Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

Spoiler olabilir aman dikkat.

Biraz araştırdım da Ousen, Riboku, Renpa ve 6 büyük generalden bir eleman -Ouki değil- Çinin kuruluşundan önceki savaş tarihinin en büyük 4 komutanı olarak geçiyor. Merak edip Shin için baktım Ryofui onu kralın arkadaşı olarak tanıtıyor ve bazı başarıları var ama 600.000 kişilik Chu ordusuna karşı ben 200.000le işi hallederim deyip eline yüzüne bulaştırınca Ousen onun yerine gidiyor ve 500.000 kişiyle Chuyu fethediyor. Çin’in tüm devletleri tek bayrak altında toplanınca da bizim Shin emekli oluyormuş. Ousen hakkındaki hissiyatım tutmuş olsa da Shin hakkındaki beklentim epey azaldı. Tabi bunlar internetten üstün körü bakılan şeyler belki mangakası daha detaylı ve güvenilir kaynaklar kullanıyordur.

Burayı da açmayın heyecanı kaçmasın.
Kanki hayınlık yapıyormuş sanırım ilerde.

Biraz araştırdım da Ousen, Riboku, Renpa ve 6 büyük generalden bir eleman -Ouki değil- Çinin kuruluşundan önceki savaş tarihinin en büyük 4 komutanı olarak geçiyor. Merak edip Shin için baktım Ryofui onu kralın arkadaşı olarak tanıtıyor ve bazı başarıları var ama 600.000 kişilik Chu ordusuna karşı ben 200.000le işi hallederim deyip eline yüzüne bulaştırınca Ousen onun yerine gidiyor ve 500.000 kişiyle Chuyu fethediyor. Çin’in tüm devletleri tek bayrak altında toplanınca da bizim Shin emekli oluyormuş. Ousen hakkındaki hissiyatım tutmuş olsa da Shin hakkındaki beklentim epey azaldı. Tabi bunlar internetten üstün körü bakılan şeyler belki mangakası daha detaylı ve güvenilir kaynaklar kullanıyordur.

Bende aynısını biryerde (sözlükteydi galiba) okumuştum.İlk başta dedim aha deli spoiler yedim desemde aynısının olacağinın garantisi yok sonuçta.Tarihi birebir anlatmıyorsa tabii.Öyle mi ? Öyleyse :agla:

Bende aynısını biryerde (sözlükteydi galiba) okumuştum.İlk başta dedim aha deli spoiler yedim desemde aynısının olacağinın garantisi yok sonuçta.Tarihi birebir anlatmıyorsa tabii.Öyle mi ? Öyleyse :agla:
Bazı değişiklikler olabilir tabi ama büyük olayları yansıtmaları gerekecektir.
Bu arada Kanki meselesi şimdi değil. Zhao değil de başka bi devlete satıyor ve Ei Seiye suikast düzenliyor falan.

Ousen için Qin'in 6 büyük genaraline denktir kelimesi geçti baya mangada (Tabi çeviri doğruysa).Kanki'de bi sakatlık çıkacak gibi zaten belli adamın tipi ve karekteri çok faso.Shin için yazılanlar çıkmaz inşallah emekli olmaz üzülürüm :(

Tarih konusunda değişik olan kısımlarda var. Çok eski tarih olduğu için kaynak sorunu yaşıyorlar.
Bende bir yerde okumuştum ne kadarı doğru bilemiyorum. Ousen sağlam bir yenilgi alıyor sonra ülkesine dönemiyor başka bir ülkeye iltica ediyor.
Tarih kısmında birkaç olay baz alınarak kurgu ona göre işletiliyor yani tarihi bir bağlayıcılığı yok.
Mesela Shin henüz biriyle ilişkilendirilemedi. Ouki tarihde okadar saygın biri değildi pasif biriydi. Seikyou Eiseden sonra 70lerinde öldü.
Eise çok gaddar bir kraldı.

Ousen için Qin'in 6 büyük genaraline denktir kelimesi geçti baya mangada (Tabi çeviri doğruysa).Kanki'de bi sakatlık çıkacak gibi zaten belli adamın tipi ve karekteri çok faso.Shin için yazılanlar çıkmaz inşallah emekli olmaz üzülürüm :(
Ousen resmen en önemli komutan olarak geçiyor bu devletleri birleştirme işinde. En büyük payı ona vermişler. İsimleri farklı tabi kingdom wikiasında esas isimleri de yazıyor o isimlerden bakmak lazım. 6 büyük generalin de üstünde görülüyormuş o saydığım 4 general.

Yumulun. 547

Ou Qi nin glavesini ne ara aldı bu
499
Muhtemelen kullanmaya başlamasını sordun. Savaştan hemen önce Ei Seiden aldı.
Ouki ölürken verdiğinde şimdi bunu kullanamam diye ona vermişti. Dük Hyou'nun kalkanı da Ei Seide, ona emanet etti.

Aynı şekilde işlenirse ağır spoiler, ona göre bakın.
Riboku (Li Mu) Çinin bu savaş döneminin en büyük 4 generalinden biri kabul ediliyor Ousen (Wang Jian), Renpa (Lian Po) ve Hakuki (Bai Qi) ile beraber.
Ribokunun ölümü de çok kötüymüş lan. Kral salağına sebep gidiyor herif. Demiştim zaten bu krala rağmen Riboku yine iyi iş çıkarmış diye. Qin bununla baş edemeyince casuslarla kralı Ribokunun darbe yapacağına ikna etmiş. Sonra idam etmişler adamı. 10 sene içinde haritadan silinmiş tabi herifler.

499
Muhtemelen kullanmaya başlamasını sordun. Savaştan hemen önce Ei Seiden aldı.
Ouki ölürken verdiğinde şimdi bunu kullanamam diye ona vermişti. Dük Hyou'nun kalkanı da Ei Seide, ona emanet etti.
O bölümü komple okumamışım arada kaynamış sanırım.
Tarih kısmına fazla takılma bence Farklı şekilde de işleyebilirler. Tarih kısmında kırılma noktaları var onları baz alıp altını rastgele doldurabiliyorlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 2)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık