Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kuzan'ın Seçimi

gok408

Bende aynı fikirdeyim.Devrimci olma olsasılığı var Garp'a yakınlığı varsa Dragon'u da tanıyordur.Tayfaya katılma işi bir beklenti sadece zor ama belki gibisinden birşey.Böyle bir adam başı boş dolaşmaz.

Yeri,yurdu ne yaptığı bilinmediğine göre ya itin öldüğü bi yerde yatıp uyuyo yada dragon'un yanında takılıyo. En başından beri dragon'un adamı olduğunu düşünüyodum. Oda buna zemin hazırladı. Geriye bi tek dragon-roger ilişkisi kaldı. Luffy'nin ilk defa palazlanması arlong park'ta oldu. Luffy'nin başına ödül konduktan sonra ilk durak loguetown'da dragon bizzat kendisi geldi ve ben burdayım dedi. Viski tepesinde dragon'un bi ajanı, adamı varmıydı bilemem Arabasta'da garanti vardılar. Hatta vaktiyle crcodile savaşında luffy'nin kuruduktan sonra üstüne dökülen suyu dragon'la ilişkilendiren bi teori okumuştum. Çöl ikliminde, o sıcakta luffy'nin havaya fırlayan suyunun buharlaşmaması akabinde tam luffy'nin üstüne düşmesi fazla zorlama gibi sanki. Skypiea'da dragon'a dair kimsenin olmadığını düşünüyorum. Eğer düşündüğüm gibi dragon-roger'ın tayfasından biriyse gan fall tanıştığı bi adam olacak ama ne devrimden ne de luffy'nin dragon'un oğlu olduğundan haberdardır. Water 7 öncesinde aok'un bizzat tayfayla karşılaşması ve akabinde hepsinin yaşamasına izin vermesi, cp9 savaşı sonrası aok bir kez daha geldi ve tekrar tayfanın hayatını bağışladı. Thriller bark'ta kuma geldi ve tüm tayfanın hayatını bağışladı. Shabondy'de tekrar kuma geldi ve tayfanın hayatını kurtardı. İmpel Down'da ivankov ve inazuma luffy'i kurtardı, yardım etti, kaçmasını sağladı. Savaş alanında da yardımlarına devam ettiler. Savaş sırasında aok luffy'le karşı karşıya kaldığı sıra da marco uçarak geldi ve luffy'i kurtardı. Aok'un ne kadar seri hareket edebildiğini savaşın başında tsunamileri dondurmasının hemen ardından WB'ye yaptığı saldırıdan biliyoruz. WB'yle sonraki karşılaşmasında WB'nin haki'li bisento'sundan sıyrılıp hemen ardından WB'ye saldırma girişimi jozu tarafından engellendiğinde de ne kadar seri olduğunu gördük. Ama luffy karşısında ne hikmetse buzdan mızrağıyla çok ağar hareket ediyodu. Sonrasında da marco araya girdi zaten. Orda gerekseydi luffy'i öldüreceğini düşünüyorum. Sonuçta tüm dünya'yı ilgilendiren bi devrim tek kişi için riske edilemez. Savaş sonrası gelen law'ın sabo olduğu ve devrim ordusundan olduğu yada law olarakta olsa dragon için çalıştığına dair teoriler mevcut. Savaşın bitiminde 2 senelik arada kuma'nın gemiyi koruduğunu gördük.Yani bütün yolculuk boyunca dragon'un bi şekilde oğlunu gözettiği, takip ettiğini düşünüyorum. Ve sonrasında öğrendik ki aokiji 10 gün boyunca akainu'yla savaştıktan sonra marine'yi terketmiş. (Bu arada ben aok'un kazanmasını beklerdim ama forumdaki genel inanışın aksine aok ace'in seviyesinde, akainu da ace'e tek attı aok'un hiç şansı olmaz muhabbeti yanlışmış. 10 gün savaşabilecek kadar denklermiş birbirlerine. Ayrıca ikisinin de çok ağar yara aldığını söyledi jinbei.) Bence aok en başından beri devrimciydi. Saul'un söyledikleriyle uyandığını düşünüyorum. Yani bundan sonra devrimci olmayacak yıllardır devrimci. FMA'da ki mustang misali en üst noktaya bişeyleri düzeltmeyi deneyecekti bence. O olasılık ortadan kalkınca marine'yi terkettiğini ve son savaş için safını belli ettiğini düşünüyorum...

gok408

Yazdıkların da haklılık payı çok.hemen hemen aynı düşüncedeyim bende.Bu tarz bir adamın,emeleri için herşeyi yok edebilecek WG için çalışması mümkün değil zaten.Bir kere en basitin Aok fikirleri WG'nin yaptıkları ile tamamen çelişiyor.

Monkey D. Garp

e madem öyle de wg hiç mi bilmiyor hiç mi şüphelenmiyor.wg aokiji gibi güçlü bir amiralin öyle ben marineyi bırakıp gidiyorum demesine cuk diye izin verceğini sanmam gözlüyorlardır felan. akainu gibi bir adam en ufak bir şüphesi olsa onu sağ bırakmazdı.sengoku garp ında fikirleri wg ile çelişiyordu.aokiji bence garp ile birliktedir şu aralar.sonrasında son savaşta wg ye karşı savaşacığını düşünüyorum ama daha başka ne yapmıştır ne yapıyordur onu bilemem.dragonun yanında olduğunu da sanmıyorum.

cagdas @

aokiji bencede devrim ordusuna katılabilir ama, eskiden beridir devrim ordusu subayımıdır...orası muamma. bu teoriyi saglam tutucak güclü bir bilinmeyen var ama.kuzan garpa bilinmeyen bir nedenden dolayı borclu.yani ben denizciler içine girmesini garpın sagladıgını düsünüyorum.buda eskiden ya devrimciydi yada denizci olarak wgnin fikirlerine karsıydı garpın korumasına muhtac kaldı olasılıklarını dogurur. her iki ihtimaldede,aokiji ya devrim ordusuna katılır adaleti geregi,yada hep devrim subayıydı deriz.yinede birincisi daha makul cünkü.kumayı biliyorlarsa bile pasifistaların saglayacagı cıkar için göz yummus olabilirler.ama aokiji gibi bir adamı içinde azıcık bir süphe bile varsa o gücle serbest bırakmassın.bakalım nasıl baglıcak e.oda.

ve law sabo teorisi mantıksız.çünkü sabonun luffyi gördügünde law gibi davranabilecegini sanmıyorum.eger öyle cıkarsa sabo o gün zaten ölmüş demektir.

dragona gelirsek,rogerla tanıstıgı yüzde bir milyar,tayfasından olma olasılıgı yüzde 80...roger korsanları hariç kimse d. sırrını bilmiyor.yani ya eskiden o tayfadaydı,yada wb gibi bizzat rogerın agzından ögrendi.

cagdas @

aokiji bencede devrim ordusuna katılabilir ama, eskiden beridir devrim ordusu subayımıdır...orası muamma. bu teoriyi saglam tutucak güclü bir bilinmeyen var ama.kuzan garpa bilinmeyen bir nedenden dolayı borclu.yani ben denizciler içine girmesini garpın sagladıgını düsünüyorum.buda eskiden ya devrimciydi yada denizci olarak wgnin fikirlerine karsıydı garpın korumasına muhtac kaldı olasılıklarını dogurur. her iki ihtimaldede,aokiji ya devrim ordusuna katılır adaleti geregi,yada hep devrim subayıydı deriz.yinede birincisi daha makul cünkü.kumayı biliyorlarsa bile pasifistaların saglayacagı cıkar için göz yummus olabilirler.ama aokiji gibi bir adamı içinde azıcık bir süphe bile varsa o gücle serbest bırakmassın.bakalım nasıl baglıcak e.oda.

ve law sabo teorisi mantıksız.çünkü sabonun luffyi gördügünde law gibi davranabilecegini sanmıyorum.eger öyle cıkarsa sabo o gün zaten ölmüş demektir.

dragona gelirsek,rogerla tanıstıgı yüzde bir milyar,tayfasından olma olasılıgı yüzde 80...roger korsanları hariç kimse d. sırrını bilmiyor.yani ya eskiden o tayfadaydı,yada wb gibi bizzat rogerın agzından ögrendi.
Belki de Dragonla Rayleigh kardeştir de ordan tanışıyorlardır. :D Captain Buggy "O zaman Rayleigh san Luffynin amcası" demişti :D :D O sahneyi hatırlamak bile güldürüyo beni :D Yada Rayleigh Luffynin annesinin kardeşidir :D

Edit:

http://www.youtube.com/watch?v=cZuUCD7LaC8

e madem öyle de wg hiç mi bilmiyor hiç mi şüphelenmiyor.wg aokiji gibi güçlü bir amiralin öyle ben marineyi bırakıp gidiyorum demesine cuk diye izin verceğini sanmam gözlüyorlardır felan. akainu gibi bir adam en ufak bir şüphesi olsa onu sağ bırakmazdı.sengoku garp ında fikirleri wg ile çelişiyordu.aokiji bence garp ile birliktedir şu aralar.sonrasında son savaşta wg ye karşı savaşacığını düşünüyorum ama daha başka ne yapmıştır ne yapıyordur onu bilemem.dragonun yanında olduğunu da sanmıyorum.
Akainu öldürebilse zaten öldürürdü. Jinbei hiç acımadı dedi. Sonuçta ikisi de ağır yara almış ve akainu kazanmış. Öldürebileceği bi durum olmamış. Ayrıca kim niye şüphelensin? Kuma thriller bark'ta tayfayı bağışlayınca kuma için bi yaptırım uygulanmadı. Aok robin'i ohara da bıraktığında kimse bişey yapmamış. Devrimci bile olsa yıllardır marine için çalışan bi adam. Zirve savaşında WB'nin karşısına çıkabilen, WB'nin bana göre en güçlü olan komutanını durduran adamdan neden şüph edilsin? Aok zeki bi adam kendini açığa çıkarmaz.

@dragon ben garp'a olan borcunun o kadar basit bişey olduğunu sanmıyorum. Ohara olayından sonra aok'u korumuş olabilir. Yada meyveyi garp vermiş olabilir. Garp aok'un en çok saygı duyduğu adam. Daha büyük bişeyler bekliyorum...

Yenmişte öldürümemiş nasıl oluyor ?
Herşey ayarlandı düello için deniliyor bu Lucci vs Luffy tarzı bi dövüş değil ki.
Yada HQ'de yapılan tarzda bi dövüş değil Ölümüne demiş Jimbei.
Herneyse Aokiji'nin devrimci olmasını bende İstiyorum Akainuda Acıma yoktur ama biri bu yenmişte öldürememiş olayına açıklık getirmeli.
Aokiji kazanıpta bırakmış olmasın :D
Akainu'nun kazanıpta bırakacağını düşünmüyorum çünki.

Yenmişte öldürümemiş nasıl oluyor ?
Herşey ayarlandı düello için deniliyor bu Lucci vs Luffy tarzı bi dövüş değil ki.
Yada HQ'de yapılan tarzda bi dövüş değil Ölümüne demiş Jimbei.
Herneyse Aokiji'nin devrimci olmasını bende İstiyorum Akainuda Acıma yoktur ama biri bu yenmişte öldürememiş olayına açıklık getirmeli.
Aokiji kazanıpta bırakmış olmasın :D
Akainu'nun kazanıpta bırakacağını düşünmüyorum çünki.

Jinbei vs ace gibi bişey olsa gerek. Aok akainu'dan hemen önce düşmüştür. Yoksa 10 gün süren dövüş ve akainu hiç acımadı merhamet göstermedi lafının başka bi açıklaması yok bence...

Jinbei vs ace gibi bişey olsa gerek. Aok akainu'dan hemen önce düşmüştür. Yoksa 10 gün süren dövüş ve akainu hiç acımadı merhamet göstermedi lafının başka bi açıklaması yok bence...
Öyle bir düşüşe kazandı denilir mi ?
Aokijisiz Marine çekiciliğini tümden yitirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık