Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Karanlığın Kaynağı

Ünlü fizikçi Stephan bile yeri geldi mi felsefe yapıyor, 'var olan uzayda olan şeyler hiçlikten oluşmaz' bilim bu şekilde düşünerek olayları tartışmaya kapattığı için felsefeye ihtiyaç duyuluyor zaten. Şimdi klasik soruları sordurup dinci yaftası yememek için kapatıyorum.
kenks felsefeyi anlaşılamamış şeylerde yapıyordur o. veya romantik yaklaşıyordur. bilim hiçbi şeyi kapatmaz, bilimin olayı bu zaten, felsefe ile yaklaşır, gözlem ve deneyle kanıtlarsın olay çözülür. farklı bi gözlem gerçekleşince de güncellersin ki tartışmsys kspslı olmadığı da buradan bellidir, tartışmsya açıktır fakat tartışma derken şöyle, görelilik net şekilde gözlemlenirken bence yok demek veya dünya düz demek falan saçmalamaktır, o tartışma değildir. ben inançlı biriyim, bence de evreni tanrı yarattı fakat şu an bilimin yokluktan varlık, varlıktan yokluk olmaz dediği şey bu evreni kapsadığı için tutarlı. bu evreni kapsadığı için. BU EVRENİ. ZATEN VAR OLAN EVRENİ KONUŞUYORUZ.

Kişiselleştirip hakaret etmen komik duruyo xd işin içine tanrı yı sokup inançlarını pazarlayacaksan orada bi akıl yürütme söz konusu olamaz yazdığım şey bunun üzerineydi hakaret değildi
Ne denilmesini bekliyon anlamadım ki tanrı var diye bağırmamızı falan mı adam beyin fırtınası için açmış konuyu sen beynini bırakmaya gelmişsin
Hadi kardeşim kendince kinayeli bir şekilde bana laf sokmaya çalışıp komik duruma düşen kim oluyor onu vijdanına anlat. Seninle söz dalaşına girmeye niyetim yok, 'xd' gibi bir şey kullanman bile bir şeylerin göstergesi de anlayana neyse. Zaten benim tartıştığım konu uzadı gitti en başında da belirttim. Sürekli birileri alıntılayıp buralara doğru çekti ya konularrı vallaha akıl alır gibi değil.

Kişiselleştirip hakaret etmen komik duruyo xd işin içine tanrı yı sokup inançlarını pazarlayacaksan orada bi akıl yürütme söz konusu olamaz yazdığım şey bunun üzerineydi hakaret değildi
e adama beynini bırakmaya gelmişsin diyorsun sonrasında hakareti beklemen gerekirdi. şimdi de inanç ticareti yapan misyoner muamelesi yapıyorsun. böyle tartışma üslubu yok reyiz. benden öğrenecek değilsin elbette ama eylemlerini empatiyle pekiştirip geliştirmeni öneririm.

Hadi kardeşim kendince kinayeli bir şekilde bana laf sokmaya çalışıp komik duruma düşen kim oluyor onu vijdanına anlat. Seninle söz dalaşına girmeye niyetim yok, 'xd' gibi bir şey kullanman bile bir şeylerin göstergesi de anlayana neyse. Zaten benim tartıştığım konu uzadı gitti en başında da belirttim. Sürekli birileri alıntılayıp buralara doğru çekti ya konularrı vallaha akıl alır gibi değil.
Canım sen niye triplere girdin anlamadım ki niye bu kadar ciddisin xd

Yukarıda dx adlı üye sana kaç kere sormuş herhangi bir delilin var mı diye sen ise her defasında ulaşamayacağımız bir tanrı figürünü ortaya koymuşsun . Fakar bunun konunun açılış amacı ile hiçbir alakası yok hiç bir şey cevap verebildiğinde yok bilmiyorum diyosun kısaca tanrıyı bile anlatırken bilimden yararlanıyosun ama o nolcak yani ne dememi bekliyodun beyin fırtınası için açılmış bi konuda inançmı pazarlayalım

e adama beynini bırakmaya gelmişsin diyorsun sonrasında hakareti beklemen gerekirdi. şimdi de inanç ticareti yapan misyoner muamelesi yapıyorsun. böyle tartışma üslubu yok reyiz. benden öğrenecek değilsin elbette ama eylemlerini empatiyle pekiştirip geliştirmeni öneririm.
Yapmıyorum olanı söylüyorum karanlığın kaynağı tanrıdır diyen adama ne diyim ki neyi tartışalım açıklama ispat var mı kankam en sonunda her şeyin sonuna bilinmeyinin arkasın tanrıyı koyacaksan bence burada düşünmeye ait hiçbir unsur yok

Adam yukarı bilim şüpheci davranmıyo Tanrıyı bulabilme korkusundan dolayı diyo ben bunları yazınca hakaret ediyo oluyom hey maşallah xd

Dersinki baba ben buna inanıyorum böyle dersin kimse sesini çıkarmaz ama sen bu inancını rasyonelleştirmek için bilimi onu bunu kullanırsan o zaman iş farklı yere gider

Konuyla ilgili düşüncem benim de inandığım bir çok şey var bir ara yazarım fakat teorik bilgi olmadan safsataya giriyo o yüzden yazanları veya mantık yürütenleri okuyacağım

Bebeklikten öyle büyüsek değişen hiçbirşey olmazdı bence.
''Çay kaşığının ucu kadar (1 gram) yoğurtta 100.000.000 kadar canlı bakteri vardır'',mikro biyoloji,bunların hepsini görsek mesela yoğurdu görürmüyüz yoksa yoğurdun içindemi görürüz bunları..üstünde görürsek yiyecekleri çözemeyiz heralde.

Yapmıyorum olanı söylüyorum karanlığın kaynağı tanrıdır diyen adama ne diyim ki neyi tartışalım açıklama ispat var mı kankam en sonunda her şeyin sonuna bilinmeyinin arkasın tanrıyı koyacaksan bence burada düşünmeye ait hiçbir unsur yok
e ne diyeyim reyiz, senin belki anlayış gösterecek sabrın kalmamıştır ama sonuçta ufak tefek ayrıntıları yanlış anladıysa kendine delil arıyor olabilir, o da onun meziyetidir nedir yani, ben eyvallah derim düzeltirim :d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık