Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hokage Sıralaması

Hashirama'yı kabul ederim de Tobirama nasıl daha güçlü Minato'dan?
Minato ile Tobirama arasında neredeyse fark yok ama Dördüncü Büyük Ninja Savaşında Minato acil acil bakarken Tobirama fikir üretiyordu. Minato bile şaşkın şaşkın bakıyordu. Kaldı ki Tobirama'nın Edo Tensei adında bir tekniği var ki o tekniği sayesinde savaşa çok büyük bir avantajla çıkıyor. Uygularsa savaşa çok fazla katkı sağlar, getirdiği kişilerin güçlü kişiler olması da Tobirama'yı daha öne çıkarıyor. Ayrıca Tobirama bir Senju, Minato'nun Namikaze soyu ise bilinen bir sol bile değil. Çakra açısından da Tobirama avantajlı. Seride bilinen en tehlikeli ve güçlü Kinjutsuların mucidi Tobirama. Bence Tobirama daha avantajlı.

Minato ile Tobirama arasında neredeyse fark yok ama Dördüncü Büyük Ninja Savaşında Minato acil acil bakarken Tobirama fikir üretiyordu. Minato bile şaşkın şaşkın bakıyordu. Kaldı ki Tobirama'nın Edo Tensei adında bir tekniği var ki o tekniği sayesinde savaşa çok büyük bir avantajla çıkıyor. Uygularsa savaşa çok fazla katkı sağlar, getirdiği kişilerin güçlü kişiler olması da Tobirama'yı daha öne çıkarıyor. Ayrıca Tobirama bir Senju, Minato'nun Namikaze soyu ise bilinen bir sol bile değil. Çakra açısından da Tobirama avantajlı. Seride bilinen en tehlikeli ve güçlü Kinjutsuların mucidi Tobirama. Bence Tobirama daha avantajlı.
Çakra olarak nasıl avantajlı? Yaşayan Minato'dan mı bahsediyordun?

Hokage oldukları zamandan bahsediyorum tabi ki, Edo Tensei halinde Minato Kurama sayesinde daha fazla çakraya sahipti.

Adam Senju klanından yani çakrası yüksek olan bir klan.
Yukarıda uzun süre Kurama'lı halini konuştuk da. O yüzden anlayamadım ilk. Yine de edo tekniğini saymazsak Minato az da olsa öndedir benim için. 99'a 100 gibi. Edo kullanırsa Tobirama 150'ye 100 falan olur durum.

Ben aslında Hokage değil ama tüm Kage’lerin sıralamasını merak ediyorum.Onu açsanıza burada o kadar naruto fanı var.
Benim hazırda listem var ; https://comicvine.gamespot.com/prof...-most-powerfull-kages-of-naruto-series/63859/

Ancak buraya da yazmam gerekirse (herkesi kagelik yaparken ki prime zamanı ile ele alacağım karışıklık olmasın);

1- Naruto
2- Hashirama

------Ciddi Fark------

3-Prime Hiruzen
4-Minato
5-Tobirama

-----Belirgin bir fark (aşırı olmamakla beraber)----

6- Muu
7- Onoki
8- Tsunade
9- Yagura
10- 3. Raikage
11- Gengetsu

-----az da olsa bir fark----

12- War-Arc Gaara
13- 4. Raikage

diye gider. Köy liderliği yapan ancak "kage" unvanı olmayan liderleri saymadım (bknz; Pain, Konan, Hanzo -> Amegakure ya da Orochimaru -> Otogakure ya da Mifune -> Tetsu no Kuni gibi)

Benim hazırda listem var ; https://comicvine.gamespot.com/prof...-most-powerfull-kages-of-naruto-series/63859/

Ancak buraya da yazmam gerekirse (herkesi kagelik yaparken ki prime zamanı ile ele alacağım karışıklık olmasın);

1- Naruto
2- Hashirama

------Ciddi Fark------

3-Prime Hiruzen
4-Minato
5-Tobirama

-----Belirgin bir fark (aşırı olmamakla beraber)----

6- Muu
7- Onoki
8- Tsunade
9- Yagura
10- 3. Raikage
11- Gengetsu

-----az da olsa bir fark----

12- War-Arc Gaara
13- 4. Raikage

diye gider. Köy liderliği yapan ancak "kage" unvanı olmayan liderleri saymadım (bknz; Pain, Konan, Hanzo -> Amegakure ya da Orochimaru -> Otogakure ya da Mifune -> Tetsu no Kuni gibi)
Naruto ve Hashirama arasında da belirgin ya da ciddi fark yazmalı bence.

Naruto ve Hashirama arasında da belirgin ya da ciddi fark yazmalı bence.
Hashirama'nın kendi altındakilere attığı kadar değil.

Boruto featleri ile Naruto, Hashirama'nın gerisine bile düştü :D Bir de herkes şunu unutuyor. Naruto Kaguya ve Juudara savaşlarındaki rikudo güçlerine sahip değil. Bir nebze güçten düştü yani bu adam. Hashirama'dan güçlüyse bu Naruto evrenindeki skalasyon sayesinde. Biraz da The Last filmi sayesinde. Boruto'ya kalsak durum çok yaş. O yüzden dikkate dahi almıyorum.

Atıyorum 10 tane Tobirama,Hashirama'nın kulağını dahi kaşıyamaz ancak 10 Hashirama, Hokage Naruto'ya bir şeyler yapar. Elbette aralarında önemli bir fark var ancak bir alt gruba attıkları kadar bir fark değil bu.

Yukarıda uzun süre Kurama'lı halini konuştuk da. O yüzden anlayamadım ilk. Yine de edo tekniğini saymazsak Minato az da olsa öndedir benim için. 99'a 100 gibi. Edo kullanırsa Tobirama 150'ye 100 falan olur durum.
Güçlerinin içine teknikleri giriyor mecburen. Tobirama'nın Edo Tensei'yi tasarlama sebebi şu teknikmiş, sonsuz miktarda patlayan kağıtlardan oluşan bir teknik.

Obito'nun etrafındaki o toplar bütün teknikleri emdiği için saldırı bitiyor yoksa daha devam ederdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık