Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kira Haklı mıydı?

Haklı mıydı, haksız mıydı?

• Kullanılan toplam oy
    42
Aslında yapacağı şey adaletli denebilir bir felsefi düzlemde. Her ne kadar ben buna inanmasam da. Şimdi sonuçta günümüzdeki mahkemeler ve hukuk sistemi mükemmel olmamakla birlikte non-stabil ve saçma ve yanlış (?) vbvb. Yasaya sahip. Ve kiranın kendi kafasına göre herkesi cezalandırması ortada stabil bir parametre oluşturup herkesi belli bir düzlemde yargılayacaktır ve bu şekilde herkesi aynı şekle göre yargılayacağı için ortada bir düzen oluşacaktır. "Kısaca herkes kira'ya göre yargılanacak." Bu parametre de mükemmel olmayacak ama en azından stabil ve adil olacak. Ama bu adalet onun adaleti ve herkes ına göre yargılanacağı için mükemmel değil.
Ben buna inanmıyorum tabii orası ayrı :D

Son düzenleme:
Akainu neyse de bu çok muallak işte.Devletleri yola getirecek gücün var.Ama tek sen kalıyorsun her şeyi yapabilen gerçek mana da tanrı olmak bir insana yaraşır mıydı ?

Zevkine onlarca insanı öldürmüş, çoçuklara akla gelmicek şeyler yapmış, insanların namuslarını ellerinden almış, insanlara ve toplumlara eziyet etmeyi görev haline getirmiş adamlar üzerinde kullansaydı bu gücü sadece onlar üzerinde kullansaydı ve egosunun kurbanı olmasaydı (ki hiçbir insanoğlu öyle bi güçle ego yapmadan durumaz) kira haklıydı.
Hala aynı düşünüyorum. Kira bir insan olduğu için sonuç olarak bu gücün ağırlığını kaldıramadı bir nevi haklıyken haksız duruma düştü. Ama böyle gelişmiş bir yapay zekanın elinde olsa bu güç ve sadece yukarıda saydığım suçları işleyen yaratıklar üzerinde kullansa helal olsun canısı derim bu mübarek ai kardeşimize.

Hala aynı düşünüyorum. Kira bir insan olduğu için sonuç olarak bu gücün ağırlığını kaldıramadı bir nevi haklıyken haksız duruma düştü. Ama böyle gelişmiş bir yapay zekanın elinde olsa bu güç ve sadece yukarıda saydığım suçları işleyen yaratıklar üzerinde kullansa helal olsun canısı derim bu mübarek ai kardeşimize.
Peki yapay zeka %100 adalet sağlıyor kimse karışmıyor diye insanları kandırırlarsa ?
Arkadan iş çevirip yapay zekaya müdahale ederlerse yani.Kira'dan farklı olmuyor birilerinin adaletini mutlak doğru sanmış oluruz.

Peki yapay zeka %100 adalet sağlıyor kimse karışmıyor diye insanları kandırırlarsa ?
Arkadan iş çevirip yapay zekaya müdahale ederlerse yani.Kira'dan farklı olmuyor birilerinin adaletini mutlak doğru sanmış oluruz.
Fantezi değilmi MW hiçbir insanın el süremediği ve mutlak şekilde doğru kararlar alabilen bir yapay zeka olduğunu düşün işte. Söylemek istediğim ben temelli böyle bir gücün kullanılmasına karşı değilim.

Fantezi değilmi MW hiçbir insanın el süremediği ve mutlak şekilde doğru kararlar alabilen bir yapay zeka olduğunu düşün işte. Söylemek istediğim ben temelli böyle bir gücün kullanılmasına karşı değilim.
Ben karşı olurum.Bazı bilimkurgu yapımlarında bu konu sıklıkla işlenir.İşlenen konu da hiç sekmez rüyalar ülkesinin arkasındaki karanlık taraf oluyor.Kontrol manyağı devletler kontrol edemeyecekleri birşeye kendilerini tamamen teslim etmezler.İlla ki bir arkakapı bırakıp ipleri yine ele alırlar.Arkakapı dediğim işte hackerların bildiği terim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık