Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Karanlığın Kaynağı

''Çay kaşığının ucu kadar (1 gram) yoğurtta 100.000.000 kadar canlı bakteri vardır'',mikro biyoloji,bunların hepsini görsek mesela yoğurdu görürmüyüz yoksa yoğurdun içindemi görürüz bunları..üstünde görürsek yiyecekleri çözemeyiz heralde.
Ben de bu yoğurtta neden bu kadar protein var diyorum :utan:

Evet fırtına tayfuna dönmüş konu'nun çoğumuzu aştığı aşikar bazen tabuları yıkmak yeni görüşlere yol açmak için gerekli olabiliyor.
Konu hakkında ışık dediğimiz şey bahsettiğim gibi bir saptanabilir bir kaynağı olan bir faz.Uzay boşluğunda çeşitli yıldızlar bulutsu dalgalar, gezegenler hepsinin belli bir oranda ışığı yansıtma potansiyeli var buda ışığın oluşumu için sayısız kaynak var demek.Kısa molalarımda yaptığım araştırmalarda istisnai bir gezegen keşfedildiğini gördüm.
TrES-2b olarak isimlendirilmiş bir gezegen var
Bu gezegen (Bir gaz oluşumu olduğuna dair teorilerde var) Diğer gezegenlerin aksine bir sıcaklık ısı değeri yaymasına karşın üzerine gelen ışığı yansıtmıyıp aksina onu yutup karanlığa gömüyor.E tabi burada işler daha da karışabiliyor. Işığın trilyarca kaynağı olabilmesine karşın ne kadar hızlı ilerlerse ilerlesin ışığı yakalayıp yutan bu tarz gezegenler ve karadelikler var. Karanlığın mevcut bir kaynağı yokken var olan etmenleri hiçliğe sürükleyebilmesi muazzam bir şey. O yüzden böyle bir şeyin kayğının ne olabileceğini ben şahsen merak ediyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık