Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Koca Ana'nın Sıkıntısı ve Pudding'in Kıskançlığı

Elbaf kralı kısmı hariç katılıyorum ben de. Bunun da sebebi Elbaf kralının gücü ve gururları konusundaki belirsizlik. Düğün bozulunca arada bir savaş geçtiğini duymadık bu iki türlü de sıkıntı. Lola bozunca Elbaf gururuna yediremez ve savaş açar. Öte yandan big mom nefret ediyor devlerden ( yanlış hatırlamıyorsam) e o da savaş açmamış. Buradan elbafın bütün olarak sahip olduğu güç hakkında çıkarım yapılabilir. Yani bütün bu olanların sonunda suçlunun yalnızca lola olarak kalması biraz garip duruyor. Ayrıca puding kişisi yüksek ihtimal yeteneği Mom tarafından bilinmeyen biri. Aizen meselesi gibi düşünebiliriz. Puding önceden adam yerine konmayan biriydi ve hatta üç gözlü oluşu bile buna sebep olmuş olabilir. Puding kendisinden güzel olmayan lola nın favori olmasını kaldıramadı ve en kritik anda işleri bozdu. Lola nın meyve yeteneği unutturduğu gibi Mom un da anılarını değiştirdi ve lola ya düşman yapıp kendine favori yaptı. Peki neden puding Mom un favorisi olmayı daha yükseklere oynamaya tercih etti. Kontrol etme duygusundan zevk mi alıyor yoksa kitlelere hitap edecek gücü olmadığı için Mom u mu kullanıyor. Yoksa saf anne kız diyaloğuna mı muhtaç. Peki puding Mom un amaçlarını da değiştirmiş olabilir mi. Yani Mom a yeni bir amaç vermiş olabilir mi. Kral olmak gibi mesela. Belki de eskiden sadece büyük bir aile kurmak isteyen biriydi. Wb gibi düşünüyordu ama sonradan değişti. Kızın meyvesi her şeyi mümkün kılabilen bir şey. Hiçbir şey imkansız gelmiyor o yüzden.
şimdi Elbaf konusunda BM kesinlikle onları yaşam süreleri için istiyor bana göre. Evlenilecek kişi kısmına gelirsek , sana yol açmak için bir şey söyleyeyim. Bilindiği gibi Roger ve tayfası Kayıp Yüzyıl ve tarih hakkında ki bilgiler için hiç biri ağzı sıkılık yapmıyor. Roger Beyazsakala 'Raftel'in yerini öğrenmek ister misin?' diyor. Yada Rayleigh isterse Robin'e herşeyi anlatacağını söylüyor. Crocus raftel yolu için Luffy'lere yardımcı oluyor. Bundan bana 2 olasılık sundu.

1-BM raftel ve poneglyphler hakkındaki bunca bilyigi Roger'dan veya bir tayfa üyesinden mi öğrendi?(yaşı buna el veriyor. Bu Scopper Gaban olabilir diyorum)
2-BM gücüyle poneglyphlerin içine de ruh koyabiliyor mu?
farkındaysan 2 durumda da sadece bilgisel bir güç söz konusu. Yonkouları devirebilecek bir güç yok ortada sadece bilgi. Bu bana evliliğin ordusal güç (BM'in kullanması için) yada antik silah olan biriyle gerçekleşeceğini düşündürdü. Bu yüzden ordu gücüne kumar oynadım ve elbaf mantıklı geldi.

diğer olay Pudding'in meyvesinin sınırları Oda tarafından hala verilmedi. FAKAT; pudding gücünü kullanırken Reiju bağlı , yaralı , bilinci açık şekilde ve Pudding eliyle kafasındaki anı şeridini çekiyor. Narutoda ki genjustu için göz göze bakmak yeterliidi.(sonradan buna bile gerek kalmadı) Aizen demişsin orada da bir mesafe söz konusu değildi zaten mutlak hipnoz olarak geçiyor. Ama Pudding kafasından çekmek zorunda yoksa bu onu yenilmez kılardı.(zaten hipnoz - mind control karakterlerinin OP'da öne çıkartılması dengeleri bozar) Bu çok fazla şekilde Sugar'a benzemiyor mu ? Şimdi Sugar'ı hırslı , sadakatsiz biri olarak hayal et. Onun da dokunması yeterli ki onun işi daha kolay oldu o zaman dokun Yonkou ya artık Sankou olsun zaten kimse hatırlamayacak. Bu yüzden Oda bu karakterlere ya karakteristik olarak sınırlama getirmiş Sugar'ın sadakati gibi. yada Pudding gibiler için dokunma zorunluluğu. Pudding BM dahil kafasına sokup eliyle anılaını değiştirmiş olması çok zoraki geldi.
Bu aynı Dressrosa'da baş rolü Sugar alsa herşeyi yapar denmesi gibi.Elbette Pudding bir iç krize sebep verecek o kesin

Güzel teori tutabilir ama o kadar geniş çaplı etkisi olan bir meyve olabilir mi tartışılır. Şartları vardır anı değiştirmenin karşındakinin olay esnasında hareketsiz kalması gerekmekte diye düşünüyorum.Reijunun daha önce vurulması da bundan kaynaklıdır. O kadar önemli bir meyvesi varken ve BM'nin favorisiyken çocuk pudding ne yapabilir lolaya ?

Birde sonda verdiğin klon-ruh olayı hiç aklıma gelmemişti her ruh BM'nin gücünü arttırıyorsa yeterli sayıda klon ile Devlerden kazanacağı gücün çok daha ötesini kazanabilir. Güzelmiş o kısım :)

Birde teorinin açık bir noktası var.Puding kim bir yonkouya meyve gücünü etki ettirebilmek kim.Ortada BM gibi bir güç varken o iş yatar.En fazla Lolo'yı etkisine alıp yaptırmıştır.

Güzel teori iyi yerden yakalamışsın. Birazdan açacağım konu ile bende bu olayların derinine ineceğim.

Eline Sağlık,muhteşem bir teori olmuş beğendim.Evleneceği kişinin dev olabileceği aklıma gelmişti ama hiç senin kadar detaylı düşünmemiştim.Olabilitesi çok yüksek.Pudding o meyveyle çok tehlikeli,rol de iyi yapıyor herşeyi yutturmuştur aileye.

Baya oturaklı bir teori olmuş eline sağlık.
Lola konusu tam bir sır.Puddingin foyasını ortaya çıkarırlarsa ana gitmelerine izin verir belki.

Güzel yazmışsın ellerine sağlık.. Ayrıca şunu eklemek istiyorum.

Ruh almak için yeni topluluklar ile ittifak kurmak isteyeceğine ihtimal vermiyorum. Mom için ömrünü alacağı insan bulmak neden problem olsun ki? İstese her gün gemiler dolusu insan getirttirir ve hepsinin ömrünü alır.

Şöyle dersek daha tutarlı olur gibi, her ırkın kendine has bir ruh gücü-özelliği var, bu yüzden farklı ırklardan ruh alma çabası içerisinde. Farklı ırklardan zorla ruh almak istediğinde, düşman sayısı artacağından, onlarla ittifak kurma yoluna gidiyor, dersek bence daha iyi olacak :)

Tek derdi, hangi ırktan olduğu önemli değil, ömrünü alabileceği canlılar ise, bu konuda zorlanacağına ihtimal vermiyorum, dilediği kadar insanın ya da zayıf savunmasız ırkın ömrünü alabilir, bunun için ittifak kurma çabası içerisinde olacağını sanmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık