Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy mi, Sanji mi?

Şimdi koşarken omuz kaslarını kullanmıyorlar, bacak gücü çok önemli hatta en önemli faktör bu hız olayında. Luffy'nin hızlanması adrenalin patlaması gibi bişey eğer aynı olay Sanji ye olsaydı Sanji daha hızlı hareket ederdi g2'de. İki yıl önce bile bacak,tekme gücü bakımından soru kullanan cp9 üyelerinden öndeydi sadece o tarz bir teknik kullanmıyordu. Şimdi ise bulmuş bir teknik onu kullanıyor inanılmaz bacak gücünden dolayı Luffy'den hızlıdır bana göre ki suyun altında o kadar basınç varken balık adam kadar hızlı hareket eden bir adamı karaya çıkartırsan göremezsin bile.
Zoro'nun da suyun altında balık adam'dan hızlı hareket ettiği söylendi.Ama zoro daha çok kollarını çalıştırıyor.Nasıl bu kadar hızlı oluyor peki?

EDİT;Jozu bile çok hızlı ama cüssesini sen düşün.Bu hız olayını sırf ayaklara bağlamamak gerekir.Diğer fiziksel özellikler de önemli

Zoro'nun da suyun altında balık adam'dan hızlı hareket ettiği söylendi.Ama zoro daha çok kollarını çalıştırıyor.Nasıl bu kadar hızlı oluyor peki?
Zoro'nun olayı ile Luffy-Sanji'nin olayı bir değil. Zoro tek hamlelik işler yapıyor ani sıçrayışlar. İki sene öncede yapıyordu teknik meselesi. Ben genel anlamda hızdan bahsediyorum tek hamlelik saldırılardan değil.

serkan3441

Luffy yapamaz demedim zaten. Sanji yapıyor dedim adamın hızından,gücünden örnek vermek için. Kıllık yapıp ayrıntıya girmek gerekirsede su altında Luffy biliyorsun dona kalıyor,şeytan meyvesi güçlerini kullanamıyor. G2 de meyvenin bir özelliği olduğuna göre Luffy yapamaz bunu.

Zoro'nun olayı ile Luffy-Sanji'nin olayı bir değil. Zoro tek hamlelik işler yapıyor ani sıçrayışlar. İki sene öncede yapıyordu teknik meselesi. Ben genel anlamda hızdan bahsediyorum tek hamlelik saldırılardan değil.
Hani diyorsun ya sanji suyun altında bile o kadar basınca rağmen hızlı hareket ediyor.Bu sadece sanji'ye özel bir durum değil zoro bile yapıyorsa luffy hayli hayli yapar.Onu anlatmaya çalışıyorum

EDİT;Tek hamlelik derken son vuruşlardan falan mı bahsediyorsun?Hatırladığım kadarıyla bazı dövüş boyunca hızı da çok ön planda oluyordu.

Luffy dedim ankette ama bence OP'da karsilastirilabilecek en son faktor hizdir. Suan ayrintiya girmiyorum ama soyle basitce bir dusunursek, Luffy Enel'e yetisebiliyorsa, her hangi biri Kizaru'ya yetisebiliyorsa burada mantiklica hizin karsilastirilabilecegini dusunmuyorum acikcasi...

Sanji diyorum ben. Sebebi biraz saçma gelebilir ama ben yıllardır Bizim monster trio ile amiraller ile eşleştirim ve Kizaru'da ki ışın tekmesini ve o cool lafını gördüğümden beri hep bu adam Sanji'nin rakibi dedim. O yüzden sanji diyorum yani.

Sanji diyorum ben. Sebebi biraz saçma gelebilir ama ben yıllardır Bizim monster trio ile amiraller ile eşleştirim ve Kizaru'da ki ışın tekmesini ve o cool lafını gördüğümden beri hep bu adam Sanji'nin rakibi dedim. O yüzden sanji diyorum yani.
sana aynen katılıyorum bizim tayfada amiraller gibi her biri kendini farklı alanlarda geliştiricek lufynin şeytan meyvesi var zoronun kılıçları sanjininde hızı olucak

Akainu vs Luffy
Kizaru vs Sanji
ve kor amirallerin hepsi kılıç ustasıydı biri amiral olur onlada zoro yani
..... vs Zoro

Luffy daha hızlı diyorum çünkü bacaklarını ve kolunu ayrı ayrı g2 de kullanırken aşırı hızlanıyor.Biz luffy yi bütün bedenini g2 moduyla kullandığını görmedik. Ya sadece kolunu g2 modunda kullandı yada bacaklarını kullandı birlikte kullanmadı hiç. Eğer birlikte kullanırsa sanji nin hızını rahat geçer bence. Tmm sanji hızlı sorun yok ama sanki luffy i bu hız kıyasında 2 yıl önceki lucci vs indeki hızı ile şimdiki hızı farklı düşünülmeden kıyas yapılıyor. Hani luffy nin bu hızına hakili halini eklemeden söylüyorum çünkü hakili haliyle luffy ile sanji yi kıyaslamam bile.

1:10 daki sahne filler mi bilmiyorum ama sanji baya bi hızlı. 2 yıldan sonra arttırmıstır hızını

[YOUTUBE]4yWhnGuAW9E[/YOUTUBE]

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık