Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparator & Sağ Kolu vs. İki Amiral

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    126
Wano'daki içten patlamalı hakinin başka örneği yok seride. Haki ile bir savunma duvarı yapma işi ise, ilk gösterilen haki takniği. Amirallerin yaptığı buydu, nedense Soda bundan vazgeçti. Şimdi Wano da tekrar bu tekniği göstermeye başladı. Kata'nın yaptığı geleceği görüp vücudunun hangi bölgesine geliyorsa orayı boşalmak oluyor. Amirallerin yaptığı ise daha çok element savunması dediğimiz şey. Gelen darbeyi vücudunun o bölgesini elemente çeviriyor. İleride Soda bunları aynı şey olarak sunabilir, o zaman tekrar değerlendiririz. Ama ciddi odaklanma istiyor Kata'nın tekniği. Luffy ne zaman hızını arttırdı ve işleri eşitledi o tekniğin bir anlamı kalmadı. Mesela Mf de Akainu, Jimbe'yi delmeden önce Jimbe, Aka'nın yarısı götürmüş ama hiç bişey olmadı diyor. Ben bunu Mf de henüz haki kavramının oturmamasına bağlıyorum. Yani amiraller işlendimi birçok şey farklı olabilir.
Wanodaki içten patlamalı haki Kizarunun öğrencisi Sentomaruda var :)

Wano'daki içten patlamalı hakinin başka örneği yok seride. Haki ile bir savunma duvarı yapma işi ise, ilk gösterilen haki takniği. Amirallerin yaptığı buydu, nedense Soda bundan vazgeçti. Şimdi Wano da tekrar bu tekniği göstermeye başladı. Kata'nın yaptığı geleceği görüp vücudunun hangi bölgesine geliyorsa orayı boşalmak oluyor. Amirallerin yaptığı ise daha çok element savunması dediğimiz şey. Gelen darbeyi vücudunun o bölgesini elemente çeviriyor. İleride Soda bunları aynı şey olarak sunabilir, o zaman tekrar değerlendiririz. Ama ciddi odaklanma istiyor Kata'nın tekniği. Luffy ne zaman hızını arttırdı ve işleri eşitledi o tekniğin bir anlamı kalmadı. Mesela Mf de Akainu, Jimbe'yi delmeden önce Jimbe, Aka'nın yarısı götürmüş ama hiç bişey olmadı diyor. Ben bunu Mf de henüz haki kavramının oturmamasına bağlıyorum. Yani amiraller işlendimi birçok şey farklı olabilir.
Ben savunma duvarı ile içten patlamalı hakiyi aynı görüyorum. Biri limonsa diğer portakaldır.

Element savunması ile boşaltma arasında ne gibi bir fark var? İkisinde de önceden bilmek gerekir Haki varsa. Düz mermi Kizaru'dan geçer de Akainu o kadar korsanın içinde mermileri nasılsa geçer diye görmemezlik gelmez. Bir yandan Luffy'yi kovalarken diğer taraftan yüzlerce mermi ile mücadele ediyordu.

Bayılması bişiy ifade etmiyor Kaido'yu haklayacaktı eğer araya girmeselerdi. Kaido tepki bile veremiyordu. Daha dayanıklı olmasa bile diğer konularda 1-2 gömlek fark atıyor.

Oden net olarak Kaido'dan 1-2 gömlek üstün. Ha tabii Yonko Karasakal, Prime WB-Roger gibi isimlerin altındadır. Ama o seviyeye ulaşırdı rahatlıkla.
Şimdi biraz objektif bakarsak 1 kere kesti diye Kaido'yu haklayamazdı. Zaten Kaido, Ejder formunda ateş üflerken kesiyor. Hemen ayağa geri kalkmış Kaido. Nine araya girmese Oden o beleş darbeyi yemezdi ama aralarında eşit dövüş olsa dahi Kaido alırdı. Zaten Oden son sözleriyle kabul ediyor bu durumu. Kaido'yu son saçmalıklar yüzünden bayağı yediriliyor ama bu adam henüz 2. bir vuruş yapmasına gerek kalmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık