Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Lelouch vs. Doflamingo

Merhaba arkadaşlar.Yine ben :D

Bu anketimizde iki güçlü karakterimizi karşılaştırıyoruz.İlk önce onları tanıyalım.

Emperor Lelouch

Lelouch,geass adlı özel güce sahiptir.Bu güç ile herhangi birine istediğini yaptırabilir fakat kişinin ona bakması zorunluluğu vardır.Görüp görebileceğiniz en karizma karakterlerdendir kendisi.

Doflamingo

Doflamingo,adı bilinmeyen bir meyve yemiş ve,insanları kontrol etme ve kesme gücü elde etmiştir.Görüp görebileceğiniz en gıcık karakterlerdendir.

Anket iki farklı anime karakterinin olduğu için saçma diyebilirsiniz,size kalmış.Benim yorumum,eğer Lelouch hızlı davranabilirse,Doflamingo'yu kontrol edilmeden ele geçirebilir.Ayrıca Lelouch'un daha zeki olduğunu da düşünürsek,Lelouch'un Dof'u bir yolunu bularak halledebileceğini düşünüyorum.Ayrıca Doflamingo rakibinin sadece hareketlerini kısıtladığını da düşünürsek Lelouch geass'ını kolayca kullanabilir.

Birkaç da sorum var.Dof Lelouch'u görmüyor diyelim,eğer Dof meyvesini kullanmaya çalışırsa,Lelouch etkilenir mi yine de ? Ortamda bir insan var ve otomatik kontrol gibi bir şeyler olabilir mi ?(Meyve gücü tam açıklanmadığı için bu soruyu es geçebiliriz.)

Oylarınızı ve yorumlarınızı esirgemeyin.

Unuttuğum bir şey var : Dof ayrıca kesebilir ve Lelouch'u zor duruma sokabilir hatta öldürebilir de.

Evet bakma zorunluluğu var ve sadece 1 defa işe yarar Geass gücü.
Dof konusunda da meyve gücü tam olarak açıklanmadığı için yorum yapamayız bence.
Evren farklı olduğundan hız kavramı bakımından karşılaştırmak çok güç. Lelouch çok sıradan kalıyor. Hiç saldırı gücü yok.
Altına Knightmare versek vs şartları daha iyi olur gibi:good:.
Ama yinede Lelouch. Adam zeki:respect:

Evet bakma zorunluluğu var ve sadece 1 defa işe yarar Geass gücü.
Dof konusunda da meyve gücü tam olarak açıklanmadığı için yorum yapamayız bence.
Evren farklı olduğundan hız kavramı bakımından karşılaştırmak çok güç. Lelouch çok sıradan kalıyor. Hiç saldırı gücü yok.
Altına Knightmare versek vs şartları daha iyi olur gibi:good:.
Ama yinede Lelouch. Adam zeki:respect:
Meyvesinin zayıflıklarını vs. mi kastediyorsun güç derken ? Sonuçta kesebildiği ve kontrol edebildiği belli.

Yasha

Güç olarak Lelouch'unki daha kullanışlı, birisi kukla gibi kontrol ediyor, diğeri ise gücü sayesinde istediği kişiyi kölesi yapıp her emri uygulatabiliyor. Ama Dof'la karşılaştırılınca Lelouch fiziksel olarak çok güçsüz, Code Geass serisinde bile fiziksel olarak en zayıf kişilerdendir. Dof hızlıca hareket ederse Lelouch'un zerre şansı olmaz, ama Lelouch önceden bir plan yaparsa Geass ile kontrol etmek için fırsat yakalayabilir.

Not: Dof'un gözlüklerini çıkarması lazım ama Geass kontrolü için, Dof gözlüklerini çıkartmazsa Lelouch'un hiç şansı yok. :fool:

Güç olarak Lelouch'unki daha kullanışlı, birisi kukla gibi kontrol ediyor, diğeri ise gücü sayesinde kişiyi kölesi yapabiliyor. Ama Dof'la karşılaştırılınca Lelouch fiziksel olarak çok güçsüz, Code Geass serisinde bile fiziksel olarak en zayıf kişilerdendir. Dof hızlıca hareket ederse Lelouch'un zerre şansı olmaz, ama Lelouch önceden bir plan yaparsa Geass ile kontrol etmek için fırsat yakalayabilir.

Not: Dof'un gözlüklerini çıkarması lazım ama Geass kontrolü için, Dof gözlüklerini çıkartmazsa Lelouch'un hiç şansı yok. :fool:
Göz teması gerekmeseydi keşke fakat ben Lelouch'un o zekasının boşa olmadığını düşünüyorum.Bir plan yapar bence.Ayrıca oyumu Dof'a verdim çünkü kesme gücü tehlikeli.Yakalarsa tek parmak bitirir işi fakat Lelouch'un kazanabileceğini de göz önüne alıyorum.

Anket fena değil ama yanlış olmuş.Lelouch göz gücü ve zekası dışında sıradan bir insan hiçbir fiziksel gücü yok.Ha tabii yine dövüşebilirler saçma olmaz ama bence yeteneklerini karşılaştırmak daha mantıklı.

Vsye dönecek olursak geass için göz teması gerekiyor,dof jozu gibi arkadan yakalarsa işi bitirir.Zaten lelouchun geassına maruz kalan çoğu kişi çaresiz kalır dofa özel değil

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık