Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben, Luffy'nin iki yıllık aradah.hakide gelişme gösterdiğini düşünüyorum. Rayli'nin belki de en iyi eğitimi bu olmuştur. Bir ihtimal meyve uyanışı üzerine bile çalışmıştır Luffy. Çünkü Crocodile ve İD'deki zoan uyanışlarını gördü. O yüzden bir şeyler kapmıştır. Uyanış gibi komplike gözüken bir şeyin yolculuk yaparken açılması biraz tuhaf ve abes kaçar bence
Bence de , gizlediği bir şey ler olduğunda da hemfikiriz ama hiç ip ucu bırakmadı sanırım . Bıraktıysa da benim dikkatimden kaçmış olabilir.Senin hatırladığın bir şey var mı? Kılıç ve uyanış üzerinde duruyorum ben de. İkisini ortak kullanabilirmiş gibi geliyor bana.

Kaido kendisi ayrı bir hayvan ek olarak amiralle teke tek ciddi vs atacak 3-4 komutana sahip ekstrası smile meyvesi silahları drake gibi novaları da cabası.Burada güçlü adamların sayı üstünlüğünden bahsediyorum.Tek başına sadece kaido gibi canavarlar orayı yakıp yıkabilir yakalanma korkusu olmadan ki belki yakalamak için ona bile tuzak kurabilirler.Sen sanıyor musun wano için sağ kol ve jack ikisini yollasın sadece.Aksine tüm tayfa girip pes ettirmişler gibi gözüküyor.Denizcilerin de önemli kuvvetlerle giriş yapması gerekir.Şu an kimse yok çorak bunun nedeninin de fabrika silahları olduğunu düşünüyorum.Önceden önemli kuvvetler vardır muhtemelen güçlü silahlarla üstünlük kurdular germaya kullanılanlar gibi.Japonya'nın tarihine bakarsan da silah üstünlüğünü işlemesi gerekir.
Bana hiç öyle silahlarla falan girmişler gibi gelmiyor.Ha girseler de zehirli gaz anca etki eder.Yoksa silahlar belli kalibredeki adamlar için hiç bir şey ifade etmiyor.Kaido da baya baya buralar artık benim çöplüğüm diye girmiş adam.Ha tek başına girmiştir demiyorum ama Wano sanıldığı kadar denizcilere tehdit olacak bir güç olsa Kaido öyle rahat giremezdi buraya.Tıpkı diğer yonkou bölgelerine giremediği gibi.Wanonun eski japonya gibi 7 derebeylik ve bir hükümdar aileden oluşacağını düşünüyorum.Şogun da kendisine 7 bölgeden birer koruma alacaktır.Şu One piece senaryonuz konusuna daha detaylı yazmıştım bunları.Tabi güç olarak öyle aman aman şeyler beklemiyorum.Şogun komutan seviyesi çıkar mı o bile şüpheli benim açımdan.

İyi de bunun fiziksel gücüyle ne alakası var? Sabo meyveyi yer yemez hakimiyetten bahsetmiyor mu?

Uyanış gücü mesela? Fiziksel güçle mi alakalı? Çok açık ortadaki uyanış gücünün fiziksel güçle gıdım alakası yok. Meyve üzerinde hakimiyet ile ya da farklı bir şeyle alakası var.

Teach'in sözü zaten Deprem Meyvesinin başlı başına bir güç unsuru olduğunu anlatıyor. Bu arada onu sarhoşluğundan söylüyor ne güzel bir karşıt görüştür öyle? :D Adam açıkca güç ile dolup taşıyorum gibi laf söylüyor işte. Doğru diyon güçten sarhoş oldu adam.:D

Logiada da fiziksel gücün önemi var ancak hakimiyetin önemi çok daha fazla.Sabo eldiveni yakıyordu tabii hakimiyet diyecek.

Uyanış alakalı değil.Ancak yumruğunla meyve gücünü vurduğun gura gura %100 alakalıdır.Alakasız diyen taş olur valla ne diyeyim başka. :D

Güç ile dolup taşıyorum derken en güçlü parameciadan bahsediyor adam tabii ki övecek.Belki karanlığa hapsettiği için öyle söylüyor meyve gücünü karanlığın içinde hissediyor.Güç sarhoşluğu da olabilir basit bir yorum sadece.Bunun konuyla ilgisi yok.

Ace gibi Augur'un fiziksel gücünü övdüğü adama şiddetli yumruklar atıyor.Herkeste o kuvvet yoktur Luffy'i yere çalarken gördün adamın kuvvetini.Ayağıyla bile Luffy'nin g2 açtığı Hannyball'i eziyordu.

Bu arada sen önce benim Nami örneğime cevap ver sonra konuş öyle kaçma :D

Logiada da fiziksel gücün önemi var ancak hakimiyetin önemi çok daha fazla.Sabo eldiveni yakıyordu tabii hakimiyet diyecek.

Uyanış alakalı değil.Ancak yumruğunla meyve gücünü vurduğun gura gura %100 alakalıdır.Alakasız diyen taş olur valla ne diyeyim başka. :D

Güç ile dolup taşıyorum derken en güçlü parameciadan bahsediyor adam tabii ki övecek.Belki karanlığa hapsettiği için öyle söylüyor meyve gücünü karanlığın içinde hissediyor.Güç sarhoşluğu da olabilir basit bir yorum sadece.Bunun konuyla ilgisi yok.

Ace gibi Augur'un fiziksel gücünü övdüğü adama şiddetli yumruklar atıyor.Herkeste o kuvvet yoktur Luffy'i yere çalarken gördün adamın kuvvetini.Ayağıyla bile Luffy'nin g2 açtığı Hannyball'i eziyordu.

Bu arada sen önce benim Nami örneğime cevap ver sonra konuş öyle kaçma :D
Ben depremin şiddetinin artırıldığını düşünmüyorum. WB'nin fiziksel gücünün etkisi var ama bu depremin şiddetinin yanında bana göre önemsiz bir parametre olarak kalıyor.

Eğer düşündüğüm anlamda sen de fiziksel gücün etkisi var diyorsan başka. Ama ne kadar fiziksel güç o kadar var Deprem Şiddetine katılmayacağım.

Nami örneğine ne cevap vereyim? Nami neredeyse Big Mom'ın kendi gücünü onun kadar güçlü kullanabilen bir kadın. Kullanacağı depremin şiddeti WB'ninkinden çok farklı olmayacaktır. WB'nin üstüne koyduğu bir de b.haki gücü vardır.

Deprem Şiddeti aynı. Ek parametreler farklı.

Koka basmadı.Karnına koka bastığı halini Doffy tekme attığında görebilirsin.Durum buyken asıl kim veya kimler mangada olmayan şeyleri olmuş gibi kabul ettirmeye çalışıyormuş merak ediyorum.Ace çakmak ateşine yandı yada Doffy amirale tüm ailesiyle dalacağım dedi diyenleri de gördü bu gözler.

Bana burda gayet koka basmış gibi gözüktü.Birbirlerine kokalı yumruk attıklarında çıkan elektriğimsi şeylerle aynı burdaki de .Kata'nın b.hakisi zaten üstün Luffy'den burda da üstün gelmiş gibi.

Ayrıca tartışırken senle aynı fikirde olmadığım için avatarımdan dolayı bana laf atıyorsun ama avatarındaki adamı ölümüne her yerde savunuyorsun.Ace yada Dof için ben olmayan şeyler yazmadım bu arada.Uyanış açıp kendini koruyor dediğin adam ise Dof'un zarar veremediği Luffy'den kan alıyor,uçuruyor,yumruğunu saptırıyor, 2saat dövüşüyor. Sen ise Luffy açık ara üstün yazıyorsun.G4 Boundman Luffy Kata'dan fiziksel anlamda güçlü olabilir ama totalde değil.

Gerçi bi konuda Kata'nın uyanış yumrukları g3 ayarında yazdığını da hatırlıyorum ondan normal.G3 yumruğu G4 Luffy'i o hale getirebilirdi sana kalsa.Luffy daha dövüşün başında bile kendisinden güçsüz birisi için Rayleigh'i hatırlıyor zaten.

Son düzenleme:
Bazı deprem tekniklerinde gücün hayvan gibi önemi var. Duruştan, hareketin yapılışından belli. WB'nin kasları şişer damarları çıkardı baze tekniklerde. @Alpamis

Bazı deprem tekniklerinde gücün hayvan gibi önemi var. Duruştan, hareketin yapılışından belli. WB'nin kasları şişer damarları çıkardı baze tekniklerde. @Alpamis
Söylediğim doğrudan depremin şiddetinin artmıyor. Onun dışında o denilenleri etkisi vardır. Ben Magmanın sıcaklığı nasıl sabit ise depremin verdiği şiddette sabittir diyorum. Tabi ilk yediğinde 7-8 şiddetinde kullanabiliyorsan hakim oldukça belki de sınırına(mesela 10) kadar şiddeti kullanabilirsin. Magma bu anlamda daha da sabit. Isısı hep aynı.

Ben depremin şiddetinin artırıldığını düşünmüyorum. WB'nin fiziksel gücünün etkisi var ama bu depremin şiddetinin yanında bana göre önemsiz bir parametre olarak kalıyor.

Eğer düşündüğüm anlamda sen de fiziksel gücün etkisi var diyorsan başka. Ama ne kadar fiziksel güç o kadar var Deprem Şiddetine katılmayacağım.

Nami örneğine ne cevap vereyim? Nami neredeyse Big Mom'ın kendi gücünü onun kadar güçlü kullanabilen bir kadın. Kullanacağı depremin şiddeti WB'ninkinden çok farklı olmayacaktır. WB'nin üstüne koyduğu bir de b.haki gücü vardır.

Deprem Şiddeti aynı. Ek parametreler farklı.

Bence havayı kırıyor deprem yumruğu o açıdan var.Ne kadar sert yumruk vurursan havayı o denli kıracak meyve gücünü ortaya çıkarırsın.Parametre diyorsun hakiyi aldın muhtemelen niye fiziksel gücü almıyorsun.Bak onun dışında Wb ve Teach ortak yaptığı elleriyle parmaklarıyla kendine doğru çekme hareketi var.Bu tamamen fiziksel güç zaten.Ne kadar kuvvetli yaparsa bu hareketi etkisi daha büyük olur.Ada yan yatmıştı Wb yaparken.

Bana burda gayet koka basmış gibi gözüktü.Birbirlerine kokalı yumruk attıklarında çıkan elektriğimsi şeylerle aynı burdaki de .Kata'nın b.hakisi zaten üstün Luffy'den burda da üstün gelmiş gibi.

Ayrıca tartışırken senle aynı fikirde olmadığım için avatarımdan dolayı bana laf atıyorsun ama avatarındaki adamı ölümüne her yerde savunuyorsun.Ace yada Dof için ben olmayan şeyler yazmadım bu arada.Uyanış açıp kendini koruyor dediğin adam ise Dof'un zarar veremediği Luffy'den kan alıyor,uçuruyor,yumruğunu saptırıyor, 2saat dövüşüyor. Sen ise Luffy açık ara üstün yazıyorsun.G4 Boundman Luffy Kata'dan fiziksel anlamda güçlü olabilir ama totalde değil.

Gerçi bi konuda Kata'nın uyanış yumrukları g3 ayarında yazdığını da hatırlıyorum ondan normal.G3 yumruğu G4 Luffy'i o hale getirebilirdi sana kalsa.Luffy daha dövüşün başında bile kendisinden güçsüz birisi için Rayleigh'i hatırlıyor zaten.

Karnına koka bastığı hali bu şekilde.Hala aksini iddia ediyorsan uzatmayacağım.

Söylediğim doğrudan depremin şiddetinin artmıyor. Onun dışında o denilenleri etkisi vardır. Ben Magmanın sıcaklığı nasıl sabit ise depremin verdiği şiddette sabittir diyorum. Tabi ilk yediğinde 7-8 şiddetinde kullanabiliyorsan hakim oldukça belki de sınırına(mesela 10) kadar şiddeti kullanabilirsin. Magma bu anlamda daha da sabit. Isısı hep aynı.
Şimdi magma sıcaklığı da değişir de, hadi sabit diyelim her teknikte aynı. Magu magu no mi'nin de başkası kullansa bu kadar efektif kullanamayacağı yerler vardır. Akainu'nun güçleri ayrıntılı işlensin daha iyi anlarız. Farklı güçler olduğundan ısı örneğini doğru bulmadım. Ancak deprem öyle değil ki, Coby Marineford'u yaran tekniği yapamaz bu çok net yani. Bildiğin kas gücü de istiyor bazı teknikleri. Şu nokta çok önemli: Deprem meyvesi değil titreşim meyvesi bu. Elimi salladım 7-8 şiddetinde deprem oluşturdum diye birşey yok. Sen titreşim oluşturuyorsun. Ne kadar çok titreşim o kadar güçlü etki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık