Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy mi, Sanji mi?

Gucten dustugu senin dusuncen. Hem eger biri biliyorsa o kisi Garp tir. Zaten orada ne yaptigini hemen tahmin ediyor.
Ben değil Rayleigh kendi söylüyor Kizaru savaşıda artık genç olmadığını ve Kizaru'ya karşı zorlandığını.Kizaruda karşılık olarak bir Marine Amirali ile savaşabiliyorsun daha ne isiyosun Allahtan belanımı istiyorsun diye soruyor.

Denizcilerin adalet anlayışı rahat yenebilecekleri adamları yakalamak mı ben bunu göremedim diğer taraftan büyük ihtimal Dragon ve WB'den sonra yaşayan en büyük suçlu olan korsanlar kralı tayfasının 2. adamını yakalama şansı varken bırakmak mı
Kizaru'nun adalet anlayışı yanlış bilmiyorsam "belirsiz". Ki bunu hal ve tavırlarından da anlayabiliyoruz. Bence yaşayan değil yaşamış en büyük suçlu sınıfına koyabiliriz.

Sonrasını görmüyoruz olayın. Belki Kuma, Rayleigh'i de yanına alıp başka bir yere ışınlanmıştır. Bunu bilemeyiz.
Buna inandığını düşünmüyorum, yani benim anlamadığım olay şu; aşağı yukarı seride gösterilene göre Roger ve Ray-san arasında pek fark olduğunu düşünmüyorum. Diğer taraftan seride gösterilen 6 karakter(Roger, Rayleigh, WB, Shiki, Garp ve Sengoku) var ki bence bunlar sadece kendi aralarında denklik kurabilirler. Yaşlı ve hasta olarak gösterilen WB'nin göğsüne kılıç saplandığı halde Akaniu ve BB'ye neler yaptığını gördük. Ray-sana baktığımızda haki master olduğunu ve 20 yıldır bir şey yapmadığını gördük. Peki WB 20 yıldır ne yapıyordu sizce? Bence bir şey yapmıyordu o tayfa herşeyi halleder zaten. Ancak işler Ray-san tarafına geldiğinde sadece hızlı nefes almasından direk yenileceğini çıkarabiliyorsunuz. Onunda kılıfı hazır Zoro ölmesin diye uçarak geldi oraya bir zahmet nefes nefese kalsın. Peki bu nefes olayını düşünen siz neden Calm belti yüzerek geçtiğine ölü taklidi yapıyorsunuz ve gücünü düşük görüyorsunuz bunu anlamıyorum.

Sentoumaruyu abartmaya gerek yok. Tamam güçlü ama Luffy daha gear2 açmamıştı. Açsaydı boa'nın kardeşlerine karşı olan durum oluşabilirdi. Hele ki Sentoumaru'nun amiral seviyesinde ki bir dövüşe müdahil olması bence mantıklı değil. Arada telef olur gider. Px'i zaten hiç saymıyorum, Zoro ve Sanji'nin şuan tek atabildiği cihazlar.
Onlar işin fazlalığı zaten onu kabul ediyorum :) Ama direk nefes nefese kaldığına göre 5 dakka sonra alırdı Kizaru yani :)

Buna inandığını düşünmüyorum, yani benim anlamadığım olay şu; aşağı yukarı seride gösterilene göre Roger ve Ray-san arasında pek fark olduğunu düşünmüyorum. Diğer taraftan seride gösterilen 6 karakter(Roger, Rayleigh, WB, Shiki, Garp ve Sengoku) var ki bence bunlar sadece kendi aralarında denklik kurabilirler. Yaşlı ve hasta olarak gösterilen WB'nin göğsüne kılıç saplandığı halde Akaniu ve BB'ye neler yaptığını gördük. Ray-sana baktığımızda haki master olduğunu ve 20 yıldır bir şey yapmadığını gördük. Peki WB 20 yıldır ne yapıyordu sizce? Bence bir şey yapmıyordu o tayfa herşeyi halleder zaten. Ancak işler Ray-san tarafına geldiğinde sadece hızlı nefes almasından direk yenileceğini çıkarabiliyorsunuz. Onunda kılıfı hazır Zoro ölmesin diye uçarak geldi oraya bir zahmet nefes nefese kalsın. Peki bu nefes olayını düşünen siz neden Calm belti yüzerek geçtiğine ölü taklidi yapıyorsunuz ve gücünü düşük görüyorsunuz bunu anlamıyorum.
Ne alakası var.Ace kendisi ile savaşmak istediğinde ayağına kadar gidiyordu Ace'in.Balık adam adasınada bizat gittiğini hatırlıyorum.Yani bir şey oldu mu Wb geride kalan bir adam değil.

Ben değil Rayleigh kendi söylüyor Kizaru savaşıda artık genç olmadığını ve Kizaru'ya karşı zorlandığını.Kizaruda karşılık olarak bir Marine Amirali ile savaşabiliyorsun daha ne isiyosun Allahtan belanımı istiyorsun diye soruyor.
Yardim edemedigi icin soyluyor onu yani eskiden olsa kisa surede halldermis isini bizimkilere yardim edermis ama simdi zorlaniyor diye yenilecegi sizin yorumunuz. Ilk yorumumu okuduysan oksurur tikanir ahlar puflar ama yener dedim...

Sadece bir amiralle savasabiliyor diye neden korkulsunki bir amiral bile durdurmaya yetiyor madem

Kizaru çok mu eziliyor sanki yada amiraller.Wb bile hepsi ile tek tek savaşmış olmasına rağmen Akainu hariç diğer ikisine çizik atamadı üstüne bir sürü yara aldı.Akainuya arkadan saldırmasına rağmen adamı yenemedi.

Kizaru çok mu eziliyor sanki yada amiraller.Wb bile hepsi ile tek tek savaşmış olmasına rağmen Akainu hariç diğer ikisine çizik atamadı üstüne bir sürü yara aldı.Akainuya arkadan saldırmasına rağmen adamı yenemedi.
Ben eziliyor demedim. Neyse konuyu dagitmayalim ben gorusumu soyledim ister katil ister katilma...

Yaşlılık büyük bir etken. Bunu Zephyr'in yenilgisinden bile çıkarabiliriz. Güçten düşüyorsun ister istemez. 20 yıl hiç savaşmamış biri ile sürekli aktif olan birinin savaşını, aktif olarak savaşanın kazanacağını düşünmenin nesi yanlış? Beyazsakal örneği veriliyor sürekli. Hasta bir adam olması sebebiyle, Haoshoku Haki kullanamadı. Yine fazla enerji harcadığı için Busoshoku Haki zırhı kullanamadı 1000 küsür yara aldı. Üst seviye Denizciler hep birlikte üzerine saldırdı, göz göre göre bu saldırıdan kaçınamadı. Uzun bir mesafe yüzmek ile Amiral ile kapışmayı bir tutuyorsanız, diyecek bir şey kalmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık