Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her şeye tamam da kaptanına vargücüyle vurması affedilemez.
Sanji insan, makina değil. Babası gibi gördüğü adamla tehdit ediliyor, tonla çocukluk travması var, zorla evlendirmeye çalışıyorlar. Adam da bari tayfam beni bıraksın da kurtulsun diyor.

Kendi isteğiyle yapmış olduğu bir şey değil.

Yani buna takılmak çok absürt bana kalırsa, adamın kendi rızasıyla yaptığı bir şey değil.

Sanji'ye isteği dışında(ki onu da peşimi bıraksınlar, onları koruyayım diye yapıyor) tehditle, türlü travlamalarla yaptırılan şeyleri kendi isteğiyle yapmış gibi söylüyorsunuz.
Oda orada güzel bağlayamadı Sanji'nin hikayesini. Sıkıntı orada aslında.
Yapmaya çalıştığı şeyi anlıyorum ve kısmen de olsa kabul edebiliyorum ama çok kötü işledi o geçişi. Tabi okuyanlar da böyle şeylerle ilgilenmediklerinden tartışılıyor bu kadar.

Sanji'nin travmatik geçmişi ile yüzleşmesi onun içindeki çaresiz çocuğu su yüzüne çıkardı. Bir dönüşüm yaşadı aslında Sanji. Bizim bildiğimiz black leg Sanji bir şekilde baskılandı germa adasına gidince. Üstüne Zeff tehdidi, ardından Bigmom adamın devreleri karıştı.
Bütün bunlar olmasa Sanji, "Ben kaptanım evire çevire dövsem beni tayfadan azad eder." gibi saçma bir fikre kapılmazdı zaten.
Gerçi bu şartlar altında da kapılması zorlama ama o kadar da üstelemiyorum. Oda'nın "Hikaye must go on" saçmalığı. Aynı sebeple Zoro'yu bir tırpanla felç etti adam.

Çok takılmamak lazım tabi. Sanji candır. :respect:

Sanji insan, makina değil. Babası gibi gördüğü adamla tehdit ediliyor, tonla çocukluk travması var, zorla evlendirmeye çalışıyorlar. Adam da bari tayfam beni bıraksın da kurtulsun diyor.

Yani buna takılmak çok absürt bana kalırsa, adamın kendi rızasıyla yaptığı bir şey değil.
Aslında kendi rızası. Burada Sanji'ye kimse babası olarak gördüğü adamı seçti diye kızamaz, kızmamalı. Mesela ben Luffy'nin de o durumu çok idare edemediğini düşünüyorum.

Burada doğaçlama yaptı.Madem bir halt yiyoruz kendimizden de birşeyler katalım diye. :D
Bu Pudding için yaptığı yemeği mi götürmüştü Luffy'e? :/ Adam fırsatları değerlendiriyor. :D

Hayat bazı durumlarda senin kadar affedici değil be dostum. Bi şekilde onlarla gitmesini, tayfasını vs. kurtarmak isteyişini anlarım ama o gün kaptanına var gücüyle vurmasını anlayamayız, onu da geçtim Cracker'in ağzından çıkanları harfiyen Luffy'e tekrar etmesi gerçek bir dramdı, ne olursa olsun bu iki şeyi yapmamalıydı.

Hayat bazı durumlarda senin kadar affedici değil be dostum. Bi şekilde onlarla gitmesini, tayfasını vs. kurtarmak isteyişini anlarım ama o gün kaptanına var gücüyle vurmasını anlayamayız, onu da geçtim Cracker'in ağzından çıkanları harfiyen Luffy'e tekrar etmesi gerçek bir dramdı, ne olursa olsun bu iki şeyi yapmamalıydı.
Nami bile yeter , gidiyoruz prens hazretleri demişti.Sanji çok ayıp etti orada :( Usopp1 sanji 2 hımınna.

Bu Yasu-Orochi benzerliğinden bir şey çıkacak gibi. Sırf kardeş olma durumundan bahsetmiyorum. Orochi ''Ateş Festivali'' başlamadan düşecek gibi geliyor bana. Kin'emon yeteneği ile Yasu'yu, Orochi'ye benzetebilir. Böyle bir içeriye sızma olayı bekliyorum.

Bu Yasu-Orochi benzerliğinden bir şey çıkacak gibi. Sırf kardeş olma durumundan bahsetmiyorum. Orochi ''Ateş Festivali'' başlamadan düşecek gibi geliyor bana. Kin'emon yeteneği ile Yasu'yu, Orochi'ye benzetebilir. Böyle bir içeriye sızma olayı bekliyorum.
Yasu = Sukiyaki olabilir diyorlar deli ediyorlar beni. Olmaz, olamaz. Sandman falan diyorlar. Ne diyor bu kendini bilmezler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık