Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kira Haklı mıydı?

Haklı mıydı, haksız mıydı?

• Kullanılan toplam oy
    42

Shujin

İlk başlarda sadece suç işleyen adamları öldürürken haklıydı ama sonradan kendisine engel olabilecek kişileri de öldürmeye başladığı için biraz haksız duruma düştü.Ama genel olarak düşündüğü şeyde haklıydı uygulama da biraz hataya düştü.

yorum yazanlar yazılan yorumları en azından bir kısmını okuyor mu acaba? tek bir şey daha söyleyeceğim. Allahtan öyle bir kitabın gerçek olma olasılığı yok. yoksa ... neyse uzatmak istemiyorum. (gerçi kitap yok ama insanlar ellerine silah alıp haklarını savunduklarını iddia edebiliyorlar yada güçlü ülkeler adalet dağıtmak için afrikaya ve orta asyaya geliyorlar.)

yorum yazanlar yazılan yorumları en azından bir kısmını okuyor mu acaba? tek bir şey daha söyleyeceğim. Allahtan öyle bir kitabın gerçek olma olasılığı yok. yoksa ... neyse uzatmak istemiyorum. (gerçi kitap yok ama insanlar ellerine silah alıp haklarını savunduklarını iddia edebiliyorlar yada güçlü ülkeler adalet dağıtmak için afrikaya ve orta asyaya geliyorlar.)
Dostum eğer tepkin ölüm cezası verilmesineyse bi noktada haklısın insan hayatından daha önemli bişey olamaz ama birde şöyle düşün bilmiyorum izledinmi ama watchmen de bir sahne vardı Rorschach(maskeli kahramanlardan biri) kaybolan küçük bir kız çoçuğunun peşine düştü, onu aradı ve kızı buldu ama kız parçalanmıştı sapığın biri kızı zevkine kaçırmış parçalamış ve köpeklerine yedirmişti. Ardından Rorschach'ın bunu öğrendiğini anlayınca tamam hadi bişey yapmıyorum polise teslim et beni dedi. Rorschach adamın kafasına baltayı sapladı. Hiçbirşey yapmayıp polise teslim etmesimi daha doğruydu yoksa Rorschach'ın yaptığı şeymi daha doğruydu sence ? Ben Kira sadece bu tarz şeyler yapan adamları öldürseydi haklı olurdu dedim hırsızlıktan falan bahsetmiyorum yani.

kardeş henüz izlemedim filmi. söyle anladım suçlu yakalanınca beni polise teslim et demiş öyle mi? durum buysa polise teslim etmesi gerekir. kardeş iyilik için bir şekilde mücadele edenleri severiz. hoşumuza gider ama bu geçici bir durumdur. hep böyle kalamaz. ha teslim ettiğin sistem bozuksa onunla da bir şekilde mücadele edersin. oda ayrı bir mevzu. ayrıca yukarıda ki mesajlarımı okudun mu? emin olamadım sorduğun sorudan sonra. ama yinede sorduğun için cevap verdim. ve bir soru sana kan davalarını nasıl değerlendiriyorsun?

kardeş henüz izlemedim filmi. söyle anladım suçlu yakalanınca beni polise teslim et demiş öyle mi? durum buysa polise teslim etmesi gerekir. kardeş iyilik için bir şekilde mücadele edenleri severiz. hoşumuza gider ama bu geçici bir durumdur. hep böyle kalamaz. ha teslim ettiğin sistem bozuksa onunla da bir şekilde mücadele edersin. oda ayrı bir mevzu. ayrıca yukarıda ki mesajlarımı okudun mu? emin olamadım sorduğun sorudan sonra. ama yinede sorduğun için cevap verdim. ve bir soru sana kan davalarını nasıl değerlendiriyorsun?
Adam bikaç yıl yatarım çıkarım mantığıyla rahat ve pişkin bi şekilde tamam hadi beni polise teslim et diyor hocam. Ondan sonra olanı anlattım zaten. Bazı şuçların bu tarz insanlık dışı olayların günümüz adalet sistemi ile çözülebileceğini daha doğrusu bunu yapan insanlara verilebilecek cezaların yeterli olmadığın düşünüyorum. Kan davası farklı bi olay konumuzla pek bağdaştıramadım. Mesajlarını yanlış anladıysam kusura bakma ben sadece bazı şuçların ölüm cezası hakettiğini düşündüğüm için yazdım onları. Kira bunları yapsaydı haklı olurdu dedim ama öte yandan da bunu adaletli bir şekilde yapabilmesine imkan yok sonuçta oda bi insan. O defter hiçbir insanın kullanabileceği türden bişey değil zaten kim olursan ol yoldan çıkarır seni

bireysel olarak yapılan adalet olmaz. benim fikrim bu. bireysel konular örnek veriyorum köroğlu veya robin hood bunlar geçicidir. devlet görevini yapmadığında isyan eder ama tam olarak adalet sağlayamazlar.

bazı suçlar ölüm cezası almalıdır. bu sadece senin veya benim değil bir çok kişinin düşüncesi olabilir sistemin problemi. veya cezalar yetersiz ise sistem çalışmıyorsa adalet sağlanamıyorsa buda sistemin problemi. bunun için elinden gelen varsa yap. ifade özgürlüğü var. kendini ifade et.

kan davasını sana izah edeyim. sen isteyerek istemeyerek benim kardeşimi öldürdün. bence senin suçun ölüm. seni cezalandırmak içinde bir yol bulabiliyorum. (buda beni gücüm yani nasıl kiranın eline kitap geçtiyse bende silah bulurum tuzak kurarım vs.) herkes kendi adaletini sağlarsa asla adalet sağlanamaz.

tartışmaya devam etmek istersen yazacağın mesajlara yarın cevap yazabilirim haberin olsun. istersen özelden yaz. iyi geceler herkese.

bhdr

Vay beeee böyle kafa kafaya bi anket görmedim arkadaş helal olsun güzel düşünmüşsün.

Konuya gelecek olursak kimse kendini haşa Allah ın yerine koymayacak. Ha tabiki herkesin adalet duygusu olması lazım ama o başka bu başka Kira önce kendi yargılamadığı devletin yargıladığı ve suçlu bulduğu kişileri alıyor (yani kendi suçlu bulmamış dava ile uzaktan yakından alakası yok belki de karar hatalıydı.) sonra da adalet mercii nin verdiği kararı saymayıp kendi verdiği cezayı uyguluyor. Bi nevi yargısız infaz. Misal: Bugün devletin başı çıksa dese ki ben müebbet yiyen herkesin cezasını ölümle değiştiriyorum! somutlaştırmak için söyledim uygun olmaz. Aynı bunun gibi..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık