Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ünvan Akainu'yu da kapsıyordu ama dünyanın en güçlü adamına 2 delik açtı reis o nasıl olacak ? Wb en güçlü iken kimseden yara almaması lazım değil mi o zaman senin argümanına göre ? Demek ki yakın güçte olunca da yeterli.

Garp'ın Roger'ı yakalayabilmesi için Garp>Roger olması lazım,böyle bir şey söz konusu değil.Roger=Garp olsa bile Garp Roger'ı yakalayamaz,Roger'ın tayfası var,Garp'ın kimi var ?

Zoro örneğini zorolanarak yazmışsın heralde o kadar alakasız.

BB güle oynaya ortamı terk ediyor,kaçma yok kaçma dediğin Akainu'yu gördüğünde ki gibi olur.

Garp>WB iması yok,Wb bile yara almışken Garp yara almamayı başarmış,bu övgüye layık bir başarıdır.Ünvan konusunda WB zaten en güçlüdür,mangayı inkar eden yok hani öyle bir yazmışsın ki sanki bunun aksini iddia eden biri var da onunla tartışıyosun ? Hayali birileri ile mi tartışıyosun reis ?
Mangayı inkar etmiyorum diyorsun "Dünyanın en güçlü adamına iki delik açtı" örneğini veriyorsun. Ne diyebilirim ki? Bu örneği verirken ünvan sahibinin durumunu görmezden gelmen gerek zira. Mangada olan şeyleri... Wb zirve dönemindeyken Akainu'nun kendisine vurmasını geçtim dokunmasına bile müsaade eder miydi sen bunu düşün. Ona göre argümanımı sorgularsan daha uygun olur.

Akainu'yu görünce kaçan adam Shanks karşısında güle oynaya hareket ediyor ? Sen iki sene önceki Bb'nin Akainu'dan korktuğu kadar Shanks'tan korkmadığını mı düşünüyorsun ? :) Hani bu Shanks Mf'de at gibi koşturan Akainu'nun karşısına çıkınca dut yemiş bülbüle dönen Akainu... Kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştıran köpeciklerden biri de Akainu. Ek olarak Bb Akainu'dan kaçtığında da gülüyordu o ayrı mesele.

Garp şu an bile Luffy'yi defalarca öldürmeye çalıştı. Ne kadar ciddiye alınabilir bir veri bu dediğin tartışılır. Ne zaman dövüştükleri belli olmadığı için bu da tartışılır. Senin için demiyorum, Shanks-Mihawk eşit dövüşmüş dediğin zaman "o eskidendi yeeaa" çekenlerin de Roger=Wb'yi savunmaları hayli ironik.

Ünvan konusunda ise hala sessizsin :( Argüman olarak öne sunduğun tek şey Roger'ın cümlesi. O cümlenin içinin de belirsizliklerle dolu olduğu net bir şekilde ortada. Oysaki ben tüm insanları kapsayan bir ünvanın sahibinin neden Garp olmadığını soruyorum. Wb'nin ünvanını ortaya atıyorum.

Yara almış-almamış, ölümüne dövüşmüş dövüşmemiş gibi ne zaman olduğu belli olmayan olaylar üzerinden tartışmaya devam edeceksen ki elinde başka bir argüman gözükmüyor o zaman tartışmanın pek bir manası yok.

Funduska

Mangayı inkar etmiyorum diyorsun "Dünyanın en güçlü adamına iki delik açtı" örneğini veriyorsun. Ne diyebilirim ki? Bu örneği verirken ünvan sahibinin durumunu görmezden gelmen gerek zira. Mangada olan şeyleri... Wb zirve dönemindeyken Akainu'nun kendisine vurmasını geçtim dokunmasına bile müsaade eder miydi sen bunu düşün. Ona göre argümanımı sorgularsan daha uygun olur.

Akainu'yu görünce kaçan adam Shanks karşısında güle oynaya hareket ediyor ? Sen iki sene önceki Bb'nin Akainu'dan korktuğu kadar Shanks'tan korkmadığını mı düşünüyorsun ? :) Hani bu Shanks Mf'de at gibi koşturan Akainu'nun karşısına çıkınca dut yemiş bülbüle dönen Akainu... Kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştıran köpeciklerden biri de Akainu. Ek olarak Bb Akainu'dan kaçtığında da gülüyordu o ayrı mesele.

Garp şu an bile Luffy'yi defalarca öldürmeye çalıştı. Ne kadar ciddiye alınabilir bir veri bu dediğin tartışılır. Ne zaman dövüştükleri belli olmadığı için bu da tartışılır. Senin için demiyorum, Shanks-Mihawk eşit dövüşmüş dediğin zaman "o eskidendi yeeaa" çekenlerin de Roger=Wb'yi savunmaları hayli ironik.

Ünvan konusunda ise hala sessizsin :( Argüman olarak öne sunduğun tek şey Roger'ın cümlesi. O cümlenin içinin de belirsizliklerle dolu olduğu net bir şekilde ortada. Oysaki ben tüm insanları kapsayan bir ünvanın sahibinin neden Garp olmadığını soruyorum. Wb'nin ünvanını ortaya atıyorum.

Yara almış-almamış, ölümüne dövüşmüş dövüşmemiş gibi ne zaman olduğu belli olmayan olaylar üzerinden tartışmaya devam edeceksen ki elinde başka bir argüman gözükmüyor o zaman tartışmanın pek bir manası yok.
Hasta ve yaşlı olduğu halde en güçlü ünvanı onda olduğuna göre daha ne ? WB'nin zirve dönemiyle akainu örneğinin ne alakası var ? Şuan konu akainu ve wb mi ?

Shanks'ın tayfasıyla birlikte olmasına rağmen acele etmiyor hatta kışkırtmaya çalışıyor yara üzerinden,akainu tek olduğu halde bonney'i falan bırakıp gemileri olmadığı halde kaçmaya başlıyorlar.Hangisi daha büyük bir örnek ?

Wb'den korkmayan adam Shanks'tan korkacak ha ? Bu cidden komik hatta o kadar komik ki,endişe verici.

Çünkü Wb>Garp bu kadar basit ? Neyi irdeliyorsun onu anlamadım,hala gaipten gelen seslerle mi cebelleşmektesin reis ?

Hasta ve yaşlı olduğu halde en güçlü ünvanı onda olduğuna göre daha ne ? WB'nin zirve dönemiyle akainu örneğinin ne alakası var ? Şuan konu akainu ve wb mi ?

Shanks'ın tayfasıyla birlikte olmasına rağmen acele etmiyor hatta kışkırtmaya çalışıyor yara üzerinden,akainu tek olduğu halde bonney'i falan bırakıp gemileri olmadığı halde kaçmaya başlıyorlar.Hangisi daha büyük bir örnek ?

Wb'den korkmayan adam Shanks'tan korkacak ha ? Bu cidden komik hatta o kadar komik ki,endişe verici.

Çünkü Wb>Garp bu kadar basit ? Neyi irdeliyorsun onu anlamadım,hala gaipten gelen seslerle mi cebelleşmektesin reis ?
100 kere dendi ki Wb eski halinde değil. Mangada var bunlar. Neyse uzatmaya gerek yok reis :sapkali:

Funduska

100 kere dendi ki Wb eski halinde değil. Mangada var bunlar. Neyse uzatmaya gerek yok reis :sapkali:
Wb eski halinde olmadığı halde ünvan hala onda olduğuna göre ? O yaşlı ve hasta Wb'den diğer yonkoular güçlü değil çünkü ünvan el değiştirmemiş ve buna rağmen wb'den korkmayıp hatta 2 delip açmayı başaran Akainu'nun Shanks'tan korkacağını düşünüyosun,kendi dediğini kendin yalanlıyosun farkında değilsin,her neyse.

Kaçma maçma yok uydurma adam birden shanksı önünde görünce şaşırdı bir amiral hiçbirşeyden korkmaz.

Well before, kullandığın duruma göre hemen öncesi veya "ciddi/belirgin bir zaman öncesi" anlamlarına gelebilir. Ancak burada, çok öncesi anlamına gelmediğini düşünmek pek yersiz değil.
Right before, doğrudan başlangıcın öncesini tarif eder. Yani önce unvan verildi sonra çağ başladı gibi bir anlam çıkar. Benim bahsettiğim "hemen öncesi" ise biraz daha geniş bir zamanı kapsıyor.
Much before başlangıcın çok öncesini anlatır. Bu süreye uzun yıllar da ekleyebiliriz.
Burada bir şahsın, edebi yönü güçlü olmak zorunda olmayan bir şahsın çevirisinden bahsediyoruz ve yazdıklarımızın hiçbiri kesin değil tabi ki. Bunu peşinen belirtmek gerekiyor. Ancak burada Much veya Right kelimelerini kullanmayıp well gibi biraz daha muğlak bir tanım kullanması, ilkini daha kabul edilebilir kılıyor. Yani kastettiği, benim de belirtmek istediğim gibi, çağ başlamadan kısa süre öncesi olmalı. Böyle belirtmemin sebebi, aynı şahsın başka bir yerde "All it says is that he already attained the title of "world's strongest man" before the Great Pirate Age even began." ifadelerini de kullanmış olması. İki çevirisinde de çok önce veya başlamadan hemen önce tabirlerini özel olarak kullanmıyor da çağın başlamasından önce ifadesini kullanıyor.
https://mobile.twitter.com/newworldartur/status/1069159428497317890
Yani Roger'ın kaybolduğu o 1 yıldan bahsediliyor olma olasılığı daha makul geliyor bana bu durumda.

Sanırım doğrudan Japoncadan çevirmemiz gerekecek yine. İkinci el çeviri her zaman sorun çıkarıyor. Bunu yapsak bile kesin bir şey çıkacağını sanmıyorum gerçi.
Bana kalırsa kısa süre öncesinden bahsediyor. Aksi olsa çağın başlangıcı belirtilmez ve çağdan önce ifadesi kullanılırdı. Veya Roger zamanında da en güçlüydü gibi bir tabir kullanılabilirdi.

Dip not:
Öyle veya böyle, Beyazsakal'ın bu unvanı çağ başlamadan önce aldığı ve bu unvanın Roger öldü diye verilmediği kesin. Bu apayrı ve benim girmeyeceğim bir tartışma konusu tabi. Burada da sadece gördüğüm bir yanlışı düzeltiyordum o kadar. Ne bir iddia atıyorum ortaya ne de bir iddiayı savunuyorum. Genelde yanlış anlaşılıp karşı tez sürdüğüm düşünülerek tartışılmaya çalışılıyor. Bu yüzden maalesef bunu da belirtmek durumundayım.
Bana bahsettiğin gibi bir kullanım örneği verebilir misin? Kullandığın duruma göre tabi ki değişir ama ben sana ilk anlamından bahsediyorum. Well muğlak bir tanım falan değil. Asıl sadece before muğlak kaçardı. Well before diyerek hemen öncesi anlamından özellikle kaçınılmış. Eğer 1 yıldan bahsediyor olsa neden bu bilgi verilme gereği hissedilsin. Burada öyle bir bilgiyi Oda'nın vermesinin sebebi, WB'nin sadece Roger'ın ölümünden sonra en güçlü olarak anılmadığını anlatmak.(Dipnotta bahsetmişsin, dikkatimden kaçmış.) Bu sonuç çok açık değil mi? Ben sana well before'un ciddi bir zaman öncesi için kullanıldığına dair örnekleri vereyim. "Hemen öncesi" anlamına gelen örnekleri de sen ver. Uyar mı?

"I had my breakfast well before you woke up."

https://www.gymglish.com/en/english-translation/well-before

"(to do something) a long time previous to, much before, earlier than (someone else)"

• "And since I arrive well before Bruno does, I can get most of these things done before taking care of his schedule."

https://forum.wordreference.com/threads/well-before.2086531/

"Well before connotes a length of time, as in plenty of time, before some occurrence. "

La havle vela. Arkadaş bir şekilde karşılaşmışlar ve kapışmışlar. İlla kk olmasına engen olmak için mi kapışacak? Hazinesini çalmış olamaz mı? Yara bırakmış olması bir şey değiştirmez. Belki o yarayı Roger kk olduktan sonra aldı? Her şeye kesin konuşuyorsunuz yav.
La ne hazinesi? Neyden bahsediyorsun? Adamlar birbirinin yoluna çıkmış bir şekilde belli bir şey birbirlerini tartmak için kapışmış işte. K.K olmadan önce savaşıyorlar çünkü K.K. öyle zınk diye olunmuyor halk tarafından lanse edilmeye başlanmış Rogera zamanla aldığı bir şey. Sonrasında da beraber kadeh tokuşturduklarını görüyoruz. Bazı şeyleri idrak etmek için illa Oda tarafından kronoloji mi beklemek gerekiyor?

Luffy, Queen'i kelepçeliyken dövebilmek zorunda. Büyük bir dövüş sonrası güzel bir power up ile Kaido'ya yürüyebilir sonrasında. Oda'nın amacı bu gibi duruyor.:D
Luffy meyve özelliğini kullanmayı geçtim iki elinide kullanamıyor aynı zamanda.Luffy'nin bedeni hala lastik ama lastik özelliklerini yönetemiyor diye biliyorum.Tek kullanabildiği şey haki.Queen'i bu halde yenemez ama saldırılarından kaçabilir.
Bu haldeyken amiral bile sağ kol yenemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık