Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence havayı kırıyor deprem yumruğu o açıdan var.Ne kadar sert yumruk vurursan havayı o denli kıracak meyve gücünü ortaya çıkarırsın.Parametre diyorsun hakiyi aldın muhtemelen niye fiziksel gücü almıyorsun.Bak onun dışında Wb ve Teach ortak yaptığı elleriyle parmaklarıyla kendine doğru çekme hareketi var.Bu tamamen fiziksel güç zaten.Ne kadar kuvvetli yaparsa bu hareketi etkisi daha büyük olur.Ada yan yatmıştı Wb yaparken.

Karnına koka bastığı hali bu şekilde.Hala aksini iddia ediyorsan uzatmayacağım.
@Saitama
Onun da etkisi vardır ama sizin dediğiniz anlamda yok. Hakiyi alıyorum çünkü haki fiziksel güçten de daha önemli bir etken.

Bu meyvelerin olayı bu zaten. Özellikle meyve için dünyayı yikabilecek güç deniliyor.

Sizce neden en güçlü meyve olarak Deprem Meyvesini alıyor Teach?

Bu arada meyvenin efektif kullanılması ile meyvenin verdiği güç ayrı bir şeydir.

Şimdi magma sıcaklığı da değişir de, hadi sabit diyelim her teknikte aynı. Magu magu no mi'nin de başkası kullansa bu kadar efektif kullanamayacağı yerler vardır. Akainu'nun güçleri ayrıntılı işlensin daha iyi anlarız. Farklı güçler olduğundan ısı örneğini doğru bulmadım. Ancak deprem öyle değil ki, Coby Marineford'u yaran tekniği yapamaz bu çok net yani. Bildiğin kas gücü de istiyor bazı teknikleri. Şu nokta çok önemli: Deprem meyvesi değil titreşim meyvesi bu. Elimi salladım 7-8 şiddetinde deprem oluşturdum diye birşey yok. Sen titreşim oluşturuyorsun. Ne kadar çok titreşim o kadar güçlü etki.
Bende böyle düşünüyorum. Wb denizde tsunami yapıyor, Usop havuzda dalga yapar.

@Alpamis Wb'nin tekniği nasıl uyguladığını gördük. Sonra aynı tekniği Karasakal da aynı şekilde uyguladı. Duruştan, tekniğin yapılışına kadar fiziki gücün önemi gözler önünde. Artık kendimi tekrara düşüyorum. Benim diyeceklerim bunlar.

@Alpamis Wb'nin tekniği nasıl uyguladığını gördük. Sonra aynı tekniği Karasakal da aynı şekilde uyguladı. Duruştan, tekniğin yapılışına kadar fiziki gücün önemi gözler önünde. Artık kendimi tekrara düşüyorum. Benim diyeceklerim bunlar.
Teach'in meyveyi yediğinde ne dediğine bir bak benim demek istediğimi anlarsın.

Bence havayı kırıyor deprem yumruğu o açıdan var.Ne kadar sert yumruk vurursan havayı o denli kıracak meyve gücünü ortaya çıkarırsın.Parametre diyorsun hakiyi aldın muhtemelen niye fiziksel gücü almıyorsun.Bak onun dışında Wb ve Teach ortak yaptığı elleriyle parmaklarıyla kendine doğru çekme hareketi var.Bu tamamen fiziksel güç zaten.Ne kadar kuvvetli yaparsa bu hareketi etkisi daha büyük olur.Ada yan yatmıştı Wb yaparken.

Karnına koka bastığı hali bu şekilde.Hala aksini iddia ediyorsan uzatmayacağım.
Suratına da bastığı yediği yumruk kadar, durumdan duruma göre değişebiliyormuş değil mi?
Mesela şurada sadece bir noktaya basmış:
Bence de uzatma.

Teach'in meyveyi yediğinde ne dediğine bir bak benim demek istediğimi anlarsın.
Şimdi o sayıyı bulamayacağım, üşeniyorum. Argüman olarak sunacaksan dinliyorum seni. Ancak meyve titreşim meyvesi, deprem atma meyvesi değil, o konuya hiç değinmedin. Gayet fiziksel güçle titreşimin frekansı (ya da başka dalga özellikleri vs) değişiyor olabilir.

Suratına da bastığı yediği yumruk kadar, durumdan duruma göre değişebiliyormuş değil mi?
Mesela şurada sadece bir noktaya basmış:
Bence de uzatma.

İlkinde koka basabilmiş.Luffy ikincisinde bu fırsatı olmamış suratın gömüldüğü kısımda.

Hayır uzatmak istemediğim kısım sadece karın kısmı.Kata adamı sürpriz biçimde yakalıyor simitten çok ani çıkıyor karnına zayıf noktasına geçiriyor.Luffy gözlemle kaçmayı bırak o sürpriz saldırıda koka basamamış işte o noktaya.Tekme yediği zaman saldırıya hazırlanıyor.Deseler ki bu Kata'nın başarısıdır yoktan yumruk çıkardı imkan tanımadı bu kadar üstelemeyeceğim ama görüntüde yok işte olmadığı ortada.Sonra da bize yanlışları kabul ettirmeye çalışıyor diyorlar e peki bu yapılan ne ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık