunu okuyalı baya olmuştu demek ya ordan aklımda kaldı ya da işte mantıken doğru düşünmüşüm.

Sanji'nin diableı yakmaktan ve patlayıcılıktan sebep gelen hızdan dolayı çok tehlikeli. Bence bu atağı Sanji'nin g2'deki bazı ataklarından güçlüdür.
Edit:::
Şunlar denk olduğunu göstermiyorsa başka ne gösterir bilmiyorum.

Burası çok önemli.

Yumruklarının denk olduğu başka nasıl anlatılır bilmiyorum.

Sonra o arada Luffy vs Lucci'den başka sahnelere kayıyor. Ve ondan sonra onları böyle görüyoruz. Yani baya baya denk dövüşüyorlar. Suratlarındaki izlerden anlaşılıyor.

Ondan sonra şöyle bir kısım oluyor ki çok önemli değil bu ataklar Luffy'i aşamıyor.

Zaten Franky ile arasında douriki muhabbeti geçiyor bu bölümlerde. Dediğin tarzda 4 kat bir douriki farkı olsa Luffy ile Lucci arasında Franky'de olduğu gibi muhabbet geçerdi. Bak adamın yumruğu etki bile etmiyor.

Sonrasında zaten Luffy g2'ye girerek savaşı farklı bir boyuta taşıyor. Ve Lucci'yi de Zoan formuna girmek zorunda bırakıyor.

Ki onda bile g2'nin 4000 dourikiyi aştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zoan formuna girdiği halde G2'nin yaptıkları ortada.

Şunlardan sonra bile aynı şeyi diyeceksen daha yazmayacağım. Çünkü bana göre net olarak bunlarla her şey ortada.

Lucci'nin kendisi g2 kullanımının onu çok yıprattığını söylüyor. Ki Luffy Lucci'den önce 1000 kişi ile dövüştü. Üstüne Blueno ile savaşıp bir kerelik g2 kullandı ve yine çelik kapı için g3 kullandı. Bunlarla birlikte zaten Lucci'ye oranla dezavantajlı dövüşe başladı.

Ayrıca Sanji'nin normal hali değil diable jambelı hali öyle bir zarar veriyor. Jinbei'nin de tekniklerinin gücü ortada zaten. Su teknikleri kullanan bir adam. Magma avuçlayabilen biri bu.:D

Son düzenleme:
Luffy'nin meyvesiz hali mera mera'yı yemeden önceki Sabo işte. 29 sayfa ne tartışıldı merak ettim hakket. Meyve olmasa canavar gibi bir haki eğitimi alacaktı Sabo gibi. Meyvesiz Sabo gözünüzde neyse o olurdu işte.
luffy meyvesiz haki eğitimi çok olmazdı meyvesi olmassa meyvesi olmayınca kısıtlanırdı haki alanı aslında sabo meyvesiz luffy nin meyvesiz halinden güçlü olucaktı.Luffy fiziksel güç eğitimi alırdı

Luffy nin meyvesiz saldiri muhabbeti gecmis yanlis hatirlamiyorsam belemarry( dogru yazilisini unuttum google bakmaya usendim:) ) yumrugunda meyve kullanmamisti.

@Alpamis

Hocam editlere gerek yoktu aslında. Önceki mesajları yazmadan önce kontrol etmiştim oraları. Onları bilerek yazdım ben onları.

Hatalı bakıyorsun, mangayı yanlış okuyorsun demiyorum. Sadece ikimizin dikkat ettiği noktalar farklı.

Sen direk lucci ve luffy'nin teke tek dövüşebilmesine, yumruklarının çarpışmasının denk olmasına bakmışsın. Ama orada sadece fiziksel güçlerini kullanıyor lucci.

biz sanji'nin jyabura'nın insan versiyonundayken tekkaisiz bi saldırısıyla tekme çarpıştırdığını görmedik.

Bi de lucci'nin sıradan yumruğuna luffy anca gomu gomu bullet kullanarak denk olabiliyor. Luffy bazooka yaparken lucci sıradan tekme sallıyor.

Ben sanji ve luffy'nin douriki rakamına göre tekkaiye verdikleri hasara baktım. Eğer hasar gücünü karşılaştıracaksak en sağlıklısı bu olur diye düşünüyorum.

Bak luffy meyve+tekkai kullanan lucci'ye gomu gomu rifle atınca ne oluyor:
http://www.mangareader.net/one-piece/421/12

Mangaka luffy'nin blueno'ya yaptığı saldırının aynısını lucci'nin meyve+tekkai kullanan halinde boşuna göstermemiştir bence. Franky'de olduğu gibi luffy'e "ben blueno'nun 4 katıyım" demediğini söylemişsin ama mangaka göstermiş bize farklarını.

Sanji'nin diable tekniği zaten kuvvet arttırsa saçma olurdu :D patlama gücü veriyor ama verdiği artış çok yüksek.

Tüm tayfa cp9'la karşılaşınca güç artışı aldığı için ondan öncesine (tren dahil) bakmadım ben. Mantıksal olarak saçma biliyorum ama tayfa orda birden p-up aldı malesef.

Benim söylediğim denkleme göre bakarsak biyerde uyumsuzluk olmuyor.
luffy aynı saldırıyla 820 douriki'ye hafif hasar verirken lucci'de nerdeyse eli kırılıyor. Yani 1200 falandır luffy.

Senin dediğin gibi luffy meyve kullanmadan lucci'nin meyvesiz haline denk olsa hem blueno'yu orda spamdam'ın yanına uçurması gerekirdi hem de bi leopar meyvesi kullandı diye lucci'ye vurunca kendisi hasar almazdı.

Bu arada lucci'nin kullandığı tekkai daha güçlü bi versiyon değil. Sadece kontra atak yapma özelliği var. Luffy tekkaiyi aşabilse hasar almazdı.

Bi de şunu ekleyeyim. Sanji sadece fiziksel gücü yüksek olduğu için güçlü tekme atmıyor. Zoro nasıl kılıç kullanma tekniklerine sahipse sanji de tekme atmayı iyi biliyor.
Nami'nin vücudundayken de güçlü tekme atabiliyordu sanji. Blue walk bile kullandı. Yani sırf sanji'nin tekmeleri luffy'nin yumruklarından güçlü diye bu sanji'nin fiziksel gücü daha yüksek demek değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık