Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bak yine diyorum "Komutanlar aşırı güçlü olmak zorunda değil". Kimse aşırı güçlü olmak zorunda değil,doğru zamanda doğru hamleyi yapmaları gerek devrimcilerin. Kaldı ki senin o " Fos" dediğin elemanların güçleri bir örgütteki en önemli güçler.
"Sana göre" değil.

Tabi canım tabi. Sakazuki'nin gidip de Squard'ı manipüle edip WB'ye ölümcül bir hasar vermesini sağlaması savaşın kazanılmasında etkisiz bir şeydi aynen.
Doflamingo'nun Kuş Kafesi kullanıp millete giderek ufalan bir alanda resmen PUBG oynatması,milletin başına ödül koyup iç savaş çıkarması Dressrosa Arc'ında hiçbir olayın seyrini değiştirmedi de di' mi?
Hatta Teach'in gereken zamanda gereken yerde gereken hamleleri yapıp şu an serideki en büyük unvanlardan birine sahip olmasının da taktik ve strateji ile alakası yok. Baya haklısın ya
Keşke okuduğunu anlayıp cevaplasaydın :) Ben taktik önemsiz demedim, sadece taktik bireysel dövüş kazandırmaz dedim.

Bu komutanlar zayıf olsa amiraller karşısında duramazlar. Sence Oven seviyesinde olsalardı amirallerin karşısına çılabilirler miydi? Bence en aşağı Cracker/Jack veya Law seviyesindedirler. Bu da yeterli bir seviye.
Ayrıca savaşları Kutsal Ejderlerle. Denizcilerle düşman değiller. Devrimcilerin yapmaları gereken tek şey ülkeleri yanlarına çekmek. Denizcilerin aileleri de o ülkelerde yaşıyorlar. Dolayısıyla ülke liderleri devrimcilerden yana olursa denizciler de olur ve devrim yapılır.
Kim amiral karşısında durmuş ? Amirallerin Marijois'ta olduğu için tam kapasite dövüşmeyişi yanlış fikirlere kapılmanıza sebep olmuş.

Koyu ile belirttiğim kısım kağıt üzerinde doğru olur ancak. Bir savaş söz konusu olsa bak bakalım Devrimciler kutsal ejderlerle mi savaşıyor yoksa amirallerle mi ? Gerçekçi olalım. Herifler taksi çağırır gibi amiral çağırıyor. Kutsalların g.tü sıkışınca amiralleri sürer ortaya. Devrimciler o anda "bizim savaşımız ve ideolojimiz kutsallarla; siz karışmayın denizciler" mi diyecek ? Öyle derlerse alacakları cevap belli.

- Ne diyo lan bu değişik ? Zıbammm!
Öteki tarafta ideolojisini anlatır artık :fool:

Kuzanın denizci ajanı olduğunu düşünüyorum
Karasakal'ın arasına sızdığı düşüncesi mi ?

Doflamingo'nun dışındakiler savaş kazandırdı net biçimde
Akainu'nun stratejisi(!) hasta bir adam üzerine kuruluydu ve bu stratejiyi yaparken "Wb sıyrılamaz ve yaralanır" diye düşünmedi. Zira Wb Squardo'dan kılıç yiyene kadar Akainu'nun bunun işe yarayacağını bilmesi imkansızdı. Çünkü Wb'yi yıllarca görmemiş, belki Mf'ye kadar hiç görmemiş biri hastalığının boyutunu öngeremez hatta hasta olduğunu dahi bilemez. Wb'ye en yakın olanlar bile Squardo'dan alınan bu darbeyi hayretle karşılarken Akainu'nun Wb'nin hastalığını göz önüne alarak bir plan yapması mantık dışı bir durum. Dolayısıyla bilinmeyenler üzerinden kurulan bir komplo, strateji olarak değerlendirilemez.

Ayrıca.. Strateji yapmak farklı birşey stratejik yeteneklere sahip olmak farklı birşeydir. Karasu'nun stratejik bir meyvesi olabilir ama bu onun stratejist olduğu anlamına gelmez.

Bb olayı taktik ve stratejidir. Ama bunun bireysel dövüşle bir ilgisi yoktur. Sana göre, stratejik deha olan Teach Wb karşısında az daha ölüyordu. Wb karşısında neden strateji yapamadı ? Law kafası basan bir arkadaş. Mingo karşısında yaptığı taktik ve stratejilerle neden Mingo'yu yenemedi madem ? Anladın mı ? Bir rakibin karşısına çıkmışsan meyve, douriki, haki, şeytani güç vs. bunlar konuşur. Bu seri Naruto değil Sasuke'ler, Shikamuru'lar beyniyle adam öttürsün. Umarım anlatabildim.

Akainu'nun stratejisi(!) hasta bir adam üzerine kuruluydu ve bu stratejiyi yaparken "Wb sıyrılamaz ve yaralanır" diye düşünmedi. Zira Wb Squardo'dan kılıç yiyene kadar Akainu'nun bunun işe yarayacağını bilmesi imkansızdı. Çünkü Wb'yi yıllarca görmemiş, belki Mf'ye kadar hiç görmemiş biri hastalığının boyutunu öngeremez hatta hasta olduğunu dahi bilemez. Wb'ye en yakın olanlar bile Squardo'dan alınan bu darbeyi hayretle karşılarken Akainu'nun Wb'nin hastalığını göz önüne alarak bir plan yapması mantık dışı bir durum. Dolayısıyla bilinmeyenler üzerinden kurulan bir komplo, strateji olarak değerlendirilemez.

Ayrıca.. Strateji yapmak farklı birşey stratejik yeteneklere sahip olmak farklı birşeydir. Karasu'nun stratejik bir meyvesi olabilir ama bu onun stratejist olduğu anlamına gelmez.

Bb olayı taktik ve stratejidir. Ama bunun bireysel dövüşle bir ilgisi yoktur. Sana göre, stratejik deha olan Teach Wb karşısında az daha ölüyordu. Wb karşısında neden strateji yapamadı ? Law kafası basan bir arkadaş. Mingo karşısında yaptığı taktik ve stratejilerle neden Mingo'yu yenemedi madem ? Anladın mı ? Bir rakibin karşısına çıkmışsan meyve, douriki, haki, şeytani güç vs. bunlar konuşur. Bu seri Naruto değil Sasuke'ler, Shikamuru'lar beyniyle adam öttürsün. Umarım anlatabildim.
Hastalıkla alakalı bir şey diyen olmadı zaten. Hasta olmasa bile Squadro'nun açtığı yara ölüme götürecek bir yara. Sakazuki'nin amacı düşman içinde karışıklık yaratıp bir taş ile iki kuş vurmaktı. Başarılı da oldu.
Üstüne üstlük Ace'in WB'ye laf edildiğinde tetiklendiğini fark ettiği an hakaretletini katlayarak sürdürmesi de bir taktik ve stratejidir. Bu sayede Ace öldü,Luffy komaya girdi.

Marineford'da Ace ve WB'nin ölümünden direkt sorumlu olan iki kişi olan Teach ve Sakazuki bu durumu kendi strateji ve taktikleriyle başardılar.

Laf söylemek istemiyorum ama "Strateji önemsiz asıl etken güç" diye düşünen biri ile tartışmaya girdiğim için kendimi boşa yoruyorum.

Hastalıkla alakalı bir şey diyen olmadı zaten. Hasta olmasa bile Squadro'nun açtığı yara ölüme götürecek bir yara. Sakazuki'nin amacı düşman içinde karışıklık yaratıp bir taş ile iki kuş vurmaktı. Başarılı da oldu.
Üstüne üstlük Ace'in WB'ye laf edildiğinde tetiklendiğini fark ettiği an hakaretletini katlayarak sürdürmesi de bir taktik ve stratejidir. Bu sayede Ace öldü,Luffy komaya girdi.

Marineford'da Ace ve WB'nin ölümünden direkt sorumlu olan iki kişi olan Teach ve Sakazuki bu durumu kendi strateji ve taktikleriyle başardılar.

Laf söylemek istemiyorum ama "Strateji önemsiz asıl etken güç" diye düşünen biri ile tartışmaya girdiğim için kendimi boşa yoruyorum.
Wb'nin hasta olmasa o saldırıyı yemeyeceğini bile düşünemeyen ve Türkçe yazmama rağmen Türkçe anlamayan biriyle tartışmak asıl benim hatam. Ben stratejinin bireysel dövüşte önemi yok diyorum kaç mesajdır sen hala gelmiş bana Bb taktik yaptı, Aka taktik yaptı Ace, Wb öldü diyorsun. Hadi güle güle :artiz::byee:

Wb'nin hasta olmasa o saldırıyı yemeyeceğini bile düşünemeyen ve Türkçe yazmama rağmen Türkçe anlamayan biriyle tartışmak asıl benim hatam. Ben stratejinin bireysel dövüşte önemi yok diyorum kaç mesajdır sen hala gelmiş bana Bb taktik yaptı, Aka taktik yaptı Ace, Wb öldü diyorsun. Hadi güle güle :artiz::byee:
Bireysel dövüşte de strateji en önemli etkendir. Rakibinin hamlelerini tahmin edip ona göre hareket etmek olsun dövüşün olacağı bölgeyi belirlemek olsun hepsi birer strateji ve taktiktir.

Tartışmanızdan bağımsız olarak:Bireysel Dövüşte dedigin gibi en önemli etken güçtür. Ondan sonra digerleri gelir. Burda bir sorun yok.Ama strateji yinede gerekli bence her ne kadar sana göre onemi olmasa bile. Bir adama sallamasına dalarsan ne kadar güçlü olursan ol yenilme şansın vardır. Tabi dövüş ortamında strateji zaman kaybı olur ama önceden yapılmış veya düşünülmüş şeyler bazen ummadık yerde işe yarayabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık