Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Karanlık Yüzü: 6 Saat Boyunca Kıpırdamadan Duran Kadına Yapılanlar.

Azınlığın kadını koruması ve yapılanları engellemeye çalışması, çoğunluğun ise ellerine güç geçtiği anda vahşileşmesi...

İşte ben de bunu bildiğimden sordum, bakalım forum ne diyecek diye. :sapkali:
Tecavüz ve taciz gibi cinsellik içeren şeyler olmayabilir ama daha kötüsü yapılabilir.Herhangi bir aleti herhangi bir delikten içeriye sokmak isteyebilirler.Bildiğin direk bıçaklayabilirler.Çocuklar sonuçları bilmediğinden daha cesurlar bu konuda.

Bizzat amcaoğlu anlatmıştı.Anıtkabirde nöbet tutarken bir ilkokul çocuğu buna pandik atmış.
Aynen öyle.
Çocuğun yaşına göre değişir, belirli bir yaşa kadar merhamet duygusu gelişmiyor diye okumuştum.
Bireysel olarak başka da toplu halde çocuklar ne yapar bilemiyorum valla.

Aklıma gelmişken, Micheal Haneke nedensiz şiddet üzerine bir seri yapmıştı.

Funny Games, Bennys Video filan bu konuyla alakalı filmler, aynı şekilde Das Experiment filmini ve Zimbardo Deneyini de araştırabilirsiniz.

Michael Haneke'nin üçlemesi nedensiz şiddet üzerine değil; toplumun, ailenin ve bireyin yozlaşıp duyarsızlaşması üzerine.

Bennys Video dediğin gibi de Funny Games de bir yumurta yüzünden şiddet gören burjuva ailesini işliyor :D Burjuva da olsa haketmiyorlar yani, nedensiz şiddet de var.
Funny Games üçlemeye dahil değil, Benny'nin videosu dahil ve aslında ordaki çocuğun şiddete meyli çok iyi yansıtılıyor dediğin gibi. :) Michael Haneke, bir efsane.:utan:

Çarpıcı bir deney olmuş. Okuyunca aklıma Zimbardo'nun Şeytan Etkisi kitabı ve yaptığı Stanford deneyi geldi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık