Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak ya iyilikte yaramıyor. Nankörmüsünüz nesiniz anlamadım ki Law'ın yapamadığını yaptı işte adam, daha ne istersiniz, Luffy olmasa Law ve Corosan toprak altında kavuşacaktı. Bu olsa dahamı iyiydi?
Doflamingo'ya son darbeyi Law'un vurması gerekiyordu.
Dressrosa'nın Rosinante'yi öğrenmesi gerekiyordu.

Daha önce de dedim burda. Bunlar olduktan sonra, halk isterse adayı Luffy üzerine yapsın. Ama bunlar olmalıydı. Olacaktı.

Olmadı.
Neden? Çünkü her zaman her işi Luffy yapar. Herkes ona minnettar olur.
Bla bla bla. :artiz:

Law ile kıyas ettiğin kişiler bunlar ise tamamdır problem değil.
Ben kıyas yapmıyorum. Anlatmak istediğimi anlatamıyorum sanırım.

Nami hayatı pahasına hem Bellemerie hem adasının intikamını Arlong'tan almak istedi.
Chopper, Hiluluk'un ölümüne sebebiyet veren -adını unuttum- yenmek istedi.

Diyorum ki hayatı pahasına Doffy'den intikam almak isteyen Law bunu yapamıyorsa bunu yapan Luffy ise buna bir eleştri gelecekse sadece Law'a gelmemeli.

Nami'yi de Chopper'ı da eleştirin.

Doflamingo'ya son darbeyi Law'un vurması gerekiyordu.
Dressrosa'nın Rosinante'yi öğrenmesi gerekiyordu.

Daha önce de dedim burda. Bunlar olduktan sonra, halk isterse adayı Luffy üzerine yapsın. Ama bunlar olmalıydı. Olacaktı.

Olmadı.
Neden? Çünkü her zaman her işi Luffy yapar. Herkes ona minnettar olur.
Bla bla bla. :artiz:
Her kes minnettar olmuş bi siz olamamışsınız!

Aslında ben de pek sevmiyorum seriinin Luffy odaklı ilerlemesini. Bu yüzden yan karakterler daha çok ilgimi çekiyor. Mesela dreasrosa'da Mingo'dan intikam alması gereken diğer bir kişi de Kyros'tu ama işler bizim isrediğimiz gibi ilerlemiyor.

Ben kıyas yapmıyorum. Anlatmak istediğimi anlatamıyorum sanırım.

Nami hayatı pahasına hem Bellemerie hem adasının intikamını Arlong'tan almak istedi.
Chopper, Hiluluk'un ölümüne sebebiyet veren -adını unuttum- yenmek istedi.

Diyorum ki hayatı pahasına Doffy'den intikam almak isteyen Law bunu yapamıyorsa bunu yapan Luffy ise buna bir eleştri gelecekse sadece Law'a gelmemeli.

Nami'yi de Kyros'u da Chopper'ı da eleştirin.
Nami, Kyros ve Chopper o kalibre insanlar değil işte.

Bak şuna Luffy fan, Sanji fan ya da herhangi bir fan. Zoro fan da dahil.

Zoro dese ki ben Mihowku yenemedim Luffy. Nolur yen. Luffy yenip, Zoro en iyi kılıç ustası olsa burada Zoronun ne hale düşeceğini düşün. Zoro fanlari tarafindan dahi karakterden soğuma gelir.

Lowun hali işte bu. Ben neden Law ile Namiyi falan kıyas edeyim.

Nami, Kyros ve Chopper o kalibre insanlar değil işte.

Bak şuna Luffy fan, Sanji fan ya da herhangi bir fan. Zoro fan da dahil.

Zoro dese ki ben Mihowku yenemedim Luffy. Nolur yen. Luffy yenip, Zoro en iyi kılıç ustası olsa burada Zoronun ne hale düşeceğini düşün. Zoro fanlari tarafindan dahi karakterden soğuma gelir.

Lowun hali işte bu. Ben neden Law ile Namiyi falan kıyas edeyim.
Verdiğin örnek gibi olsa Zoro en iyi kılıç ustası olacak. Bu işin ucunda bir yere ulaşmak var sadece. Mevki var.
Law, Doffy'i yense ne olacak? Hayali bu değil ki. Sen benim bahsettiğimden çok farklı şey yazıyorsun.

Arlong ve o adamı Luffy yendi de Chopper ve Nami'ye ne oldu? Sadece intikamları alınmış oldu. Law içinde bu geçerli.

Her kes minnettar olmuş bi siz olamamışsınız!

Aslında ben de pek sevmiyorum seriinin Luffy odaklı ilerlemesini. Bu yüzden yan karakterler daha çok ilgimi çekiyor. Mesela dreasrosa'da Mingo'dan intikam alması gereken diğer bir kişi de Kyros'tu ama işler bizim isrediğimiz gibi ilerlemiyor.
Kyros'u düzgün bir şekilde ekarte etti. Adam yapması gerekenden fazlasını yaptı.
Evet Doflamingo'ya üçü beraber girişmeliydiler ama Kyros en azından kızını korumaya çalışırken bir şekilde etkisiz hale geldi.
Üstelik adam Doflamingo'nun kafasını kesti. Klon falan deme. Sembolik bir şeydi ama işi gördü en azından.

Oda'nın düzgün bir şekilde işleyebildiği nadir yan karakterlerden Kyros.

Ama Law'un durumu başka. Hiç gerek yokken kaybetti Rosinante'yi bu adam. Bu ülke için.
Gerekirse Dressrosa'da ölecekti ama o dediklerim olacaktı.
O hikayaye o son lazımdı. Ama olmadı.

Luffy'e bırakmadı. Elinden gelse kendi halletmek isterdi. Keza bunu gimme knife uyguladıktan sonra Luffy'e söylüyor. Ancak sonrasında gücü anca Treboll'a kadar yetiyor.

Benim ilk yorumumda söylemek istediğim şey Law'ın intikamı Luffy sayesinde alındı ya bu doğru evet. Ancak buradan Law'a eleştri gelmemeli. Gelecekse Luffy sayesinde alınmış diğer intikamlar da eleştirilmeli.

Her şeyi de Zoro'ya bağlamayın. Bir sürü karakter var. Ben ilk yorumumda da Zoro bazlı yazmadım zaten. Luffy'nin illa ki yardımı oluyor dedim. Vivi, Nami, Chopper vs. örnekleriyle.
D. ler yeni bir fırtına çıkaracak demesi yeterliydi benim için. Sanki kendisi D. değilmiş gibi Luffy'yi kast etti. Mingo'yu yenebileceğini düşünecek kadar salak biri değil Law. İntikamı kendi sınırlarını fazlaca aşıyordu ve intikamını Luffy aldı. Evet, senaryo gereği Luffy hep kahraman olur. Ama Law'ın çapı zaten Mingo'yu alacak düzeyde değildi. Yani bıraksan Mingo'yu Law da alırdı ama kahramanlık senaryosu nedeniyle Luffy aldı gibi bir durum da yok esasen.

1- Neden böyle sinirleniyorsun? Ve yok yalancıyı bilmem ne muhabbeti yapıyorsun gerek yok.

2-Mr1 dövüşünde başına neler geldi diyorsun da, adam kalktı yendi, herif çelikti ve dövüşten hemen sonra koşarak devam etti en son Nami'yi sırtlıyordu işte adam gayet dayanıklı.

3- Sanji-Vergo olayına yok şöyleydi böyleydi muhabbeti yapıldı bende gayet dayanıksız olduğunu söyledim Sanji'nin ve bunda bir şey yok. Adam Mr2'ye de sadece bacak değil bir kaç yerini de çatlattı.

4- Zoro, Luffy den daha dayanıklı mı değil mi hadi kişiye göre değişir tamam diyelim. Ama daha dayanıksız olmadığı kesin. Anlattığın şeyde sanki çok basit bir şey, eğer Sanji olsaydı geberip gidecekti.
Sinirlenmedim. Sözlerim sert geldiyse özür dilerim.

Çatlattı dediğin dövüşten sonra Sanji kalktı devam etti. Hem Vergo'da devam etti hem de Mr. 2'yi yendi.

Yok şöyleydi filan değildi vücudu zaten hasar almıştı o dövüşten önce de. İkisi başta dövüşüp böyle olsaydı dayanıksız diyebilirdik.

Zoro Luffy'den daha dayanıklı değil. Luffy ıd mf dolaşıp kaç defa sınırına vardı geri Ivankov sayesinde döndü en sonunda ölümden dönmesine rağmen Luffy eğitime hazır olduğu hemen hemen aynı günlerde Zoro'da yaralıydı? En az 36 gün sargılıydı Zoro. Tabii ki Luffy'den dayanıklı değil. Yaralarını alıp da ayakta durmasını geç o yaralar ona nasıl bir etki bırakmış ona bak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık