Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kral Hakinin Üst Seviye Kullanımı

Sizce olasılığı nedir?

• Kullanılan toplam oy
    146
İşin şakası bir yana, kral haki sahibi karakterlerin birilerine liderlik etme ya da birilerini etkileme gibi bir zorunlulukları yok. X karakter bu özelliklere sahip değil diye onda kral haki yoktur mantığı yanlış.
E elbette, ağız tadıyla bi trolllük yaptırtmadın ha. :( O özelliklere yine sahiptir ama mesele isteyip istememesinde.

Youtube'da boş boş dolaşırken Bigmom'ın delirme sahnesini görünce açayım dedim. İzlerken bir şeyden emin oldum. Açıklayayım. Şimdi bu yaratık normalde hasar almıyor değil mi? Büyü gibi doğal bir korunmaya sahip. Zayıflığı neydi? Carmel Ana'nın parçalanması... Daha doğrusu mental olarak bitik hale gelmek diyelim biz buna. Normalde devasa yıldırımdan bile etkilenmeyen bu yaratık, çöküntü halindeyken dizlerinin üstüne düşmesiyle bile kanar hale geliyor. Çok ilginç...

Yukarıdaki paragraftan ayrı bir şey söyleyeceğim şimdi. Vergo... Hatırlıyorsunuz değil mi Sanji'nin demirden mi yapıldın diye sorduğunu.Hatta öyle ki mıknatıs gibi cisimler üstüne yapışıyordu. Sebebi de b.haki işte. Dof'un da övdüğü b.hakisi. Kokası belki müthiş bir seviyede değildi ama doğal bir yeteneği var gibiydi. Vücudunun sertliği buradan geliyordu büyük ihtimalle. Niye yazdım bunu? Bigmom'ınki de böyle bir şey olabilir, sadece çok çok daha uçuk seviyede. :/ Ha diyeceksiniz ki çocukken de böyleydi nasıl olacak o iş? Aisa derim direkt. Bacak kadar çocukta inanılmaz bir k.haki vardı. Aisa'da olan şey Bigmom'da da olamaz mı? Pekala olabilir. Doğuştan bu güce sahip olması anormal bir durum değil yani. Haki nasıl açılıp kapanan bir şeyse bu kadının savunması da ruh haline göre açılıp kapanıyor. Başka bir sebepten dolayı vücudunda böylesine anormal değişimin yaşanması zor duruyor. OP dinamiklerine göre hakiden başka mantıklı bir sebep bulamadım ben.

Gelelim şimdi bunları niye yazdığıma. İlk paragrafta Bigmom'ın ruhu çöktüğünde kolay bir şekilde hasar alabileceğinden bahsetmiştim. Ruhu çöktüğünde diyorum dikkat edin. Bunun dışında hasar vermek çok zor. Peki ruh nasıl çökecek? İşte orada meşhur h.hakimiz devreye giriyor. Şimdi kimse Bigmom'ı bu derece etkileyecek kadar h.hakiye sahip olamaz ama bir nebze ruh halini etkilese? Hakisini biraz kırsa? Konsantrasyonunu biraz bozsa nasıl olurdu? İyi olurdu değil mi? :) En azından adam akıllı hasar verebilecek kadar dengesi bozulsa yeterdi. İyi de olurdu. H.haki güzel bir anlam kazanırdı. Açıkçası bu olayı Kaido'ya da uyarlamayı düşündüm fakat Kaido'nun durumu meyvesiyle alakalı gibi duruyor. Şimdilik muamma o konu. Lakin düşününce mantıklı geliyor. Neden h.haki çarpıştırıyor bu karakterler? Neden Kata ve Luffy karşılıklı haki saldı birbirlerine? Gördüğümüz kadarıyla sadece çöp bayılt bu gücü neden birbirlerine kullanıyorlar? Birbirlerini bayıltamayacaklarını bilmiyorlar mı? Sebebi gayet açık ve net. Karşılarındaki kişiyi etkilemeye çalışıyorlar. Jozu'nun Shanks için söylediği gibi, hazırlıklı olmazsanız duyularınıza hakim olamazsınız. H.hakinin yaptığı şey budur. B.haki dövüşlerde son derece etkili kullanılıyor, keza k.haki de öyle. Son derece nadir olan h.haki neden kullanılmasın peki? Kullanılmayacaksa bu kadar tantana niye? MF'de neden büyük başlar yusuf yusuf oldu? Yılan kardeşler ne için "Üzerinde kontrolü yok değil mi?" diye endişelendiler. Çöp bayıltmak için olmasa gerek bu güç.

Şimdi de h.hakinin babası olacak karaktere, yani Luffy'ye gelelim. Bakın açık söylüyorum, Kaido bizim oğlanı hapse atmakla hayatının hatasını yaptı. Luffy'ye orada işkence yapmakla Luffy'nin iradesini kırabileceğini düşünüyor. Ahaha Pollyanna'ya da mı tek attın sen Kaido? :/ Neyse. Aşağılanmalar, işkenceler falan derken bırakın iradesinin kırılmasını çok daha güçlü hale gelecek. Her gün daha da hırs yapacak. Savaşçı ruhunu körükleyecek işte. Dahası seride savaşçı ruhu kavramını ilk kez duyduk galiba. Tesadüf değildi bu. Yattığı yerden bilinçsiz olmasına rağmen ruhuyla Kaido'yu dürtmesi oldukça ciddi bir olaydı. Bu olayın üstüne kesinlikle gidecektir mangaka. Kısacası beyler, Luffy'nin h.hakisinde oldukça ciddi bir gelişme yaşanacak ve bir üst klasmana geçiş yapacak. Kaido'ya bir adım daha yaklaşmak o zindandan geçiyor olabilir anlayacağınız. Bekleyip görelim efenim...
@Dattebayo..!
Şunu okusana. Bigmom'ın o ilginç gücü böyle bir şey çıkacak büyük ihtimalle.

Eline sağlık çok güzel yazmışsın. Bilincini kaybetmeside bunu kanıtlar nitelikte. Kısaca " İrade Üstünlüğü" de denebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık