Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy mi, Sanji mi?

kizarunun o söyledigi sözde bende kızdıgı için öyle dedigini düsünüyorum.biri benle vs atarken saga sola baksa,aa ordaki cocuklarada genc olsam yardım ederdim dese,beni tutuyorsun daha ne istiyorsunda demem küfür ederdim :D orda kizaru dalga gecildigini sanıp kendine o cıkısı yapıyor bence.yani aslında dövüsü kontrol altında tutan bence rayleigh,çünkü kizarunun hareket kabiliyeti muazzam ama vsye odaklanmıs,rayleigh vista vs mihawktaki gibi saga sola bakıyor.

burdaki tek dezavantaj rayleighin yası dövüs cok uzarsa muhtemelen yenilirdi.ama daha öncede dedigim gibi,ölür kizaruyuda yanında götürürdü.eger bir kimsenin adını duydugunda bile unvanı aklına geliyor titriyorlarsa o adamları kücümsemiceksin... yaslıda olsa,kara kral rayleigh,denizcilerin kahramanı yumruk garp,dünyanın yasayan en güclü adamı edward beyazsakal newgate,korsanlar kralı gol d. roger.amiraller sonraki hikaye bence.ama tabiki serideki güc dengeleri adına bu isimler yaslandırılarak genc amirallere yol acılmıstır.kizarunun yenme sansı yüzde 51 di,rayleighin 49 ama tecrübe cok önemlidir.kizarunun rayleigh ayarında haki kullanıcısıyla kapıstıgını hiç sanmıyorum muhtemelen o ayarda yokturda bir shanks var. onunda daha yancısına ellerini kaldırıyor.o yüzden eger buraya geldigimde işler kolay olucak sanıyordum lafınıda eklersek.denk oldukları kesin.o yener bu yener demekte kişinin kendi görüsü oluyor gibi duruyor ;)
Hocam problem yenip yenmemek değil bende Kizaru'nun yenileceğini düşünüyorum bizim anlaşamadığımız nokta Rayleigh'in 20 yıl hiç bir şey yapmadığı halde güçten düşüp düşmemesi.Arkadaşlar düşmemiş diye yorumluyor bende düşmüş diye yorumluyorum.

kizarunun o söyledigi sözde bende kızdıgı için öyle dedigini düsünüyorum.biri benle vs atarken saga sola baksa,aa ordaki cocuklarada genc olsam yardım ederdim dese,beni tutuyorsun daha ne istiyorsunda demem küfür ederdim :D orda kizaru dalga gecildigini sanıp kendine o cıkısı yapıyor bence.yani aslında dövüsü kontrol altında tutan bence rayleigh,çünkü kizarunun hareket kabiliyeti muazzam ama vsye odaklanmıs,rayleigh vista vs mihawktaki gibi saga sola bakıyor.
Mihawk sağa sola bakmadı. Kaçan Luffy'nin ardından elinden nasıl kaçırdığını düşündü. Adamın gözleri özel öncedende söylemiştim, görüş kapasitesi muazzam. Mangaya baktım kafasını çevirmeden gözleri ile yan yan bakıyor. Şahin gözlü bir adamdan azını beklemem.

Bir adam ter içinde diğerinde tık yok. Nasıl diğeri kaybeder yada berabere kalır bana göre imkansız ama neyse senin görüşün.
Dövüşe odaklanma mevzusunda ise ;
Kizaru'nun kendisi Rayleigh'e diyor ki, ''I'm afraid my subordinates will be more than a match for them...!'' O zaman Kizaru nasıl dövüşe odaklanmış ?
Kizaru'nun kendisi bunu diyor, manga 512. Yani Rayleigh'in lafına cevaben söylemiyor bunu. İkiside etrafında olup bitenleri anlayabilecek seviyede adamlar.

Mihawk sağa sola bakmadı. Kaçan Luffy'nin ardından elinden nasıl kaçırdığını düşündü. Adamın gözleri özel öncedende söylemiştim, görüş kapasitesi muazzam. Mangaya baktım kafasını çevirmeden gözleri ile yan yan bakıyor. Şahin gözlü bir adamdan azını beklemem.

Bir adam ter içinde diğerinde tık yok. Nasıl diğeri kaybeder yada berabere kalır bana göre imkansız ama neyse senin görüşün.
Dövüşe odaklanma mevzusunda ise ;
Kizaru'nun kendisi Rayleigh'e diyor ki, ''I'm afraid my subordinates will be more than a match for them...!'' O zaman Kizaru nasıl dövüşe odaklanmış ?
Kizaru'nun kendisi bunu diyor, manga 512. Yani Rayleigh'in lafına cevaben söylemiyor bunu. İkiside etrafında olup bitenleri anlayabilecek seviyede adamlar.
daha önce bunu tartıstık sana manga karesi gösterdim,mihawk basbayagı önünde vista varken kılıc kılıca vurmuslar luffye bakıyor.burdada rayleigh normal kılıcla bile degil,ısın kılıcıyla carpısıyor.bizimkilerin durumuna bakıyor ve o sözü sarfediyor.bak kenbunshokuylan degil,gözleriyle önündeki rakibi bosverip bakıyor...rayleighin amacı gercekten yardım etmek.ama kizaruyu tutmak zaten o zaman için elinden gelenin en iyisi.kizaru ise o sözü rayleighin konsantrasyonunu bozmak için bile söylemiş olabilir.akainunun yaptıklarından sonra bunuda öne sürebiliriz.üstelik cıglık cıglıga bagıran hasırsapkaların sesinide bırakta kizaru duysun :D

bak üsenmedim croplayıp atıyorum.ben çizmedim e.oda çizmiş adamın önündeki kişi starwarstan fırlamıs amiral kizaru,döndürmüş kafasını hafifce öbür tarafa bakıyor rayleigh.

ikisi birbirinin aynı ;) ben mihawkın vistaya üstün oldugu kadar,rayleigh kizaruya üstündür demiyorum ama derdimi anlatamadım sanırım.rayleigh sitede yaratılan oturan yerinin zoruyla tuttu kizaruyu halisünasyonunun aksine,gayette kendinden emin ve rahat bir sekilde dövüsüyor.nefesinin kesilmesi fiziksel özellik adamın en büyük gücü haki,bunlar tamamen farklı seyler.wb gibi hasta degil bu adam,kanda kusmuyor.tekrar ediyorum benimde önümdeki adam ki ben amiral olmusken,böyle baska seye baksa,birde yardım ederim gibi zırvalasa ben kizaru gibi söylemem küfür ederim.oda dalga gecildigini sanıp o cıkısı yaptı bence.

vistada ise vista zaten mihawk adını biliyor diye mutluluktan aglıyacaktı az daha :D

Ridiculous @

tabiki güc kaybetmiş adam 20 yıl boyunca kılıc tutmamıs.ama yetenegi eşsiz oldugu ve hakiyi kullanmayı muhtemelen bırakmadıgı için ölü hali amiral tutuyor yoksa,sanmıyorum sitede biri inkara kalkıssın rayleighin genc hali en az bir yonko kaptanı kadar eder.ben shanksı rayleighin genc versiyonu olarak görüyorum mesela ;)

Ölürken yanında götürür olayını seri boyunca görmedik Oda'nın böyle bir anlayışı yok. Mesele yaşlılık, bahsettiğim gibi WB yaşlı, hasta ve göğsüne kılıç saplanmış haliyle neler yaptı, hatta burda kullanamadığı fatihin hakisini Ray-san en gelişmiş versiyonuyla kullanıyor. ben klasmanlarını aynı gördüğüm için Ray-san'ın kısa sürede Kizaru'yu halledebileceğini düşünüyorum. Seride gösterilen en iyi haki kullanıcısının, amiralde olsa 100 yaşında da olsa amirali devireceğini düşünüyorum. Çok uzun dövüş olmasınada gerek yok Ray-san kılıcı eline alır almaz 2 manga karesinde Kizaru'nın suratını çizebildi. Oda bunu boşuna çizmez.

Ölürken yanında götürür olayını seri boyunca görmedik Oda'nın böyle bir anlayışı yok. Mesele yaşlılık, bahsettiğim gibi WB yaşlı, hasta ve göğsüne kılıç saplanmış haliyle neler yaptı, hatta burda kullanamadığı fatihin hakisini Ray-san en gelişmiş versiyonuyla kullanıyor. ben klasmanlarını aynı gördüğüm için Ray-san'ın kısa sürede Kizaru'yu halledebileceğini düşünüyorum. Seride gösterilen en iyi haki kullanıcısının, amiralde olsa 100 yaşında da olsa amirali devireceğini düşünüyorum. Çok uzun dövüş olmasınada gerek yok Ray-san kılıcı eline alır almaz 2 manga karesinde Kizaru'nın suratını çizebildi. Oda bunu boşuna çizmez.
Kizaru'ya teke tekte dövüşürken mi çizik atabildi Rayleigh yoksa Kizaru tayfanın peşinde iken yandan gelip Kizaru'ya mı vurdu ?
İlk dediğim olmuş gibi anlatıyorsunda.
Kizaru kılıcı çektikten sonra dövüş başlıyor. Kizaru'nun Rayleigh'le işi yoktu. Ama Rayleigh izin vermedi. Rayleigh dövüş içerisinde Kizaru'yu çizemiyor. Kizaru ise Rayleigh'i dövüş içerisinde saunaya girmiş gibi terletiyor. Olay bu. Rayleigh yenebilse yenerdi Kizaru'yu buna şüpheniz olmasın çünkü kendisi söylüyor oraya yardım etmek isterdim ama edemiyorum diye. Halen bu beyan üzerine adama Kizaru'yu yendirtiyorsunuz. Belli olan şeyler var, tartışılcak şeyler var. Rayleigh Kizaru'yu en fazla durdurabildi. Genç olsaydım yenerdim dedi bizde buna katıldık. Bunlar dövüşte söylenmiş şeyler yani kesin şeyler. Buna rağmen Rayleigh sevgisi ağır basıyor sanırım, bende severim Ray dayıyıda abartıya gerek yok.

Ayrıca bırakta Rayleigh hakide usta olsun. Adam meyve kullanmıyor, kılıç ustalığı var mı tartışılır bilmiyoruz, bir dövüş sanatıda kullanıyor mu onuda bilmiyoruz. Adamın gücü haki ustalığı. Fatihin hakisi var yener diyorsunda, Hancock herkesi yener o zaman. Yada şimdi ki Luffy.
H.haki'nin halen dövüşlerde getirdiği ekstra bir olayı görmedik. Eğer olsaydı, h.hakisi olanlar ve olmayanlar şeklinde güçler ikiye ayrılırdı. Ama amiraller ve sengoku olsun, teach olsun h.haki olmadan üste çıkmış görünüyorlar. Diğer 2 yonkoyuda görmedik daha.

Kizaru'ya teke tekte dövüşürken mi çizik atabildi Rayleigh yoksa Kizaru tayfanın peşinde iken yandan gelip Kizaru'ya mı vurdu ?
İlk dediğim olmuş gibi anlatıyorsunda.
Kizaru kılıcı çektikten sonra dövüş başlıyor. Kizaru'nun Rayleigh'le işi yoktu. Ama Rayleigh izin vermedi. Rayleigh dövüş içerisinde Kizaru'yu çizemiyor. Kizaru ise Rayleigh'i dövüş içerisinde saunaya girmiş gibi terletiyor. Olay bu. Rayleigh yenebilse yenerdi Kizaru'yu buna şüpheniz olmasın çünkü kendisi söylüyor oraya yardım etmek isterdim ama edemiyorum diye. Halen bu beyan üzerine adama Kizaru'yu yendirtiyorsunuz. Belli olan şeyler var, tartışılcak şeyler var. Rayleigh Kizaru'yu en fazla durdurabildi. Genç olsaydım yenerdim dedi bizde buna katıldık. Bunlar dövüşte söylenmiş şeyler yani kesin şeyler. Buna rağmen Rayleigh sevgisi ağır basıyor sanırım, bende severim Ray dayıyıda abartıya gerek yok.

Ayrıca bırakta Rayleigh hakide usta olsun. Adam meyve kullanmıyor, kılıç ustalığı var mı tartışılır bilmiyoruz, bir dövüş sanatıda kullanıyor mu onuda bilmiyoruz. Adamın gücü haki ustalığı. Fatihin hakisi var yener diyorsunda, Hancock herkesi yener o zaman. Yada şimdi ki Luffy.
H.haki'nin halen dövüşlerde getirdiği ekstra bir olayı görmedik. Eğer olsaydı, h.hakisi olanlar ve olmayanlar şeklinde güçler ikiye ayrılırdı. Ama amiraller ve sengoku olsun, teach olsun h.haki olmadan üste çıkmış görünüyorlar. Diğer 2 yonkoyuda görmedik daha.
Yandan vurup çizse ne değişir onu geçtim bunu nerden çıkardın? Bu sahnede üst karede hiç bir şey yok suratında aynı şekilde animedede yok. Işın kılıcını çıkardıktan sonraki çarpışmada çiziliyor.

Dediği laf oraya yardım etmek isterdim ama... Bu lafın Kizaru'nun daha güçlü olduğu anlamına getirmen direk yanlılık zaten alakası yok. En fazla durdurabildi diyorsun ne bekliyorsun ben anlamamadımki 2 dakikada amirali devirmesini mi? Zaten Kuma geliyor anlatıyor durumu ondan sonra bir şey yapmasına gerek kalmıyor. Orada Ray-sanın bahsettiği genç olsam hem seni devre dışı bırakırım hemde yardım ederimdi. Söylenmiş kesin bir şey göremiyorum. Sauna gibi terlediği yeride göremedim bir pant yazısından adamı harcadınız. Yani Luffy'nin vs başlarına baksak east blue ilk savaşında ölmüştü. Ayrıca Ray-san ışık hızında hareket ederek tekmeyi durduruyor bırak nefes nefese kalsın. Seride en üstün şey haki deniliyor oda olsun bir zahmet diyorsun. Fatihin hakisini ben o anlamda kullanmadım çarpıtmaya gerek yok. Yaşlı yaşlı dediğiniz için diyorum ki WB yaşlı haliyle Marinefordu darmadağan etmesine rağmen fatihin hakisini kullanamadı ama aşağı yukarı aynı yaşta olan Ray-san kullanabiliyor ama söze gelince Ray-san yaşlı amirale yenilir.

[İKAZ]Arkadaşlar Rayleigh ve Kizaru ile ilgili konu açılmıştır lütfen bu konu altında daha fazla devam etmeyin bu tartışmaya ve konuyu saptırmayın. Bundan sonra konuyla alakasız olan yorumlar silinecektir[/İKAZ]

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık