Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    318
Yoo Oda SBS de söylediklerinden sonra ben en güçlü olduğunu kabul ettim zaten. Ama dövüş kazanma ayrı bir şey. Denk olduğunu bildiğimiz karakterler bunlar.

Ki bana dediğin şekilde sen de düşünüyordun?
Sbs'de söyledikleri benim için Shanks'ı yenebileceğini de gösteriyor :bilmem:

Ne güzelde başına halk arasında bir söylenti var diye eklemişsin. En güçlü olması her dövüşünü yenecegi anlamına gelmiyor. Karşısında Usopp varmış gibi mesaj atiyonuz. Yahu bu adam ile denk olan biri var karşısında. Neyin kesinliğidir bu?.
Kim Usopp var demiş. Shanksı seviyon diye dayak yiyeceği gerçeğini değiştiremezsin çünkü en güçlü canlı bu şey. Halk arasında söylenen sözle iyice tasdiklemiş Oda zaten. Ama en güçlüyse en güçlüdür. En güçlü herkesi teke tekte yenebilecek adama yada yenen adama denir. Çünkü en güçlü olmak böyle bişeydir. 30 gün gece vs. atsalarda en güçlü galip geleceği için Kaido kazanır Kaidonun kazanacağı kesindir. Şuanda vs. atsalar. Shanks kazansa bile şuan Kaidonun en güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Çünkü Shanks aradaki farkı kapamak için bazı baidreler atlatmış olabilir. Bunu bilmediğimize göre ve mangaka en güçlü bu dediğine göre Kiadonun yeneceğinden başka çıkar yol yoktur çünkü Kaido en güçlüdür. En güçlü yenilene kadar herkesi yeneceği kabul edilir. Çünkü birine en güçlü diyorsan diğerlerini yenecek olarak görüyorsundur en güçlü diyorsundur. En güçlü kavramını daha nasıl açıkalayayım. :(

Sbs'de söyledikleri benim için Shanks'ı yenebileceğini de gösteriyor :bilmem:
Senin için gösterir. Ama Amiral'lerin vs'si sorusuna ben kim istersem o kazanır diyor. Yonkou arasında da böyle bir denklik söz konusu. Yine Oda kim isterse o kazanır. Shanks de kazanabilir Kaido da. Bence bir netlik yok. Netlik olması için Zoro ile ya da Usopp ile dövüştürmen lazım.

@Taisho

En güçlü olma ile her dövüşünü kazanma arasında dediğin gibi direk bir bağlantı yok. En güçlü olmak her dövüşünü kazanacağı anlamına gelmez. Burda aynı kavramlardan bahsetmiyorsun. Senin dediğin gibi en güçlü kişinin kazanacağını düşünmek mantıklı olabilir. Ama en güçlüden ne kadar daha az güçlü olduğunu tam olarak bilmediğimiz ve bu adama denk diye tanıtılan biri varsa bu iş hiçte bahsettiğin gibi kesin değildir. En güçlü olmak eşit değildir her dövüsünü kazanmak. Shanks'in yenmesi ile de Kaido'dan güçlü olduğunu da söyleyemeyebiliriz. Kaido yenilse bile Shanks hala onun kadar güçlü olmayabilir. Hele OP ters yeteneklerin olduğu bu gibi serilerde benim kadar iyi bilmeniz gereken bir sey bu. Luffy Ceasar'a yenildi bildiğin.. Kim Cesar Luffy'den güçlü der? O yüzden bu noktaların karıştırılmaması gerekir.

Son düzenleme:
Senin için gösterir. Ama Amiral'lerin vs'si sorusuna ben kim istersem o kazanır diyor. Yonkou arasında da böyle bir denklik söz konusu. Yine Oda kim isterse o kazanır. Shanks de kazanabilir Kaido da. Bence bir netlik yok. Netlik olması için Zoro ile ya da Usopp ile dövüştürmen lazım.
Adam direk dövmekten bahsediyor :) Annem bana kızdı acaba Akainu'dan güçlü mü sorusuna bırak Akainu'yu Kaido'dan bile daha güçlüdür diyor. Yani döver onu diyor. Direk işin içine dayak atmak girdiği için ve elemanın kafasında en uç güç olarak Kaido geldiği için bence sonuç net :bilmem:

Herkes Kaido der diye Shanks'a oy verdim ama fanlık olayını hafife almışım.
Şu anketten sonra Zoro anketlerine laf demeyin sakın :of:

Not: Çekeyim şu oyu...

Adam direk dövmekten bahsediyor :) Annem bana kızdı acaba Akainu'dan güçlü mü sorusuna bırak Akainu'yu Kaido'dan bile daha güçlüdür diyor. Yani döver onu diyor. Direk işin içine dayak atmak girdiği için ve elemanın kafasında en uç güç olarak Kaido geldiği için bence sonuç net :bilmem:

Herkes Kaido der diye Shanks'a oy verdim ama fanlık olayını hafife almışım.
Şu anketten sonra Zoro anketlerine laf demeyin sakın :of:

Not: Çekeyim şu oyu...
İşte olaylar sadece sence net oluyor. Başka türlü net olamıyor.

Bence net olacak tabi başkasının netinden bana ne :artiz: Sana kalsa Luffy, Zoro'yu yenebiliyor mesela pehhhh :oleyo2:
Vallaha kimsenin 5<2 diyeceğini sanmıyorum. Bunun sencesi bencesi olamaz. Sana göre net olup da başkasına göre net olamayan bir şey varsa ve bu da harbiden yazdığım ifadede ki gibi netliği herkesce kabul edilmiş bir yasa değilse kimse netlikten bahsedemez. Ben de Shanks diyorum ama Kaido da kazanabilir. Sorun bu tarz sorulara zaten net bir cevabın verilemeyecek olmasında. Bana göre oylar sadece herkesin tarafını gösteriyor. Her iki taraftaki kişilerde diğerlerinden ne daha az ne de daha çok objektif.

Kaido'nun gücünün mangaka tarafından övüldüğü sayfaları inkar edemem. Fakat içimde Shanks'ın çok uçuk bir gücü olduğuna dair bir his var. Bu yüzden Shanks'a attım.

@Alpamis Senin dediğin olay Big Mom Shanksı yendi diye Big Mom Karasakalı da yenerde denirse anlarımda. Yahu hacoli, adam en güçlü var mı ötesi herkesin içinden geçer işte bu kadar basit niye sorgulanıyor ben onu anlamıyorum. Yenildikten sonra en güçlü değil denir ama şuan da en güçlü bu adam. Senin idrak etmek istemidiğin bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık