Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kuzan'ın Seçimi

Jinbei vs ace gibi bişey olsa gerek. Aok akainu'dan hemen önce düşmüştür. Yoksa 10 gün süren dövüş ve akainu hiç acımadı merhamet göstermedi lafının başka bi açıklaması yok bence...
Bence şöyle olmuştur: 10 gün boyunca dövüştüler, sonunda Aokiji yere düştü. Akainu da zar zor ayakta duruyordu. Kalan gücüyle saldırmak isterken, Garp, Sengoku ya da Kizaru araya girdi.Bu en mantıklısı bence.

Monkey D. Garp

Akainu kazanmış ama öldürmemiş.öldürememiş değil.Aokijinin Robini Ohara'da kurtarmasının sebebi Jaguar D. Saul.Kuma Thriller Barkta orada kiminle konuşuyordu bilmiyorum ama adam shichibukai wg nin her dediğini yapacakmı.Kafasına göre işler yapabilir bunlar(wg) shichilerin herşeyine karışamaz ki.öyle yıllarını marine için vermiş olması da aokijiye yarar sağlamaz akainu varken.sırf Dragon'un oğlu olduğu için Luffy'e kişisel saldırdı Akainu.Aokiji dediğimiz gibi yıllarını denizcilere vermiş güçlü bir ahlak anlayışı var.Filo amiralliği için ölümüne savaşıpta sonra kazanamayınca pat diye gidip devrimcilere katılacağını sanmıyorum.eğer devrimci ajanı olsa idi (demekki kendini o kadar iyi saklayabilmiş amiral olarak) baş amirallik için ölümüne savaşmaztı.Sesini çıkarmadan devam ederdi casusluğuna.Demekki devrimcilere de o anda sıcak bakmıyordu.(ilerde ne olur bilinmez devrimcilere asla katılmaz demiyom).
Bana göre şu an Aokijinin kalbi hala marinede(Garp gibi) ama Akainu gibi birinin altında çalışamayacağını bildiğinden istifa etmiştir.
Şu an Garp ın yanındadır.İlerde ne yapacağına gelirsek bence Garpla beraber hareket eder.
Ama bizimkilere sempatisi var çünkü smoker bunlara bizimkiler hakkında(luffy)bahsetmiş.

Kafama takılan birşey var;jinbei öyle bir anlatıyorki(kafasında kurduğu resimler falan)sanki oradaymış gibi.Amiral rütbesi için yapılan bir dövüşün bu kadar net ve açıklayıcı bir şekilde etrafta konuşulacağını hiç sanmıyorum.Bu işte bir bit yeniği var gibi geliyor bana.Şu 2 şey benim kafamda soru işareti bıraktı;
1.Akainu acımış ve aokiji'yi öldürmemiş.Bence bu saçmalığın daniskası,akainu'nun kendi askerini bile öldürecek kadar acımasız birisi olduğunu biliyoruz.
2.10 gün süren bir dövüş ne kadar doğrudur bilinmez.Aokiji'nin buz'u ace'in ateşine bile üstünlük sağlayamaz iken akainu'nun magmasına 10 gün dayanmış.Kaldı ki akainu ateş falan dinlemedi ace'i anında yaktı.

Ya arkadaş şu acıma sözünün geçtiği yeri birisi göstersin lütfen ya. Nerede geçiyor şu ACIMA sözü yok öyle birşey adam kendi eski dostuna bile sempati göstermedi acımadı diyor nereden uyduruyorsunuz şu ACIMA'yı

Ya arkadaş şu acıma sözünün geçtiği yeri birisi göstersin lütfen ya. Nerede geçiyor şu ACIMA sözü yok öyle birşey adam kendi eski dostuna bile sempati göstermedi acımadı diyor nereden uyduruyorsunuz şu ACIMA'yı
Birileri uyduruyor, sonra da agızdan agıza yayılıyor... Mangada öyle bir cümle yok. Sempati göstermemekle acımak arasındaki farkı ayırt edemeyen insanlar da var yani burada

Stream genelde düzgün çeviri yapar ama ben streamdeki o cümleyi mantıksız buldum ;
''Aokiji öldü mü'' diye soruyolar
Jinbe'de diyoki ''Akainu sempati göstermedi'' :oleyo:

Alakasız bence.
Reader şöyle demiş ;
http://www.mangareader.net/one-piece/650/6
To see a comrade down before you...
Even Akainu has some sympathy...
Bir yoldaşının senden önce öldüğünü görmen...
Akainu bile acıma duyabiliyor...
sympathy : duygudaşlık,sevgi,acıma
Şimdi diceksiniz Akainu mu acıyacak ? zaten ''bile'' demiş adam :D

Streamde şöyle diyor tekrar bakalım ;
http://mangastream.com/read/one_piece/64985431/7
Even Akainu couldn't face his ally without some sympahthy
''Akainu bile müttefiği ile biraz acıma duygusu olmadan karşılaşamazdı'' diyebiliriz.

"without" kelimesi cümleyi bozuyor işte:Donu çıkarınca anlamlı bir cümle oluyor
yok tam tersi, acıma ''olmadan'' karşılaşamazdı anlamı geliyor ''without'' ile

Bu arada sen o cümleyi wikiden aldın dimi baktım da şimdi ?
Akainu, however, decided to let Aokiji live because they were comrades.
spoilerdan aldın sanıyodum, yani adamlarda o şekilde anlamışlar...
yani doğrusu ; ''acıdığı''

Birileri uyduruyor, sonra da agızdan agıza yayılıyor... Mangada öyle bir cümle yok. Sempati göstermemekle acımak arasındaki farkı ayırt edemeyen insanlar da var yani burada
Yorum yapmadan önce bir düşün öyle yap derler ya tam ibretlik olmuşun :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık