Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O da meyve kullanımına giriyor. Ace'in parmağıyla entei attığını görmedik di mi?

Sahne ortada daha neyini tartışıyorsunuz anlamadım. Meyveyi yiyen adam güç ile dolup taşıyorum diyor. Her şeyi yapabilecekmişim gibi diyor. Bu meyveyi Nami'de yese hissedeceği şey aynı.
Yok artık. Nami de aynısını yapacak öyle mi? Adam kollarını şişire şişire damarlar fırlayarak teknik uyguluyor, sen adam güçle dolup taşmış kim olsa aynı şeyi yapacaktı diyorsun. Karasakal'ın meyveyi başarıyla alabileceği meçhul. Alamazsa dağılmaktan bahsedildi. Yani mevzu tamam mı devam mı mevzusu. Karasakal bunun yıllardır planını yapan bir adam. O an dünyanın en güçlü paramecia meyvesini yedi. Güçle dolup taşmasından daha doğal ne olabilir... Adrenalinle, hedeflerine giden yolda yaptığı sıçramayla güç sarhoşu bir durumda. Asıl noktalara hiç değinmiyorsun benim ve MW'nin bahsettiği.

Önemi yoksa neden parmakla deprem vurmadığını sormuştum.

İkincisi havayı kendine çekerek yaptığı tekniği çok daha cılız bir denizci askeri yapsa ne olur bütün ada aynı şiddette sallanır mı bunu soruyorum.

Bunlara yanıt vermek yerine cümlelerden anlam çıkarmaya çalışıyorsun.Valla sıkıldım anlatmaktan neyse artık.
Çünkü parmakla deprem atılıp atılmadığını bilmiyoruz. Meyvelerin gerektirdiği hareketler, pozisyonlar olabiliyor. Mesela Buggy ayağı yerde olmadan uçamıyor, Teach ayağıyla karanlık yapıp depremi engelleyemiyor vs. WB'nin ayağıyla deprem attığı sahne filler eğer o kafanı karıştırdıysa.

Bisento'ya aktarabildiği sadece deprem baloncuğundan ibaret.Onu bisento üzerinden salma işlemi yapıp baloncuğu patlatıyor.Bunu elleriyle yapamıyor olsa gerek titreşimi oraya aktarıp salıyor.O baloncuk direk yumrukla vurup havayı kırmakla aynı etkiyi göstermiyor.Biraz daha hafifi.Bisentodaki baloncuğu gönderdiğinde sadece erleri denizcileri sağa sola uçuruyordu.Koramiraller rütbeliler milim oynamıyordu.

Belki de senin sabit dediğin alt limit gücü bu baloncuktan ibaret.Kendi elleriyle meyveyi kullanıp vurduğunda daha büyük etki ortaya çıkarıyor.
Emre vallaha sana bu olayı ben hiçbir şekilde anlatamayacağım kanısına vardım. Sahne attık adam iliğine kadar güçle patlıyor diye ona bile bir DON buldun.

Söylemek istediğim basit.

Son kez bana göre işin mantığını anlatayım.

Deprem meyvesinin verdiği güç 100 olsun. Bu onu kim kullanırsa kullansın en az bu kadar etki yaratacağı anlamına gelir.

WB bu gücü 110'a taşır, Nami bu gücü farkettiremez 100.0005 yapar diyelim. Anlatabiliyor muyum? Bizim gördüğümüz zaten Deprem meyvesinin tam öz gücü değildir. Ama bu meyvenin başlı başına ayrı bir güç faktörü olduğu kesin.

Meyveyi yiyen Teach'in sözü bu anlama geliyor.

Adamlar GURA GURA tehdidi hala daha sürüyor diyor? Meyveden inanılmaz bir korku var. Normalde çöp adama bile böyle bir güç kazandırma potansiyeli var bu meyvenin.

WB'nin saf fiziksel gücüyle Denizleri Okyanusları oynatabileceğini düşünüyor musun? Hayır. İşte Deprem gücünün etkisini buradan çıkar. Sen bir şey katmasan bile üzerine sana çok güç veriyor. Benim Gura Gura'dan anladığım budur.

Yok artık. Nami de aynısını yapacak öyle mi? Adam kollarını şişire şişire damarlar fırlayarak teknik uyguluyor, sen adam güçle dolup taşmış kim olsa aynı şeyi yapacaktı diyorsun. Karasakal'ın meyveyi başarıyla alabileceği meçhul. Alamazsa dağılmaktan bahsedildi. Yani mevzu tamam mı devam mı mevzusu. Karasakal bunun yıllardır planını yapan bir adam. O an dünyanın en güçlü paramecia meyvesini yedi. Güçle dolup taşmasından daha doğal ne olabilir... Adrenalinle, hedeflerine giden yolda yaptığı sıçramayla güç sarhoşu bir durumda. Asıl noktalara hiç değinmiyorsun benim ve MW'nin bahsettiği.
Çünkü parmakla deprem atılıp atılmadığını bilmiyoruz. Meyvelerin gerektirdiği hareketler, pozisyonlar olabiliyor. Mesela Buggy ayağı yerde olmadan uçamıyor, Teach ayağıyla karanlık yapıp depremi engelleyemiyor vs. WB'nin ayağıyla deprem attığı sahne filler eğer o kafanı karıştırdıysa.

Luffy nasıl binbir teknik çıkardıysa koskoca Wb da efor harcamadan yapabilse bunu yapardı.En iyi yöntemi bulurdu yani öyle bir durum varsa Shigan gibi parmakla atılmaması için bir neden yok.

Neyse yahu ben bırakıyorum daha tartışmayacağım.Çünkü Hasan en baştan kabul etmek istemiyor bu düşünceyi.Wb üzerinde meyvenin etkisi çok diyordu o düşüncelerinden dolayı belki de bilemiyorum.

Luffy nasıl binbir teknik çıkardıysa koskoca Wb da efor harcamadan yapabilse bunu yapardı.En iyi yöntemi bulurdu yani öyle bir durum varsa Shigan gibi parmakla atılmaması için bir neden yok.

Neyse yahu ben bırakıyorum daha tartışmayacağım.Çünkü Hasan en baştan kabul etmek istemiyor bu düşünceyi.Wb üzerinde meyvenin etkisi çok diyordu o düşüncelerinden dolayı belki de bilemiyorum.
Allah aşkına daha ne kadar az efor harcayabilir. Ne bekliyon? Luffy şekilden şekle giriyor lastik meyvesiyle. WB kolunu gerip vurduğu için mi çok efor harcıyor?

Dümdüz savaşıyor adam. Teknigi var bile diyemezsin WB için. Kolunu gerip vuruyor.

Bence havayı kırıyor deprem yumruğu o açıdan var.Ne kadar sert yumruk vurursan havayı o denli kıracak meyve gücünü ortaya çıkarırsın.Parametre diyorsun hakiyi aldın muhtemelen niye fiziksel gücü almıyorsun.Bak onun dışında Wb ve Teach ortak yaptığı elleriyle parmaklarıyla kendine doğru çekme hareketi var.Bu tamamen fiziksel güç zaten.Ne kadar kuvvetli yaparsa bu hareketi etkisi daha büyük olur.Ada yan yatmıştı Wb yaparken.

Karnına koka bastığı hali bu şekilde.Hala aksini iddia ediyorsan uzatmayacağım.

İkisindede aynı şeyler çıkmış.Attığın resimde Dof tekme atıyordu alanı daha geniş Luffy ondan tüm bölgeye basmış olamazmı.Burda ise Luffy yumruk yiyor.Yediği yere basmış bana göre.Katakuri'ninde hakisi Luffy'nin hakisi+sertliği geçmiş uçurmuş işte Luffy'i.G4 hasar verilmesi imkansız bir form değil ki zaten.Cracker'da kolunu kesebilmişti yakaladığında.

Son düzenleme:
Yine bir "One piece'in %(50+) bitti" Başlıklı yazı gördüm yabancı bir sitede.

Bu yüzde meselesi dragonballdaki "gücümün şu kadar yüzdesini kullandım"a dönmeye başladı. Tam biterken super saiyan olacak one piece.

Yine bir "One piece'in %(50+) bitti" Başlıklı yazı gördüm yabancı bir sitede.

Bu yüzde meselesi dragonballdaki "gücümün şu kadar yüzdesini kullandım"a dönmeye başladı. Tam biterken super saiyan olacak one piece.
Güzel benzetme :)
Oda’nın da fikirleri değişiyor ve seriye eklemeler yapıyor. Daha yeni rocks diye bir tayfa çıkardı başımıza. One piece kolay kolay bitmez :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık