Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Koca Ana'nın Sıkıntısı ve Pudding'in Kıskançlığı

Öncelikle ellerine sağlık, çok başarılı olmuş. Böyle bir durum olmasına çok yüksek ihtimal veriyorum.
Lola dediğin gibi Pudding yüzünden tayfadan ayrılmak zorunda kalmış ve bunun da nedeni Pudding'in şeytan meyvesi olmuştur. Bu duruma çok yüksek ihtimal veriyorum. Çünkü ortada bariz bir çelişki var, o kadar evlilik meraklısı olan Lola, çok sağlam bir eş vaad edilen durumdan niye kaçsın?
Pudding'in meyveyle yapacağı işlemler hem Lola'nın tayfadan kaçmasını sağlayacak, hem BM'ın Lola için planladığı evliliğini unutmasını sağlayacak, üstüne Lola'ya olan çirkefliğinden ötürü Lola'nın deli divane koca aramasına neden olacak şeyler olmalı. Bu son dediğim durum Pudding tarafından oluşturulmuş olmayabilir gerçi, Lola hep koca tribinde olup bu onun kendi kişiliği olabilir. Hatta BM'ın Puding üzerinden tasarladığı Germa katliamı gibi olaylar, daha evvelden Lola üzerinden dönmüş olabilir. Hatta koca meraklısı olan Lola, Big Mom'ın kocalarını kullandıktan sonra öldürtmesi durumundan sıkılmış ve bu yüzden tepki biriktirmiş olabilir BM'a. Bunu kullanan Puding de bir kaç ufak anı değişikliğiyle Lola'yı uzaklaştırmış olabilir tayfadan.
Lakin Lola'nın yana yakıla koca araması Puding'in kendince ona oynadığı oyunsa, akla şu soru geliyor; Lola neden Big Mom'ın favorisi olsun? Puding neden BM'ın favorisi, çünkü hem karakter hem meyve gücü açısından insanları manipüle etme yeteneğine sahip. Peki Lola neden BM'ın favorisiydi? BM gibi biri rastgele veya güçsüz birini favorisi seçmez. Bahsettiğin Lola'nın şeytan meyvesi teorisi bu denklemde çok mantıklı geliyor. Tabii şeytan meyvesi varsa onu da anılarından silmiş olmalı ki Thriller Bank'ta Lola'nın bu gücü neden kullanmadığı açıklanabilsin. Ben şeytan meyvesinin BM'ın güçlenmesinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Yani bahsettiğin Lola'nın evleneceği kişideki Elbaf Kralı ihtimali için devlerin uzun yaşamı teorisini sunmuşsun ya, bu teoriye göre BM bahsettiği evlilik neticesinde KK olabilecek seviyeye gelmesi durumu tahmin edildiği gibi statüsel bi destekle beraber BM'ın fiziksel güç anlamında da yükselmesini sağlayacak, birebirde yonkou devirmesine sebep olacak. Lola'nın meyvesi de potansiyel olarak doğrudan veya dolaylı BM'ın meyvesiyle ilişkilidir diye düşünüyorum.
Teorin çok güzel ve geliştirilebilir. Lola'nın şeytan meyvesi üzerine de düşünebilirsin. Ellerine sağlık yeniden.

Öncelikle ellerine sağlık, çok başarılı olmuş. Böyle bir durum olmasına çok yüksek ihtimal veriyorum.
Bahsettiğin Lola'nın şeytan meyvesi teorisi bu denklemde çok mantıklı geliyor. Tabii şeytan meyvesi varsa onu da anılarından silmiş olmalı ki Thriller Bank'ta Lola'nın bu gücü neden kullanmadığı açıklanabilsin.
Lola'nın DFsi hakkında hala tutarlı düşüncelerim yok lakin Lola'nın üstünde Pudding'in gücünü kullandığına bir kanıt olarak ; fark edildiği üzere TB arcında içine gölge yerleştirilen her zombi itaat etmek zorunda. Fakat Lola'nın gergedan zombisi Absalom'a evlilik ısrarı üstüne çok zor anlar yaşatıyordu. Sonra dedim ki Luffy gibi tutkulu biri bile gölgesi verilince sadece bir kaç saat kişiliği durmuştu. Absalom neden ona emir veremiyordu? Lola'nın iradesini koruması diğer zombilerden farklı kılmıyor mu onu? Bunu 2 ay önce bir forumda sormuştum. Oda'nın eğlence amaçlı yaptığını şeklinde cevapladılar. Peki Lola Pundding'in şeytan meyvesi tarafından manipüle edilmiş ise Kage Kage no mi gibi başka bir şeytan meyvesinin hükmünün geçmemesi çooook mantıklı olmaz mı?
Sonuçta gölgesini Oz'a kaptırmış Luffy bütün iradesini kaybetmişti lakin Oz saldırılarını Gomu Gomu olarak adlandırıyordu?

Lola'nın DFsi hakkında hala tutarlı düşüncelerim yok lakin Lola'nın üstünde Pudding'in gücünü kullandığına bir kanıt olarak ; fark edildiği üzere TB arcında içine gölge yerleştirilen her zombi itaat etmek zorunda. Fakat Lola'nın gergedan zombisi Absalom'a evlilik ısrarı üstüne çok zor anlar yaşatıyordu. Sonra dedim ki Luffy gibi tutkulu biri bile gölgesi verilince sadece bir kaç saat kişiliği durmuştu. Absalom neden ona emir veremiyordu? Lola'nın iradesini koruması diğer zombilerden farklı kılmıyor mu onu? Bunu 2 ay önce bir forumda sormuştum. Oda'nın eğlence amaçlı yaptığını şeklinde cevapladılar. Peki Lola Pundding'in şeytan meyvesi tarafından manipüle edilmiş ise Kage Kage no mi gibi başka bir şeytan meyvesinin hükmünün geçmemesi çooook mantıklı olmaz mı?
Sonuçta gölgesini Oz'a kaptırmış Luffy bütün iradesini kaybetmişti lakin Oz saldırılarını Gomu Gomu olarak adlandırıyordu?
Yazdığın teorinin bütünüyle değerlendirilecek olursa mantıklı geliyor dediğin ama eğlence amaçlı yapılmış da olabilir sadece. Daha net bir nokta değil bana göre. Luffy iradesini kaybediyor diyorsun ama Oz hala Korsanlar Kralı olacağım diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Lola kadar kuvvetli olmasada bi noktada Luffy de iradesini yansıtabilmiş.

Yazdığın teorinin bütünüyle değerlendirilecek olursa mantıklı geliyor dediğin ama eğlence amaçlı yapılmış da olabilir sadece. Daha net bir nokta değil bana göre. Luffy iradesini kaybediyor diyorsun ama Oz hala Korsanlar Kralı olacağım diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Lola kadar kuvvetli olmasada bi noktada Luffy de iradesini yansıtabilmiş.
Dediğim gibi Moria Oz'un midesine girdiğinde Luffy'nin iradesinden eser kalmıyor. Lakin saldırıları Gom Gom adı altında atıyor hatta Gölge devrimi ile Moria Gomu Gomu no mi yi adeta canlandırıyor. Eğer bu tutarsa şeytan meyvelerinin birbirlerine baskın gelme teorisi çıkacak. Ayrıca bu teorinin tutması halinde şeytan meyvelerinin kişinin ruhundan da öte gölgesine bile işlediğini öne sürülebilir buda karasakalın meyve avcılığına daha olası çözümler getirir konuyu çok fazla dağıtmayayım ama burdan şeytanın meyveleri hakkında çok şey çıkar tutarsa:fool: O yüzden Oda'nın bir eğlence malzemesi olarak kullanması da mümkün tabi

Mantığa ters düşen bir durum yok gördüğüm kadarıyla olamaz mı olabilir :good: Eline sağlık o puddingten her şeyi beklerim ben :D

Güzel teori. Dev olayını çok iyi bağlamışsın. Puding'in gücünü gördüğümüz sıra benimde aklıma çaktı bu olay. Puding sürekli kendinden Big Mom'ın favorisi olarak bahsediyordu. Aynı zamanda dediğin gibi Puding'in kişiliği ortaya çıktıktan sonra gördük ki Lola'nın gitmesine ses çıkarmamış Big Mom'a söylememiştir. Bu noktada bu kişilikte birinin bundan çıkarı olmaması imkansız dediğin gibi Lola Big Mom'ın favorisi. Puding'te kıskanç. Bu noktada Lola'nın anılarıyla oynamış olması kaçınılmaz. Ben Big Mom'ın anılarıyla oynamıştır diye söylemiştim ama Lola'nın anılarıyla oynamış olması daha muhtemel. Çünkü sadece Big Mom değil bütün Big Mom korsanları Lola'ya karşı böyle hissediyor.

Ellerine sağlık...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık