Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

Şu seride Riboku en kıl olduğum adam oldu.

Koalisyon savaşında gebermemesi tamamen sıvamadır.Hayır bir de idam etmiyorlar lavuğu.La çin genellinde suçlu ilan edilmesi lazım.
  • Chular batırmış.
  • Chunun baş generali gitmiş kendine güvenip düelloya girip kendini öldürtmüş.
  • Kanki 400 adamla Han’ın generalini götürmüş. Wei de resmen adamlara yol açmış.
  • Yan generali “dağlar benim yuvamdır” diye sağda solda hava atarken Ousenin iki akıl oyunuyla korkudan burnunu çıkaramamış dağlık alanda.
  • Bunların arasında yeni bi plan yapıp herif neredeyse hedefine ulaşacakken kimsenin bilmediği Yotanwa ve 80.000lik ordusu savaşı bırakıp Qinin yardımına koşmuş. Hatta beklenenden de 1 gün erken varmışlar.
  • Bunların üstüne Chular Sanyou yerine gururlarından hırslarını Qi’ye yöneltmiş.
  • Bu kadar beceriksizin arasında becerikli ve tüm zeki generallerin hepsi Qinde toplanmış.

Riboku yine iyi iş yaptı bu beceriksizlerle bence.

Karakteri seversin sevmezsin başka da Riboku aralarında en suçsuzu resmen. :(
Şimdi bi de kralını görünce anladım ki tüm büyük işleri bu adam tek başına sırtlanmış.
Houken bildiğin safi kas gücü diğerlerinde iş yok. Herif tek başına ülkeyi ayakta tutmaya çalışıyor, saygı duydum açıkçası.

Son düzenleme:
  • Chular batırmış.
  • Chunun baş generali gitmiş kendine güvenip düelloya girip kendini öldürtmüş.
  • Kanki 400 adamla Han’ın generalini götürmüş. Wei de resmen adamlara yol açmış.
  • Yan generali “dağlar benim yuvamdır” diye sağda solda hava atarken Ousenin iki akıl oyunuyla korkudan burnunu çıkaramamış dağlık alanda.
  • Bunların arasında yeni bi plan yapıp herif neredeyse hedefine ulaşacakken kimsenin bilmediği Yotanwa ve 80.000lik ordusu savaşı bırakıp Qinin yardımına koşmuş. Hatta beklenenden de 1 gün erken varmışlar.
  • Bunların üstüne Chular Sanyou yerine gururlarından hırslarını Qi’ye yöneltmiş.
  • Bu kadar beceriksizin arasında becerikli ve tüm zeki generallerin hepsi Qinde toplanmış.

Riboku yine iyi iş yaptı bu beceriksizlerle bence.

Karakteri seversin sevmezsin başka da Riboku aralarında en suçsuzu resmen. :(
Şimdi bi de kralını görünce anladım ki tüm büyük işleri bu adam tek başına sırtlanmış.
Houken bildiğin safi kas gücü diğerlerinde iş yok. Herif tek başına ülkeyi ayakta tutmaya çalışıyor, saygı duydum açıkçası.
Ben olaya biraz daha genel bakıyorum.Sonuçta sen 5 ülke toplanmışsın bir ülkeye saldırıyorsun.Neredeyse 5 katı askerin var yetenekli bir sürü komutanın var ve kuşatma yapıyorsun.Yani savaşın gidişatını belirleyecek hamleleri öncelikli yapacak taraf sensin.

Wei ordusu komutanı bir tane savaş kulesini surlara yaslayarak senin için sura çıkma şansı sağlamış.Hanlı general zehir ile surun tepesini ve bir tane generali telef etmiş.Chu ordusunun iki numarası oukinin yardımcısını savunma savaşına zorlamış ve nerdeyse savunmasını delecek.Yan ordusu mu ne Ousenı dağlara çektirip sana hamle şansı vermiş.Mobu gibi saldırı konusunda uzman bir adam 10 küsür gibi bir sure boyunca savunma yapmis ama yine bir şey yapamamışsın ki bu adam savaşın gidişatını deģiştirdi sonrada.Mobunun savaşta savunmada kalması kendisinw bile handikapi iken olayı yıpratma savaşına çevirmek hangi kafanın ürünü dersen Ribokunun ürünü işte.Mobuya denk hatta belki de güçlü komutanın ve ordun var ama yıpratma savaşı yapıyorsun.Neden içeriye ordu sızdırdim diye.Riske atılacak bir şey mi bu allase.Bir de çok zekiyim savaş dehasıyım diye geziyor bu adam.Böyle bir savaşta zamanın ve ordu moralinin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok.Lojistiğe mangaka bile değinmedi ki büyük eksiklik bu.

Her şeyi geçtim Ribokunun elitlerden seçme 40k lık ordusu çer cöpten olusma bir kaleyi her konuda üstün olmalarına rağmen 7 günde ele geçiremiyor.Bunun hiç bir şekilde izahı yok.Üstelik mangaka durumu o kadar güzel anlatıyor ki sai savunması resmen pamuk ipliğine bağlı.Böyle buyük bir savaşta ne de olsa bir kaç güne düşerler deyip de savaşı uzatamazsın.Bu işin lojistiği falan var ki 7 gün o ordu nasıl beslendi falan hiç girmiyorum bile.Geceli gündüzlü savaşsan ki hem askerin var hem de hepsi elit 3 4 güne düşecek yav o kale.Arkada Qi tehlikesi varken hala savaşı uzatmak kusura bakma ama net salaklıktır.

Qin savaşta yapılabilecek her türlü hamleyi yapmasına rağmen savaşı bitiren şey Ribokunun yenilmesidir.Her şey Ribokuya bağlı iken yaptıgı büyük salaklıktır.Bunun cezası da uç beyliği falan olmamalı.

Binlerce askerin telef olmuş,Qin gazı arkasına almış ve sadece bir kere mi ne olan koalisyon ordusuna direnerek dosta düşmana korku vermiş.Algılara Qin yenilmezi eklemiş sen bunun baş sorumlusu olan adamı uç beyi yapıyorsun.Her yönü ile bana saçma geliyor bu.

Neredeyse 5 katı askerin var yetenekli bir sürü komutanın var ve kuşatma yapıyorsun.Yani savaşın gidişatını belirleyecek hamleleri öncelikli yapacak taraf sensin.
Bak bu yanlış işte. Qin 40+Hi Shin (Duke Hyou), 70 (Ousen), 90 (Moubu+Tou) binlik bölüklerle Kankou Kapısının etrafındaydı. Kankoku kapısında ise Kanki, Choutou, Mougounun orduları ve gerisinde destek ordu vardı. Destek ordunun ve kapıdakilerin sayılarını hatırlamıyorum ama öyle az değildi zira hem Wei ordusunu püskürttüler ve askerler devamlı yenilendi hem de 5.000lik Karin eliti geldiğinde aralarındaki farka bakınca onbinler vardı. Öte yandan Saide 35.000 (30u halk) ve Yotanwanın 30.000 sayıda destek askeri de vardı.
Wikiası ne kadar güvenilir bilmiyorum ama 250-300bin Qin savunmasına karşı 540 bin koalisyon ordusu vardı. 2 katı, 5 katı falan değil. Üstelik Kankoku Kapısı gibi normalin iki katı yükseklikte bi kaleleri var adamların.
Lojistik olarak da üstün tarafın Qin olacağı malum.
Bununla beraber mesela Ousenin 70.000 olan ordusuna 120.000lik Yan Ordusu göndermiş adam. Ousen gözünü korkutunca herif yerinden kıpırdayamadı. Ne yapsın ordunun yarısını 70.000 kişiye mi ayırsın Riboku? Bunların üstüne Chunun Karini Chu adına tek olumlu hareketi yaptı ki bu Ordonun hatası yüzünden o şans da boşa gitti.
Chu en büyük biziz ilk saldırı bizim hakkımız karışmayın bize bırakın diye 150.000 kişi ile 90.000 kişilik orduyla savaşırken iki generalini salakça hareketleri yüzünden kaybediyor. Keza Wei ve Han da kuşatma işini eline yüzüne bulaştırdı. Adamlar ne surları ele geçirebildi ne de Han generalini koruyabildi. Bi tane kuşatma kulesini yaktırdılar ikincisini de düşmanın eline teslim ettiler. Kankinin üçkağıtları sağolsun onlar da batırdı.
Sayı avantajı iki katı olsa da kalite ve mekan avantajı büyük ölçüde Qinin elindeydi.
Ben olaya biraz daha genel bakıyorum.Sonuçta sen 5 ülke toplanmışsın bir ülkeye saldırıyorsun.Neredeyse 5 katı askerin var yetenekli bir sürü komutanın var ve kuşatma yapıyorsun.Yani savaşın gidişatını belirleyecek hamleleri öncelikli yapacak taraf sensin.

Wei ordusu komutanı bir tane savaş kulesini surlara yaslayarak senin için sura çıkma şansı sağlamış.Hanlı general zehir ile surun tepesini ve bir tane generali telef etmiş.Chu ordusunun iki numarası oukinin yardımcısını savunma savaşına zorlamış ve nerdeyse savunmasını delecek.Yan ordusu mu ne Ousenı dağlara çektirip sana hamle şansı vermiş.Mobu gibi saldırı konusunda uzman bir adam 10 küsür gibi bir sure boyunca savunma yapmis ama yine bir şey yapamamışsın ki bu adam savaşın gidişatını deģiştirdi sonrada.Mobunun savaşta savunmada kalması kendisinw bile handikapi iken olayı yıpratma savaşına çevirmek hangi kafanın ürünü dersen Ribokunun ürünü işte.Mobuya denk hatta belki de güçlü komutanın ve ordun var ama yıpratma savaşı yapıyorsun.Neden içeriye ordu sızdırdim diye.Riske atılacak bir şey mi bu allase.Bir de çok zekiyim savaş dehasıyım diye geziyor bu adam.Böyle bir savaşta zamanın ve ordu moralinin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok.Lojistiğe mangaka bile değinmedi ki büyük eksiklik bu.

Her şeyi geçtim Ribokunun elitlerden seçme 40k lık ordusu çer cöpten olusma bir kaleyi her konuda üstün olmalarına rağmen 7 günde ele geçiremiyor.Bunun hiç bir şekilde izahı yok.Üstelik mangaka durumu o kadar güzel anlatıyor ki sai savunması resmen pamuk ipliğine bağlı.Böyle buyük bir savaşta ne de olsa bir kaç güne düşerler deyip de savaşı uzatamazsın.Bu işin lojistiği falan var ki 7 gün o ordu nasıl beslendi falan hiç girmiyorum bile.Geceli gündüzlü savaşsan ki hem askerin var hem de hepsi elit 3 4 güne düşecek yav o kale.Arkada Qi tehlikesi varken hala savaşı uzatmak kusura bakma ama net salaklıktır.

Qin savaşta yapılabilecek her türlü hamleyi yapmasına rağmen savaşı bitiren şey Ribokunun yenilmesidir.Her şey Ribokuya bağlı iken yaptıgı büyük salaklıktır.Bunun cezası da uç beyliği falan olmamalı.

Binlerce askerin telef olmuş,Qin gazı arkasına almış ve sadece bir kere mi ne olan koalisyon ordusuna direnerek dosta düşmana korku vermiş.Algılara Qin yenilmezi eklemiş sen bunun baş sorumlusu olan adamı uç beyi yapıyorsun.Her yönü ile bana saçma geliyor bu.
Wei+Han 150.000 kişiydi. Kule dayadı dediğin birini Kanki kül etti öbürüne de numara çekti bu mallar kendi silahlarıyla vuruldu. Dayadıkları diğer kuleden de ilerleyemediler. Ne yapsın Riboku buna şimdi? Asker var işte ama Wei ilerleyemedi. Hanın zehirlediği General Chou Tou Wei kıyafetleriyle Wei kulesinden inen Kanki ve 400 adamıyla bütün alanı katedip o Han generalini öldürdü mü? Öldürdü. Bu da hem Hanın hem de Wei’nin beceriksizliğidir.
Moubuya saldırıya geçmemesini Shouheikun söylüyor. Riboku o cepheyle ilgili soru sorduğunda Chunun yetkili abisi ordunun da başı “Sen daha Chunun gücünü bilmiyo’n, merak etme bizde!” diyor. Ama adamlar malca ölüyor. “Ben en güçlüyüm, kimse karışmasın” diye düelloya girişiyor herif. İçeriye sızan ordu da Zhao ordusu, Moubu Chu ile dövüşüyor.
Sai ilk kuşatıldığında askerler esas hedeflerinden önce gücünü harcamıyor, kralın orada olduğu gizli. Dük Hyou, Shin ve onların adamlarının bi kısmıyla beraber Shouheikun da kendi adamlarını yolluyor. Kral muhafızı adamlar da var tabi. Bunlar ordunun yaklaşık 5 bin kadarı. Geri kalan 30.000 normalde asker olmayanlardan oluşsa da Sai techizatların toplandığı yer ve ilk birkaç gün dayandıktan sonra tecrübesiz olanlar da ayak uydurmaya başlıyor. Sonradan Ei Seinin orada olduğu anlaşılınca 1-2 gün içinde ele geçiriliyor zaten ama Yotanwa 30.000lik ordusuyla direkt şehre dalıyor.
Açıkçası sen Qin ordusunu ve generallerini Ribokuya ver 6 devleti sıradan geçirir benim gördüğüm. Hele o kılkuyruk kralı görünce tam emin oldum.

Güncele geldim.
Bu Ousen resmen “sessiz atın çiftesi pek olur” dedirten türde bi karakter. Savaş bitti denilecek durumda olsa bile son bi şey yapabilir gibi geliyor. Kendi planlamış gibi geliyor yenilgilerini bile. Ürpertici.
Bu arada Heki kardeş kusura bakmasın ama Hekinin general olduğu yerde Shin, Ou Hon, Mou Ten, Kyou Kai falan başkomutan olmalıydı.
Shobunkunun da hizmetleri büyük ama az biraz sakin kalmayı, her halta ter döküp kendini belli etmemeyi öğrenmek zorunda artık. Devletin kraldan sonraki iki büyük makamından birindesin la, ne bu her olayı velveleye verme şeyi? :(

Yotanwa ise bu kadar kaslı, artist, çoğu laftan, nezaketten anlamaz tosunun arasında en karizma karakter olmayı başarmasından dolayı bi tebriği hakediyor. Kadının paçalardan akıyor karizma.
Dük Hyouya ve Ou Ki’ye selamlar olsun.

Anime'yi bitirdim en sonunda , mangayı takip edebilmek için mecbur izlemek zorunda kaldım. Çeviri çok kötüydü ve çok fazla ses kayması vardı bazı bölümlerde. Ama konusu ve içeriği hoşuma gitti , böle strateji ve savaş içerikli fazla anime izlememiştim iyi oldu. 3. sezon bu sene içersinde gelecek sanırım , bide film çıkacak falan yazmışlar.Şöle bi video rastladım baya güzel olacak gibi film.

Anime'yi bitirdim en sonunda , mangayı takip edebilmek için mecbur izlemek zorunda kaldım. Çeviri çok kötüydü ve çok fazla ses kayması vardı bazı bölümlerde. Ama konusu ve içeriği hoşuma gitti , böle strateji ve savaş içerikli fazla anime izlememiştim iyi oldu. 3. sezon bu sene içersinde gelecek sanırım , bide film çıkacak falan yazmışlar.Şöle bi video rastladım baya güzel olacak gibi film.
Bu seriyi bence animeyle başlayarak heba etmeyin.
Ben animesine sonradan baktım ama aynı duyguyu vermediğini kesin olarak söyleyebilirim. Elbette ne olacağını bilmek tadını kaçırır ama bunu göz önünde bulundurmama rağmen yine çok sevemedim.

Sansürler de etkili tabi bu konuda.

Bu seriyi bence animeyle başlayarak heba etmeyin.
Ben animesine sonradan baktım ama aynı duyguyu vermediğini kesin olarak söyleyebilirim. Elbette ne olacağını bilmek tadını kaçırır ama bunu göz önünde bulundurmama rağmen yine çok sevemedim.

Sansürler de etkili tabi bu konuda.
60-260 arası bölümlerin çevirisi olmadığı için mecbur izledim :( Manga eminim daha iyidir dediğin gibi.

60-260 arası bölümlerin çevirisi olmadığı için mecbur izledim :( Manga eminim daha iyidir dediğin gibi.
Çevirisi hakkında bi bilgim yok, çevirmeyenler ayıp etmiş. :S Ben İngilizce çevirilerden okudum.

@NiTian ErXing yok mu o bölümleri çeviren bi babayiğit?

544 raw

546 raw
Takip edenler arada bi yeşillendirin burayı be ya!
Neyse güzel seri bu arada, okumayan okusun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Türkçe takip ettiğim için en son 403 ü okuyabildim. İlk önce animesini izlemiştim. Gerçekten çok güzel seri. Bu serinin yeni türkçe bölümünü beklerken Berserk mangaya başlayıp bitirdim. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık